Skocz do zawartości

Czy brak przerw to normalne


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Teresadd napisał:

Jutro przejeżdżam do nowej pracy na ok.6 - 8 tygodni.Zobaczę jak tam mi będzie.

Fajnia wiadomosc ,,do jutra ,,pisz jak trafiłas,,napewno będzie lepiej a jak coś nie tak to od razu z grubej rury:grzmotnąć: nie cyrtolić się,,,powodzenia ci życzę,,,czy dobrze rozumiem? Ty z pracy do pracy? od razu? :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anna5826 napisał:

Nie znam KODEKSU na pamiec ... kazdy moze wejsc i odczytac ... co zawiera ....  Natomiast wiem ze gdy jest zawarty Zakaz Konkurencji ..musi byc zawarty jaki okres obejmuje i za to jest KASA ... dodatkowa a ze Firmy stosuja to jako STRASZAK na opiekunki to inna sprawa ...

Znów odwołujesz się do zapisów kodeksu pracy a on nas nie dotyczy. Przy zleceniu nie ma obowiązku dodatkowej zapłaty za zapis o zakazie konkurencji.

Wiele osób myli i myśli że jeśli pracują to dotyczy ich kodeks pracy. Nie. Nie dotyczy. To umowa cywilnoprawna a do niej odnosi się kodeks cywilny. A co za tym idzie zapisy mogą być różne, bardzo różne. Tylko nasz rozum musi kierować nami i nie podpisujemy umów z nieodpowiednimi klauzulami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podpisujemy umowy cywilno-prawne.I tak na dobrą sprawę wszystko w nich można zmieniać.Tylko firmy nie chcą.Tłumaczą się ,że już ustalili z prawnikami treść umowy i nikt dla mnie jednej nie będzie nic zmieniał.Raz przysłano mi najpierw sms ,w którym miałam dopisać swoje dane i odesłać.Było tam o karach zza nie podjęcie pracy.Dopisałam kary dla firmy jak mi nie wypłacą w terminie i jakby bez powodu odesłali do domu.Byli zdziwieni,ale przyjęli.A co do przerw,kąpieli,jedzenia-musi być wszystko normalnie jak w domu.Bez tych rzeczy nie da się i już.Niemcy niby tacy w punkt i porządek musi być,a coś nie bardzo się wykazują .Jak widać po wpisach.Jeszcze tak źle nie trafiłam i bedę się wystrzegać.Powodzenia na nowej steli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@Barbara48ale ty masz normalna szefowa,wez to pod uwage.

Tak, jest bardzo fajna, zresztą cała familia taka jest. Druga córka Pdp robi za moją córkę, zawsze na Dzień Matki dostaję piękny bukiet kwiatow i zabiera mnie do kawiarni abym nie czuła smutku że moje dziecię jest daleko. 

Tu doceniają na każdym kroku moją opiekę nad Pdp. 

Moje koleżanki mogą zawsze mnie odwiedzać i nocować u mnie. 

Ona rozumie ze jestesmy daleko od rodzin i potrzebujemy takiego kontaktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Barbara48 napisał:

Tak, jest bardzo fajna, zresztą cała familia taka jest. Druga córka Pdp robi za moją córkę, zawsze na Dzień Matki dostaję piękny bukiet kwiatow i zabiera mnie do kawiarni abym nie czuła smutku że moje dziecię jest daleko. 

Tu doceniają na każdym kroku moją opiekę nad Pdp. 

Moje koleżanki mogą zawsze mnie odwiedzać i nocować u mnie. 

Ona rozumie ze jestesmy daleko od rodzin i potrzebujemy takiego kontaktu. 

Masz prawie bajkowo,,super !! aby jak najwięcej nas tak pięknie miało,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Masz prawie bajkowo,,super !! aby jak najwięcej nas tak pięknie miało,,,

Dokładnie, wszystkim tego życzę. 

Pamietam jak założyłam konto w Hiltonie i Kasia @foczka63napisała że może być różnie, że rodzina najlepsza jest swoja. 

To prawda, ale po tych 3 latach mogę powiedzieć że zyskałam drugą rodzinę. 

W każdej sytuacji mogę na nich liczyć, nawet jak wylądowałam w styczniu tu w szpitalu to codziennie mnie odwiedzały na zmianę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Barbara48 napisał:

Dokładnie, wszystkim tego życzę. 

Pamietam jak założyłam konto w Hiltonie i Kasia @foczka63napisała że może być różnie, że rodzina najlepsza jest swoja. 

To prawda, ale po tych 3 latach mogę powiedzieć że zyskałam drugą rodzinę. 

W każdej sytuacji mogę na nich liczyć, nawet jak wylądowałam w styczniu tu w szpitalu to codziennie mnie odwiedzały na zmianę. 

 

Trafiłaś naprawde super,bardzo bardzo super ,ale to wyjątkowy wyjątek,sama przyznaj.Na 1000 rodzin może czasem trafi się jedna taka.A niezaleznie od wszystkiego podtrzymuję to co kiedyś napisałąm-rodzina najlepsza jest swoja,żeby nie wiem jak fantastyczna była ta niemiecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Trafiłaś naprawde super,bardzo bardzo super ,ale to wyjątkowy wyjątek,sama przyznaj.Na 1000 rodzin może czasem trafi się jedna taka.A niezaleznie od wszystkiego podtrzymuję to co kiedyś napisałąm-rodzina najlepsza jest swoja,żeby nie wiem jak fantastyczna była ta niemiecka.

Potwierdzam co napisałaś,że na 1000 rodzin może jedna się trafi. Sama jeżdziłam ze szteli na sztelę i wcale nie szukałam stałego miejsca bo nigdzie nie było na tyle dobrze,żeby wracać. Tu gdzie jestem przyjechałam tylko na 6 tygodni,ale zauważyłam potencjał,dlatego jestem tu trzeci raz i póki co nie żałuję. Nie zakładam jednak,że za kolejnym razem również będę stałą opiekunką,bo to raczej niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, foczka63 napisał:

Trafiłaś naprawde super,bardzo bardzo super ,ale to wyjątkowy wyjątek,sama przyznaj.Na 1000 rodzin może czasem trafi się jedna taka.A niezaleznie od wszystkiego podtrzymuję to co kiedyś napisałąm-rodzina najlepsza jest swoja,żeby nie wiem jak fantastyczna była ta niemiecka.

Tak Kasiu, dlatego nie napisałam że zastępują moją Rodzinkę, ale że zyskałam drugą. :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ivanilia40 napisał:

Potwierdzam co napisałaś,że na 1000 rodzin może jedna się trafi. Sama jeżdziłam ze szteli na sztelę i wcale nie szukałam stałego miejsca bo nigdzie nie było na tyle dobrze,żeby wracać. Tu gdzie jestem przyjechałam tylko na 6 tygodni,ale zauważyłam potencjał,dlatego jestem tu trzeci raz i póki co nie żałuję. Nie zakładam jednak,że za kolejnym razem również będę stałą opiekunką,bo to raczej niemożliwe.

Ja do tej pory byłam na 3 zastępstwach i zawsze trafiłam super, teraz to jest moja pierwsza sztela stała i jestem pierwszą opiekunką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, foczka63 napisał:

Trafiłaś naprawde super,bardzo bardzo super ,ale to wyjątkowy wyjątek,sama przyznaj.Na 1000 rodzin może czasem trafi się jedna taka.A niezaleznie od wszystkiego podtrzymuję to co kiedyś napisałąm-rodzina najlepsza jest swoja,żeby nie wiem jak fantastyczna była ta niemiecka.

Stella z której wlasnie zjechalam taka była..jak trafiłam do szpitala, to codziennie odwiedziny domowego syna, telefony drugiego codzienie, domowy codziennie kontaktował się z ordynatorką oddziału..po wyjsciu ze szpitala dwa dni tylko gotowałam..pdp oni się zajmowali..mam szczescie do dobrych miejsc..odpukać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, scarlett napisał:

Stella z której wlasnie zjechalam taka była..jak trafiłam do szpitala, to codziennie odwiedziny domowego syna, telefony drugiego codzienie, domowy codziennie kontaktował się z ordynatorką oddziału..po wyjsciu ze szpitala dwa dni tylko gotowałam..pdp oni się zajmowali..mam szczescie do dobrych miejsc..odpukać..

Jola a może my w czepku urodzone?:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Barbara48 napisał:

Jola a może my w czepku urodzone?:d

Basiu wszystko mozliwe..O.o a poważnie to nie wiem od czego to zależy, przez 5 lat na 7 stelli 6 było bardzo dobrych...zawsze do końca seniora zostawałam..:)może mam nosa do wyboru tej nalepszej? w ostatnim przypadku szefowa mi rzuciła 6 różnych i mówi wybierz sama...i wybrałam tą gdzie na swięta BN opiekunka jedzie do domu..pomyslałam że dobrzy ludzie są...i faktcznie całe weekendy miałam wolne bo pdp partner zabierał do siebie, zeby opiekunka wolne miala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, scarlett napisał:

Basiu wszystko mozliwe..O.o a poważnie to nie wiem od czego to zależy, przez 5 lat na 7 stelli 6 było bardzo dobrych...zawsze do końca seniora zostawałam..:)może mam nosa do wyboru tej nalepszej? w ostatnim przypadku szefowa mi rzuciła 6 różnych i mówi wybierz sama...i wybrałam tą gdzie na swięta BN opiekunka jedzie do domu..pomyslałam że dobrzy ludzie są...i faktcznie całe weekendy miałam wolne bo pdp partner zabierał do siebie, zeby opiekunka wolne miala..

Tak sobie myślę że dobro przyciąga dobro, ale może się mylę. Ja na tą sztelle czekałam pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Barbara48 napisał:

Ja do tej pory byłam na 3 zastępstwach i zawsze trafiłam super, teraz to jest moja pierwsza sztela stała i jestem pierwszą opiekunką. 

W calej mojej opiekunczej pracy bylym tylko 3 razy na zastepstwach  . To moje 4 miejsce ,gdzie wjechalam jako pierwsza.

Uwielbiam takie dziewicze miejsca,gdzie rodziny nie sa jeszcze ,,zepsute"  doswiadczeniami  opiekunczymi.

Mozna wszystko podpowiedziec,ustalic ,przedstawic  cala organizacje opiekunkowa.

Pdp-ni przyzwyczajaja sie do pierwszych opiekunek,moze sa tam jakies wyjatki,ale przewaznie tak jest.

Jest tylko jeden czarny scenariusz tego wszystkiego. ,,smierc". Przeszlam to we wszystkich stalych miejscach. 

Wiem,ze to  w nasza prace wpisane jest,ale zawsze tak samo boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...