Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Blondi napisał:

To do tego niemieckiego coś jeszcze dorzucę,,nie to miało być:płacz: ale zaraz następna będzie,,,

 

 

coś lekkiego ,,na wyluznienie mózgu:święty:

Lowciam Cę. :serce:

Uwielbiam się uczyć języka śpiewając, lubię sobie podśpiewywać ( choć nie umiem ) :d

Masz coś bardziej skocznego ?

Też po niemiecku oczywiście bo mam fazę i chęć do nauki. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kawa::kawa::kawa: Duuużo kawusi od samego rana i wstawać rodacy do pracy. :p

Wochenende się skończył, jak zwykle niedziela mi myknęła szybciutko, już zaczynam podejrzewać że zegarki kłamią i niedziela ma o kilka godzin mniej niż np. poniedziałek. :d

Co zrobimy z tak pięknie rozpoczętym kolejnym tygodniem ?

To co chcemy. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  -dzięki za :kawa: -pycha jak codzien,,cieszę się ,że już nowy tydzień :hahaha: W nowym tygodniu @Maria Jolanta będziemy może już kasę liczyć:hahaha: albo nowe kulinaria ćwiczyć w kuchni,,albo może wlosy sobie pofarbujemy,,takie niby nic a jednak nasze zajęcia ,,:serce::love:a może następna piosenka pozostanie w głowie i full słówek niemieckich,,hahahha aż za dużo tego na tydzien,,może coś na raty wezmiemy?:hahaha:

znam to:hahaha:wczoraj mi się caly dzien wyświetlało na laptopku,,,:love:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robię naleśniki z dżemem i szpinakiem. Do tego na zaśkę krokiety z kapustą. :)

Część szpinakowego nadzienia zamrożę i za kilka dni narobię pierogów ruskich i ze szpinakiem. A jak mnie najdzie ochota to jeszcze z mięskiem. :)

Wczoraj podjęłam desperacką próbę zrobienia małosolnych z tych długich ogórków szklarniowych. W środę dam znać co mi z tego wyszło. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dzisiaj robię naleśniki z dżemem i szpinakiem. Do tego na zaśkę krokiety z kapustą. :)

Część szpinakowego nadzienia zamrożę i za kilka dni narobię pierogów ruskich i ze szpinakiem. A jak mnie najdzie ochota to jeszcze z mięskiem. :)

Wczoraj podjęłam desperacką próbę zrobienia małosolnych z tych długich ogórków szklarniowych. W środę dam znać co mi z tego wyszło. :d

 

To ty narobisz jedzenia tyle,że do końca zlecenia nie będziesz musiała nic robić i jeszcze zmienniczce zostawisz w zamrażarce:) Ja z pierogami jutro będę walczyła;) a dlaczego robisz małosolne ze szklarniowych to tam gruntowych nie mozna kupić?Ja chciałam moja babcie przekonac do szpinaku ale nic z tego nie wyszło

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słonko wyszło i zaczyna sie poniedzialkowa gorączka,,:hahaha: rozbierac się do rosołu:święty:

@Maria Jolanta robiłam szklarniowe jako małosolne ,,w wiadrze ,bo to dlugie trochę,,ale wyszly super,,naprawdę dobre,,jak ogórki inne np, gruntowe,,także aby ci się udały,,:hahaha:

Trochę zabiegana jestem ,,już rower zaliczyłam i małe zakupy,,trochę trzeba posprzątać bo nie wypada nie trzymac chodz troszkę szmatki w ręku,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednego ogórka pokroiłam i wsadziłam do słoika, jak będzie dobry to powtórzę znów. :)

 

Aha ! Zrobiłam 8 naleśników z dżemem i jak babuszka dopadła to musiałam dorobić jeszcze cztery. Dopiero potem spróbowała jednego ze szpinakiem i też jej smakował. Zostało mi 6 ze szpinakiem i 6 krokietów z kapustą kiszoną. A narobiłam ponad 30 naleśników. :)

Za dużo mi farszu zostało i zamiast pierogów to zrobię wieczorkiem paszteciki ze szpinakiem i z kapustą kiszoną. Mam taki fajny przepis na paszteciki z ciasta drożdżowego z lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Ja jednego ogórka pokroiłam i wsadziłam do słoika, jak będzie dobry to powtórzę znów. :)

 

Aha ! Zrobiłam 8 naleśników z dżemem i jak babuszka dopadła to musiałam dorobić jeszcze cztery. Dopiero potem spróbowała jednego ze szpinakiem i też jej smakował. Zostało mi 6 ze szpinakiem i 6 krokietów z kapustą kiszoną. A narobiłam ponad 30 naleśników. :)

Za dużo mi farszu zostało i zamiast pierogów to zrobię wieczorkiem paszteciki ze szpinakiem i z kapustą kiszoną. Mam taki fajny przepis na paszteciki z ciasta drożdżowego z lodówki.

Ty się dziewczyno marnujesz u tej jednej babci :) następne zlecenie bierz do 11 osób osób :płacz::hahaha: było tu kiedys taka oferta na forum:hahaha: wiesz jakby dziadki sobie przy Tobie pojedli:)

Napisz jak robisz te paszteciki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dag drożdży

3 łyżki cukru
1/2 kostki masła albo margaryny ( lepsza jednak margaryna )
2 jajka
3 szklanki mąki
2 łyżki śmietany


Drożdże wymieszać z cukrem i odstawić na 10 minut
Margarynę rozpuścić, dodać resztę składników  i zagnieść ciasto niespecjalnie długo, byle się ładnie połączyło wszystko. Wstawić do lodówki na 1 godzinę, zapewniam że urośnie.
Podzielić ciasto na 4 i rozwałkować. Lepiej dość cienko bo i tak urośnie w piekarniku a jak jest za grube to mi nie smakuje. Wierzch posmarować jajkiem.
Piec około 10-15 min aż się ładnie zrumienią.

Ja robię na bieżąco, jedną porcję do piekarnika i w tym czasie robię następną.

Farsz dowolny, u mnie w domu najlepiej smakuje z kapusty, ja wolę mięsny. Nieważne jaki to farsz i tak wszyscy zjedzą. :) Jak mam mieć gości to robię z podwójnej ilości bo co prawda najlepsze są ciepłe i z barszczykiem do popicia ale jak leżą na talerzu to każdy przechodząc choć jednego skubnie. :p

 

Ja lubię czasem dobrze zjeść.

Dzisiaj na kolację sałatka z sałaty, pomidora,ogórka, papryki i jogurtu, na wierzchu jajeczka pokrojone do tego chlebek z wędlinką.

Nie dałyśmy rady zjeść wszystkiego. Zjem później. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...