Skocz do zawartości

Problem z herbatą liściastą


Gość Baniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące herbaty bo babcia się nasłuchała, żeby pić tylko herbatę parzoną z liści a nie ekspresową i kazała sobie kupić więc przytargałam, ale wkurza mnie czyszczenie tego stalowego zaparzacza z małymi dziurkami i szorowanie tego po każdym użyciu. Ktoś coś wie jak się za to parzenie zabierać, żeby to tak nie wyglądało? Pomocy. SOS. Czy wszyscy się tak z tym bawią a może ja przesadzam, bo wychowałam się na ekspresówkach ze sznureczkami, które się wyrzuca i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 20:38, Joker napisał(a):

Jak szybko i czysto to w kaufie kupisz Papier Teefilter. To są jednorazówki, które wsypujesz, zaparzasz i wyrzucasz i problem z głowy.

joker parzę od 3 lat i byłam pewna, że takiego czegoś nie ma. DZIĘKUJĘ!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 18:55, Gość Aldona napisał(a):

joker parzę od 3 lat i byłam pewna, że takiego czegoś nie ma. DZIĘKUJĘ!!!  

Nie ma za co, sam dowiedziałem się przypadkiem po roku męczarni z zaparzaczami

image.png.b6ce9a3fc1ce3b9ec92d803a1e8e4f21.png

image.png.ac10269baf94dbb6e63d901a2b9d9ff7.png

image.png.b335fde24a18b8b31ecbaa876a4508c5.png

i dzisiaj nie wyobrażam sobie parzyć bez filtrów papierowych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 11:30, Gość AleAla napisał(a):

W necie to wszędzie a w sklepach to w każdej herbaciarni i jak trafisz do nawet w euroagd.

są takie torebki z i bez sznureczka, ale te ze sznurkiem są dużo droższe niestety więc jak kupisz sobie większe to całej torebki nie zamoczysz i łatwo wyciągasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Lucyna napisał(a):

Wybierajcie papierowe byleby nie plastikowe, które są nie tylko do kupienia osobno ale są także wykorzystywane w znanych herbatach torebkowych. Lucyna

Prawda. Ostatnio chciałam kupić wodę mineralną butelkowaną (szkło) i niedość, że ciężko ją znaleźć w rozmiarze 1,5l to z ceną chyba oszaleli i chyba komuś zależy żebyśmy pili z plastików i się truli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 11:06, Gość Rh+ napisał(a):

Prawda. Ostatnio chciałam kupić wodę mineralną butelkowaną (szkło) i niedość, że ciężko ją znaleźć w rozmiarze 1,5l to z ceną chyba oszaleli i chyba komuś zależy żebyśmy pili z plastików i się truli.

To samo w czajnikach elektrycznych.

Sprawdźcie czy gotowana woda w waszych czajnikach ma styczność z plastikowymi częściami (pokrywa od wewnątrz, części zawiasów pokrywy, filtr, szybka pokazująca ilość wody). 

O butelkach plastikowych już nawet nie wspominam.

Wszędzie wciągamy plastik.

B.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Barańska napisał(a):

To samo w czajnikach elektrycznych.

Sprawdźcie czy gotowana woda w waszych czajnikach ma styczność z plastikowymi częściami (pokrywa od wewnątrz, części zawiasów pokrywy, filtr, szybka pokazująca ilość wody). 

O butelkach plastikowych już nawet nie wspominam.

Wszędzie wciągamy plastik.

 

Pijcie piwo i wodke bo nie sprzedają ich w plastikach. Zartuje, ale to faktycznie dziwne albo piwo w plastiku traci swoje walory. Ciekawe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość JanMarek napisał(a):

Pijcie piwo i wodke bo nie sprzedają ich w plastikach. Zartuje, ale to faktycznie dziwne albo piwo w plastiku traci swoje walory. Ciekawe. 

Są piwa sprzedawane w plastikowych butelkach. Można kupić w Czechach ale są też i polskie.  Raz kupione na wyjazd plenerowo- piknikowy jako łatwiejsze w transporcie i tak po prostu na próbę. W takich okolicznościach przyrody wolę jednak piwo w puszce , również to bezalkoholowe. Piwa z plastikowej butelki nie piłam ale wiem że niezbyt smakowało  chociaż jedno z polskiego rodzinnego browaru podobno niezłe. Trochę jednak kojarzy się z nieszczególnie wybredna klientelą :))  Ale za to  w tym przypadku odpada  problem z dłuższym przechowywaniem tego trunku co może mieć wpływ na smak piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 16:43, adamos6 napisał(a):

@Gość Baniak Babcia ma rację..tylko jak tak chce to postaraj się o odpowiedni sprzęt  a ona niech sponsoruje jak taka mądra.

Często w domach Pdp są zaparzacze  do kawy czy herbaty takie z tłokiem. Ja używam do parzenia zielonej herbaty. Piję tylko liściastą bo ma najlepszą  jakość i właściwości a nie pyłek w torebkach. Można też kupić innego rodzaju zaparzacze do herbaty , nie są to drogie rzeczy.np z Ikea.  Zielona  czy inna z grubymi liśćmi nie nadaje się do tych małych metalowych zaparzaczy  czy papierowych  . Do zwykłej czarnej herbaty dobre są silikonowe ,małe zaparzacze. Łatwo  się z nich wyrzuca fusy herbaciane i myje. Nie dawno widziałam ładne pudełko zielonej herbaty o  ciekawej nazwie.  Na opakowaniu przepis parzenia  w dzbanku tzw.imbryku. Może w szklanym zaparzaczu też będzie dobra.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 11:06, Gość Rh+ napisał(a):

Prawda. Ostatnio chciałam kupić wodę mineralną butelkowaną (szkło) i niedość, że ciężko ją znaleźć w rozmiarze 1,5l to z ceną chyba oszaleli i chyba komuś zależy żebyśmy pili z plastików i się truli.

Trudno kupić w PL wodę w szklanej butelce. Zazdroszczę Niemcom bo nie mają z tym problemu. Mogą taką wodę kupić w marketach , mają też te Getränke Markty z napojami a  tam do wyboru różne rodzaje wody. Ostatnio widziałam u rodziny Pdp syfon czy tzw. saturator do wody gazowanej. W Polsce kiedyś też były popularne , naboje można było kupić w każdym warzywniaku. Teraz tylko dostępne przeważnie w sklepach w necie. Myślę czy by się nie szarpnąć :)) i nie kupić takiego geretu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ankka2 napisał(a):

Dokładnie tak jak piszesz. Sprawdzicie ceny wody butelkowanej w Polsce to wam się odechce i ze smakiem wypijecie plastik.   

Jak to jest woda Żywiec mocny gaz to bardzo chętnie.  Moim zdaniem najlepsza .Sprzedawana jest właśnie w plastikowych butelkach . Wolę niż Cisowianke że szklanej butelki.

Wody ze szklanych butelek są droższe to każdy wie. Ceny od 4 zł za niecały litr.  Przy większej ilości osób w rodzinie to już znaczący koszt. Pisałam o Niemcach , bo mają możliwość kupna wody w szklanych butelkach w dużym wyborze i cenach. Zawsze się cieszę gdy po przyjeździe do pracy widzę  w piwnicy skrzynki z wodą w szklanych butelkach szczególnie gdy to jest Sprudel. Problem ma jedną z koleżanek zmienniczek , może pić tylko niegazowaną, wtedy extra dla niej zgrzewka w butelkach Pet ale nie narzeka.

Ekolodzy , dietetycy zachęcają do picia kranówy  bo tanio , zdrowo i bez zaśmiecania plastikiem. Może w malych miejscowościach blisko natury czy uzdrowiskowych to  niezły pomysł ale ta z miejskich wodociągów to raczej chyba nie.  Poza tym nie wszyscy lubią wodę " bez bąbelków" ale wtedy można kupić saturator i nie trzeba kupować zgrzewek wody. Widziałam w Niemczech i tego lata u znajomych w PL. I ma się wodę  gazowana.Z cytrynka czy sokiem super .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Szana napisał(a):

Plastik ok, ale pod warunkiem, że nie wystawiamy takich butelek na słońce i nie narażamy na wys. temperaturę

 

To teraz faktycznie pomyślmy co się dzieje w czajniku w temperaturze wrzenia. Przekonaliście mnie do zmiany czajnika tyle, że z tego co widzę to  ciężko, żeby nie było w nim niczego plastikowego w normalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Milena napisał(a):

To teraz faktycznie pomyślmy co się dzieje w czajniku w temperaturze wrzenia. Przekonaliście mnie do zmiany czajnika tyle, że z tego co widzę to  ciężko, żeby nie było w nim niczego plastikowego w normalnej cenie.

Za około 200 zł  można kupić czajnik bezprzewodowy ze stali nierdzewnej. Nawet działa na smartfon , trzeba tylko pobrać aplikację . To  sterowanie z dowolnego  miejsca w domu oprócz  innych zalet  ma zachęcić do zakupu. No ale przecież sam czajnik nie pobierze wody.  Za pomocą aplikacji można tylko włączyć , wyłączyć a i jeszcze dobrać dowolną temperaturę. Raczej zbędny bajer.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 12:11, Gość D.B napisał(a):

Za pomocą aplikacji można tylko włączyć , wyłączyć a i jeszcze dobrać dowolną temperaturę.

Za kilka pokoleń nogi nie będą nam potrzebne i zaczną zanikać za to urosną palce i dłonie żeby można było trzymać więcej urządzeń mobilnych. Strzelam że człowiekowi wyrośnie 3 oko by szybciej czytał i oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...