Skocz do zawartości

Karta dobrych praktyk - dyskusja


 Udostępnij

Karta dobrych praktyk  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdybyś miała do wyboru 2 agencje, z których tylko jedna korzysta z karty dobrych praktyk to:

    • Wybrałabym tę, która działa zgodnie z kartą dobrych praktyk
      26
    • Nie zwracałabym na to uwagi, bo wazniejsze są inne kryteria
      1
  2. 2. Czy uważasz, że zaproponowana karta poprawia istotnie warunki pracy Opiekunek?

    • Tak
      23
    • Nie
      4
  3. 3. Czy chciałabyś,żeby Twoja agencja wprowadziła do Twojej umowy zapisy karty dobrych praktyk?

    • Tak, i jeżeli tego nie zrobi to zainteresuję się agencją, która ją wprowadzi
      26
    • Jest mi to obojętne
      1


Rekomendowane odpowiedzi

przeciez na fb jest odnosnik do Waszej strony... nie macie, a jest.... no i te stawki od 1050 euro.... porazka.... ja wiem, ze jestem w Austrii, ale ja mam 2170 euro miesiecznie.... bo mam stawke 70 euro dziennie, a od 1 kwietnia bedzie juz 75 euro dziennie, czyli miesiecznie od 2250 do 2325 na reke... jest roznica... jest... wiec szalu nie idze.... no i nie piszecie wprost jakie sa koszty dla agentury.... czyli co, rodzina placi 2 tys eiro, a agentura wypalca z tego opiekunce wedle uznania widze... ja place agenturze  rocznie 180 euro.... rodzina osobno placi agenturze 360 euro co miesiac.... i sprawa jest jasna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...mamy po stronie niemieckiej wspaniałych ludzi o wielkich sercach, dla których wartości takie jak uczciwość i zaangażowanie są najważniejsze..."?!!

Myślę, że nie wiesz o czym napisałaś, dla niemieckich pośredników to jest taki sam biznes jak dla polskich agencji. Działacie w terenie...?! Czy to jakiś nowy cyrk objazdowy w branży opiekuńczej? A może otwieracie sektę opieki na osobami starszymi, stąd ta "działalność w terenie"? Jaki ton egzaltowany a jaka kaznodziejska treść?! I ta forma rejestracji... na facebooku zamiast w KRS?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Florcia napisał:

"...mamy po stronie niemieckiej wspaniałych ludzi o wielkich sercach, dla których wartości takie jak uczciwość i zaangażowanie są najważniejsze..."?!!

Myślę, że nie wiesz o czym napisałaś, dla niemieckich pośredników to jest taki sam biznes jak dla polskich agencji. Działacie w terenie...?! Czy to jakiś nowy cyrk objazdowy w branży opiekuńczej? A może otwieracie sektę opieki na osobami starszymi, stąd ta "działalność w terenie"? Jaki ton egzaltowany a jaka kaznodziejska treść?! I ta forma rejestracji... na facebooku zamiast w KRS?!

telepatia? identycznie mysle..... idenico...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest krytyka a nie oskarżenie. Jak można zaufać agencji, która "nie może się reklamować i zachwalać"(?!), "działa w terenie"(?!), ma na celu "stworzenie uczciwie odprowadzającej składki agencji innej niż wszystkie, gdzie przede wszystkim liczy się człowiek"(?!), "żeby opiekunka miała dobre miejsce pracy"(?!) i do tego jest zarejestrowana na facebooku ?!  I do tego ten język pełen sloganów i nic konkretnego.

To jest praca i powinny być jasne i klarowne zasady przyjęcia do pracy i do jej wykonywania. Zasady oparte na przepisach prawa wspólnotowego i krajowego. Agencja pośrednictwa pracy wymaga wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Jak każda praca nie może opierać się na nieuczciwości i nieodpowiedzialności w wykonywaniu obowiązków, wynikających z umowy i to się odnosi do obu stron: agencji i opiekunki. Ta praca jest szczególna, ponieważ jest wykonywana w prywatnych domach i wymaga akceptacji i zaufania ze strony PDP, jej rodziny, ale również tego samego z naszej strony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.03.2016 at 00:43, adamos1 napisał:

zbyt szybko wszystkich oskarżamy.,to tyle w temacie.

Zgadzam się. Niewiele wiemy. Ktoś tu przychodzi podpytać i nie reklamuje się i dostaje po głowie. 1050 to wcale nie tak mało skoro inne agencje nadal oferuję nawet 800 ze słabym językiem. Wszystkie nowe agencje wzmagają konkurencję i mniej lub bardziej wymuszają zmiany o ile są samodzielnym tworem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9 minut temu, Anna1956 napisał:

Zgadzam się. Niewiele wiemy. Ktoś tu przychodzi podpytać i nie reklamuje się i dostaje po głowie. 1050 to wcale nie tak mało skoro inne agencje nadal oferuję nawet 800 ze słabym językiem. Wszystkie nowe agencje wzmagają konkurencję i mniej lub bardziej wymuszają zmiany o ile są samodzielnym tworem. 

jeżeli jest to zdrowa konkurencja -dlaczego nie?

O 20.03.2016 at 09:32, Florcia napisał:

To jest krytyka a nie oskarżenie. Jak można zaufać agencji, która "nie może się reklamować i zachwalać"(?!), "działa w terenie"(?!), ma na celu "stworzenie uczciwie odprowadzającej składki agencji innej niż wszystkie, gdzie przede wszystkim liczy się człowiek"(?!), "żeby opiekunka miała dobre miejsce pracy"(?!) i do tego jest zarejestrowana na facebooku ?!  I do tego ten język pełen sloganów i nic konkretnego.

To jest praca i powinny być jasne i klarowne zasady przyjęcia do pracy i do jej wykonywania. Zasady oparte na przepisach prawa wspólnotowego i krajowego. Agencja pośrednictwa pracy wymaga wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Jak każda praca nie może opierać się na nieuczciwości i nieodpowiedzialności w wykonywaniu obowiązków, wynikających z umowy i to się odnosi do obu stron: agencji i opiekunki. Ta praca jest szczególna, ponieważ jest wykonywana w prywatnych domach i wymaga akceptacji i zaufania ze strony PDP, jej rodziny, ale również tego samego z naszej strony.

 

 

I do tego ten język pełen sloganów i nic konkretnego. ----a skąd wiesz czy tak nie jest i czy tak nie będzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.03.2016 at 11:19, Gość napisał:

Dlaczego nie macie strony www? A wpis do KRAZu? Nie możecie się chwalić? Dlaczego?

Strony internetowej jeszcze nie ma. 

W tej chwili dopinamy ostatnie sprawy formalne już jako Promenada Życia. Promenada Życia wchodzi na rynek, więc na chwalenie się jest za wcześnie, a poza tym tym przechwalanie się nie jest w naszym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.03.2016 at 12:00, Betty napisał:

przeciez na fb jest odnosnik do Waszej strony... nie macie, a jest.... no i te stawki od 1050 euro.... porazka.... ja wiem, ze jestem w Austrii, ale ja mam 2170 euro miesiecznie.... bo mam stawke 70 euro dziennie, a od 1 kwietnia bedzie juz 75 euro dziennie, czyli miesiecznie od 2250 do 2325 na reke... jest roznica... jest... wiec szalu nie idze.... no i nie piszecie wprost jakie sa koszty dla agentury.... czyli co, rodzina placi 2 tys eiro, a agentura wypalca z tego opiekunce wedle uznania widze... ja place agenturze  rocznie 180 euro.... rodzina osobno placi agenturze 360 euro co miesiac.... i sprawa jest jasna....

 

Witam, na razie informacje śą podpięte, oficjalnej strony jeszcze nie mamy.

Z tego co Pani pisze, ma Pani ok 2300 euro na rękę, rodzina płaci to 2300 euro i prowizję 360 euro, nie pisze Pani nic o składkach zdrowotnych ani emerytalno- rentowych. Więc jeśli są płacone, to mielibyśmy już miesięcznie ponad 3 tys euro. Na warunki niemieckie, przy takiej stawce nie byłoby klienta. Sprawa jest jasna kiedy opiekunka jest legalnie zatrudniona, co oznacza że ma odprowadzone składki i ubezpieczenie zdrowotne.

Jeśli chodzi o prowizje jakie biorą agencje to w Niemczech są one zdecydowanie dużo niższe niż podane przez Panią 360 euro.

Stawka minimalna oznacza stawkę minimalną, a nie średnią. Wszystko zależy od tego ile zapłaci rodzina. A stawka dla rodziny zależy od umiejętności i  kompetencji opiekunki oraz jej znajomości języka.

O 20.03.2016 at 09:32, Florcia napisał:

To jest krytyka a nie oskarżenie. Jak można zaufać agencji, która "nie może się reklamować i zachwalać"(?!), "działa w terenie"(?!), ma na celu "stworzenie uczciwie odprowadzającej składki agencji innej niż wszystkie, gdzie przede wszystkim liczy się człowiek"(?!), "żeby opiekunka miała dobre miejsce pracy"(?!) i do tego jest zarejestrowana na facebooku ?!  I do tego ten język pełen sloganów i nic konkretnego.

To jest praca i powinny być jasne i klarowne zasady przyjęcia do pracy i do jej wykonywania. Zasady oparte na przepisach prawa wspólnotowego i krajowego. Agencja pośrednictwa pracy wymaga wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Jak każda praca nie może opierać się na nieuczciwości i nieodpowiedzialności w wykonywaniu obowiązków, wynikających z umowy i to się odnosi do obu stron: agencji i opiekunki. Ta praca jest szczególna, ponieważ jest wykonywana w prywatnych domach i wymaga akceptacji i zaufania ze strony PDP, jej rodziny, ale również tego samego z naszej strony.

 

 

Absolutnie się zgadzam z tym, że ta praca jest szczególna i wymaga od opiekunki poświęcenia. Zasady, obowiązki, warunki w domu podopiecznego mają być wyraźnie określone. To zaufanie jest obustronne. My też musimy zaufać opiekunce. I w przypadku nowych osób, to my to ryzyko bierzemy na siebie. Żeby pisać o naszej uczciwości, musiałabym pisać o nieuczciwości jaka w tej branży dominuje, a tego robić nie będę. Chcemy wypracować swoje dobre standardy i stworzyć miejsce pracy dla ludzi, którzy to docenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym temacie się zgadzam ,bo to jest praca na Gewerbie ...i tu ma Pani racje ,natomiast jeżeli idzie o prowizje w tej sytuacji są różne  ,w moje sytuacji  Agencja brała nawet 700 € a inna tylko 180€   a więc co Agencja to inne prowizje ,dlatego  z tym bywa różnie.Jedno jest pewne ,Agencje muszą zarabiać ,ale nie takie kwoty ,jak w pierwszej sytuacji i to tylko za poszukanie miejsca pracy, wiem to też kosztuje ,ale bez przesady.Obecnie  jestem sam na sam i nie mam problemu z Agencjami.(na Gewerbie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos, oskarżenie, to jest przede wszystkim stwierdzenie, że ktoś zrobił coś złego. Ja w swoim poście niczego nie stwierdziłam, poza odniesieniem się do biznesu. Pozostała krytyka w pierwszym poście, miejscami złośliwa, ale jednak krytyka była napisana w formie pytań z wykrzyknikami. Mam prawo odnieść się, czy skrytykować post, bo taką rolę pełni każde forum.

Nie będę się wypowiadać na temat Twoich postów-oskarżeń w innych tematach na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.03.2016 at 09:32, Florcia napisał:

 

 

O 19.03.2016 at 12:04, Florcia napisał:

"...mamy po stronie niemieckiej wspaniałych ludzi o wielkich sercach, dla których wartości takie jak uczciwość i zaangażowanie są najważniejsze..."?!!

Myślę, że nie wiesz o czym napisałaś, dla niemieckich pośredników to jest taki sam biznes jak dla polskich agencji. Działacie w terenie...?! Czy to jakiś nowy cyrk objazdowy w branży opiekuńczej? A może otwieracie sektę opieki na osobami starszymi, stąd ta "działalność w terenie"? Jaki ton egzaltowany a jaka kaznodziejska treść?! I ta forma rejestracji... na facebooku zamiast w KRS?!

Też miałam taką opinię o niemieckich pośrednikach. Dopóki nie poznałam naszych obecnych partnerów. Gdyby nie oni, w ogóle nie byłoby mowy o otwieraniu naszej agencji. Ale okazało się, że istnieją ludzie, którzy selekcjonują zgłoszenia od rodzin i w wielu przypadkach nie podejmują współpracy. Ja wiem o jakich ludziach piszę, bo ich znam i pracowałam dla nich i z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, promenada życia napisał:

 

Witam, na razie informacje śą podpięte, oficjalnej strony jeszcze nie mamy.

Z tego co Pani pisze, ma Pani ok 2300 euro na rękę, rodzina płaci to 2300 euro i prowizję 360 euro, nie pisze Pani nic o składkach zdrowotnych ani emerytalno- rentowych. Więc jeśli są płacone, to mielibyśmy już miesięcznie ponad 3 tys euro. Na warunki niemieckie, przy takiej stawce nie byłoby klienta. Sprawa jest jasna kiedy opiekunka jest legalnie zatrudniona, co oznacza że ma odprowadzone składki i ubezpieczenie zdrowotne.

Jeśli chodzi o prowizje jakie biorą agencje to w Niemczech są one zdecydowanie dużo niższe niż podane przez Panią 360 euro.

Stawka minimalna oznacza stawkę minimalną, a nie średnią. Wszystko zależy od tego ile zapłaci rodzina. A stawka dla rodziny zależy od umiejętności i  kompetencji opiekunki oraz jej znajomości języka.

 

stawka w Austrii zawsze zalezy od tego jaką Pflegestuffe ma pdp i tylko od tego.... na tych zasadach wystawiane sa rachunki, bo opiekunka musi miec Gewerbe, suma skladek emerytalno-rentowych i ubezpieczeniowych w Austrii w pierwszych dwoch latach dzialalnosci wynosi 157 euro miesiecznie i placi to sama sobie opiekunka.... Jeseli chodzi o wysokosc stawki dla opiekunki to pdp od panstwa dostaje kase w zaleznosci od tego jaka ma Pflegestuffe, z tym rachunkiem od opiekunki dostaja jeszcze jakies zwroty od panstwa, wiec ne jest tak, ze rodzina placi... doplaca cos, tak, ale nie placi wsdzytkiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.03.2016 at 13:26, Blondi napisał:

szybko powstała i nakęci i się zmyje po cichaczu,co za moda !!!! agencja w terenie np, na polu -zapraszamy na rozmowę , po domach chcą jeżdzić,dziwne dla mnie to wszystko,,

Rozbawił mnie Pani wpis. Jeśli jest Pani opiekunką to wie Pani jak wygląda rekrutacja. My nie chcemy, żeby odbywała się wyłącznie przez telefon. Bo musimy poznać osobę, którą mamy przedstawić rodzinie. To my świadczymy, za osobę, którą wysyłamy do pracy. Opiekunki są z całej Polski, więc osobiście nie widzę sensu generowania kosztów na biuro, dodatkowego lokalu, do którego prawie nikt nie przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamos1 napisał:

zgadzam się a sprawy papierkowe też w terenie? jednak trochę ich jest ,jeżeli to działa wszystko w miarę legalnie!?-pozdrawiam.

Działa legalnie. Papierków;) trochę jest ale nie tak dużo. W pierwszej kolejności, ważne jest, żeby się poznać porozmawiać, zweryfikować rożne kwestie i zebrać informacje potrzebne do przedstawienia w formularzu jaki dostaje rodzina. I jeśli spotkanie przebiegnie pomyślnie, uzgodnić szybki plan działania i to co jest potrzebne, jeśli chodzi o formalności. Zawsze jest internet. Natomiast pierwsze spotkanie jest dla nas najważniejsze. Rozmowa przez telefon to trochę za mało. Nie chcemy tak działać. Chcemy dobrze dopasować opiekunów i podopiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre założenia,miałem taką sytuacje ,że pojechałem przez Agencje i byłem tylko jedną noc  ,bo stela była załatwiona przez internet a rodzinka  nabajerowała ,że głowa boli ,potem mnie ta Agencja przepraszała ,bo dużo nie brakowało a zgłosiłbym tą stele na Policje ,do Socjal  i TV De.Zresztą tak działa większość Agencji ,poprzez zgłoszenia internetowe.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.03.2016 at 11:19, Gość napisał:

 

 

1 godzinę temu, adamos1 napisał:

dobre założenia,miałem taką sytuacje ,że pojechałem przez Agencje i byłem tylko jedną noc  ,bo stela była załatwiona przez internet a rodzinka  nabajerowała ,że głowa boli ,potem mnie ta Agencja przepraszała ,bo dużo nie brakowało a zgłosiłbym tą stele na Policje ,do Socjal  i TV De.Zresztą tak działa większość Agencji ,poprzez zgłoszenia internetowe.Powodzenia.

Tak to działa. Większość niemieckich agencji nie spotyka się z rodzinami, kiedy rodzina przedstawia sytuację mówią, że to i tak wszystko jedno. I jak taka agencja ma dokładnie przedstawić warunki pracy? Bywa, że sytuacja na miejscu, podobnie jak w Pana przypadku w ogóle nie zgadza się ze zgłoszeniem, a pracownicy agencji próbują wymusić na opiekunce zostanie w tym miejscu, bo liczy się dla nich już podpisana umowa.  Wiele strasznych historii usłyszałam. Chodzi nam o to, żeby  przede wszystkim nie dopuścić do takich sytuacji.Bo to dla wszystkich strata czasu i niepotrzebne nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opiekunka24
6 godzin temu, Anna1956 napisał:

Zgadzam się. Niewiele wiemy. Ktoś tu przychodzi podpytać i nie reklamuje się i dostaje po głowie. 1050 to wcale nie tak mało skoro inne agencje nadal oferuję nawet 800 ze słabym językiem. Wszystkie nowe agencje wzmagają konkurencję i mniej lub bardziej wymuszają zmiany o ile są samodzielnym tworem. 

Anna1956 to jest aż śmieszne żądania i wymagania a jak ktoś  przychodzi i mowi że chciałby je spelnic to dostaje po głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rekruterka
4 godziny temu, promenada życia napisał:

My nie chcemy, żeby odbywała się wyłącznie przez telefon.

Witam. Jestem rekruterką z niemałej agencji i też uważam, że telefoniczna rekrutacja to pomyłka. Liczba kobiet oszukujących na języku, nieprzygotowanych do zawodu i pijących jest porażająca. Wymieniamy je jak rękawiczki, a rekrutacja osobista przynajmniej większość z nich mogłaby wyłapać dla dobra ich samych i rodziny nie mówiąc już o agencji. To też działa w drugą stronę. My opieramy się wyłącznie na opisie rodziny, który w 90 proc. przypadków odbiega od rzeczywistości potem świecimy oczami. Prawie zawsze stajemy po stronie rodziny, bo opiekunek chętnych na wyjazd nigdy nie brakuje. Nikt tego nie chce zmienić bo dzisiaj duże agencje już idą na ilość a nie na jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Rekruterka napisał:

My opieramy się wyłącznie na opisie rodziny, który w 90 proc. przypadków odbiega od rzeczywistości potem świecimy oczami. Prawie zawsze stajemy po stronie rodziny, bo opiekunek chętnych na wyjazd nigdy nie brakuje.

Fakt, że opiekunek nie brakuje nie zwalnia Was z uczciwej oceny sytuacji, gdy opis rodziny jest nierzetelny. To już nie jest telefoniczna "pomyłka", tylko Wasza świadoma nierzetelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...