Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj post u babci ,,więc ja sobie zrobię ,,Ratatuj":hahaha: ,,szybko i smacznie !!! zamiast wykwintnego dania będzie mniej wykwintnie,,,,,może trochę czegoś tam zgubię w sobie ,,jak tak się nie będe obżerać,,a wczoraj cały batonik kokosowy w czekoladzie poszedl przed spaniem i co? gały nie chcialy się zamknąc,,,,masakra,,,więc w nocy na laptopka i co widzę na forum? oj widziałam dużo:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho, ha ha, ale rozpusta Blondi :love: ni ma kaczek, ni ma kurczaków  :hahaha: Zawsze mówię blondasku, że każda sztela jest inna:) 

A wieczorem wyciągnąłem z zamrażarki Fleisch, pisze...wieprzowe, to dziś zrobię gulasz. Rano patrzę, a tu polędwiczki ładny kawałek. I zrobiłem...gulasz, bo miałem ochotę. I trafiłem w dziesiątkę, babci też smakowało. Zużyłem resztę pieczarek na sos, ogórka na mizerię, ponadto czerwona kapusta zasmażana i po obiadku pozostało już tylko wspomnienie, haha.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co u mnie się dzisiaj szykuje na obiad? ij duża niespodzianka dla mnie,,,nie chcę nawet myślec co to wyjdzie z tego,,ale może być dobre,,,gotuje się soczewica ,,,babcia mowi ,ugotuj w wodzie,,a potem jak jej mówię,że już gotuję w wodzie ,,to babcia na równe nogi myk i mówi,że nie w mleku i leci do kuchni, ja szybko wodę weg a babcia ,patrzy a to soczewcia i mówi ,,nie ma być w  wodzie,,,cuciubabka ,,,,:hahaha: pytam się co dalej ,,kartofelsalat,,więc gotuje kartofle ,,a babcia za chwilę ,,a po co gotujesz kartofle jak mają byc lane kluski,,,:hahaha: dom wariatów-hahhaha obiad na wesoło,,,wiec kartofle będą na jutro do przerobienia,,bo dzisiaj kluski lane,,,

wezcie to połączcie ,,soczewica i lane kluski,,,,:święty: ja będę pierwszy raz cos takiego jadłaO.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Mnie dziadek właśnie takim wynalazkiem ugościł pierwszego dnia. Zupa z soczewicy z włoszczyzną, na boczku i z kluskami lanymi. Bleeeh ;) Ale trzeba było z grzeczności chociaż zjeść trochę ;)

Ale Ty masz tam wesoło...dom wariatów jak nic ;) 

Ja dzisiaj rano wstaję, szybciej niż zwykle, bo słyszę, że mi się dziadek po mieszkaniu tłucze. Ledwo co na oczy widzę i tylko o kawie myślę...idę do kuchni by ekspres włączyć, patrzę a dziadek nagusieńki siedzi w fotelu i mówi, że jest fertyś na kąpiel. Zdębiałam. Półprzytomna go musiałam kąpać - ale początek dnia :hahaha: 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Motylek Ty masz też wesoło:hahaha:uśmiałam się,,,, nieraz tak jest,,na pół gwizdka trzeba wszystko robić,,zdarza się,,mi też taki przebój się trafił,,także ,,normalka,,,:hahaha:

To Ty jeszcze miałaś w tym daniu włoszczyznę i boczek -wypas:o,,ja w soczewicy samej miałam ocet:płacz: brrrr,,,, babcia mi kazała samej zrobić kluski lane,,to takie odstawiłam kluchy -komedia ,,,ale babci smakowało,,,powiem,że danie szło jeśc,,cos nowego dla mnie ,,ale więcej nie chcę,,dziękuję bardzo,,,Pani babci za takie wynalazki:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że zajadamy się tutaj niemieckimi rarytasami,,,:hahaha: tak się zastanawiam ,czy u mnie w domu by to coś ,,ktoś jadł,,soczewicę bardzo lubię ale inaczej zrobioną i smaczna jest z mięsem wołowym w sosie,,,ale jako zupa? to pierwszy raz jadłam,,,u Was to jeszcze coś tam pływało z mięsa bo u mnie goło i wesoło było,,:płacz:,,ale doprawiłam ciastem ,,:hahaha:,babcia by we mnie wepchała wszystkie 3 kawały,,ale ja taka szybka nie jestem ,,,:święty: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną od wczoraj słodkości chodzą - chyba tęsknotę chcę zajeść ;) 

Więc dzisiaj wzięłam się za ciasto a że przed zakupami jestem to kombinować jak nie było.

Znalazłam jakiś przepis na gniota z jabłkami i cynamonem. Nie przewidziałam, że w przepisie będzie aż szklanka oleju a ja miałam może z łyżkę :hahaha: i sklep zamknięty. Jak już połączyłam składniki to doczytałam :hahaha: więc dolałam roztopione masło, resztkę, i modliłam się do piekarnika by wyrosło. Jakie będzie jutro się okaże ale wyszło z formy więc chyba będzie jadalne :) 

Codziennie cuś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może obiad by tak zacząc robic? u mnie kartofeln braten,,,ostatnio takie smaczne zrobiłam,że zabrakło nawet:hahaha: okrasze szynką z cebulką,,ale chłopskie żarło,,sałatę zrobię,,babcia lubi takie proste obiady,,więc mi na rękę,, ale chodzi za mną kurczak ,,w ogóle tutaj kurczaków nie je babcia,,ale coś wykombinuję,,jak zrobię to z apetytem zje,,nie lubi to polubi,,:hahaha:

A co u  Was na obiadek dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi a moze zrob potrawke z kurczaka, ja robie np:z nozek gotuje rosol a na drugi dzien potrawka z pieczarkami,groszek,marchewka, bo lubie kukurydza tez jak kto lubi kapary, sproboj:d!!! U mnie dzisiaj 'strogonow', do tego makaronik!!! Zycze wszystkim smacznego ;):p!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] ja też bym tak zrobiła ,,ale zapomnij,,,gdzie rosół na warzywach ,,cos Ty,, jak rozmawaiłam z młodą dziewczyną o zupach ,,to mi mówi ,że tutaj to marchewka i ziemniak i już zupa , a ona jeszcze pietruszeczki doda i jaka dobra zupa,,:( gdzie oni do naszych zup,,za dużo zachodu z polskimi zupami i za dużo kasy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...