Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Już mam pauzę do 13-tej ...aż . Rozczuliła mnie wpadająca jak bomba do domu Elka z okrzykiem " pauseeee ! " ...ale za szybko mnie rozczuliła . Ona nie przybyła tutaj z miłości i troski o mnie , bo niedługo ma zawitać jakaś pani , żeby pogadać , sprawdzić ....musi o sztufę starają się wyższą . To nie moja brocha , niech się starają ... czy nie...  ważne , że już pauzę macham . Chwilę odpocznę po duszowaniu doktora i potem wezmę się za siebie , żeby doprowadzić się do jakiegoś , ludzkiego wyglądu . Po paskudnej , męczącej nocy strasznie niekorzystnie wyglądam ...jeszcze gorzej niż zazwyczaj :szydera:....Elka jak zwykle kąpana w gorącej wodzie poinformowała tatusia , że jego auteczko stojące przed domem musi być sprzedane , bo koszta jakiejś naprawy przewyższą jego wartość . Doktor już popłakuje a nadgorliwa córeczka poinformowała mnie , że dzisiejsza noc też może być przesrana , bo  autko to wielka , doktorowa miłość jest .... I już pomału " zacieszam " na dzisiejszą noc >:(

Ja Cię kocham. "Zacieszam" wymiata. U mnie mamusia jest informowana z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem o wszystkim, a dwa dni przed następuje kumulacja. Ostatnio był termin wyjazdowy do lekarza (dwie noce z bańki), a wizytę odwołali w ostatniej chwili :szydera:. Nogi im powyrywam jak poinformują o następnej szybciej jak w dzień wyjazdu. Tyle, że tu mogę iść odespać w razie W, a takie rozrywkowe noce zdarzają się dwa trzy razy na turnusie. Normalnie od 19 do rana luzik. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja tam kopać nie będę . Pomalutku Mirelka ....nie przemęczaj się .Zdążysz się spakować ...chyba :szydera:

A kto ja tam wie , co ona pakuje . Może należy do tych co targają pół świniaka , polskie ziemniaczki , sadzonki do ogrodu itd. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, salazar napisał:

Jako zwierzę miejskie namawiam do ruszenia czterech liter i solidne zaczerpnięcie powietrza z CO2 ;).

Ruszyłam, zrobiłam 15 kilometrów na rowerze, fajnie było, ale pod koniec złapał mnie porywisty wiatr. Coś tam kupiłam, przewietrzyłam się i jest ok. Dzięki za wirtualnego kopa. (Witaminę D3 już mam, rodzina się postarała, ja tylko kasę musiałam zwrócić).

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

A kto ja tam wie , co ona pakuje . Może należy do tych co targają pół świniaka , polskie ziemniaczki , sadzonki do ogrodu itd. :haha:

Zapomnialas o polskich jablkach:haha: Slyszalam, ze to sie wozi podopiecznym:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joy napisał:

Dzień dobry wczesnym popołudniem :) Się szybko i grzecznie witam,bo zaraz zaczynam pauzę i koniecznie muszę pędzić do sklepu.Jakieś myszy wyżarły mi cały zapas słodyczy:szydera:

Kurde u mnie też były, wszystko zeżarły, myszy te :grzmotnąć:.

Ale wczoraj zrobiłam zapas sezamków i chałwy waniliowej, i. ....schowałam w inne miejsce, ciekawe czy znajdą? :haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aniao napisał:

Ruszyłam, zrobiłam 15 kilometrów na rowerze, fajnie było, ale pod koniec złapał mnie porywisty wiatr. Coś tam kupiłam, przewietrzyłam się i jest ok. Dzięki za wirtualnego kopa. (Witaminę D3 już mam, rodzina się postarała, ja tylko kasę musiałam zwrócić).

Cała przyjemność po mojej stronie ;).

Aniu, jaką witaminę Ci kupili? Suplement czy lek? Tu w De, oprócz suplementów mających w składzie wszystko, jeszcze nie kupowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MeryKy napisał:

Ja tez bylam i kurteczke wypatrzylam. Moze mi jeszcze z glowy wywietrzeje?

Czemu ma wywietrzeć? Jak fajna, to kupuj :).

 

Mery, mam pytanie :). Zażywałaś kiedyś leki tarczycowe różnych producentów, czy trzymasz się jednego? Babka w aptece dała mi l-tyroksynę Hexal, a brałam Avensis. Niestety, zauważyłam dopiero w domu :(. Dziewczyny z grupy piszą, żeby wymienić..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, salazar napisał:

Cała przyjemność po mojej stronie ;).

Aniu, jaką witaminę Ci kupili? Suplement czy lek? Tu w De, oprócz suplementów mających w składzie wszystko, jeszcze nie kupowałam.

Apteczną, ale to chyba suplement. Vitamin D3 Hevert ( to ostatnie) to chyba firma. 2000

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, salazar napisał:

Czemu ma wywietrzeć? Jak fajna, to kupuj :).

 

Mery, mam pytanie :). Zażywałaś kiedyś leki tarczycowe różnych producentów, czy trzymasz się jednego? Babka w aptece dała mi l-tyroksynę Hexal, a brałam Avensis. Niestety, zauważyłam dopiero w domu :(. Dziewczyny z grupy piszą, żeby wymienić..

Nigdy nie zmienialam leku. Od kilku lat jade na Letroxie bo jest bez laktozy. 

Lepiej tarczycy nie stresowac i wymienic na taki jak poprzednio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Barbara48 napisał:

Kurde u mnie też były, wszystko zeżarły, myszy te :grzmotnąć:.

Ale wczoraj zrobiłam zapas sezamków i chałwy waniliowej, i. ....schowałam w inne miejsce, ciekawe czy znajdą? :haha:

Znajdą :) na 100% znajdą,to wredne istoty są :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MeryKy napisał:

Nigdy nie zmienialam leku. Od kilku lat jade na Letroxie bo jest bez laktozy. 

Lepiej tarczycy nie stresowac i wymienic na taki jak poprzednio.

 

1 minutę temu, MeryKy napisał:

2000 to mala fawka. U mnie taka nie dziala.

To nie ma być zmiana leku, a zmiana producenta. Nie wiem, co robić, dziś już nie dam rady podjechać :(. 

Z drugiej strony myślę, że może będzie ok? Dopiero jedno opakowanie pożarłam, może te od Hexal będą lepsze?

 

Ile D3 bierzesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, hawana napisał:

Melduje, ze tez bylam na dworze:d Fajnie , wcale nie za zimno:d

Dla mnie jest za zimno na spacery. Wychodze tylko przymusowo na fajke,bo nie mam innego wyjscia jak palic sie chce.

Najgorzej z rana jest,bo i kawe ze soba targam. U siostr Emilia zapoczatkowala palenie  w kuchni u nas na gorze i tak zostalo. W cieple czlowiek siedzial,a teraz marznie .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

 

To nie ma być zmiana leku, a zmiana producenta. Nie wiem, co robić, dziś już nie dam rady podjechać :(. 

Z drugiej strony myślę, że może będzie ok? Dopiero jedno opakowanie pożarłam, może te od Hexal będą lepsze?

 

Ile D3 bierzesz?

 

Ja biore Vigantol w kroplach po 8 kropli.

Konska dawka ale mniejsze na mnie nie dzialaja.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andreaa napisał:

Dla mnie jest za zimno na spacery. Wychodze tylko przymusowo na fajke,bo nie mam innego wyjscia jak palic sie chce.

Najgorzej z rana jest,bo i kawe ze soba targam. U siostr Emilia zapoczatkowala palenie  w kuchni u nas na gorze i tak zostalo. W cieple czlowiek siedzial,a teraz marznie .

Przez zimno zdecydowanie mniej pale:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 minuty temu, MeryKy napisał:

Ja biore Vigantol w kroplach po 8 kropli.

Konska dawka ale mniejsze na mnie nie dzialaja.

Za dwa tygodnie będę w domu, to sprawdzę, czy Vigantoletten działa. Jeśli nie, to przejdę na krople. 8 kropli to ile jednostek?

 

Co myślisz o tych tabsach? Zmieniać, czy spróbować?

Edytowane przez salazar
się rozpędziłam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...