Skocz do zawartości

Czy brak przerw to normalne


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Do umów zlecenia nie stosuje się kodeksu pracy ale kodeks cywilny.

To tak gwoli ścisłości.

Jednak Firemka sie powolywala ... A przepisow BHP tez nie znaja te Firemki ... Stosuja tez Zakaz Konkurencji - a Kodeks Pracy mowi kiedy jest zakaz konkurencji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.03.2018 at 22:05, megy napisał:

witajcie dziekuje wszystkim za wirualnego kopa zgosilam sprawe na biuro czekam jutro na rozstrzygniecie sprawy lub propozycje innej oferty brak slow co sie tutaj dzieje dzis uslyszalam ze za duzo papieru do podcierania babci uzywam

@megy kto ci tak mowil?

Odmierzaja czy jak?

 

Ja mialam tak, na minie, ze Godzilla miala za zle ,ze za czesto papier kupuje,

Ona sie prawie nie podcierala...

wymioty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Widziałaś kiedyś taki zapis w umowie ?

Bo ja nigdy. I nigdy bym takiej umowy nie podpisała.

Umowy takiej mi nigdy nie proponowano tzn 500 euro kary  za niezadowolenie klienta, i też bym jej nie podpisała na wstępie, ale za bardzo mnie ten zapis  nie dziwi, bo czytuje też strony agencji przygotowane dla niemieckich klientów i  w jednym miejscu oferowali klientom możliwość rezygnacji z opiekunki po tygodniu bez żadnych kosztów - w przypadku niezadowolenia z jej pracy, a chodziło o agencje zatrudniające na działalność, czyli istotnie prawie 500 euro w plecy plus związane ręce na początku pracy, czyli nokaut opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@megy kto ci tak mowil?

Odmierzaja czy jak?

 

Ja mialam tak, na minie, ze Godzilla miala za zle ,ze za czesto papier kupuje,

Ona sie prawie nie podcierala...

wymioty.jpg

coreczka kochana babci jak siku to mniej  oj kochana tu duzo takich rzeczy podobnych tutaj duzo stresu wnuczek potrafi doniczke z kwiatkiem do gory podniesc i sprawdzic czy nie za duzo kwiatki wody maja ojj duzo by opowiadac ........jeszcze tydz i do domciu :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anna5826 napisał:

Jednak Firemka sie powolywala ... A przepisow BHP tez nie znaja te Firemki ... Stosuja tez Zakaz Konkurencji - a Kodeks Pracy mowi kiedy jest zakaz konkurencji ...

Zasada swobody zawierania umów ( art.353 (1) kodeksu cywilnego ) pozwala na zapis o zakazie konkurencji w umowach cywilnoprawnych. Takie jest też stanowisko Sądu Najwyższego.

Nie ma znaczenia że w kodeksie pracy pisze się o zakazie konkurencji a w kodeksie cywilnym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Zasada swobody zawierania umów ( art.353 (1) kodeksu cywilnego ) pozwala na zapis o zakazie konkurencji w umowach cywilnoprawnych. Takie jest też stanowisko Sądu Najwyższego.

Nie ma znaczenia że w kodeksie pracy pisze się o zakazie konkurencji a w kodeksie cywilnym nie.

Nie znam KODEKSU na pamiec ... kazdy moze wejsc i odczytac ... co zawiera ....  Natomiast wiem ze gdy jest zawarty Zakaz Konkurencji ..musi byc zawarty jaki okres obejmuje i za to jest KASA ... dodatkowa a ze Firmy stosuja to jako STRASZAK na opiekunki to inna sprawa ...

Dodatkowo wstawanie nocne powinno byc ustalone przez tzw Koordynatora i jest to dodatkowo placone ja rodzinie mowilam ze 15 euro a wiem juz ze to wynosi 30 euro ... gdy trzeba zmienic pampersa i umyc podopieczna ..dot 1go wstania =30 euro .... A nie ze dasz pic ..zmienisz pampersa jeszcze do swego lozka sie nie polozysz a tu znow ALARM ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, megy napisał:

coreczka kochana babci jak siku to mniej  oj kochana tu duzo takich rzeczy podobnych tutaj duzo stresu wnuczek potrafi doniczke z kwiatkiem do gory podniesc i sprawdzic czy nie za duzo kwiatki wody maja ojj duzo by opowiadac ........jeszcze tydz i do domciu :trele:

Wtedy trzeba powiedziec ze najlepiej palcem sie podetrzec i palec oblizac = ZERO PAPIERU ;;;))):trele::książka: Ze jest taki poradnik taniego zycia ;;;)))  mozna tez lisciem bambusowym lub pokrzywa ...;;;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Serenity napisał:

Umowy takiej mi nigdy nie proponowano tzn 500 euro kary  za niezadowolenie klienta, i też bym jej nie podpisała na wstępie, ale za bardzo mnie ten zapis  nie dziwi, bo czytuje też strony agencji przygotowane dla niemieckich klientów i  w jednym miejscu oferowali klientom możliwość rezygnacji z opiekunki po tygodniu bez żadnych kosztów - w przypadku niezadowolenia z jej pracy, a chodziło o agencje zatrudniające na działalność, czyli istotnie prawie 500 euro w plecy plus związane ręce na początku pracy, czyli nokaut opiekunki.

Wtedy moga swobodnie wziac 4 opiekunki i po tyg rezygnowac ...Nie ponoszac zadnych kosztow .... A ty jedz ponad 1 tys km pracuj gratis przez tydzien i tylez samo powrot czyli 1 tys km .... A moze w takich przypadkach tzw Koordynator by tam przez tydzien gratis popracowal ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.04.2018 at 09:44, megy napisał:

ale ale babcia jest demencyjna i nie chodzi tylko calymi dniami siedzi albo na lozku albo w fotelu czasem gdy siedze na sofie z tylu ma pomysly na samowstawanie wiec trzeba miec ja pod kontrola ze tak powiem strach do toalety wyjsc 

 

@megy zlituj sie wpisz ta stelle w zakladce ,,mina,,

Moze i ktoras agencja zajrzy i poczuje sie,

Jesli bedziemy naglasniac, pisac, to po pierwsze inne dziweczyny weda wiedziec, a poza tym agencje ,niech widza.co sie dzieje,

Cholera mnie trafia, jak czytam cos taj=kiego i zero reakcji agencji.

Co sie zaslaniac zmienniczka?!

Jednej nie przeszkadza brak netu, druga nie smie beknac do agencji ze nie ma przerw,

Sorki, ale kto komu robi tu laske?:przekleństwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.04.2018 at 10:16, Teresadd napisał:

Przejeżdżam w nowe miejsce jako pierwsza opiekunka.Ustalone mam 3 godziny przerwy ,internet,tv.

Resztę ustalimy na miejscu.W umowie mam 4 godziny pracy dziennie .Tzn.za tyle mi firma płaci .I teraz wypadałoby jakoś to grzecznie ,ale stanowczo egzekwować.Bo przecież nikt nie lubi być wykorzystywany.Niemiec też.A często liczą ,że jak jesteśmy ,to pracujemy na okrągło.A z drugiej strony to nie fabryka ,że przychodzimy,podbijamy kartę i czas leci.

@Teresadd czegos nie rozumiem,

Znaczy siedzisz tam caly dzien, a masz placone za 4 godziny?:kopara:

A co z reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sayonara 52 napisał:

@megy zlituj sie wpisz ta stelle w zakladce ,,mina,,

Moze i ktoras agencja zajrzy i poczuje sie,

Jesli bedziemy naglasniac, pisac, to po pierwsze inne dziweczyny weda wiedziec, a poza tym agencje ,niech widza.co sie dzieje,

Cholera mnie trafia, jak czytam cos taj=kiego i zero reakcji agencji.

Co sie zaslaniac zmienniczka?!

Jednej nie przeszkadza brak netu, druga nie smie beknac do agencji ze nie ma przerw,

Sorki, ale kto komu robi tu laske?:przekleństwa:

ja juz dawno w mine wpisalam a zgloszone bylo dwa razy  to ciezka rodzina  pod kazdym wzgledem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz napiszę ,,nie wyobrażam sobie pilnowac non stop PDP, w życiu,,przerwy muszą być ,,bez dwóch zdań,,kąpać się muszę i jak dotychczas miałam zawsze swoją lazienkę ,,żadnych oszczędnosci na ogrzewaniu gdy jest zima,,albo bardzo zimno,,,jedzenie musi być w miarę wystarczające,,owoce muszą być,,czekoladę mogę sobie odpuscić,,ale kawy nie!!! gdybym trafila na brak czegoś ,,to bym szybko negocjowala z rodziną o ile by taka była, agencji krótko bym powiedziała ,bo wiem ,że dla nich kasa się liczy a nie warunki jakie ma opiekunka,,opiekunka ma przetrwac i się cieszyc ,,,jeszcze co? internet,,teraz już mnie nikt w kozi róg nie wpędzi,,,żadnych obiecywanek ,ze będzie --bo już to raz przerabialam i wiem jak się skończylo,,,ale mamy język w gębie i odważnie zalatwimy sprawę  albo jesteśmy dupami i niemotami,,,ja się nie boję ,więc walczę,,pracę zawsze będę miala -wystarczy jeden telefon ,,,i pieniądze czekają nieraz większe za urlopowanie z PDP a nie nocną harówę i siedzenie non stop przy tyłku PDP,,,masakra ,,po jednym dniu bym miała dosc i jeszcze raz dosc,,, jedno mnie zastanawia ,,dlaczego jedne agencje mają bardzo dużo złych i  minowatych stel  a inne mają super miejsca,,,czemu? przypadek? a może jedne mają takie odpady ,,co to rodzinka szuka aby taniej i zmienia agnecje,,ale to nie mój problem,,moim problem jest zapewnienie mi dobrych warunków i spokoju nocnego i dużo wolnego,,nie dać się ,,nie dac się ,,nie być pierdołą ,,bo szkoda zdrowia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@Teresadd czegos nie rozumiem,

Znaczy siedzisz tam caly dzien, a masz placone za 4 godziny?:kopara:

A co z reszta?

Taki zapis w umowie.Mam wyszczególnione ile na co poświecam czasu.Resztę czasu przecież jestem,w domu ,oko mam na całość,ale siedzę u siebie w pokoju .Nie siędzę z Pdp pod telewizorem,czy cały dzień towarzysko.Bo to już nie do mnie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, megy napisał:

ja juz dawno w mine wpisalam a zgloszone bylo dwa razy  to ciezka rodzina  pod kazdym wzgledem

To co Ty tam jeszcze robisz,,,jesteś wytrwała i przeczekasz jeszcze tydzień ,,dasz radę,,bo większośc z nas daje radę,,ale więcej się daj wciągnąc w takie bagno,,poczytaj jak powinnas miec ,,napisalam wyżej,,,i nie wyobrażam sobie inaczej ,,,taka prawda,,życie mnie uczy i ta praca mnie też dużo nauczyla,,trzeba się cenic ,,cenic i pokazać ,że polka to polka  a nie Afganistan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Teresadd napisał:

Taki zapis w umowie.Mam wyszczególnione ile na co poświecam czasu.Resztę czasu przecież jestem,w domu ,oko mam na całość,ale siedzę u siebie w pokoju .Nie siędzę z Pdp pod telewizorem,czy cały dzień towarzysko.Bo to już nie do mnie należy.

A Ty jeszcze jesteś u swoich brzydkich PDP? jeszcze nie w domku? wiem,ze Ty też masz lekkie bagno na tej stelli,,,,a dasz też radę,,,szybko do domku,,,szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz piewsza sztela i mina jestem ogarnieta dziewczynka jezyk kominikatywny niemiecki z czasem sie poprawi jestem do tego anglojezyczna ale dla mnie za daleko znam zycie mieszkalam w NL tez roznie bywalo ale napewno nie zostawie tej sprawy bez echa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.04.2018 at 11:25, ORIM napisał:

Łatwo przychodzi robienie czegoś czyimiś rękami.Tak jest wszędzie ,nie tylko w Niemczech.Niemcy jednak chyba są mistrzami jeśli chodzi o wyręczanie się drugą osobą.To jest tak jak nadgorliwe opiekunki zaczynają grzebać w ogródku,czy robić przetwory na zimę.Może i to lubią jednak bardzo szybko wchodzi to w zakres obowiązków i później zdziwienie dlaczego zmienniczka tego nie robi

Nooo.

Moze jestem wredna, ale obawiam sie, ze jak dam palec, to wezma cala reke.

Odmowila, koszenia trawy(podobno to latwe)

Tylko ,ze ja NIE CHCE sie nauczyc rznac trawe.(pani ogrodnik ma urlop)

Spytalam slodko, czy jak urznie mi palce u nog ,to obstaluje mi protezy;)

Corka PDP jak uslyszala o koszeniu, powiedziala,ze w zadnym wypadku mam tego nie robic.

Nie gram z PDP w Rummi, bo dopiero sie ucze, a PDP jest choleryczka ,i jak dlugo mysle, czy zle gram

,wscieka sie,ciska, syczy.

Wiec nie gram i juz!

sprobowalam kilka razy i teraz ona wie,ze nie bede grac,

Czasem tesknie mowi,, szkoda z,e pani nie gra w Rummi:cool:

A ja nic.

Skala.

zdarzylo sie niedawno, ze corka PDP zaprosila mnie do siebie ,na gore,

Zameldowalam,ze ide,

PDP,,zostawia mnie pani tu sama,,

jeszcze : PDP ,,jasne ,,gehen sie oben betreuen,,Ja-OK xdPD

Nie ma mowy .o warowaniu przy

P, najwyzej ,jesli jest bardzo ciekawy program o zwierzetach ,to zostaje i ogladam.

Zadne inne TV never!

Dzis uslyszalam,ze ,,za bardzo,, opiekuje sie wiewiorkami(karmie je fistaszkami i slonecznikiem)

powiedzialam,ze po prostu kocham zwierzeta

co uslyszalam?

ze moge pakowac walizke....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.04.2018 at 11:42, Barbara48 napisał:

Orim nie do końca tak jest. 

Ja tu gdzie jestem, sama zrobiłam maleńki ogrodek, nie myślałam że to przyniesie mi tyle frajdy. 

Żadna zmienniczka nic nie musi w nim robić, moja szefowa sama podlewa kwiaty jak jade na urlop. Nigdy nie kosiłam trawnika,

rodzina sprząta ogród. 

Uważam że każdy powinien robić to co mu sprawia przyjemność. 

@Barbara48ale ty masz normalna szefowa,wez to pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Barbara48 napisał:

Fajnie że umiesz wygzekwowac swoje prawa  .Dzis dowiedziałam sie od mojej nowej kolezanki ze prysznic ma raz w tygodniu! !!Ma umywalkę w pokoju.Ludzie? W tych czasach? 

 

@Barbara48,nio, tez tak mialam,

Na 1 stelli.

Na drugiej nie zabraniali kapac sie, ale byly kwasne uwagi,ze woda, droga.

A w mojej klitce  tez mialam zlewik, cieknacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Teresadd napisał:

Taki zapis w umowie.Mam wyszczególnione ile na co poświecam czasu.Resztę czasu przecież jestem,w domu ,oko mam na całość,ale siedzę u siebie w pokoju .Nie siędzę z Pdp pod telewizorem,czy cały dzień towarzysko.Bo to już nie do mnie należy.

@Teresadd no dobrze. a;e platne masz tylko 4 godziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

@Teresadd no dobrze. a;e platne masz tylko 4 godziny?

Dokładnie.Płatne tylko 4 h.Jeśli więcej pracuję ,zgłaszam to firmie i negocjujemy.Nikt charytatywnie pracować nie lubi.No może czasami,trochę się można nagiąć ,ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, sayonara 52 napisał:

Nooo.

Moze jestem wredna, ale obawiam sie, ze jak dam palec, to wezma cala reke.

Odmowila, koszenia trawy(podobno to latwe)

Tylko ,ze ja NIE CHCE sie nauczyc rznac trawe.(pani ogrodnik ma urlop)

Spytalam slodko, czy jak urznie mi palce u nog ,to obstaluje mi protezy;)

Corka PDP jak uslyszala o koszeniu, powiedziala,ze w zadnym wypadku mam tego nie robic.

Nie gram z PDP w Rummi, bo dopiero sie ucze, a PDP jest choleryczka ,i jak dlugo mysle, czy zle gram

,wscieka sie,ciska, syczy.

Wiec nie gram i juz!

sprobowalam kilka razy i teraz ona wie,ze nie bede grac,

Czasem tesknie mowi,, szkoda z,e pani nie gra w Rummi:cool:

A ja nic.

Skala.

zdarzylo sie niedawno, ze corka PDP zaprosila mnie do siebie ,na gore,

Zameldowalam,ze ide,

PDP,,zostawia mnie pani tu sama,,

jeszcze : PDP ,,jasne ,,gehen sie oben betreuen,,Ja-OK xdPD

Nie ma mowy .o warowaniu przy

P, najwyzej ,jesli jest bardzo ciekawy program o zwierzetach ,to zostaje i ogladam.

Zadne inne TV never!

Dzis uslyszalam,ze ,,za bardzo,, opiekuje sie wiewiorkami(karmie je fistaszkami i slonecznikiem)

powiedzialam,ze po prostu kocham zwierzeta

co uslyszalam?

ze moge pakowac walizke....

 

Miłość do zwierząt może być kosztowna hihi 

Ja to już czasami patrzę tylko z politowaniem co oni jeszcze wymyślą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Blondi napisał:

A Ty jeszcze jesteś u swoich brzydkich PDP? jeszcze nie w domku? wiem,ze Ty też masz lekkie bagno na tej stelli,,,,a dasz też radę,,,szybko do domku,,,szybko

Jutro przejeżdżam do nowej pracy na ok.6 - 8 tygodni.Zobaczę jak tam mi będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...