Skocz do zawartości

Niemieckie zwyczaje, mitologia, tradycja :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, salazar napisał:

Dziś Noc Walpurgii, noc czarownic i złych duchów ;) 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_Walpurgi

 

:D

Taką noc to Niemcy mają chyba codziennie. Złe duchy to ich codzienność. Nie mam nic przeciwko Niemcom, nawet ich okazjonalnie lubię, ale ich mroczna strona, głęboko skryta, zawsze mnie lekko przeraża.

Salazar, jadę do pracy w okolice Heilbronn, więc ogródek na Odeonsplatz następnym razem. Jestem ci winna to i owo, co się odwlecze to nie uciecze. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, salazar napisał:

Dziś Noc Walpurgii, noc czarownic i złych duchów ;) 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_Walpurgi

 

Osobiście troszkę przeraziła mnie ta data :haha:Wolę 1 maja przypisywać Świętu pracy i jeszcze innym fajnym rzeczom . Święto czarownic w tym dniu bardzo , ale to bardzo mi się nie podoba :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lawenda vera napisał:

:D

Taką noc to Niemcy mają chyba codziennie. Złe duchy to ich codzienność. Nie mam nic przeciwko Niemcom, nawet ich okazjonalnie lubię, ale ich mroczna strona, głęboko skryta, zawsze mnie lekko przeraża.

Salazar, jadę do pracy w okolice Heilbronn, więc ogródek na Odeonsplatz następnym razem. Jestem ci winna to i owo, co się odwlecze to nie uciecze. :)

Cóż, spierać się nie będę, są jacy są, a my jesteśmy tutaj, niektórzy mniej, a inni bardziej ;). Wiesz, że lubię wiedzieć, a o tym, że noc Walpurgii jest dzisiaj, dowiedziałam się dwie godziny temu ;) .

 

Szkoda moja piękna, mądra Lawendo.. Czekam cierpliwie i wiem, że nie uciecze :) 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, violka napisał:

Urodziłam się w Noc Walpurgi , czyli podczas sabatu czarownic i wiedzm :haha:         Drżyjcie Kochani :szydera:  Ja tutaj jestem :szydera:

Że jesteś pokrewną duszą tych wiedźm, czarownic i czego tam jeszcze, to ja wiedziałam już dużo wcześniej....:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić jeden z mitów niemieckich,może Salazarka mnie nie pogoni :haha:

 Nibelungowie

O Nibelungach słyszał chyba każdy germanista, głównie za sprawą „Pieśni o Nibelungach”. Kim oni byli? To ród karłów, który dawno, dawno temu (vor undenklichen Zeiten) żył w mitycznej krainie Nibelheim ukrytej we wnętrzu góry. Władca niemieckich karzełków posiadał ogromne bogactwo (das Vermögen). Łatwo przewidzieć, że długo się nim nie nacieszył i cały majątek wpadł w ręce tajemniczego Zygfryda, który wymordował dziedziców króla. Skarb przejmuje wdowa po Zygfrydzie – Krymhilda. Kobieta wykorzystywała (ausnutzen) majątek, aby zaszkodzić ówczesnym władcom Burgundii. Nie spodobało się to Hagenowi z Tronege, który postanowił ukraść cały skarb i zatopić go w Renie, żeby Krymhilda nie zaszkodziła już więcej nikomu. Do tej pory od czasu do czasu pojawiają się doniesienia (die Meldungen) o rzekomym odnalezieniu skarbu Nibelungów.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ivanilia40 napisał:

Nibelungowie

A wszystko to w Siedmiogorzu - Siebengebirge. Najbardziej znany szczyt, to Drachenfels, gdzie miał mieszkać smok, z którym stoczył walkę Zygfryd. Do dzisiaj na szczycie stoją ruiny zamku z XII w. Na szczyt wjeżdża najstarsza i chyba jedyna taka w Niemczech, kolejka zębata. Na dol warto zejść na piechotę. Przechodzi się obok pałacu Drachenburg i dochodzi do Hali Nibelungow. Tam rzekomo była smocza jaskinia. 

Legenda mówi, ze wewnątrz góry do dzisiaj mieszkają potomkowie  smoka i czekają, ze znajdzie się ktoś, kto odda im swoja dusze w zamian za nadludzkie zdolności i możliwość rządzenia światem.

Hala Nibelungow powstała w setna rocznice urodzin Ryszarda Wagnera. To swego rodzaju muzeum historii Nibelungow i genezy powstania "Pierscienia Nibelungow". Duzo tam cennych obrazów i rzeźb, oraz ciekawa mozaika przedstawiająca mitycznego smoka, a wszystko okrasza muzyka Wagnera. Obok znajduje się, równie ciekawe ZOO z gadami.

Polecam wycieczkę do Königswinter dla tych atrakcji, ze o widokach na Ren i okolice nie wspomnę.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, MisiekFfm napisał:

Polecam wycieczkę do Königswinter dla tych atrakcji, ze o widokach na Ren i okolice nie wspomnę.

Bardzo chętnie zwiedzę Koenigswinter jeśli trafię na sztelę w okolicy. Prawdę mówiąc szukałam jakiejś legendy o którymś z zamków w Heidelbergu ,ale nie znalazłam. Tam aż się prosi o jakąś mityczną opowieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ivanilia40 napisał:

Bardzo chętnie zwiedzę Koenigswinter jeśli trafię na sztelę w okolicy. Prawdę mówiąc szukałam jakiejś legendy o którymś z zamków w Heidelbergu ,ale nie znalazłam. Tam aż się prosi o jakąś mityczną opowieść.

Naprawde polecam.

Z ciekawostek trzeba wymienić jeszcze - lezący po drugiej stronie Drahenfels - Rhöndorf, gdzie mieści się dom-muzeum Konrada Adenauera.

I jeszcze to, ze na odcinku Renu, od Bonn - Oberkassel, aż do Neuwied, nie ma na rzece żadnego mostu. Sa tylko przeprawy promowe. Spowodowane jest to objęciem środkowego biegu Renu ochrona i zakazem budowy mostów. Po drodze są tylko pozostałości słynnego mostu w Remagen.

Jeszcze dłuższy odcinek Renu bez mostów, z tego samego powodu jest miedzy Koblencja, a Wiesbaden.

Bardziej na południe, nad Renem polecam kolejne legendarne, wręcz mityczne miejsce - Lorelei.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Że jesteś pokrewną duszą tych wiedźm, czarownic i czego tam jeszcze, to ja wiedziałam już dużo wcześniej....:szydera:

Ciekawe jak na to wpadłaś ;) skoro ja tutaj pokazuję tylko moje anielskie oblicze :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
O 1.05.2018 at 18:50, ivanilia40 napisał:

Pozwolę sobie wkleić jeden z mitów niemieckich,może Salazarka mnie nie pogoni :haha:

 Nibelungowie

O Nibelungach słyszał chyba każdy germanista, głównie za sprawą „Pieśni o Nibelungach”. Kim oni byli? To ród karłów, który dawno, dawno temu (vor undenklichen Zeiten) żył w mitycznej krainie Nibelheim ukrytej we wnętrzu góry. Władca niemieckich karzełków posiadał ogromne bogactwo (das Vermögen). Łatwo przewidzieć, że długo się nim nie nacieszył i cały majątek wpadł w ręce tajemniczego Zygfryda, który wymordował dziedziców króla. Skarb przejmuje wdowa po Zygfrydzie – Krymhilda. Kobieta wykorzystywała (ausnutzen) majątek, aby zaszkodzić ówczesnym władcom Burgundii. Nie spodobało się to Hagenowi z Tronege, który postanowił ukraść cały skarb i zatopić go w Renie, żeby Krymhilda nie zaszkodziła już więcej nikomu. Do tej pory od czasu do czasu pojawiają się doniesienia (die Meldungen) o rzekomym odnalezieniu skarbu Nibelungów.

Krymhilda. Cóż za miłe i wdzięcznie brzmiące imię! :szydera::hura::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...