Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, salazar napisał:

Mnie na wstępie zemdliło od pana z telewizji, który nazwał ją "Sumienie narodu", czy jakoś tak w ten deseń i nie czuł, że coś nie teges z tym nazewnictwem jest, a potem poszło :D.

W sumie dobrze, że zarobiona jestem i nie mam czasu na dyskusje, choć trochę ubolewam, bo lubię poznawać ludzi w taki sposób. Niektórzy mnie zaskakują, a inni wcale ;).

 

 

 

 

Nie zajrzalam tam wcale, wystarczy mi tych newsow tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pojąc dlaczego tak często używa się słowa "ksenofobia" jako przeciwwagi w dyskusjach. Uważam, że ostatnio termin ten jest nadużywany. Jakakolwiek próba dyskusji/rozmowy poruszająca niewygodne problemy okrzykiwana zostaje : ksenofobią, rasizmem, średniowieczem, antysemityzmem. Poddajemy się bezmyślnie mediom, które zresztą w Polsce nie należą do nas. W DE taka sytuacja jest nie do pomyślenia !

Znaczy się, że jeżeli lubię historię i ostatnio bardzo dużo czytam o Żydach a i jeszcze się wypowiadam, to jestem antysemitką. OK

Jeżeli uważam, że problem uchodźców trzeba rozwiązać na miejscu to jestem ksenofobką. Ten konflikt, który jest zabawką w ręku polityków niszczy ludzi i społeczeństwa. 

Jeżeli uważam, że Polska jest notorycznie okradana/sprzedawana to jestem ciemnogrodem. OK 

Dumna więc jestem ze swoich wad i przywar.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, salazar napisał:

Chyba trochę przesadzasz :) 

Wystawianie świadectwa i takie tam.. Za bardzo w patos uderzasz, ale fakt, Patriotyzm, ten przez duże Pe,  do tego zobowiązuje, co widać, słychać i czuć w tym wątku ;). A że pod rękę idzie z ksenofobią, to już chyba tak być musi, żeby się liczyło i żeby było Nasze. 

Mam pytanie, jedno. Na jakie podstawie twierdzisz, że "Żaden naród tak żle o sobie nie mówi ani o swoich rządach ani o kraju i chyba w tym tkwi największy problem nas Polaków ."? Jakieś badania przeprowadzono i wygraliśmy w tym wyścigu, czy co?

Nie twierdzę tak na podstawie jakiś badań ale w wielu krajach bywałam i nie spotkałam się z takimi narzekaniami .Szczególnie wśród Niemców .Może ty masz inne doświadczenia to się podziel może Wszystkich tak bardzo narzekających podniesiesz na duchu ,że inni też tak mają .Czy przesadziłam w tym co napisałam nie wiem ,może? pisałam na bieżąco w ferworze dyskusji więc emocje były może zbyt duże ale na swoje usprawiedliwienie mogę napisać tylko tyle ,że kocham Polskę jakakolwiek by ona nie była i ktokolwiek by nią rządził :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, INEZ napisał:

Nie twierdzę tak na podstawie jakiś badań ale w wielu krajach bywałam i nie spotkałam się z takimi narzekaniami .Szczególnie wśród Niemców .Może ty masz inne doświadczenia to się podziel może Wszystkich tak bardzo narzekających podniesiesz na duchu ,że inni też tak mają .Czy przesadziłam w tym co napisałam nie wiem ,może? pisałam na bieżąco w ferworze dyskusji więc emocje były może zbyt duże ale na swoje usprawiedliwienie mogę napisać tylko tyle ,że kocham Polskę jakakolwiek by ona nie była i ktokolwiek by nią rządził :)

Miałam już się nie odzywać ale muszę , bo inaczej się uduszę :haha: Dzięki pracy , którą wykonuję poznałam wielu ludzi z wielu  landów , i jeszcze nie słyszałam , żeby ktoś był zadowolony z polityki własnego kraju . A dla Niemców , tematem przewodnim podczas spotkań rodzinnych , czy w gronie znajomych jest wielkie ubolewanie nad tym , co ich kraj wyczynia . Wszyscy narzekają na uchodzców , na to , że budynki , które należały do miasta zostały wyprzedane i trafiły w obce ręce , przeważnie tureckie , . Parkingi sprzedano Holendrom a miasto płaci teraz za wynajem . Takich narzekań mogłabym tutaj mnożyć i mnożyć bez końca :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, foczka63 napisał:

http://thenowypolskishow.co.uk/duda-wyrzuca-polonie

do posłuchania.....nasz prezydent powiadasz?ha ha h a

Nie bronię prezydenta Dudy. Ale Komorowski robił dokładnie to samo. Powiedz mi o co w tym wszystkim chodzi ??  Obaj zrobili dokładnie tak samo. 

http://thenowypolskishow.co.uk/duda-wyrzuca-polonie-cz2  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, violka napisał:

Miałam już się nie odzywać ale muszę , bo inaczej się uduszę :haha: Dzięki pracy , którą wykonuję poznałam wielu ludzi z wielu  landów , i jeszcze nie słyszałam , żeby ktoś był zadowolony z polityki własnego kraju . A dla Niemców , tematem przewodnim podczas spotkań rodzinnych , czy w gronie znajomych jest wielkie ubolewanie nad tym , co ich kraj wyczynia . Wszyscy narzekają na uchodzców , na to , że budynki , które należały do miasta zostały wyprzedane i trafiły w obce ręce , przeważnie tureckie , . Parkingi sprzedano Holendrom a miasto płaci teraz za wynajem . Takich narzekań mogłabym tutaj mnożyć i mnożyć bez końca :szydera:

O to mi ulżyło ,że jeszcze ktoś narzeka :haha:.Na tym forum dziwnym trafem nie spotkałam się z postem w rodzaju O jak mi się do Polski wracać nie chce bo tam tak bee jest tylko wszyscy dni odliczają i na tyłkach usiedzieć nie mogą .No ale przecież zaraz ktoś napisze ,że za domem tęskni za rodziną tylko ,że to właśnie ma w Polsce a nie gdzie indziej gdzie być może jest lepiej ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

O to mi ulżyło ,że jeszcze ktoś narzeka :haha:.Na tym forum dziwnym trafem nie spotkałam się z postem w rodzaju O jak mi się do Polski wracać nie chce bo tam tak bee jest tylko wszyscy dni odliczają i na tyłkach usiedzieć nie mogą .No ale przecież zaraz ktoś napisze ,że za domem tęskni za rodziną tylko ,że to właśnie ma w Polsce a nie gdzie indziej gdzie być może jest lepiej ;)

Z patriotyzmem jest jak z miłością matki do dziecka . Mimo że nasz obiekt westchnień posiada wiele wad i rujnuje nasz system nerwowy , kochamy go miłością szczerą i bezwarunkową  :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Z patriotyzmem jest jak z miłością matki do dziecka . Mimo że nasz obiekt westchnień posiada wiele wad i rujnuje nasz system nerwowy , kochamy go miłością szczerą i bezwarunkową  :tak2:

Szymborska twierdzi, ze:

"Bez tej milosci mozna zyc,

miec serce suche jak orzeszek, 

malutki los naparstkiem pic,

z dala od zgryzot i pocieszen..."

I tu sie z nia zgadzam. Rozmowy w tym temacie chyba mi krew psuja:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Z patriotyzmem jest jak z miłością matki do dziecka . Mimo że nasz obiekt westchnień posiada wiele wad i rujnuje nasz system nerwowy , kochamy go miłością szczerą i bezwarunkową  :tak2:

Dobrze ,że to napisałaś bo czułam się trochę osamotniona w tych moich wyznaniach miłosnych ;)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Szymborska twierdzi, ze:

"Bez tej milosci mozna zyc,

miec serce suche jak orzeszek, 

malutki los naparstkiem pic,

z dala od zgryzot i pocieszen..."

I tu sie z nia zgadzam. Rozmowy w tym temacie chyba mi krew psuja:szydera:

Nic tak bardzo  nie burzy krwi w żyłach jak miłość :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, violka napisał:

Z patriotyzmem jest jak z miłością matki do dziecka . Mimo że nasz obiekt westchnień posiada wiele wad i rujnuje nasz system nerwowy , kochamy go miłością szczerą i bezwarunkową  :tak2:

Coś w tym jest Violka :d jak tu nie byc patriotą - cokolwiek to znaczy :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mycha napisał:

Nie mogę pojąc dlaczego tak często używa się słowa "ksenofobia" .

 

 

A ja czuje w niektorych wypowiedziach lek(fobie) , ktora objawia sie wrogoscia a nawet agresja. 

I to jest wlasnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

A ja czuje w niektorych wypowiedziach lek(fobie) , ktora objawia sie wrogoscia a nawet agresja. 

I to jest wlasnie to.

Może nie "czuj" tylko zapytaj. Wtedy będziesz wiedziała na 100% o co chodzi :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hawana napisał:

Moglabym, ale nie chce. Polityka to burzliwy temat, a ze  niespotykanie spokojny ze mnie czlowiek:d

Dla mnie strach widać w oczach - a tu tego nie uświadczysz - albo wtedy kiedy jest napisane "boję się". Myślenie nie jest strachem, analiza i rozważanie też nie. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu prześladuje mnie myśl ,którą zwerbalizował Piłsudski .

"Naród wspaniały , tylko ludzie kurwy " ...i błagam , żeby komuś nie przyszło do głowy, aby brać to do siebie personalnie.

Nasza nacja nigdzie nie potrafi działać wspólnie dla dobra swojego . Owszem , potrafimy się wdrapać na barykady ,a nawet zgodnie porozlewać benzynę do butelek czy narwać gałganów na opatrunki ...przelać krew honorowo . Potrafimy nawet zebrać kasę na szczytny cel i go zrealizować.Nie umiemy natomiast kultywować tego ,co udało się nam wywalczyć ,co udało się nam posiać... niestety i jak to już ktoś tu napisał , uwielbiamy się urządzać w czarnej dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...