Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas urlopów w pełni  daje sie odczuć. Wieczór to odbieranie telefonów od córek podopiecznego , ktore rozjechały sie :)  w pogoni za słońcem . Troche mam zajęty teraz dzień , widzę , że mój podopieczny tęskni za wieczornymi pogaduszkami z najmłodszą córką. A to jeszcze prawie dwa tygodnie mnie czekają. Dzisiaj miałam fajny przerywnik smieje sie na samo wspomnienie . Wczoraj wieczorem podopieczny cos zmajstrował pilotem od telewizora i nie było obrazu . Poszedł spać, ale narzekał na nowoczesność , bo ma teraz dwa piloty. Ja jestem techniczny nieuk . Za chinskiego luda nie mogę sobie poradzić z wszelkimi urządzeniami i nic nie pomogłam. Dzisiaj dostałam na telefon instrukcje jak mam zadziałać i zrobiłam to. JEST OBRAZ . Podopieczny okrzyknął mnie mistrzem świata i nie będę go wyprowadzała z błędu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chyba w lipcu wyruszyli na urlopy,,bo u mnie też rodzinka pojechała ,,,chodz wiem,że żaden synalek mi o 21 nie zawita,,jak ja już prawie w negliżu jestem,,:płacz: co oni mają za dziwne pory odwiedzin,,po nocach,,

dziadek ze mną się przekomarzał,,że za wcześnie on idzie spać ,,a ja go jak dziecko grzecznie proszę ,,połóż się bo już jest pózno i tableteczki wez i grzecznie śpij" hahahah a dziadek się patrzy na mnie i się uśmiechnął i grzecznie wykonał zadanie,,,:hahaha:  tak mam prawie co wieczór, musi sobie pogadać jeszcze ze mną,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się podoba taka organizacja pracy,,od rana :kawa: czeka ,,ludzie są pobudzeni,,coś się dzieje,,:hahaha: slychac i czuć,,,no fajnie:love: @jolantapl. za kawę stawiam Ci kawał :ciacho: na śniadanie,,a je ktoś takie śniadania,,mi nieraz się zdarzylo zjeśc dobre ciacho na śniadanie,,a sniadania jem w Pl w południe,,to jak najbardziej pasuje,,:hahaha: tutaj w de wszystko mam inaczej,,ale ja się w sekundę przestawiam,,tylko co mi zawsze pozostaje -ta poranna kawa ,,,Fajnego dnia ,,wesołego :love::serce:

Gdzie ten nasz @Łukasz ,może z babcią demencyjną walczy,,może nie ma internetu? to by dopiero bylo,,albo dalej przejmuje obowiązki na stelli,,,tyle tego się tam narobiło,,ale miejmy nadzieję ,że dotrze na forum,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Bry.

Od rana jestem głodna ale czekam na babuszkę, niby nie śpi ale wstaje tuż przed siódmą.

Właśnie wstała. :d

Idę szykować jedzonko. Moje życie tutaj obraca się wokół jedzenia. :hahaha:

:hahaha: to ja juz sobie wyobrazam ta Twoja babuszke po 2 miesiacach pałaszowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Nie strach po mnie jechać bo babuszk naprawdę  mało jada i wszystko jej smakuje.

Za to lubi dojadać ukradkiem. :d

Wczoraj na kolację były racuchy drożdżowe, zostały trzy. Dzisiaj już został tylko pusty talerz. :hahaha:

 

Zastanawiam sie po co ta sciema ze strony babci moze mysli,że Ty tego nie zauwazysz a moze lubi sobie podjadac ukradkiem:d dobrze,ze jest na chodzie bo innaczej nici z podjadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Babcie tak mają,,normalne jest to podjadanie,,nie raz się spotkałam z podjadaniem,,z jednej strony dobrze ,nic się nie zmarnuje i ktoś to zje,,ja bym była szczęsliwa ,,:hahaha: z takiego podjadacza,,

Ja tez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie milutko. Nie ma to jak kawa na tarasie:love:Życzę pięknego dnia

Dojechałem dopiero o 21, nikogo w domu,babcia śpi,  jakoś udało mi się ściągnąć pomoc, haha.I noc przespałem w łóżku. Babcia śpi do 9, jeszcze nie wiem, jak wygląda,haha. Ale ogólnie sztela na plus, kaska bez ograniczeń.Muszę się zorganizować dzisiaj, tak więc wieczorem się odezwę.Ale Jolki i blondasku, myślę o Was:love:

Aha, na 7 opiekunek w busie, wszystkie na czarno, haha. Tylko ja sierota agencyjny:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to nie sprawiedliwe z tym podjadaniem bo podopieczni którzy nie są w miare mobilni nie moga sobie podjadac a u mnie nie zdarzyło sie tak zeby którys podopieczny poprosił o jakis dodatkowy posiłek oprocz tych wyznaczonych a ja tez nie pytam czy chca chca cos zjesc ewentualnie jakies owoce proponuje albo pytam czy napic sie chca .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pytam bo babuszka je dużo owoców a najchętniej arbuza. :)

Ale lubi sama coś sobie skubnąć, przed chwilą wzięła z lodówki ogórka konserwowego. Lubi napić się troszkę mleka albo soku z kiszonej kapusty. Chce sama to sama sobie weźmie. Ja dbam o to by poza trzema głównymi posiłkami były pomiędzy nimi też dwa mniejsze bo to przy cukrzycy bardzo ważne. No i regularność posiłków też jest bardzo ważna a podjadanie to taki mały luksusik. :d

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Ja też pytam bo babuszka je dużo owoców a najchętniej arbuza. :)

Ale lubi sama coś sobie skubnąć, przed chwilą wzięła z lodówki ogórka konserwowego. Lubi napić się troszkę mleka albo soku z kiszonej kapusty. Chce sama to sama sobie weźmie. Ja dbam o to by poza trzema głównymi posiłkami były pomiędzy nimi też dwa mniejsze bo to przy cukrzycy bardzo ważne. No i regularność posiłków też jest bardzo ważna a podjadanie to taki mały luksusik. :d

 

 

Moi podopieczni mają przeważnie ustalone pory posiłków i nawet nie wiem czy byłoby wskazane ,żeby coś podjadali w międzyczasie oczywiscie oprócz owoców .Ale szkoda mi ich czasami,że nie mogą sobie sami czegoś skubnąć bo przecież takie podjadanie to sama przyjemność:).Samej mi się to zdarza,że np,nie chce mi się czekać do kolacji albo po kolacji jakis deserek albo jogurcik sobie zjem.Sniadanie i obiad jem w wyznaczonych porach i nic w miedzyczasie no chyba,że próbuje jak gotuje obiad czy dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Witajcie milutko. Nie ma to jak kawa na tarasie:love:Życzę pięknego dnia

Dojechałem dopiero o 21, nikogo w domu,babcia śpi,  jakoś udało mi się ściągnąć pomoc, haha.I noc przespałem w łóżku. Babcia śpi do 9, jeszcze nie wiem, jak wygląda,haha. Ale ogólnie sztela na plus, kaska bez ograniczeń.Muszę się zorganizować dzisiaj, tak więc wieczorem się odezwę.Ale Jolki i blondasku, myślę o Was:love:

Aha, na 7 opiekunek w busie, wszystkie na czarno, haha. Tylko ja sierota agencyjny:hahaha:

Byłeś więc podwójnym rodzynkiem :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...