Skocz do zawartości

Dla Włochów czas wolny Opiekunki jest czymś oczywistym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Adamek napisał:

Bo drugie tyle euro albo więcej, zatrzymują dla siebie pośrednicy. Normalka.  Ja nie dawałam zarabiać na mnie pośrednikom.

I zarabiałaś drugie tyle ? 

Rozumiem cie Włochy to inna mentalność,ciepły kraj,masa zabytków itd,ale to nie miejsce do zarabiania pieniędzy ! My tu pracujemy dla kasy a nie dla klimatu :szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ORIM napisał:

I zarabiałaś drugie tyle ? 

Rozumiem cie Włochy to inna mentalność,ciepły kraj,masa zabytków itd,ale to nie miejsce do zarabiania pieniędzy ! My tu pracujemy dla kasy a nie dla klimatu :szydera:

Przyznasz jednak,że fajnie byłoby połączyć kasę z klimatem...Gdybym mogła tyle samo zarobić we Włoszech to zdecydowanie wybrałabym Włochy,już nawet jakoś do tej ichniejsszej pasty jakoś bym przywykła.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ORIM napisał:

To super ! Tylko jechac do Włoch ! Co my tu robimy ?

Chyba wiem co.Zarabiamy ! Wiesz do mojej wypłaty we Włoszech brakowało by mi jakieś 500 euro a to juz chyba coś.Poza tym uznaję że południe europy jest do urlopów.To nie miejsce dla mnie jako pracownika.

Jesli ktos UWIELBIA sie uczyc i poznawac rozne kultury moze pracowac w Niemczech tez ...ale jesli wyjade do Wloch na 2 miesiace i zarobie 2400euro ...spedzajac wolny czas na plazy cala niedziele + od poludnia w czwartek .... Toz to wczasy .... a 2 godz to spacerek nad morze 1 godz pobytu i zyc nie umierac ...extra opalenizna jest na olej z Oliwek .... Pozdrawiam WSZYSTKICH SERDECZNIE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....moja włoska rodzinka jest wyjątkowa, też dzięki nim zwiedziłam  kraj i pół Europy,bo tak jak piszesz, kumulowałam sobie wolne dni i np nie wyszłam w czwartek na wolne i miałam wtedy tyle dni wolnych ile potrzebowałam na wycieczki....byłam wszędzie....niczego nie żałuję i jak tylko by się zarobki zmieniły, polepszyły to nie zastanawiałabym się wcale nad powrotem.. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ivanilia40 napisał:

Przyznasz jednak,że fajnie byłoby połączyć kasę z klimatem...Gdybym mogła tyle samo zarobić we Włoszech to zdecydowanie wybrałabym Włochy,już nawet jakoś do tej ichniejsszej pasty jakoś bym przywykła.

Pasta + RAGU posypane serem Parmedzano = Makaron z sosem miesno-pomidorowym i tarty ser Parmadzano ..juz mozna kupic w Polsce tez ... Moja rodzina uwielbia ....

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ORIM napisał:

I zarabiałaś drugie tyle ? 

Rozumiem cie Włochy to inna mentalność,ciepły kraj,masa zabytków itd,ale to nie miejsce do zarabiania pieniędzy ! My tu pracujemy dla kasy a nie dla klimatu :szydera:

ORIM ...prosze ... w calych Niemczech nie spotkasz Wloskiego klimatu ... W tym roku juz nie pojade ale w przyszlym na pewno .... Jedz polkniesz BAKCYLA .... Co dzien slyszec szum morza ... Uwielbiam ten klimat ....Kieszenie juz masz pelne od KASY ...zacznij zwiedzac ....

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, anna5826 napisał:

ORIM ...prosze ... w calych Niemczech nie spotkasz Wloskiego klimatu ... W tym roku juz nie pojade ale w przyszlym na pewno .... Jedz polkniesz BAKCYLA .... Co dzien slyszec szum morza ... Uwielbiam ten klimat ....Kieszenie juz masz pelne od KASY ...zacznij zwiedzac ....

 

Pod warunkiem,ze trafi sie sztelę nad morzem:)Ale dla tych past i z czystej ciekawości ,żeby zobaczyć różnice między D a I Z 1x bym się wybrała.Tak eksperymentalnie:)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Pod warunkiem,ze trafi sie sztelę nad morzem:)Ale dla tych past i z czystej ciekawości ,żeby zobaczyć różnice między D a I Z 1x bym się wybrała.Tak eksperymentalnie:)

Włosi są całkiem inni niż Niemcy,ja się boję,że byłabym zszokowana ichniejszym temperamentem, nie wiem czy bym się w ogóle tam odnalazła...:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ivanilia40 napisał:

Włosi są całkiem inni niż Niemcy,ja się boję,że byłabym zszokowana ichniejszym temperamentem, nie wiem czy bym się w ogóle tam odnalazła...:haha:

Dasz rade .... Spokojnie .... Urocze Kafejki i zespoly egzotyczne ..umilaja czas wczasowiczom ....  I ta MUZYKA ...Tance .... Cieple wieczory z lekkim wilgotnym powietrzem ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, anna5826 napisał:

Dasz rade .... Spokojnie .... Urocze Kafejki i zespoly egzotyczne ..umilaja czas wczasowiczom ....  I ta MUZYKA ...Tance .... Cieple wieczory z lekkim wilgotnym powietrzem ....

Najbardziej mnie kuszą jednak te ciepłe wieczory,lubię taki klimat...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, anna5826 napisał:

ORIM ...prosze ... w calych Niemczech nie spotkasz Wloskiego klimatu ... W tym roku juz nie pojade ale w przyszlym na pewno .... Jedz polkniesz BAKCYLA .... Co dzien slyszec szum morza ... Uwielbiam ten klimat ....Kieszenie juz masz pelne od KASY ...zacznij zwiedzac ....

 

06.05 jadę :Słowenia,Chorwacja i północne Włochy.Bakcyla do tych krajów złapałem jakieś 20 lat wcześniej,ale do spędzania tam urlopów.Do pracy tam nikt mnie nie namówi :p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ORIM napisał:

06.05 jadę :Słowenia,Chorwacja i północne Włochy.Bakcyla do tych krajów złapałem jakieś 20 lat wcześniej,ale do spędzania tam urlopów.Do pracy tam nikt mnie nie namówi :p

No to EXTRA ...myslalam ze tylko kasa do skarpety .... Milego wypoczynku zycze .... i nurkowania .... uwazaj na rekiny ;;;))):kąpiel::drink:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.04.2018 at 22:12, foczka63 napisał:

Jedna z naszych forumowych koleżanek pracowała b długo we Włoszech.Może przeczyta i opowie .Ja słyszałam,że tam bardzo mało płaca i opiekunki szukają szczęścia w D.

Czytam ogloszenia i to Fakt Poludnie Wloch tak placi .... Ale sa osoby ktore biora co miesiac 600 euro wyplaty ..pracuja rok -dwa a pozniej Syndykat lub prosciej adwokat ... Odzyskaja ok 15 tys euro za rok ... adwokat wtedy bierze chyba 10% odzyskanej kwoty .... Pisze by Opiekunki wiedzialy ... Na Mszach Polskich w Kosciele byly rozdawane takie informacje ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, anna5826 napisał:

Czytam ogloszenia i to Fakt Poludnie Wloch tak placi .... Ale sa osoby ktore biora co miesiac 600 euro wyplaty ..pracuja rok -dwa a pozniej Syndykat lub prosciej adwokat ... Odzyskaja ok 15 tys euro za rok ... adwokat wtedy bierze chyba 10% odzyskanej kwoty .... Pisze by Opiekunki wiedzialy ... Na Mszach Polskich w Kosciele byly rozdawane takie informacje ...

Taki układ to nie dla mnie.

Mocno mi to trąci nieuczciwością. Lepiej pracować od razu za określone pieniądze i wiedzieć na czym się stoi bez uciekania się do takich środków.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Taki układ to nie dla mnie.

Mocno mi to trąci nieuczciwością. Lepiej pracować od razu za określone pieniądze i wiedzieć na czym się stoi bez uciekania się do takich środków.

 

Skoro rodziny licza ze "glupia" Polke wykorzystaja ??? A stawki we Wloszech sa podawane w Ustawie ... Przeciez moga Polke zatrudnic na Dokumenty - jest tam to bardzo proste .... wiec ???  Ponadto czy w Niemczech tzw "firmy" daja uczciwe umowy - taka umowa zawiera stek bzdur np zakaz konkurencji - Kodeks Pracy wyraznie okresla warunki ,kiedy mozna ten przepis zastosowac..... Firma nie przedstawia stanu zdrowia podopiecznego ..ale wstawia KARE za pogorszenie sie stanu zdrowia lub nawet ew skarge ze strony rodziny -obwarowane tzw KARA ??? Tzw Transfer -przepisy BHP jasno okreslaja do ilu kg kobietom dozwolone jest dzwiganie ciezarow .... itd itd pkt po pkt UMOWY zawieraja STEKI BZDUR -by OPIEKUNKE straszyc ... jest to wiec tzw MOBBING ....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, anna5826 napisał:

Firma nie przedstawia stanu zdrowia podopiecznego ..ale wstawia KARE za pogorszenie sie stanu zdrowia lub nawet ew skarge ze strony rodziny -obwarowane tzw KARA ??? Tzw Transfer -przepisy BHP jasno okreslaja do ilu kg kobietom dozwolone jest dzwiganie ciezarow .... itd itd pkt po pkt UMOWY zawieraja STEKI BZDUR -by OPIEKUNKE straszyc ... jest to wiec tzw MOBBING ....

Bo ktoś kto godzi się na stawkę 600 EUR mądry nie jest.

A stekiem bzdur jest to że firmy karzą za pogorszenie stanu podopiecznego. Zresztą firm jest takie mnóstwo że można wybierać. Mnie też zdarzyło się nie podpisać umowy ze względu na dziwne zapisy. Mam możliwość wyboru. Firmy przedstawiają opis stanu zdrowia podopiecznego ( nie zawsze jednak prawdziwy ) a steki bzdur są, owszem. Ale ja nie muszę takiej umowy podpisać. Nie muszę. I nie muszę uciekać się potem do nieetycznych ( według moich standardów ) posunięć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Bo ktoś kto godzi się na stawkę 600 EUR mądry nie jest.

A stekiem bzdur jest to że firmy karzą za pogorszenie stanu podopiecznego. Zresztą firm jest takie mnóstwo że można wybierać. Mnie też zdarzyło się nie podpisać umowy ze względu na dziwne zapisy. Mam możliwość wyboru. Firmy przedstawiają opis stanu zdrowia podopiecznego ( nie zawsze jednak prawdziwy ) a steki bzdur są, owszem. Ale ja nie muszę takiej umowy podpisać. Nie muszę. I nie muszę uciekać się potem do nieetycznych ( według moich standardów ) posunięć.

U anna5826 to raczej fascynacja krajem a nie pracą,zarobkami czy warunkami pracy we Włoszech.Adwokaci,odzyskiwanie kasy,nerwy itp.To nie jest dla mnie praca ! W Niemczech też jak bardzo chcesz się szarpać po sądach,zwracać się do biur windykacyjnych,adwokatów to też możesz.Też odzyskasz np.podatek czy uzyskasz prawo do wyrównania. Tak jest w każdym kraju.

Mi sie tylko jedno pytanie ciśnie do głowy.Skoro warunki pracy,płacy,warunki socjalne i oczywiście tyle wolnego w tygodniu są tak dobre we Włoszech to co opiekunki które pracowały w tym kraju robią w Niemczech ?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ORIM napisał:

U anna5826 to raczej fascynacja krajem a nie pracą,zarobkami czy warunkami pracy we Włoszech.Adwokaci,odzyskiwanie kasy,nerwy itp.To nie jest dla mnie praca ! W Niemczech też jak bardzo chcesz się szarpać po sądach,zwracać się do biur windykacyjnych,adwokatów to też możesz.Też odzyskasz np.podatek czy uzyskasz prawo do wyrównania. Tak jest w każdym kraju.

Mi sie tylko jedno pytanie ciśnie do głowy.Skoro warunki pracy,płacy,warunki socjalne i oczywiście tyle wolnego w tygodniu są tak dobre we Włoszech to co opiekunki które pracowały w tym kraju robią w Niemczech ?

Gdy zlecisz adwokatowi ...  jego glowa w tym by sprawe poprowadzic ..bo jemu nic nie placisz... Niemcy blizej i opinia o tzw KOKOSACH ... Niektorzy lubia poznawac inne kultury ..a wszystko wychodzi w praniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, anna5826 napisał:

Gdy zlecisz adwokatowi ...  jego glowa w tym by sprawe poprowadzic ..bo jemu nic nie placisz... Niemcy blizej i opinia o tzw KOKOSACH ... Niektorzy lubia poznawac inne kultury ..a wszystko wychodzi w praniu....

Ja ci nie wróg i życze powodzenia i wielu urlopów we Włoszech 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...