Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A teraz się odmelduję na czas jakiś....:cześć: Jedziemy do Lyss na kolację...:szok: Jakiś specjał z ziemniaków...:kopara: Na kolację ziemniaki? :donos: Napiszę co to było za cudo....:cześć3:

Przyniesiono mi kiedys salatke z ziemniakow ... plasterki polane olejem i octem ... i przyprawy ... niezbyt dobre ... bo nic z octem nie jem ..musialam troszke sprobowac ....:donos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Heidi napisał:

A mnie Internet w kompie znowu nie działa.  Gdzie się pojawię, to problemy są  z tym tematem. Pech to pech . Dobrze, że w telefonie jeszcze trochę  mogę pobuszować.  Będę Was raczej czytać aż odsiecz przyjdzie . Pa

Mnie syn pamiec dokupil i dodal ... bo bylo masakra nawet sie zalogowac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Knorr napisał:

Nudzę się coś.

Nic mi się na dodatek nie chce.

Siedzę i rozmyślam. Stopy mi zmarzły, ale nie chce i się wstać aby nałożyć skarpetki. 

:-))))

Czyżby  konsternacja gwiazd była zachwiana?. Malutka depresja , albo to po prostu leń jest twoim cieniem?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, anna5826 napisał:

Mnie syn pamiec dokupil i dodal ... bo bylo masakra nawet sie zalogowac ...

Będzie trzeba po powrocie zainwestować >:(. Co robić?  Przecież to kijami nie obłożę . To to mój  przyjaciel jest

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Jakbyś dwa miesiące widziała minę Pana T to byś zrozumiała mój zachwyt. Do końca życia nie zapomnę jak musiałam ugotować zupę cebulową bo poza marchewką i ziemniakami była tylko cebula. 

Za to dzisiaj klopsiki w sosie ( pysznym ), makaron i sałatka z pomidorem, rzodkiewką, ogórkiem i listkiem sałaty. Na deser budyń. Normalne jedzenie w końcu.

UPS moze w tym samym miejscu .... Zupa 3 szt porow + 3 cebule i dziadek wyjadajacy to z gara ...  wrzucone tam bylo tez mieso ...wolowina ..musiala byc panierowana w papryce i do tej zupy ...do dzis nie rozumie czemu mialam to panierowac i wrzucic na wode ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Będzie trzeba po powrocie zainwestować >:(. Co robić?  Przecież to kijami nie obłożę . To to mój  przyjaciel jest

20 pln kosztuje wiec spoko i sam to zalozyl ... bo ponoc proste ..dla mnie czarna magia ....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, anna5826 napisał:

Przyniesiono mi kiedys salatke z ziemniakow ... plasterki polane olejem i octem ... i przyprawy ... niezbyt dobre ... bo nic z octem nie jem ..musialam troszke sprobowac ....:donos:

Tj kartofelnsalat.  Zabijają się za tym specjalem  we wszystkich domach w De. Jak chcesz kogoś  przekupić,  to musisz się tego nauczyć robić. Pamiętaj: pierwsze wrazenie5 jest najważniejsze 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anna5826 napisał:

20 pln kosztuje wiec spoko i sam to zalozyl ... bo ponoc proste ..dla mnie czarna magia ....

No i ja mogę tylko taniec szamanki odstawić  i to wszystko na ten temat. Widać czas umierać,  bo cyborgiem już nie będę.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

Tj kartofelnsalat.  Zabijają się za tym specjalem  we wszystkich domach w De. Jak chcesz kogoś  przekupić,  to musisz się tego nauczyć robić. Pamiętaj: pierwsze wrazenie5 jest najważniejsze 

O kurcze ...musze miec fartuszek z przepadzista kieszenia by to chowac .... Nie jem nic z Octem ....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas  z tarasu zamykać,  bo muszki od Violki tu doleciały. Niby nic żółtego na sobie nie mam.  Przodkowie też skośnych oczu nie mieli,  więc nie rozumiem skąd ta okupacja. A... już  wiem: Czas kwitnienia rzepaku jest. Stąd takie liczne hordy. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ivanilia40 napisał:

Ja też lubię leżeć na słońcu,nic nie poprawia mi tak nastroju jak dobre nasłonecznienie :320_sun_with_face:

a jak jeszcze nic nie krepuje to jeszcze lepiej bo nic nie psuje tak humoru jak biale paski na ramionach...ale z rozsadkiem...dawniej moglam godzinami jak krokodyl kumulowac cieplote na potem teraz juz zdecydowanie mniej wyleguje sie raz ze czasu brak dwa ze widze i moja skora inaczej na slonce reaguje ale rowerek latem koszulka na ramiaczkach jak najbardziej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Mam taki cudaczny ubiór, coś jak spodnium tylko krótkie spodenki i góra bez rękawków. Będzie wesoło jak się ludzie będą gapić. :haha:

Tylko nie bałamuć ichnich mężów bo większość twierdzi (Niemek) ,że my tu przyjeżdzamy polować na ich przystojniaków czyt mężów :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anna5826 napisał:

A jakie przyprawy do tego dodaja wiesz ??? czy to gotowe do tzw sosow ???

zadnego gotowca 

ziemniaki w calosci gotuje obieram i cieple kroje w dosyc duze kawalki....majonezu nie daje tylko olej najlepiej smakuje z olejem z ostropestu ewentualnie z rzepakowym mnostwo  pietruchy jedno jablko na powiedzmy 4 spore kartofle, podgotowana i pokrojona czerwona cebula, ogorki konserwowe sok z cytryny i cukier...chociaz biore miod zamiast

oczywiscie sol i pieprz do smaku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

zadnego gotowca 

ziemniaki w calosci gotuje obieram i cieple kroje w dosyc duze kawalki....majonezu nie daje tylko olej najlepiej smakuje z olejem z ostropestu ewentualnie z rzepakowym mnostwo  pietruchy jedno jablko na powiedzmy 4 spore kartofle, podgotowana i pokrojona czerwona cebula, ogorki konserwowe sok z cytryny i cukier...chociaz biore miod zamiast

oczywiscie sol i pieprz do smaku

Dziekuje ... przyniosla synowa ... ale duzo octu a ze zaraz poszla to tylko sprobowalam .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Heidi napisał:

Tj kartofelnsalat.  Zabijają się za tym specjalem  we wszystkich domach w De. Jak chcesz kogoś  przekupić,  to musisz się tego nauczyć robić. Pamiętaj: pierwsze wrazenie5 jest najważniejsze 

Ale jak zrobisz Fleischsalat po naszemu , to szybciutko miłość do Kartofelsalat przerzucają na tę sałatkę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anna5826 napisał:

Dziekuje ... przyniosla synowa ... ale duzo octu a ze zaraz poszla to tylko sprobowalam .... 

no wiem oni maja te swoje kwasy...dlatego zamiast octu korniszony sok z cytryny i tez mozna dosmakowac jak dla mnie salatka musi byc bardziej slodkawa niz kwasna...jak dasz majonez najlepiej nasz winiary to smak bedzie tez  inny ..jest wariant z jajkiem na twardo a tak naprawde oni tu wszystko co ma karfotle w skladzie to ichni kartoffelsalat..nawet nasza jarzynowa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Heidi napisał:

Czas  z tarasu zamykać,  bo muszki od Violki tu doleciały. Niby nic żółtego na sobie nie mam.  Przodkowie też skośnych oczu nie mieli,  więc nie rozumiem skąd ta okupacja. A... już  wiem: Czas kwitnienia rzepaku jest. Stąd takie liczne hordy. 

To nie były muszki , tylko jakieś napalone , samcze insekty :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Berdi napisał:

Tylko nie bałamuć ichnich mężów bo większość twierdzi (Niemek) ,że my tu przyjeżdzamy polować na ich przystojniaków czyt mężów :)

Bo to czyscioszki i przystojniacy ... Dziadek dializy i cewnik ... Cukrzyca -sam sobie insuline dawal wiec cale rekawy i na brzuchu koszula zakrwawiona ... o smrodzie nie wspomne ... raz na tydzien ciuchy zmienial rzucajac rzeczy w sypialni i na wierzchu ...ups osrane majtochy ... Wiec rekawice i pralka i fuj .... Gdy razem siedzieli wstal i do klopa poszedl w minute babka byla w kuchni ---szukajac swego Mana ... A tak trzeba bylo jej pomagac by jej pomoc wstac :trele: ... Opiekunka byla tylko do niej ..a gdy sie rano wchodzilo do kuchni -to gorzej niz w chlewiku bo w nocy buszowal .... Moze wtedy myslala ze on w pokoju opiekunki ??? Fuj obrzydliwosc ....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucyna.beata napisał:

no wiem oni maja te swoje kwasy...dlatego zamiast octu korniszony sok z cytryny i tez mozna dosmakowac jak dla mnie salatka musi byc bardziej slodkawa niz kwasna...jak dasz majonez najlepiej nasz winiary to smak bedzie tez  inny ..jest wariant z jajkiem na twardo a tak naprawde oni tu wszystko co ma karfotle w skladzie to ichni kartoffelsalat..nawet nasza jarzynowa

Zalowali na zakupy ..to z szykowaniem nie przesadzalam .... 3 tyg nie moglam sie doprosic by zakupy zrobic ...i juz nigdy wies gdy do sklepu ponad 10 km ....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anna5826 napisał:

Bo to czyscioszki i przystojniacy ... Dziadek dializy i cewnik ... Cukrzyca -sam sobie insuline dawal wiec cale rekawy i na brzuchu koszula zakrwawiona ... o smrodzie nie wspomne ... raz na tydzien ciuchy zmienial rzucajac rzeczy w sypialni i na wierzchu ...ups osrane majtochy ... Wiec rekawice i pralka i fuj .... Gdy razem siedzieli wstal i do klopa poszedl w minute babka byla w kuchni ---szukajac swego Mana ... A tak trzeba bylo jej pomagac by jej pomoc wstac :trele: ... Opiekunka byla tylko do niej ..a gdy sie rano wchodzilo do kuchni -to gorzej niz w chlewiku bo w nocy buszowal .... Moze wtedy myslala ze on w pokoju opiekunki ??? Fuj obrzydliwosc ....

To już wina wieku i chorób , ze nie dbają o siebie ale tak naprawdę panowie w De dbają o wygląd i higienę bardziej od naszych , niestety O.o I większość z nich podczas siusiania siada na kibelek i nie opryskują  przy tym połowy łazienki  . Nasi panowie uważają , że siadanie na deskę jest takie niemęskie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

To już wina wieku i chorób , ze nie dbają o siebie ale tak naprawdę panowie w De dbają o wygląd i higienę bardziej od naszych , niestety O.o I większość z nich podczas siusiania siada na kibelek i nie opryskują  przy tym połowy łazienki  . Nasi panowie uważają , że siadanie na deskę jest takie niemęskie :haha:

Fakt ze nigdy nie bylam upominana ze za czesto piore ... zapytalam czy moge mu swetr uprac ...kiwnal glowa ze tak ....  ja na bierzaco prasuje i na zmiane czysta zawsze w sypialni wisiala ... Moze nie chcial sprawiac klopotu ....zbyt czestym praniem ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

A teraz się odmelduję na czas jakiś....:cześć: Jedziemy do Lyss na kolację...:szok: Jakiś specjał z ziemniaków...:kopara: Na kolację ziemniaki? :donos: Napiszę co to było za cudo....:cześć3:

Rosti na kolację będziesz jadła? Bardzo lubię.              Moja Pdp po tych nowych tabletkach totalnie odjechana jest. Tylko je, pije i śpi. W przerwie załatwia toaletę po czym chwilkę pogada i znowu śpi.  Teraz wyśpij się za wszystkie czasy.xd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...