Skocz do zawartości

Ubezpieczenie ZUS dla opiekunki?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pracowałam w dużej agencji. Opłacano mi ubezpieczenie od najniższego wynagrodzenia. W końcu jednak i tego mi nie dano. Usłyszałam, że o ubezpieczenie nikt nie zabiega. Czy możliwe, że ten temat jest obojętny opiekunkom?

         Ja przeszukałam Internet i znalazłam firmę, która ubezpieczyła mnie godziwie: emerytalnie, rentowo i wypadkowo. Pieniądze zaoferowano mi nawet lepsze. Nie chcę tu żadnej kryptoreklamy wpisywać, ale myślę, że warto szukać dobrych pośredników, czy choć lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego opiekunka oczekuje. Ja mam na głowie komornika więc wolałabym w agencji być bez umowy. Jestem zainteresowana przy tym większymi zarobkami ale za to mniejszym zusem, bo chcę wyjść z długów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko paniom ktore mają już rentę czy emeryturę nie zależy na ubezpieczeniu.No chyba że ktoś wychodzi z założenia że i tak bylejaką emeryture będzie miał.

Tego dziś nie wiadomo jakie będą emerytury dla nas. Może i dobre, bo coraz mniej osób spełnia warunki? Ale pewniejsza jest renta. I od naszych dochodów może być przyzwoita.ale trzeba opłacone mieć co najmniej 5 lat i być faktycznie chorą.  O to w naszym fachu nie tak ciężko....Warto to sobie ustykać na czarną godzinę, bo nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nikt nic nie dopisuje, więc sama dodam, że naprawdę warto poczytać sobie o Zusie.

Ja żałuję, że tak późno znalazłam firmę, która opłaca składki od 3950.

 

Nasza emerytura będzie zależeć od wysokości dokonanych wpłat, a nie od lat pracy jak to było dla starszych  roczników. Czyli właściwie każdy emeryturę dostanie, ale może być bardzo mała jeśli na daną osobę wpłacano mało do ZUSu. Opłaconą przez nas składkę na emeryturę trzeba więc traktować jako rodzaj naszej inwestycji - oszczędności na starość.  To jest nasz przychód i to powinna mieć każda opiekunka. Ale duże firmy nie informują dobrze. Piszą na swoich stronach, że płacą na ZUS, ale to są grosiki.

 

Łatwo sprawdzić ile faktycznie firma odprowadza tej składki emerytalnej i taką informacje udziela miejscowy oddział ZUSu.

 

Wysokość ewentualnej renty ( poza Zusem chyba żadna instytucja nam renty nie wypłaci) też zależy od wysokości składki.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie dopisuje, więc sama dodam, że naprawdę warto poczytać sobie o Zusie.

Ja żałuję, że tak późno znalazłam firmę, która opłaca składki od 3950.

 

Nasza emerytura będzie zależeć od wysokości dokonanych wpłat, a nie od lat pracy jak to było dla starszych  roczników. Czyli właściwie każdy emeryturę dostanie, ale może być bardzo mała jeśli na daną osobę wpłacano mało do ZUSu. Opłaconą przez nas składkę na emeryturę trzeba więc traktować jako rodzaj naszej inwestycji - oszczędności na starość.  To jest nasz przychód i to powinna mieć każda opiekunka. Ale duże firmy nie informują dobrze. Piszą na swoich stronach, że płacą na ZUS, ale to są grosiki.

 

Łatwo sprawdzić ile faktycznie firma odprowadza tej składki emerytalnej i taką informacje udziela miejscowy oddział ZUSu.

 

Wysokość ewentualnej renty ( poza Zusem chyba żadna instytucja nam renty nie wypłaci) też zależy od wysokości składki.

----dokładnie masz racje ,płacą z najniższej krajowej  a kto wie czy jeszcze nie jako pół etaty itp.  jedno jest pewne ,każda Agencja powinna poinformować pracownika ,jaka jest odprowadzana składka i co ona obejmuje, a opiekun powinien to sprawdzić ,czy faktycznie tak jest..Dlatego mówię ,że te pokolenie po upadku ustroju socjalistycznego  w większości jest stracone,bo przez lata byli zatrudniani  albo na czarno albo z najniższej  składki ,lub  z pół etatu! Strach pomyśleć jak będą przechodzić na emerytury,jak dożyją   ha ha .Śmieszne i tragiczne to ,ale taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----dokładnie masz racje ,płacą z najniższej krajowej  a kto wie czy jeszcze nie jako pół etaty itp.  jedno jest pewne ,każda Agencja powinna poinformować pracownika ,jaka jest odprowadzana składka i co ona obejmuje, a opiekun powinien to sprawdzić ,czy faktycznie tak jest..Dlatego mówię ,że te pokolenie po upadku ustroju socjalistycznego  w większości jest stracone,bo przez lata byli zatrudniani  albo na czarno albo z najniższej  składki ,lub  z pół etatu! Strach pomyśleć jak będą przechodzić na emerytury,jak dożyją   ha ha .Śmieszne i tragiczne to ,ale taka jest prawda.

 

coraz więcej naszych agencji płaci jednak od średniej krajowej, więc  jest szansa na zwiększenie tego funduszu dla siebie.

Najgorzej, że za dużo osób myśli, że nigdzie nic nie płacą, a my i tak nie dożyjemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej naszych agencji płaci jednak od średniej krajowej, więc  jest szansa na zwiększenie tego funduszu dla siebie.

Najgorzej, że za dużo osób myśli, że nigdzie nic nie płacą, a my i tak nie dożyjemy....

   ale zachęcam wszystkich do sprawdzania tego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...