Skocz do zawartości

Niemiecka podopieczna wyzywa opiekunkę od świń

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O fiu fiu.... ja to mam cały czas na laptopie soczyste nagranie (obraz i dźwięk) sprzed 6 lat jak niesamowicie agresywny podopieczny mnie wyzywa od najgorszych i tłucze pięścią... wielokrotnie. W sumie czasami zastanawiałem się nawet czy nie przekazać (po zamazaniu twarzy) tego nagrania do szkół przygotowujących do zawodu opiekuna osób starszych. Aby było wyświetlane i ludzie wiedzieli z czym czasem ta praca może się wiązać. Jak myślicie? Chociaż tym prowadzącym takie zajęcia byłoby to pewnie nie na rękę.

Gość Maria
44 minuty temu, Michał845 napisał:

Chociaż tym prowadzącym takie zajęcia byłoby to pewnie nie na rękę.

Agencje w życiu tego nie pokażą, ale napisz co Ty zrobiłeś i jak zakończyła się sprawa. Skoro nagrywałeś to podejrzewam, że to nie był pierwszy raz. Jako kobieta sobie nie wyobrażam przepychanek i nie byłoby mnie tam nawet minuty dłużej.

33 minuty temu, Gość Maria napisał:

Agencje w życiu tego nie pokażą, ale napisz co Ty zrobiłeś i jak zakończyła się sprawa. Skoro nagrywałeś to podejrzewam, że to nie był pierwszy raz. Jako kobieta sobie nie wyobrażam przepychanek i nie byłoby mnie tam nawet minuty dłużej.

Hej Maria. Nie chodziło mi rzecz jasna o agencje ;) Chodziło o szkoły (najczęściej policealne) uczące do zawodu opiekuna. Kilku moich byłych zmienników takie szkoły ukończyło. 
  Co do tego adresu... jakoś wytrzymałem do przyjazdu kolejnego opiekuna, który swoją drogą już pierwszego dnia dostał cios w twarz od "dziadziusia". A kolejnego dnia podczas ściągania skarpet kopa w twarz + oplucie. Szybko pożegnał się z tym adresem. Nawet nie wiesz jaką siłą potrafi czasem dysponować taki 92 letni starzec, bo akurat ten tyle miał jak byłem. Oj... podopieczni potrafią być z piekła rodem. I nie szło go usprawiedliwiać wiekiem czy stanem psychicznym bo dowiedziałem się wtedy, że całe życie był menda. Był pod Stalingradem i zginęło tam też jego dwóch pozostałych braci i szczerze nienawidził ludzi ze wschodu A dla niego było wszystko co na wschód to Ruskie.
   Leży już pod ziemią i nikt już się z nim męczyć nie będzie. Ale kilka razy już po śmierci mnie nawiedzał w snach gdzie śniło mi się, że obaj mamy kije bejsbolowe i się wzajemnie tłuczemy. 

Ale nigdy nie ma tak, że nie może być gorzej... Jeden zmiennik miał tak, że stary poszedł na niego z nożem i musiał zabarykadować się w pokoju i czekać na przyjazd Policji.

Edytowane przez Michał845

Gość Maria
1 minutę temu, Michał845 napisał:

Hej Maria. Nie chodziło mi rzecz jasna o agencje ;) Chodziło o szkoły (najczęściej policealne) uczące do zawodu opiekuna. Kilku moich byłych zmienników takie szkoły ukończyło. 
  Co do tego adresu... jakoś wytrzymałem do przyjazdu kolejnego opiekuna, który swoją drogą już pierwszego dnia dostał cios w twarz od "dziadziusia". A kolejnego dnia podczas ściągania skarpet kopa w twarz + oplucie. Szybko pożegnał się z tym adresem. Nawet nie wiesz jaką siłą potrafi czasem dysponować taki 92 letni starzec, bo akurat ten tyle miał jak byłem. Oj... podopieczni potrafią być z piekła rodem. I nie szło go usprawiedliwiać wiekiem czy stanem psychicznym bo dowiedziałem się wtedy, że całe życie był menda. Był pod Stalingradem i zginęło tam też jego dwóch pozostałych braci i szczerze nienawidził ludzi ze wschodu A dla niego wszystko co na schód to Ruskie.

Ale nigdy nie ma tak, że nie może być gorzej... Jeden zmiennik miał tak, że stary poszedł na niego z nożem i musiał zabarykadować się w pokoju i czekać na przyjazd Policji.

Nawet mnie nie strasz!!! Nie zdarzyło mi się i modlę, żebym nie musiała uciekać ze stelli gdzieś w nocy w szczerym polu.

Niektóre agencje robią kursy, ale czemu zewnętrzne szkoły miałyby nie pokazywać agresji? Mam świadomość że jestem wśród tych które w ogóle do tego zawodu nie są przygotowane fizycznie, mentalnie, teoretycznie i praktycznie. 

• 3 miesiące temu...

Raz miałam taką sytuację. Polecam:

1. Uśmiechnąć się

2. Oddać telefon, że zjeżdźasz i czekasz na zmienniczkę, bo za wyzywanie cię nie płacą a jak się zdarzyło raz to znaczy że ten typ tak ma. U mnie po wyzwiskach poszły jeszcze w ruch ręce, bo babsko wyzywało się na opiekunkach.

3. Po otrzymaniu wynagrodzenia zadzwonić i powiedzieć starej babie co o niej myślisz. I miej w *wulgaryzm* czy chora czy biedna. 

Kolejność nieprzypadkowa.  

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Udostępnij

O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2022 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR - cennik

• Dodaj nową pozycję...