Skocz do zawartości

Jak poradzić sobie z łupieżem głowy?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Problem łupieżu wzmaga się jesienią, kiedy następuje obniżenie temperatury, skóra głowy broni się wydzielając większą ilość sebum, a ten prowadzi do powstania uporczywego i nawracającego łupieżu. Jak się bronić i raz na zawsze pozbyć przyczyny problemu?

Łupież to choroba, nie brak higieny

Musimy wiedzieć, iż łupież jest problemem dermatologiczny, a nie estetycznym. Nie warto się łudzić, że kilkukrotne użycie szamponu określonego mianem „przeciwłupieżowy” zlikwiduje problem. Łupież to nie wirus - walcząc z nim należy walczyć z przyczynami, a nie tylko skutkami. Bezpośrednią przyczyną powstawania łupieżu nie jest brak higieny osobistej, ale utrata równowagi kwasowo-hydro-lipidowej i niewłaściwy odczyn pH skóry, obie przyczyny ułatwiają rozmnażanie bakterii i grzybów, a te z kolei powodują zachwianie procesu odnowy naskórka.

Kilka wskazówek praktycznych

Warto wziąć sobie do serca wskazówki, które mogą znacznie pomóc w walce z problemem białych płatków na kołnierzu:

- Poszukaj kosmetyków przeciwłupieżowych do włosów i skóry głowy na bazie piroctonu olaminy, pirytonian cynku, ketokonazolu clotrimazolu, klimbazolu oraz tych bez spłukiwania – działają 24 h na dobę;

- Stosuj suplementy diety, bogate w witaminy z grupy B.

- Obniż temperaturę wody, podczas mycia włosów, a także strumienia powietrza podczas suszenia.

- Jak najczęściej zdejmuj nakrycia głowy lub też zaopatrz się w te uszyte z przewiewnych materiałów

Jakie kosmetyki?

Niemal każda firma kosmetyczna oferuje produkty przeciwłupieżowe, nie każda jednak może pochwalić się kosmetykami zawierającymi kilka aktywnych składników przeciwłupieżowych stanowiących prawdziwą kurację uderzeniową. Warto wybierać produkty, które bazują na aktywnym działaniu naturalnych składników, z których najważniejsze to aż 3 składniki antybakteryjne i przeciwgrzybiczne: glistnik jaskółcze ziele, porost islandzki i pirokton olaminy; antyseptyczney i tonizujący aloes; lekko oczyszczające eukaliptus, bisabolol i rzepik pospolity oraz odżywcze panthenol i ananas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...