Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Barbara48 napisał:

U mnie dzisiaj rosołek na swojskim kuraku , raz w tygodniu musi być. 

received_1774564332590043.jpeg

Najpierw się wystraszyłam potwora,,te oczy i nos i usta,,,:oklaski: już czuję ten zapach ,,jak pachnie:dobrze: apetycznie wygląda,,,ja mam dzień lenia ,,wolne od garów,,od wczoraj zostało full obiadu,,a ja przecież 2 kg muszę zrzucić,,,:trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

Najpierw się wystraszyłam potwora,,te oczy i nos i usta,,,:oklaski: już czuję ten zapach ,,jak pachnie:dobrze: apetycznie wygląda,,,ja mam dzień lenia ,,wolne od garów,,od wczoraj zostało full obiadu,,a ja przecież 2 kg muszę zrzucić,,,:trele:

Hahaha, dopiero teraz zobaczyłam ze warzywa tak się ułożyły.:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kurczaczek w sosie pomidorowo-kokosowo-imbirowym z kasza bulgur(od wczoraj), dla pdp puree ziemniaczano-marchewkowe, jajko sadzone, salata maslowa z jogurtem (sol, pieprzi cukier, po polsku). Babunia jeszcze zajada a to znaczy, ze jej smakuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kuchnia zaserwowała:

dzikiego łososia zapiekanego pod pierzynką że szpinaku i mozzarelli

pure  ziemniaczano-marchewkowe

szparagi w sosie holenderskim.

Z tego zestawu tylko purre ręcznie robione przeze mnie. Reszta gotowce.xd

Lenia mam od rana trzyma mocno i puścić nie chce:p

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim niejadkom zaserwowałam dzisiaj krupnik po polsku na wędzonym boczusiu. Dziadek spoglądał na skórę wędzoną od boczku, wykręcił nos, a ja na to , że to mój krem :d. I zasymulowałam, że się nią smaruję. Dziadzio w śmiech. Mówił, że takiej zupy jeszcze nie jadł :d.  

Z wielkim umiarem nalał sobie zupę na talerz, a potem już poszło jak po boczku. Dokładka dokładki :oklaski::oklaski:.              Miało być sehr wenig xd

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wy smaczności robicie ,,u mnie placki z  sosem grzybowym i mięsem,,placki z ciasta kopytkowego,,smarzę,,żadna rewelacja ale bardzo lubię to danie,,przypomina mi dzieciństwo,,,placki są super,,coś dodam ,,ogóreczki mam, salatę, pomidorki,cebulki,,,już się glodna robię:p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ania39 napisał:

Biały barszcz z białą surową kiełbaską, marchewką, ziemniakami i świeżą pietruszką...cud..miód...malina...doprawiony tak jak lubię,nutka kwaśnego wyczuwalna...

Chyba jesteś w Pl? biala surowa -mniam mniam,,ale apetytu mi narobilas,,,,kocham żurki i te barszcze,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ooooo ! Ktoś jeszcze je puree z marchewką ? Ja widziałam to tylko u jednej podopiecznej i podeszłam do tego z rogami ale zjadliwe nawet...

z marchweką to z marchewką a ja jak jadlam z selerem,,marchewką i brukiew,,też smaczne było,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ania39 napisał:

Biały barszcz z białą surową kiełbaską, marchewką, ziemniakami i świeżą pietruszką...cud..miód...malina...doprawiony tak jak lubię,nutka kwaśnego wyczuwalna...

Dopiero teraz Cię zauważyłam. Witamy Aniu. 

Ja dzisiaj robię placki ziemniaczane ze śmietaną i co tam w rękę wpadnie. W domciu jestem :d to nie ma żadnych ograniczeń i marudzenia. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Nie wysilam się dzisiaj...sił i chęci nie mam na nic...:$ Wyciągnęłam gotowca z Bofrosta...:$ Zupa będzie...podobno rosołek O.o Nigdy nie jadłam z gotowców, babka zapewnia, że pycha...pożyjemy, zobaczymy...:haha: Ciekawe tylko czy przeżyjemy :haha:

Na zdrowo przeżyjecie,,,korona Wam nie spadnie,,gotowce też są zjadliwe,,od czasu do czasu,,:święty: ja 2 msc, gotowce -zupki proszkowe jadlam i zobacz jaka zdrowiutka jestem-hahahha ale ni więcej takich zuper ,,pauza musi być,,nie ma powrotu dlatego też do takich zupek:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Chyba jesteś w Pl? biala surowa -mniam mniam,,ale apetytu mi narobilas,,,,kocham żurki i te barszcze,,,:love:

Tak, jestem w Polsce....W czwartek przybędę na 'czarną stronę mocy' .:cool:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ania39 napisał:

Tak, jestem w Polsce....W czwartek przybędę na 'czarną stronę mocy' .:cool:

Na jaką czarną,,nie widze tutaj czarnej mocy:szok:  nischt zu tragisch,,,głowa do góry ,,fajnie będzie ,,wiosna już ,,to szykuje sie tylko dłuższy dzien a reszta wszystko to samo,,co niektórzy zmienią coś ,,bo widno:donos: spać nie mogą itd, 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Wam napiszę. Gotuję pożywne z dużą ilością warzyw zupki dla pdp. Ma cewnik i jest słabiutka a musi dużo płynów przyjmować. Jej mąż kręcił nosem i chrumkał niezadowolony. Nawet sam ugotował raz zupę że łyżka stała, nawet dobra ale pdp nie chciała jej jeść bo za ciężka dla niej. A teraz muszę gotować w większym garnku bo sam się upomina o zupkę. :szydera: Chrumkał niezadowolony jak na resztce rosołu zrobiłam pomidorówkę z lanymi kluskami. Zobaczył kilka plastetków marchewki i natkę pietruszki a pomidorowa ma być BEZ warzyw.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Coś Wam napiszę. Gotuję pożywne z dużą ilością warzyw zupki dla pdp. Ma cewnik i jest słabiutka a musi dużo płynów przyjmować. Jej mąż kręcił nosem i chrumkał niezadowolony. Nawet sam ugotował raz zupę że łyżka stała, nawet dobra ale pdp nie chciała jej jeść bo za ciężka dla niej. A teraz muszę gotować w większym garnku bo sam się upomina o zupkę. :szydera: Chrumkał niezadowolony jak na resztce rosołu zrobiłam pomidorówkę z lanymi kluskami. Zobaczył kilka plastetków marchewki i natkę pietruszki a pomidorowa ma być BEZ warzyw.

Takie z nas niedobre kucharki, że przed naszymi Pop łyżki trzeba chować, a talerze filcem podklejać, bo drapią i drapią jakby nigdy nic nie jedli :zdrówko:. Hałasu wiele przy jedzeniu jakby do kościoła dzwony biły na mszę:szydera:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Ooooo ! Ktoś jeszcze je puree z marchewką ? Ja widziałam to tylko u jednej podopiecznej i podeszłam do tego z rogami ale zjadliwe nawet...

Dr Danuta Nowa robi jeszcze z selerem. Tez dobre. Okazuje sie , ze te niewyszukane dania (specjalnosc kuchni wojennej chyba) nasi pdp zjadaja chetniej niz np. tego mojego kurczaka po azjatycku (wczoraj musialam pdp dopchac deserkiem).

A niech jedza co chca. Wazne, zebym ja tez mogla jesc to, co chce:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heidi napisał:

Takie z nas niedobre kucharki, że przed naszymi Pop łyżki trzeba chować, a talerze filcem podklejać, bo drapią i drapią jakby nigdy nic nie jedli :zdrówko:. Hałasu wiele przy jedzeniu jakby do kościoła dzwony biły na mszę:szydera:

Też tak do tej pory myślałam,ale na obecnej szteli , dowiedziałam się ,że nie mam pojęcia o gotowaniu ,nic nie umiem zrobić , nawet budyniu ugotować , masła rozsmarować na bułce itp...i tu się dopiero dowiedziałam,że pieczeń robi się w normalnym ,stalowym garnku ,zwanym tu bratentopf ,w którym to się ową pieczeń rumieni na zwykłym ,spalonym maśle ,po czym zalewa się trzema litrami wody i tak się " piecze"...dwa dni ,a później się ładuje do tego dwie pąki sosu by Maggi , najlepszego na świecie...Noo, mój świat runął!!! I jak teraz żyć!?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mycha napisał:

Kuchareczki moje doskonałe, powiedzcie mi proszę, może się mylę, ile jest zawartości soli w naszej soli a ile w niemieckiej ?? Bo ja zawsze po powrocie do domu mam wrażenie, że ta nasza sól jakaś słaba jest :szok:

Haha, a o jaka sol chodzi?

Uzywam soli morskiej, moja siostra tylko himalajska. Na obecnej szteli uzywaja himalajska, a wiec i ja musze, bo tym samym mlynkiem rabotam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mycha napisał:

Kuchareczki moje doskonałe, powiedzcie mi proszę, może się mylę, ile jest zawartości soli w naszej soli a ile w niemieckiej ?? Bo ja zawsze po powrocie do domu mam wrażenie, że ta nasza sól jakaś słaba jest :szok:

Wiesz ,kiedyś " prowadzono" badania na temat ile jest cukru w cukrze i Marysia się musiała natrudzić przy tych " badaniach " ...ale o soli nic nie wiem.:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Wiesz ,kiedyś " prowadzono" badania na temat ile jest cukru w cukrze i Marysia się musiała natrudzić przy tych " badaniach " ...ale o soli nic nie wiem.:szydera:

Czas zacząć soli w soli szukać :szydera: Masło w maśle już znalazłam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...