Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, anna5826 napisał:

 

2 lata temu byla cos ok 7 euro na 1dna osobe ... teraz chyba jest wiecej ..Czy AGencje a tym bardziej Koordynatorzy o tym nie wiedza ..ze jest stawka zywieniowa dzienna ????

Wiedzą doskonale i czasami rozmawiają na ten temat z rodziną jak mają zgłoszenie od opiekunki , że ta głoduje . Po rozmowie z rodziną , stwierdzają , że nic nie da się zrobić , bo trafili na beton . Obawiam się , że każda agencja podpisując umowę z rodziną , nie zaznacza w niej jaka jest minimalna stawka na wyżywienie i pożniej wychodzą takie chocki , że jak opiekunka dostaję suchą kromkę chleba , to co niektórym wydaje się , że w ten sposób dotrzymali warunki umowy >:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

nikt w agencji o tym nie mowi jaka stawka..ja na dzień dobry pytam się o to rodziny

Wyczytalam to na NET ... gdy pracujesz chyba na jakiejs niemieckiej umowie to taka stawke podaja -jako koszty utrzymania ... Drukarke mam zepsuta ..bo warto by takie cos miec przy sobie i tu wrzucic !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Ja mając jakieś 8-9 lat na dziadka rowerze z dzieciakami pojechałam na pole zbierać groch. Jak zeskoczyłam z roweru to mi łzy w oczach stanęły ale wstyd było płakać przy dzieciakach z całej okolicy. Wracałam niewygodnie ale POD ramą.:szydera:

Znam ten bol.... 

Kiedys tez jako dziecko wracalam z innymi dzieciakami z lodowiska do domu. Sunelam tak z malej gorki,bo innej drogi nie bylo. Jak sie wygrzmocilam.........   tylkiem upadlam na koncowke lyzwy,w sama kosc ogonowa. 

To byl bol !!!........... I tak mialam szczescie. 3 cm nizej i bym musiala do dzisiaj worek przy tylku nosic. hahahhaa.......

Tez nie plakalam,bo wstyd,ale do dzis ten bol pamietam.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, anna5826 napisał:

Wyczytalam to na NET ... gdy pracujesz chyba na jakiejs niemieckiej umowie to taka stawke podaja -jako koszty utrzymania ... Drukarke mam zepsuta ..bo warto by takie cos miec przy sobie i tu wrzucic !!!

wg ostatnich wytycznych Rote Kreuz stawka zywieniowa na 1 osobę to 56 e/tydzień

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ponad 8 euro dziennie. Wszyscy wiedzą, ale nikt się za opiekunem nie ujmie, żeby 800 nie stracić...:przekleństwa:

Wiec SLAC maile do FIRM - NIech sie OBUDZA i uciekac z TAKICH FIRM jako powod pisac ze GLOD na zleceniu !!!  I robic takie zastrzezenie w Umowie ze jesli nie ma podstawowych warunkow spelnionych ZJAZD na KOSZT FIRMY !!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, scarlett napisał:

wg ostatnich wytycznych Rote Kreuz stawka zywieniowa na 1 osobę to 56 e/tydzień

 

BRAWO ... DZIEKUJE za INFO :serce:.. KOCHANE OPIEKUNKI = NIE BOJCIE SIE ZGLASZAC TEGO W FIRMACH !!!! TAK SAMO PAUZY !!!!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

:dobrze:

Bylo i tak ze dziadek do mojej kielbasy z Polski sie dorwal ..alez go zwyzywalam .... tym bardziej ze gdy przyjechalam to poczestowalam .... ok 10 tej przed poludniem wybiera sie na zakupy i pytal co ma na obiad kupic ... Wypozyczylam go sobie i mowie ze zakupy trzeba zrobic na kilka dni i ja musze wczesniej zaplanowac by nastawic i by na ta 12 byl obiad ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, scarlett napisał:

jak odbiorę starego lapka z naprawy,tam mam w zakładkach, chyba ze na komórce albo tablecie znajdę wczesniej..dla ciebie wszystko Knorrku..

 

Widzialam twoje malenstwo na fb. Slicznosci... Do Babci podobne :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...