Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Porąbało cię? :szok:5aa39c82e709f_sprztaniepoco.jpg.b0eb89f4e61869cf4b4beed42ae99d95.jpg ewentualnie przymknąć oczy, odwrócić głowę, wyjść z domu.....jest tyle pięknych sposobów jak spędzić sobotni dzionek, a nie putzki :haha::szydera: 

O właśnie ! 

Kino, spacer, może zakupy ? Co kto lubi. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

O właśnie ! 

Kino, spacer, może zakupy ? Co kto lubi. :)

Tutaj jest putzfrauka i ona ma właśnie taką metodę :haha: Kurz zalega, kwiaty nie podlane,na podłogach co nieco leży....ale ona ma luuuuuzik....skoro ona ma, to ja też :szydera: Dodam jeszcze, że ma stawkę 20 ichnich za godzinę, trzy razy w tygodniu po dwie godziny...razem daje 550 ichnich miesięcznie za nic :szok: To się nazywa robota...i tak już pięć lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam pewną historie...z życia wziętą...mojego życia....Historia wydarzyła się ze trzy dni temu. Poszukując pracy weszłam na Pajęczynę z ogłoszeniami. I znalazłam ogłoszenie za 1800 ichnich, potrzebna para opiekunów, bo transfer. Napisałam mail z zapytaniem, czy kwota dotyczy wynagrodzenia dla jednej osoby. I otrzymałam odpowiedź, a właściwie kilkanaście odpowiedzi. Dowiedziałam się, że jestem nienormalna, bo pytam. To super stawka...utrzymanie za darmo, można bezrobotnego męża wziąć ze sobą, albo kogoś na rencie, zwracają za podróż, transfer jest tylko kilka razy dziennie...Na moją odpowiedź, że ja jedna prawie tyle mam otrzymałam stek bzdur i prawie wyzwisk z żądaniem podania linków, gdzie taką pracę można znaleźć. Mam natychmiast podać. Kulturalnie i aksamitnymi słowy zaprosiłam tego kogoś do nas na forum, bo obcym nie będę się zwierzać i otrzymałam kolejny mail z wyzwiskami od cwaniaków i jeszcze gorszymi epitetami.....Tak więc moi drodzy...u nas na forum mamy jak w niebie...nie spotkałam się jeszcze z takim chamstwem. Jeśli takie opiekunki z mężami pracują w opiece, to współczuję ich pdp i rodzinom tychże. I robią nam antyreklamę. Jestem zniesmaczona i zablokowałam adres tego kogoś jako spam. Szkoda tylko, że miast kulturalnej wymiany informacji, niektórzy potrafią tylko wyzywać innych od najgoszych :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Opowiem wam pewną historie...z życia wziętą...mojego życia....Historia wydarzyła się ze trzy dni temu. Poszukując pracy weszłam na Pajęczynę z ogłoszeniami. I znalazłam ogłoszenie za 1800 ichnich, potrzebna para opiekunów, bo transfer. Napisałam mail z zapytaniem, czy kwota dotyczy wynagrodzenia dla jednej osoby. I otrzymałam odpowiedź, a właściwie kilkanaście odpowiedzi. Dowiedziałam się, że jestem nienormalna, bo pytam. To super stawka...utrzymanie za darmo, można bezrobotnego męża wziąć ze sobą, albo kogoś na rencie, zwracają za podróż, transfer jest tylko kilka razy dziennie...

Witajcie kochani....

Ruszyło mnie i stąd szybciutki wpis :$

podaj ten kontakt islamiście co ma 6 żon i 40  dzieci  plus  189 wnuków. 

Meta jest, transport jest, żywność jest, Super oferta :donos::haha:. trzeba podać dalej :dyskusja: .  :szydera::papieros:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kilka pytan do was. Jakim pdp wolelibyscie sie zajmowac- z alzheimerem/demencja ale mobilnymi, czy zdrowymi psychicznie ale niemobilnymi. 

Jak uwazacie czy zajmowanie sie obca osoba chora na alzheimera jest latwiejsze niz zajmowanie sie kims z rodziny?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, makaroni napisał:

Kolejne kilka pytan do was. Jakim pdp wolelibyscie sie zajmowac- z alzheimerem/demencja ale mobilnymi, czy zdrowymi psychicznie ale niemobilnymi. 

Jak uwazacie czy zajmowanie sie obca osoba chora na alzheimera jest latwiejsze niz zajmowanie sie kims z rodziny?

Trudne pytania na 2 odpowiem,że moim zdaniem jest tak samo trudne .Na pierwsze pytanie chyba wolałabym jednak mobilną niż leżącą albo wymagającą transferu :) Co Ciebie na takie przemyślenia naszło ?na Twoje pytanie będzie pewnie 10 różnych odpowiedzi bo zależy to jeszcze od wielu innych czynników nie tylko od stanu zdrowia podopiecznego .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ tak sie zastanawiam. Macie wiecej doswiadczenia, ja jak na razie pracowalam z moja babcia i z moja obecna pdp. Moja babcia jest o tyle lepsza, ze jest bardziej usluchana choc niemobilna i z demencja. Dzis babka znowu prala brudna bielizne w zlewie kuchennym. Jak zwrocilam uwage to mi majtki pod twarz podsuwala.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, makaroni napisał:

@INEZ tak sie zastanawiam. Macie wiecej doswiadczenia, ja jak na razie pracowalam z moja babcia i z moja obecna pdp. Moja babcia jest o tyle lepsza, ze jest bardziej usluchana choc niemobilna i z demencja. Dzis babka znowu prala brudna bielizne w zlewie kuchennym. Jak zwrocilam uwage to mi majtki pod twarz podsuwala.

 

To jednak masz jakieś porównanie .Podopieczni są różni nie raz z mocno zaawansowaną demencją są do rany przyłóż a niektórzy sprawni umysłowo potrafią tak dokuczyć,że w trosce o własne zdrowie psychiczne nic tylko brać nogi za pas i nawet się nie oglądać .Nie ma na to reguły .Trzeba szukać swojego miejsca .Dobrze,że się nad tym zastanawiasz :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam z demencją ale niezbyt zaawansowaną. Trafiałam dobrze i dobrze mi się pracowało. Teraz mam bardzo ciężkie zlecenie, tramsfer ( bez liftu ) 8-10 razy dziennie. I choć podopieczna kochana to nie wrócę a do demencji bym wróciła gdyby więcej zapłacili.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Co?? to była oferta prywatna?

Nie dostałam odpowiedzi tylko stek wyzwisk. Ale chyba prywatna. A co? Jesteś zainteresowana? Bo ogłaszają się od jakiegoś czasu. Nie dziwota, że nikt nie chce za te świetne pieniądze zmieniać tych "fajnych" ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

Witajcie kochani....

Ruszyło mnie i stąd szybciutki wpis :$

podaj ten kontakt islamiście co ma 6 żon i 40  dzieci  plus  189 wnuków. 

Meta jest, transport jest, żywność jest, Super oferta :donos::haha:. trzeba podać dalej :dyskusja: .  :szydera::papieros:

No tak....akurat im może by starczyło...na początku...bo gdzie Kindergeld? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie dostałam odpowiedzi tylko stek wyzwisk. Ale chyba prywatna. A co? Jesteś zainteresowana? Bo ogłaszają się od jakiegoś czasu. Nie dziwota, że nikt nie chce za te świetne pieniądze zmieniać tych "fajnych" ludzi ;)

A to opiekunowie tam pracujący szukali zmienników? Przepraszam napisałaś trochę chaotycznie pewnie pod wpływem emocji i nie wszystko zrozumiałam :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makaroni napisał:

@INEZ tak sie zastanawiam. Macie wiecej doswiadczenia, ja jak na razie pracowalam z moja babcia i z moja obecna pdp. Moja babcia jest o tyle lepsza, ze jest bardziej usluchana choc niemobilna i z demencja. Dzis babka znowu prala brudna bielizne w zlewie kuchennym. Jak zwrocilam uwage to mi majtki pod twarz podsuwala.

 

To po co tam siedzisz? Masz to na własne życzenie :( Ile ci już u tej babki stuknęło? Może czas na nowe doświadczenie? A w temacie twoich pytań, to powiem ci że każdy przypadek może być inny. Nieważne w jakim stanie są. Czasami lepiej niemobilnego, a czasami lepiej mobilnego. Nikt ci nie doradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...