Skocz do zawartości

A Ty w której grupie wyborców jesteś?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie chodzi mi o waśnie polityczne, ale o to, że 47 proc. naszego społeczeństwa nie ma zdania lub jej to wisi. Nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o demokrację i kiedy już ją mamy to korzystamy z niej w najgorszy z możliwych sposobów. 

15 proc. respondentów nie potrafiło wskazać, na którą partię oddałoby głos w najbliższych wyborach.

11 proc. badanych nie wie, czy weźmie w nich udział,

21 proc. wie, że nie chce głosować. 

Jeżeli chodzi o mnie to wiem na kogo zagłosuję i na pewno pójdę. A Wy?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Joker napisał:

Witajcie. Nie chodzi mi o waśnie polityczne, ale o to, że 47 proc. naszego społeczeństwa nie ma zdania lub jej to wisi. Nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o demokrację i kiedy już ją mamy to korzystamy z niej w najgorszy z możliwych sposobów. 

15 proc. respondentów nie potrafiło wskazać, na którą partię oddałoby głos w najbliższych wyborach.

11 proc. badanych nie wie, czy weźmie w nich udział,

21 proc. wie, że nie chce głosować. 

Jeżeli chodzi o mnie to wiem na kogo zagłosuję i na pewno pójdę. A Wy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś głosowałam na SLD, potem na platformę a teraz naprawdę nie wiem, bo nasza opozycja to wybor lepszego zla, ale do wyborów podejmę decyzję i na pewno pójdę. Iść trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wam powie, że nie idzie na wybory to pokażcie mu tą panią i powiedzcie, że ma ona takie sama prawa wyborcze i że jej głos jest tak samo ważny i że ona i jej podobni mogą zadecydować za nas, bo my w tym czasie nie pójdziemy a oni za flaszkę będą przy urnie o 6 rano.

Naprawdę nie chcecie głosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To powiadacie, że będzie październik 2023 wyborczy a przed nim-właściwie to od już, wyciągane brudy. No cóz, z ciekawości raczej nie zagłosuję, czyli że mi przedstawią propozycje programowe po wyborach. Na tych, którzy zapytani o jakieś sukcesy gdy rządzili, uporczywie milczeli też nie. Złodziei-absolutnie, niemocnych, szukających przycisku z pieniędzmi również nie. 

I teraz jaki wybór zostaje? Moje poglądy i przekonania są prawicowo-patriotyczne.

Postarajcie się merytorycznie bez ***ania(bo już się przejadło). Ciekawe czy jeszcze potrafimy tak rozmawiać na znaczące przecież wiele dla nas, naszych dzieci czy wnuków, tematy polityczne. Wierzę, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trudny wybór a już tylko kilka tygodni aby zdecydować na kogo oddać głos . Słucham , oglądam wystąpienia politykow- wczoraj Hołowni i " Tygryska" , wcześniej Donalda i nie wiem. Brakuje partii która miałaby w programie tak po części z każdego ugrupowania ,które będzie startować w wyborach.  Nic nie pomaga gadanie z rodziną czy znajomymi bo wiadomo dwóch Polaków a trzy różne zdania no i konflikt gotowy;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trudny wybór a raczej wybrać trzeba bo inni też wybierają. Wiele aspektów,  poglądów, obiecanek, manipulacji. Mimo, że metryka niezbyt roztacza już przyszłość dla mnie to jednak wybrać chcę tych, którzy w przyszłość mierzą niż podążają swoimi poglądami w mroki średniowiecza. Odrzucam konserwę, popieram rozwój, przyszłościowe myślenie, pokój a nie wrogość wobec czegokolwiek np. drugiego człowieka, czy to ateista, lgbt, czy wolnościowiec w swoich wyborach życiowych. Wiadomo więc, że nie JK i spółka będą mi narzucać co dla mnie lepsze. Kocham swój kraj po swojemu, nie ichniemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2023 o 14:34, Gość ***** *** napisał(a):

:gwiazda::gwiazda::gwiazda::gwiazda::gwiazda:      :gwiazda::gwiazda::gwiazda:

Opozycja nie wygra, bo żeby było śmieszniej to jeszcze Hołownia z Kamyszem nie wejdą do sejmu i straci się kilka procent. Jak się nie połączą to zapomnijmy o oderwaniu pisu od koryta, od naszych łóżek, od naszych decyzji. Sama nie wiem czy chciałabym kamysza, ale jak się bierze kołodziejczaka to można już każdego. 

Przypominam, że conajmniej 1/3 tu piszących i odwiedzających forum to opcja pis, ale jak zapytasz to nie oni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Celka napisał(a):

Opozycja nie wygra, bo żeby było śmieszniej to jeszcze Hołownia z Kamyszem nie wejdą do sejmu i straci się kilka procent. Jak się nie połączą to zapomnijmy o oderwaniu pisu od koryta, od naszych łóżek, od naszych decyzji. Sama nie wiem czy chciałabym kamysza, ale jak się bierze kołodziejczaka to można już każdego. 

Przypominam, że conajmniej 1/3 tu piszących i odwiedzających forum to opcja pis, ale jak zapytasz to nie oni

 Kamysz jest od lat w polityce  , można nie zgadzać się z jego programem ale nie jest postacią tak kontrowersyjną jak Kolodziejczak . Nie można stawiać ich na równi chociaż obaj liczą przede wszystkim na głosy rolników i mieszkańców małych miejscowości.  Czy to dobrze że  nie chce przyłączyć się do PO ?  Czas pokaże. Kontrowersyjnych kandydatów jest zresztą więcej . Niektórych się szybko z partii pozbywano gdy ich wypowiedzi spotkały się z krytyką.

Skąd takie  statystyczne info , że co najmniej 1/3  odwiedzających i piszących to opcja PiS jeśli zapytani się do tego nie przyznają? Na pewno dużo jest niezdecydowanych  a tych popierających rząd liczba może nawet wzrosnąć  szczególnie wśród tych którzy korzystają z socjalu, do tego w ostatnich dniach  doszła decyzja o bezpłatnych lekach dla dzieci i osób 65 plus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba skrajnego sld, który wypierdzieli religie ze szkół, opodatkuje kościół, rozliczy kościelnych pedofilów, wprowadzi aborcję do stanu sprzed pisu, wprowadzi związki partnerskie tej samej płci i małżeństwa homoseksualne.

Koniec katotablibanu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 15:21, Gość Sławek napisał(a):

Tu trzeba skrajnego sld, który wypierdzieli religie ze szkół, opodatkuje kościół, rozliczy kościelnych pedofilów, wprowadzi aborcję do stanu sprzed pisu, wprowadzi związki partnerskie tej samej płci i małżeństwa homoseksualne.

Koniec katotablibanu!!!

Podpisuję się obiema rękami i nogami.

Średni czas oczekiwania na wizytę u psychiatry dziecięcego wynosi 238 dni - wynika z danych zebranych przez fundację GrowSPACE. Rekord padł w Będzinie (woj. śląskie). Aby dostać się na konsultację psychiatry dziecięcego w jednym z ośrodków na NFZ trzeba czekać 2441 dni. - Jedna z placówek proponuje termin na 2030 rok.

8 lat rządzenia. 8 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam:

Przypadek PILNY:

na dziś(na czerwono)

Czy któreś z was zadało sobie chociaż minimum trudu by wpisać swoje miasto i rodzaj przypadku?

Niestety nie mogę wstawić zrzutu ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Sprawdzam:

Przypadek PILNY:

na dziś(na czerwono)

Czy któreś z was zadało sobie chociaż minimum trudu by wpisać swoje miasto i rodzaj przypadku?

Niestety nie mogę wstawić zrzutu ekranu.

Dla:
Przypadek: STABILNY
Pierwszy wolny.termin:  01.02.2024r.

Trzmajcie się zdrowo razem z dziećmi, bez potrzeby korzystania z tych świadczeń! ❤️🫴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 18:18, Joker napisał(a):

Witajcie. Nie chodzi mi o waśnie polityczne, ale o to, że 47 proc. naszego społeczeństwa nie ma zdania lub jej to wisi. Nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o demokrację i kiedy już ją mamy to korzystamy z niej w najgorszy z możliwych sposobów. 

15 proc. respondentów nie potrafiło wskazać, na którą partię oddałoby głos w najbliższych wyborach.

11 proc. badanych nie wie, czy weźmie w nich udział,

21 proc. wie, że nie chce głosować. 

Jeżeli chodzi o mnie to wiem na kogo zagłosuję i na pewno pójdę. A Wy?

 

Wiem i pójdę 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 21:35, Gość Gość napisał(a):

Tak, trudny wybór a raczej wybrać trzeba bo inni też wybierają. Wiele aspektów,  poglądów, obiecanek, manipulacji. Mimo, że metryka niezbyt roztacza już przyszłość dla mnie to jednak wybrać chcę tych, którzy w przyszłość mierzą niż podążają swoimi poglądami w mroki średniowiecza. Odrzucam konserwę, popieram rozwój, przyszłościowe myślenie, pokój a nie wrogość wobec czegokolwiek np. drugiego człowieka, czy to ateista, lgbt, czy wolnościowiec w swoich wyborach życiowych. Wiadomo więc, że nie JK i spółka będą mi narzucać co dla mnie lepsze. Kocham swój kraj po swojemu, nie ichniemu.

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Gość napisał(a):

Sprawdzam:

Przypadek PILNY:

na dziś(na czerwono)

Czy któreś z was zadało sobie chociaż minimum trudu by wpisać swoje miasto i rodzaj przypadku?

Niestety nie mogę wstawić zrzutu ekranu.

Ty nie sprawdzaj w całej Polsce czy w dużych miastach wojewódzkich ale mniejszych miastach i potem podaj kilometry do tego miejsca i jeszcze co ważniejsze dziecko potrzebuje psychoterapii a nie tylko leków od psychiatry, który poświęci mu 15 minut a na psychoterapie czeka się już teraz na nfz ponad rok przy dobrych wiatrach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosuję na PiS, ponieważ jeszcze tak niedawno, by pamięć zdążyła zawieść, nie miałem żadnego wsparcia finansowego w wychowaniu dzieci. Bywało, że brakowało mi na opłacenie przedszkola, przy godzinowej stawce za pracę na śmieciówce 4,5o zł, a na prośbę o podwyżkę słyszałem "WON! Bo na twoje miejsce mam kilkaset cv". Wspólne wakacje nad morzem były tylko w strefie marzeń. Trudno mi było. I było takich nas bardzo wielu.
A dziś moje dzieci studiują na zagranicznych uczelniach, które notowane są wysoko w rankingach. Stać mnie.
Żyję w spokojnym kraju, gdzie na plaży, we dwoje możemy spędzić uroczą noc przy księżycowej pełni, przez nikogo nie niepokojeni.
I bardzo istotne:
oddając na PiS głos w poprzednich wyborach, przypieczętowałem pakt, za wasz program, mój głos. Sprawdzam!!!
Do ideału brakuje ale wiązali się. Nie ukradli mi PPK (jak poprzednicy postąpili z MOIM OFE) a jeszcze dorzucili wkład od siebie. Skoro tak, to dlaczego ma mi się odmienić i mam zagłosować na perfidnie kłamliwych złodziei?!? Co potrafią li tylko *****.  Dla mnie to stanowczo, nawet nie minimum predysponujące, by zostać parlamentarzystą, utworzyć rząd i kierować moją Ojczyzną. Bardziej rynsztok z jego syfem.
Dziś też nie trzeba głosować na PiS z ciekawości.
Mają jasną, długofalową(conajmniej dwie kadencje) i obszerną propozycję programową, nie przykrytą czapką niewidką. By żyło się lepiej wszystkim Polakom a nie tylko tym wybranym.
Rozwijają Polskę (bez "ch.., d.pa i kamieni kupa a nasi wyborcy z Tczewa, to idioci"-no jak mi przykro, debilem nie jestem...), co dostrzegają na całym świecie a zwłaszcza nasi sąsiedzi.
I potrafią znaleźć "piniędze", wyprzedzając w tym swoich bezsilnych umysłowo asów ekonomii o kilka długości. Był też dżoker z Madery... sympatyczny swoją drogą.
Niech Zjednoczona Prawica osiągnie w cuglach większość konstytucyjną, która pozwoli w wielu dziedzinach na progres. I niech tak będzie, bo po upływie kolejnej kadencji, bo również powiem: SPRAWDZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość nina napisał(a):

Ty nie sprawdzaj w całej Polsce czy w dużych miastach wojewódzkich ale mniejszych miastach i potem podaj kilometry do tego miejsca i jeszcze co ważniejsze dziecko potrzebuje psychoterapii a nie tylko leków od psychiatry, który poświęci mu 15 minut a na psychoterapie czeka się już teraz na nfz ponad rok przy dobrych wiatrach!

A wpisz proszę najbliższe tobie miasto powiatowe i poinformuj nas o efekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem jest ktoś tu na forum, kto ma niepełnosprawne, pełnoletnie dziecko?
Mógłby podzielić się np. tym jaką kiedyś miały gorycz po cichu i ukradkiem przełykane łzy rozpaczy rodzica pozostawionemu samemu sobie i jak jest obecnie (z uwzględnieniem renty dla takiego dziecka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość napisał(a):

A czy przypadkiem jest ktoś tu na forum, kto ma niepełnosprawne, pełnoletnie dziecko?
Mógłby podzielić się np. tym jaką kiedyś miały gorycz po cichu i ukradkiem przełykane łzy rozpaczy rodzica pozostawionemu samemu sobie i jak jest obecnie (z uwzględnieniem renty dla takiego dziecka).

Chyba nie jest tak super bo wiosną tego roku były  przed sejmem protesty rodziców niepełnosprawnych pełnoletnich dzieci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...