Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Niemieckich i niiemieckopodobmych chyba też bo jak moja koleżanka.wyjechala do Niemiec i poszła na kurs językowy to stwierdziła,ze takich słów jak używano w jej domu to w ogóle nie ma w języku niemieckim :haha:

 

dużo słów w gwarze śląskiej zostało spolszczonych, gdybyś posłuchała oryginalnej gwary śląskiej, to byś pomyślała, ze ktoś po niemiecku nawija :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funny napisał:

Nie ....to już przesada ja lubię bardzo te małe ,serowe

A ja lubie te bardzo mocno lukrem oblane i w środku z licznymi dodatkami : jak budyń, róża, może być nutella i lub karmel/toffi iiiii...wszystkie słodkości świata... Kiedys to ja jadłem słodycze. Teraz już tylko raz na "ruski rok"

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, waldiroom napisał:

A ja lubie te bardzo mocno lukrem oblane i w środku z licznymi dodatkami : jak budyń, róża, może być nutella i lub karmel/toffi iiiii...wszystkie słodkości świata... Kiedys to ja jadłem słodycze. Teraz już tylko raz na "ruski rok"

Czyli trzymasz linie bo byles pączusiem?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

 

Czym się różni pączek od krepla?

Na pewno sposobem przyrządzania ciasta.

Ciasto na pączki się miesza, a na kreple sie je fyrlo.

Do pączków potrzebny jest wałek, a kreplom styknie nudelkula.

Dobry pączek poznać po tzw otoczce, a kreple mają ring.

Pączki w środku mają nadzienie, a kreple mają filong!

Pączki można po prostu zwyczajnie zjeść, a kreple sie maszkeci

Fajne... Proszę o jeszcze tej gwary :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldiroom napisał:

No co Ty ... tłusty czwartek to w końcu dopust boży na obżarstwo :oklaski::d

Masz rację, raz w roku jest tłusty czwartek:oklaski:

 

Godzinę temu, waldiroom napisał:

Fajne... Proszę o jeszcze tej gwary :)

Heute ist weiberfastnacht deswegen die Kreppel

 

Godzinę temu, waldiroom napisał:

Ło takie mocno lukrowane - to dla mnie:kopara:

Ja też takie lubię :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich :cmok:. Kawa :kawa::kawa::kawa::kawa: kawa gotowa :1000_loudspeaker:pobudka wstać koniom wody dać :haha:. Częstujcie się kawusią :kawa:, póki gorąca i fajnie rozgrzeje od środka :oklaski:. @Wenusiajuż szczęśliwie dojechała, ciekawa jestem czy @Ramón Serano Lopez II też. Miłego dnia wam :cmok:

pobrane (4).jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

Masz rację, raz w roku jest tłusty czwartek:oklaski:

 

Heute ist weiberfastnacht deswegen die Kreppel

 

Ja też takie lubię :d

Heute ist... Teraz jest ... dalej już nie wiem ale fajne 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, waldiroom napisał:

Heute ist... Teraz jest ... dalej już nie wiem ale fajne 

to długie słowo Weiberfastnacht też nie wiem co znaczy,  po tym długim słowie : " z tego powodu jest pączek" , pytałam mojego przyjaciela jak mam mojej pdp powiedzieć ze jest dzisiaj tłusty czwartek i on to napisał, że tak mam jej powiedzieć:szydera:

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

Masz rację, raz w roku jest tłusty czwartek:oklaski:

 

Heute ist weiberfastnacht deswegen die Kreppel

 

Ja też takie lubię :d

Z tej gwary : nie szukałem nigdzie tłumaczenia żeby się sprawdzić u Ciebie/ u Was bo @Funny tez deklarowała co nieco z gwary - wydaje mi się ze to znaczy : dziś jest dzień rozpusty dla paczkow ...dla kobiet ? Nieee dla wszystkich

i ta gwara to bardzo niemiecka „brzmia”

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Janeczka1963 napisał:

to długie słowo Weiberfastnacht też nie wiem co znaczy,  po tym długim słowie : " z tego powodu jest pączek" , pytałam mojego przyjaciela jak mam mojej pdp powiedzieć ze jest dzisiaj tłusty czwartek i on to napisał, że tak mam jej powiedzieć:szydera:

A mi słownik pozniej podpowiedział - „ zapusty dla kobiet „ może chodzi właśnie o rozpustę śle czemu tylko dla kobiet 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waldiroom napisał:

Z tej gwary : nie szukałem nigdzie tłumaczenia żeby się sprawdzić u Ciebie/ u Was bo @Funny tez deklarowała co nieco z gwary - wydaje mi się ze to znaczy : dziś jest dzień rozpusty dla paczkow ...dla kobiet ? Nieee dla wszystkich

i ta gwara to bardzo niemiecka „brzmia”

@waldiroomnie myśl sobie że ja taka dobra z gwary śląskiej jestem ,ja w ogóle pomieszanie z poplątaniem jestem zważywszy na pochodzenie połowy mojej rodziny .Czyli nudy nie ma i dzień dobry

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich :cmok:. Kawa :kawa::kawa::kawa::kawa: kawa gotowa :1000_loudspeaker:pobudka wstać koniom wody dać :haha:. Częstujcie się kawusią :kawa:, póki gorąca i fajnie rozgrzeje od środka :oklaski:. @Wenusiajuż szczęśliwie dojechała, ciekawa jestem czy @Ramón Serano Lopez II też. Miłego dnia wam :cmok:

pobrane (4).jpg

Tak... jeden człek w jedną stronę drugi w drugą i tak się transportujemy  a czas zapiernicza jak opentany .....Witaj @Janeczka1963

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Funny napisał:

@waldiroomnie myśl sobie że ja taka dobra z gwary śląskiej jestem ,ja w ogóle pomieszanie z poplątaniem jestem zważywszy na pochodzenie połowy mojej rodziny .Czyli nudy nie ma i dzień dobry

Ponoć jedne z ważniejszych życzeń - to „żeby się działo” dobrze

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, waldiroom napisał:

A mi słownik pozniej podpowiedział - „ zapusty dla kobiet „ może chodzi właśnie o rozpustę śle czemu tylko dla kobiet 

może coś w tym jest, zapytałam przyjaciela, co to znaczy, ale jeszcze nie odpisał :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...