Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ewa14 napisał:

Rosti na kolację będziesz jadła? Bardzo lubię.              Moja Pdp po tych nowych tabletkach totalnie odjechana jest. Tylko je, pije i śpi. W przerwie załatwia toaletę po czym chwilkę pogada i znowu śpi.  Teraz wyśpij się za wszystkie czasy.xd

Nic , tylko się cieszyć :oklaski::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Nic , tylko się cieszyć :oklaski::haha:

Cieszę się jak wariat. Jedynie córka Pdp zmartwiona okrutnie że jej mama śpi w dzień...Na co Pdp jej odpowiedziała że wystarczająco długo nie mogła spać. Teraz pora nadrobić. A swoją drogą przez ostatnie 3 miesiące to własnie córka seniorki mnie tu zastępowała i zupełnie jej nie przeszkadzało że matka całymi nocami tłucze się jak pokutnik po domu. Dobrze że mieszka w drugim końcu Niemiec, bo czasem przez telefon mam ochotę ją udusić.:grzmotnąć:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewa14 napisał:

Cieszę się jak wariat. Jedynie córka Pdp zmartwiona okrutnie że jej mama śpi w dzień...Na co Pdp jej odpowiedziała że wystarczająco długo nie mogła spać. Teraz pora nadrobić. A swoją drogą przez ostatnie 3 miesiące to własnie córka seniorki mnie tu zastępowała i zupełnie jej nie przeszkadzało że matka całymi nocami tłucze się jak pokutnik po domu. Dobrze że mieszka w drugim końcu Niemiec, bo czasem przez telefon mam ochotę ją udusić.:grzmotnąć:

Niestety , bardzo często te córeczki potrafią uprzykrzyć życie nawet na idealnej Stelli :przekleństwa: Coś wiem na ten temat O.o Na szczęście dla mnie , moja anielica nie ma dzieci :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Witam się z wami po 2 dniowym lenistwie. Wczoraj jedna z córek zaplanowała wypad z pdp do rodzinki a ja dostałam wolne. Poprosiłam córkę żeby mnie podrzuciła najpierw  tam gdzie mi pasuje a potem żeby sobie pojechali. Nałaziłam się, pożarłam ciacho, dobiłam lodami, popiłam kawusią i wróciłam autobusem. No od przystanku kawałek musiałam dojść pieszo ale miałam co spalać O.o Wróciłam uradowana bo trafiłam na torebkę jakiej długo szukałam.  Nie żeby jakaś szczególna była, nie nie. Dzisiaj też mam wolne bo wybyli na cmentarz a ja zostałam w domciu. Już nie miałam ochoty nigdzie latać, wczoraj wybiegałam swój limit :) Dzisiaj się poopalałam troszkę, wynudziłam się, nagadałam itd. Córki z pdp jeszcze nie ma ale to akurat mi nie przeszkadza. Trochę pomęczy dziadka, bo ona "ciało medyczne" jest i to takie podręcznikowe. Nie pojmuje że ludzie w wieku 96 lat mają swoje ograniczenia. Pdp jakoś to przeżyje. Trochę byłam w szoku jak zobaczyłam jak córka "pomaga" tatusiowi ale to nie moja broszka. Ja jej powiedziałam, że to nie mój sposób i tyle. 

Jutro poniedziałek, dwa tygodnie za mną :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podopieczna poszła w bety po siódmej a dziś się od pół godziny wybiera i wybrać się nie może. :haha:

Syn się dzisiaj zdziwił jak mu powiedziałam że wstaje o 6 rano. Niewiele wie o swojej mamie... I dobrze bo to znaczy że się nie wtrąca. :)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

A mnie Internet w kompie znowu nie działa.  Gdzie się pojawię, to problemy są  z tym tematem. Pech to pech . Dobrze, że w telefonie jeszcze trochę  mogę pobuszować.  Będę Was raczej czytać aż odsiecz przyjdzie . Pa

Spróbuj zrestartować router,czyli wyłącz i włącz . Powinno pomóc

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ivanilia40 napisał:

Spróbuj zrestartować router,czyli wyłącz i włącz . Powinno pomóc

Nic to nie daje. Już ścieżkę wydeptalam w stronę routera. Jutro pomocy będę szukać w kajecie babki z telefonami.  To niemożliwe  że mam ciągle jedna albo dwie kreski i brak łączności.  A jak wejdę na moment to i tak za chwilę muli

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, violka napisał:

Ja mam całe życie niskie ciśnienie i jakąś dziwną niechęć do picia wody , choć wiem , że tylko to może postawić mnie na nogi O.o 

Ja nie pije ani wódy, ani wody... :d I nie mam zamiaru pić bo na wodzie też chwasty dobrze rosną ... I na stellach mam problem bo na ogół wody mineralnej dostatek, a coli brak  :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewa14 napisał:

Rosti na kolację będziesz jadła? Bardzo lubię.              Moja Pdp po tych nowych tabletkach totalnie odjechana jest. Tylko je, pije i śpi. W przerwie załatwia toaletę po czym chwilkę pogada i znowu śpi.  Teraz wyśpij się za wszystkie czasy.xd

Tak, to było Rósti (O umlau powinno być)...Nawet mi smakowało...z boczkiem, cebulką i serem. Trochę ciężkie na kolację, ale smaczne...:tak2: Nowe doświadczenie zdobyłam...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Barbara48 napisał:

@anna5826 to błąd że nie jadasz śniadań, jest to najważniejszy posiłek. 

Ja jem co 3 godziny -9, 12, 15, 18.

Nie są to duze porcje ale regularne.

Też nie jem sniadań tam gdzie obiad mam o 12-tej... Czasami jakiś jogurt, a jak mam ciasteczko z kawusią a 15-16-tej to nie jem często też kolacji... Tak mam i się tym nie przejmuję... Mądry organizm powinien o brakach w zaopatrzeniu informować głodem, mój pewnie jest głupi jak but z lewej nogi... Organizm powinien mnie uczyć, a nie ja organizm.., a wredna się stałam na stare lata i nie będę przekraczać swoich kompetencji... :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się cieszyłam w polskiej telewizji ale nie ma co oglądać. Albo jedynie słuszne wiadomości albo jakieś starocie. Chyba poproszę o ustawienie telewizji niemieckiej, przynajmniej coś fajnego obejrzę i poduczę język.

Aha ! Mirabelka  - mam kilka kanałów szwajcarskich. :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Tak się cieszyłam w polskiej telewizji ale nie ma co oglądać. Albo jedynie słuszne wiadomości albo jakieś starocie. Chyba poproszę o ustawienie telewizji niemieckiej, przynajmniej coś fajnego obejrzę i poduczę język.

Aha ! Mirabelka  - mam kilka kanałów szwajcarskich. :szydera:

A ja się wczoraj załamałam , bo okazało się , że mojego ulubionego serialu nie pooglądam sobie po za granicami kraju :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewa14 napisał:

Rosti na kolację będziesz jadła? Bardzo lubię.              Moja Pdp po tych nowych tabletkach totalnie odjechana jest. Tylko je, pije i śpi. W przerwie załatwia toaletę po czym chwilkę pogada i znowu śpi.  Teraz wyśpij się za wszystkie czasy.xd

Ha ha ha a tam gdzie bylam ostatnio calo-nocne wycie dzis dzwonila znajoma co tam pojechala wiedzac o wyciu .... Corki ciesza sie ze mama taka zywotna i tabletek nie daja .... chociaz lekarz przepisal ...bylam tam raz az 3 miechy ..i mozg mi zaczal puchnac ..bol glowy nie do opisania ... i nigdy wiecej noga moja tam nie stanie wiecej ....

Dobrze ze masz tak wyrozumiala rodzinke i normalna ....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Tak się cieszyłam w polskiej telewizji ale nie ma co oglądać. Albo jedynie słuszne wiadomości albo jakieś starocie. Chyba poproszę o ustawienie telewizji niemieckiej, przynajmniej coś fajnego obejrzę i poduczę język.

Aha ! Mirabelka  - mam kilka kanałów szwajcarskich. :szydera:

:trele: Ja mam internet, to nie martwię się co będę oglądać....ale dziękuję za troskę....:haha:Może zacznij już się uczyć...trudny jest...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, NNNdanuta napisał:

Ja nie pije ani wódy, ani wody... :d I nie mam zamiaru pić bo na wodzie też chwasty dobrze rosną ... I na stellach mam problem bo na ogół wody mineralnej dostatek, a coli brak  :haha:

Oj brakuje wody mineralnej ...brakuje gdy sie upomnialam ..kazano mi pic kranowe ..a czajnik co chwile byl z kamieniem ...od tej ich wody .... chyba chcieli by mi sie tez kamyczki w nerkach osadzily ....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...