Skocz do zawartości

A Ty w której grupie wyborców jesteś?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Gość Gość napisał(a):

I jeszcze jedno.A dlaczego stare, pokomunistyczno- kacapskie żydzisko, nie pojedzie do swojej ojczyzny i tam nie zrobi filmu o granicy izraelsko-palestyńskiej? Otóż tam nie będzie musiała nawet fabularyzować tego, co Żydzi wyprawiają z Palestyńczykami. Naród, który np. betonuje drugiemu ujęcie wody pitnej na pustyni nie zasługuje na cień szacunku. A to tylko jeden z nieskończonej ilości przykładów "człowieczeństwa". A nam co? A ratować wszystkich, za potem nawet nie pocaluj.mnie.wdupę. I tak wciąż...

Jedź i nagraj. Aha ale nie, zaraz. Ty tak jak my to możesz co najwyżej ponagrywać sobie podcierane przez siebie niemieckie dupki i możesz sobie powyzywać w necie boś pewnie pipka w świecie.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Opiekunka napisał(a):

Jedź i nagraj. Aha ale nie, zaraz. Ty tak jak my to możesz co najwyżej ponagrywać sobie podcierane przez siebie niemieckie dupki i możesz sobie powyzywać w necie boś pewnie pipka w świecie.   

 

I to jaka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość Opiekunka napisał(a):

Jedź i nagraj. Aha ale nie, zaraz. Ty tak jak my to możesz co najwyżej ponagrywać sobie podcierane przez siebie niemieckie dupki i możesz sobie powyzywać w necie boś pewnie pipka w świecie.   

 

Przeczytaj proszę jeszcze raz co napisałaś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość napisał(a):

Przeczytaj proszę jeszcze raz co napisałaś. 

 

Temat rzucilem nie bez powodu i wyglada,ze niewielu osobom przeszkadzaja takie slowa.Ja osobiscie niezaleznie od pogladów politycznych czasami też chodzę do kina i czuje się obrażony,nazwaniem osób chodzacych do kina -świniami. Nawet jeśli był to cytat,to powtorzenie tego publicznie świadczy,że sie utozsamia i zgadza z tą wypowiedzią.

Edytowane przez Jurek50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś była informacja o  głosowaniu 15.10. w De I nie mogę znaleźć. Wiem, że trzeba wysłać do konsulatu właściwego wniosek o dopisanie do listy wyborców ale chyba trzeba mieć że sobą zaświadczenie że swojego macierzystego miasta uprawniającego do głosowania? Ja zapomniałam pobrać przed wyjazdem. I co teraz? Mogłabym napisać fo UM żeby mi wystawili, odebrałaby np upoważniona córka i przysłała by skan. Do 12.10. pewnie zdąży ale...potem - trzeba umówić termin do konsulatu żeby wniosek z zaswiadczaniem złożyć? Czy tylko wniosek wysłać a potem iść głosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gość Gość napisał(a):

Gdzieś była informacja o  głosowaniu 15.10. w De I nie mogę znaleźć. Wiem, że trzeba wysłać do konsulatu właściwego wniosek o dopisanie do listy wyborców ale chyba trzeba mieć że sobą zaświadczenie że swojego macierzystego miasta uprawniającego do głosowania? Ja zapomniałam pobrać przed wyjazdem. I co teraz? Mogłabym napisać fo UM żeby mi wystawili, odebrałaby np upoważniona córka i przysłała by skan. Do 12.10. pewnie zdąży ale...potem - trzeba umówić termin do konsulatu żeby wniosek z zaswiadczaniem złożyć? Czy tylko wniosek wysłać a potem iść głosować?

Chyba jestem Karyna, zaświadczenie o prawie do głosowania to chyba bierze się w razie przemieszczenia w kraju? Bo za granicą to często przecież nie ma nawet możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowane z gov.pl

Zgłoszenie do spisu wyborców można wnieść do konsula w jeden z trzech sposobów:

a) przy użyciu usługi elektronicznej e-Wybory, udostępnionej przez Ministra Spraw Zagranicznych;

b) na piśmie opatrzonym własnoręcznym podpisem. Wniosek powinien zawierać:

nazwisko i imię (imiona),

numer PESEL

numer ważnego polskiego paszportu albo ważnego dowodu osobistego,

adres pobytu za granicą,

adres poczty elektronicznej lub numeru telefonu kontaktowego;

c) na adres poczty elektronicznej konsula jako odwzorowanie cyfrowe wniosku opatrzonego własnoręcznym podpisem (skan/fotografia). 

Wzór wniosku o ujęcie w spisie wyborców znajduje się u dołu strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Poszło,  złożyłam wniosek o umieszczenie w spisie wyborców w usłudze elektr. i dostałam na maila potwierdzenie 

Z jakiego adresu dost maila, mnie nie przyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Toporsky napisał(a):

Były w spam. Nawet dwa! A u cb jeden?

Dwie, jedna to potwierdzenie rejestracji wniosku w systemie a druga to informacja, że wniosek został zaakceptowany, co nie musiało być tożsame z zarejestrowaniem samym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrumchrum
W dniu 21.09.2023 o 15:05, Gość TomoT napisał(a):

PISiory nie widzą różnicy filmu fabularnego od dokumentalnego. TO FILM FABULARNY. 

Film fabularny – jeden z podstawowych rodzajów filmowych, przeciwieństwo filmu dokumentalnego. Film fabularny podzielony jest na gatunki, których świat przedstawiony ma charakter fikcjonalny, dający się opowiedzieć w ramach fabuły. Jakkolwiek utwory fabularne mogą powstawać na podstawie autentycznych wydarzeń, wykorzystywać prawdziwe postaci i miejsca, zawsze tworzą rzeczywistość wyobrażeniową, skonstruowaną na podstawie scenariusza oraz gry aktorskiej. Filmy fabularne powstawały od zarania dziejów kina, stając się najpopularniejszym rodzajem filmowym o silnym zróżnicowaniu gatunkowym. 

Film "Zielona granica" Agnieszki Holland zaliczył najlepsze otwarcie polskiego filmu w tym roku. Wygląda na to, że nagonka na reżyserkę i jej najnowszą produkcję podziałała mobilizująco na sporą część widzów.

To pisałam ja chrum, chrum. 

sexy pig GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Dwie, jedna to potwierdzenie rejestracji wniosku w systemie a druga to informacja, że wniosek został zaakceptowany, co nie musiało być tożsame z zarejestrowaniem samym:)

Toll!

Ja 215 a ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Toporsky w samej Kolonii, kilka przystanków tramwajem:) więc grzech byłoby nie skorzystac. Mam nadzieję,  że w 24 g uporają się z liczeniem głosów żeby potem nie uznano, iż wybory w tym obwodzie się nie odbyły O.o bo na darmo bilet kolońskiej komunikacji skasowany byłby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gość Gość napisał(a):

@Gość Toporsky w samej Kolonii, kilka przystanków tramwajem:) więc grzech byłoby nie skorzystac. Mam nadzieję,  że w 24 g uporają się z liczeniem głosów żeby potem nie uznano, iż wybory w tym obwodzie się nie odbyły O.o bo na darmo bilet kolońskiej komunikacji skasowany byłby ;)

Przecież nie po to zrobiono zmianę w ordynacji, żeby mogło się udać w 24 h policzyć głosy i dostarczyć do Warszawy protokoły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość skoczek napisał(a):

przed wyborami film sekielskich o aferze skok

Ja się z tym zgadzam, że każda strona używając swoich metod próbuje wycisnąć wyborców jak cytrynę. Nikt nie wątpi w intencje. Problem nie jest wtedy gdy metody dostępne z posiadania materiałów, faktów udostępniane się publice tylko problem jest wtedy gdy manipuluje się prawem, ustawami, konstytucją, prawem wyborczym. Kaliber nie do porównania. Opozycja ma swoje narzędzia, owszem ale narzędzia w rękach rządu są bardziej niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Gość napisał(a):

Ja się z tym zgadzam, że każda strona używając swoich metod próbuje wycisnąć wyborców jak cytrynę. Nikt nie wątpi w intencje. Problem nie jest wtedy gdy metody dostępne z posiadania materiałów, faktów udostępniane się publice tylko problem jest wtedy gdy manipuluje się prawem, ustawami, konstytucją, prawem wyborczym. Kaliber nie do porównania. Opozycja ma swoje narzędzia, owszem ale narzędzia w rękach rządu są bardziej niebezpieczne.

Opozycja kiedy rządziła mogła TVP sprywatyzować lub zabezpieczyć przed upolitycznieniem, ale szkoda było im narzędzia. Życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...