Skocz do zawartości

Agencja nie chce wypłacić premii


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na wyjeździe z agencją, która obiecuje 200 euro premii za okres letni (lipiec i sierpień). Obecnie zdecydowałam się przedłużyć pobyt i w związku z tym dostałam nową dokumentację. Wynika z niej, że premia, którą stwierdzały poprzednie dokumenty nie ma mi przysługiwać. Z obiecanej kwoty na umowie widnieje jedynie 50 euro. Agencja nie tylko nie chce mi wypłacić tego, co obiecuje za sierpień, ale też stwierdza, że nie wypłaci należnych już pieniędzy za miesiąc lipiec. Moim zdaniem to jawne oszustwo. Jak można cofnąć premię za miesiąc, który już minął? Nie chce podpisać nowych dokumentów, to jest oszustwo, agencja nie reaguje....

Co byście zrobili w mojej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, oszukana napisał:

Witam, jestem na wyjeździe z agencją, która obiecuje 200 euro premii za okres letni (lipiec i sierpień). Obecnie zdecydowałam się przedłużyć pobyt i w związku z tym dostałam nową dokumentację. Wynika z niej, że premia, którą stwierdzały poprzednie dokumenty nie ma mi przysługiwać. Z obiecanej kwoty na umowie widnieje jedynie 50 euro. Agencja nie tylko nie chce mi wypłacić tego, co obiecuje za sierpień, ale też stwierdza, że nie wypłaci należnych już pieniędzy za miesiąc lipiec. Moim zdaniem to jawne oszustwo. Jak można cofnąć premię za miesiąc, który już minął? Nie chce podpisać nowych dokumentów, to jest oszustwo, agencja nie reaguje....

Co byście zrobili w mojej sytuacji?

Podanie sprawy do sądu i podanie nazwy agencji do publicznej znajomosci jako przestroge dla innych, zmiana agencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! Te premie letnie (w sensie te kwoty podawane) to najczęściej pic na wodę fotomontaż.  U mnie podobnie... "Uzyskaj do 300 euro premii letniej za okres wakacyjny!".  I cały pies pogrzebany jest w tym "do". Przecież do 300 euro to może się zaczynać i od 1 euro!!  Gdy zapytałem o tą premie letnią u moich to okazało się, że muszę przedłużyć zlecenie do konkretnego terminu i wtedy będę miał 70 euro premii. A żeby uzyskać te 300 euro to trzeba spełnić cały szereg warunków gdzie chyba nikt by tego nie spełnił. Oni już tam mają swoich ludzi od zawiłości prawnych i zapisują to tak, że w sądzie w tym temacie się wybronią.

@oszukana- A jak u Ciebie pisało? Bo domyślam się, że też masz "do 200 euro".

Edytowane przez Michał845
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oszukanaProblem też trochę polega na tym, że ja aktualnie jestem na zleceniu, który ma te oszukane warunki. Od dwóch dni nie obowiązuje stara umowa, a ta nowa ... no cóż. Doszła dopiero wczoraj. Chodzi o to, że jeżeli nie podpiszę umowy to równie dobrze mogą nie wypłacić mi wynagrodzenia za 3 pozostałe dwa miesiące pracy. Jeżeli zjadę to nie wiem, czy nie dostanę kary... Skomplikowana sytuacja. 

Myślałam też, żeby o wszystkim opowiedzieć córce, która jest na miejscu, ale nie jestem pewna czy ich to będzie obchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał845 napisał:

UWAGA!!! Te premie letnie (w sensie te kwoty podawane) to najczęściej pic na wodę fotomontaż.  U mnie podobnie... "Uzyskaj do 300 euro premii letniej za okres wakacyjny!".  I cały pies pogrzebany jest w tym "do". Przecież do 300 euro to może się zaczynać i od 1 euro!!  Gdy zapytałem o tą premie letnią u moich to okazało się, że muszę przedłużyć zlecenie do konkretnego terminu i wtedy będę miał 70 euro premii. A żeby uzyskać te 300 euro to trzeba spełnić cały szereg warunków gdzie chyba nikt by tego nie spełnił. Oni już tam mają swoich ludzi od zawiłości prawnych i zapisują to tak, że w sądzie w tym temacie się wybronią.

@oszukana- A jak u Ciebie pisało? Bo domyślam się, że też masz "do 200 euro".

Wcale nie jest napisane "do". cyt."Bonus wyniesie 200 Euro za cały okres wakacyjny" W ofercie jest podane 100E za lipiec  i 100E za sierpień.

 

Edytowane przez oszukana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, oszukana napisał:

Wcale nie jest napisane "do". cyt."Bonus wyniesie 200 Euro za cały okres wakacyjny" W ofercie jest podane 100E za lipiec  i 100E za sierpień.

 

To jeśli tak to już rzeczywiście draństwo i oszustwo. 

Choć oni też często piszą, że te premie to dla tych co wyjadą w konkretnych widełkach czasowych. Np. Od 20 czerwca do 20 sierpnia. I jeśli przyjedziesz na adres 19 czerwca i siedzisz do 21 sierpnia to już premia nie przysługuje. To też jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej sytuacji to ja osobiście bym im powiedział twardo, że albo wróci bonus albo po zakończeniu zlecenia rezygnuje z tej agencji. W sądy bym szedł tylko w ostateczności, na to potrzeba sił, nerwów, środków i czasu.
  Ale to mówię tylko za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oszukana  poszukaj jeszcze na ich stronie regulaminu premii, bo te duże agencje tego pilnują. Problem w tym, że często są one tam obwarowane np. warunkiem, że przepracujesz minimum 3 miesiące, albo że to twój kolejny wyjazd z nimi lub co najgorsze doliczane dopiero do kolejnego wyjazdu, bo przecież szkoda byłoby taką kasę stracić :)

W umowie nie ma mowy o premii? Nic tam nie jest dołączone w formie regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 11:58, Gość Jola napisał:

W innych branżach brak wypłaty załatwia się w taki sposób

Tylko jak to przenieść na nasz grunt?

Opisywaniem z podaniem nazw agencji to podziała dokładnie tak samo. 

Dodałam tu kiedyś opinię to po 2 dniach wpłacili i poprosili o usunięcie co niestety zrobiłam prosząc admina. Ale działa. A jak nie to sąd. Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 12:00, oszukana napisał:

Witam, jestem na wyjeździe z agencją, która obiecuje 200 euro premii za okres letni (lipiec i sierpień). Obecnie zdecydowałam się przedłużyć pobyt i w związku z tym dostałam nową dokumentację. Wynika z niej, że premia, którą stwierdzały poprzednie dokumenty nie ma mi przysługiwać. Z obiecanej kwoty na umowie widnieje jedynie 50 euro. Agencja nie tylko nie chce mi wypłacić tego, co obiecuje za sierpień, ale też stwierdza, że nie wypłaci należnych już pieniędzy za miesiąc lipiec. Moim zdaniem to jawne oszustwo. Jak można cofnąć premię za miesiąc, który już minął? Nie chce podpisać nowych dokumentów, to jest oszustwo, agencja nie reaguje....

Co byście zrobili w mojej sytuacji?

Podpisałaś nową umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja była "agencja" obiecała mi premię za polecenie opiekunki, która będzie u nich pracowała. Niestety ustnie, a nie na piśmie. Za pierwszą zmienniczkę po upominaniu się wypłacono mi aż 50 euro, a za drugą mimo obietnic - niestety nie. :-( Pracowałam u nich od lutego i już pierwsza wypłata była zaniżona. Koszty dojazdu wypłacają po ponad miesiącu od podróży, a i wypłaty często są zaniżane. Umowa nafaszerowana karami jak keks rodzynkami - oczywiście bezprawnymi. Jak przy pierwszym wyjeździe pytałam o dzień wolny - to oni nie mają tego ustalonego z rodziną - musiałam sama wszystkie szczegóły dopracować. Rodzina zdziwiona, że ja chcę pauzę (także nocną) - bo oni dlatego wzięli firmę 24h, żeby opiekunka była cały czas dyspozycyjna, uśmiechnięta, wypoczęta...

Do tego od prawie dwóch miesięcy nie mogę doprosić się zaświadczenia o zarobkach, które muszę przedstawić w ZUS.

Nie polecę tej firmy już nikomu. Na swoje słowa mam dowody w mailach, SMSach i na Whatsapp. Mają jeszcze stawkę miesięczną, która obowiązuje tylko w miesiącach, które mają 31 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jurek50 napisał:

Zastanawia mnie jedno. Skoro jak napisałaś pracujesz z ta agencja od lutego i cały czas były problemy i proszenie o swoje pieniądze i prawa, to dlaczego nadal z nimi współpracujesz, a mamy prawi koniec sierpnia.? 

od 25 czerwca już nie pracuję, ale jeszcze nie otrzymałam wszystkich obiecanych pieniędzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...