Skocz do zawartości

Miejsca w których pracujemy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Alina 1 chyba nawet wiem który sklepik,,też podobało mi się tam trochę ciuchów,,taki czarny pan tam sprzedaje,,:szydera: nie murzyn,,,idz do Orsay w Coburg i zobacz czy jeszcze na przecenach jest błękitna sukienka na lato, z takim dekoldem ze złotą szpilką i perełkami po bokach,,coś nie daje mi ona spokoju ,,ta sukienka,,myślałam że znajdę w internecie-ale gdzie tam,,ni ma:smutek: dobrze robisz,,szalej po sklepikach,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

@Alina 1 chyba nawet wiem który sklepik,,też podobało mi się tam trochę ciuchów,,taki czarny pan tam sprzedaje,,:szydera: nie murzyn,,,idz do Orsay w Coburg i zobacz czy jeszcze na przecenach jest błękitna sukienka na lato, z takim dekoldem ze złotą szpilką i perełkami po bokach,,coś nie daje mi ona spokoju ,,ta sukienka,,myślałam że znajdę w internecie-ale gdzie tam,,ni ma:smutek: dobrze robisz,,szalej po sklepikach,,,

Wiem, który masz na myśli. Nie, to nie ten. Mój jnazywa się "Giulietta"i znajduje się przy Mohrenstrasse. Niedługo cała będę wyglądać made by Giulietta.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sayonara 52 napisał:

Ale wlasciwie dlaczego SLON?

Tak tłumaczą: 

Dumą mieszkańców miasta i atrakcją dla turystów jest natomiast "Maximilianpark" powstały na obszarze zamkniętej w 1944 roku kopalni węgla "Maximilian". Obiekt powstał w 1984 roku przy okazji Krajowej Wystawy Ogrodniczej. Stare budynki kopalni zostały dostosowane do nowych potrzeb. Jeden z budynków wygląda jak olbrzymi szklany słoń. To właśnie od tego pomysłu pochodzi obecny symbol miasta SŁOŃ.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno mnie tutaj nie było. Wklejam zatem parę zdięć z mojej przedwczorajszej wyprawy do Zamku Plassenberg w  Kulmbach. Monumentalnej  budowli w stylu niemieckiego renesansu. Wewnątrz trzy świetne muzea. Jedno poświęcone armii Fryderyka Wielkiego, drugie Hohenzollernom i trzecie -figurom z cynku. Największe tego typu muzeum w Niemczech i na świecie. Sam zamek  skojarzył mi się nieco Wawelem . Może dlatego, że obydwie budowle zdobione są  krużgankami,  arkadami, a także przepięknymi lukami. Zamek Plassenberg zdobią dodatkowo wyidealizowane fizjonomie przedstawicieli rodu Hohenzollernów w strojach z epoki. No cóż. Mimo, że podobizny wyidealizowano to i tak mają niewiele wspólnego z obecnymi kanonami piękna. O muzeach, a także ciekawostkach w nich znajdujących się napiszę innym razem.

022-001.JPG

036.jpg

016.JPG

017.JPG

010.JPG

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.11.2018 at 19:39, ewa14 napisał:

A to Pasawa piękne, klimatyczne, stare miasto, pełne zabytków.......chodzę, zwiedzam i wciąż nie mam dość. Miasto trzech rzek /Inn, Dunaj i Ilz/, , pełne studentów i turystów.

Jakość zdjęć....jest jaka jest, ale dysponuję tylko srajfonem, a fotograf ze mnie żaden. Ale zdjęcia z miejsc w których byłam muszę mieć:haha:

 

Passau.JPEG

Zwiedzilam cale Passu z Claudia ,corka dobrej siostry. Odwiedzila mnie na poprzedniej Stelli. Faktycznie jest tam pieknie. 

Gdyba mnie ktos z zamknietymi oczami zostawil w Passau i po otwarciu oczu  potem spytal ,gdzie jestem,to na 100% powiedzialabym,ze gdzies we Wloszech. Te uliczki,male sklepiki,kawiarnie,restauracyjki,to mi wszystko Wlochy przypominalo.

Corka tamtej pdp-nej powiedziala,ze Passau projektowal Wloch. Nie sprawdzalam w necie,ale bardzo mozliwe.

A ten kosciol z tymi wielkimi organami. Cos pieknego. Bylam tez tam,gdzie te 3 rzeki sie lacza.

Jest tam co ogladac :-)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostało zaprojektowane przez Włocha to musi być piękne. Nie może być inaczej. Włosi mają naturalne wyczucie piękna i smaku. Wszystko czego się dotkną charakteryzuje pewnego rodzaju niepowtarzalna lekkość począwszy od architektury, poprzez projekty wnętrz, muzykę, a na modzie skończywszy. Nawet teraz widać to wchodząc do sklepu z modą włoską. Jest inna,zwiewna, fantazyjna, radosna.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ze klimat Włoch czuć w Passau na każdym kroku. Ale nie może być inaczej, bo po wielkim pożarze w 1662 roku, nikt inny, tylko właśnie włoscy architekci byli odpowiedzialni za projekt odbudowy miasta. Nawet działania wojenne oszczędziły to piękne miasto . Podziwiam je z zapartym tchem i wciąż nie mam dość. Nie dziwi mnie, że wśród Bawarczyków nazywana jest "bawarską Wenecją".

 

Edytowane przez ewa14
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odswiezylam temat bo zrobiłam kilka zdjęć w parku przydomowym w miejscu gdzie teraz pracuje. Miejsce jest zaniedbane ale dla mnie piękne, urokliwe, klimatyczne. Wenusia obiecała, że wstawi tu kilka zdjęć za co z góry jej serdecznie dziękuję :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...