Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, ewal8 napisał:

Chodzi mi o tę sławetną bezę. Wyszła co prawda pierwszorzędnie, ale przy przekładaniu na masę śmietanowo-mascarponową się mi z lekka zniekształciła >:( choć może lepiej to określić, że się połamała. Pewnie by do tego nie doszło, gdybym durna nie podłożyła na blaszkę papieru do pieczenia, który potem za c...la wafla się nie chciał odkleić i stąd te późniejsze brewerie. Ale ogólnie dałam radę.

Ewo, ja smaruję blachę masłem, potem papier i na to pianę. Owszem, trochę przywiera, ale nigdy nie miałam problemu z odklejeniem papieru. Może ta odrobina tłuszczu pomaga?

Moja od godziny leżakuje w lodówce, galaretka przyjęła dodatkowe 150 g malin, więc hojną ręką dorzuciłam dla wzmocnienia smaku ;).

Jadam bardzo mało ciast i słodyczy, ale dla malinowej mam zawsze dużo miejsca w ... sobie :D.

 

Użyłaś wiśnie mrożone czy z kompotu?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.04.2019 at 13:16, salazar napisał:

Użyłaś wiśnie mrożone czy z kompotu?

 

Użyłam własnoręcznie robione drylowane wiśnie pochodzenia niemieckiego :d wg. przepisu mojej śp. babci, czyli wydrylować, zasypać cukrem, zostawić na 2-3 dni w słońcu, przełożyć do małych słoików, zapasteryzować i rozkoszować się ich smakiem w trudnych czasach :)  Pozdrawiam.

Ps. Goście byli zachwyceni wiśniową chmurką :)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
23 minut temu, Basiaim napisał:

Hej ludzie.

 

Nigdy nie robiłam masy śmietanowej z mascarpone. Na internecie szkoły są różne- jak ją wykonać?

Ubijać od początku razem, czy do ubitej śmietany dodać mascarpone i wymieszać?

Dodajecie wspomagacze/usztywniacze?

Potraktuj mascarpone z cukrem pudrem mikserem, a potem dodaj ubitą śmietanę też z odrobiną cukru pudru, cukier według smaku. Tylko ze śmietaną na najniższych obrotach. Ja z reguły nie daję żadnych usztywniaczy, chyba, że skwar okropny i trzeba to przechować np. do następnego dnia. Fajnie smakuje z dodatkiem usiekanej drobno gorzkiej czekolady, taka straciatella. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jablecznik ala pleśniak na weekend

2 szkl mąki 

4 jajka, białka ubić osobno

Maly proszek do pieczenia

Cukier waniliowy 

5 tartych jabłek lub mus ze słoika 

1/2 kostki masla

1/2 szkl cukru

Mąkę, jaja proszek, cukier i masło ugniatamy na kule, dzielimy ja na pół 

Jedną cześć trzemy na tarce do formy, na nią kładziemy tarte jabłka, polewamy ubitą pianą z białek, następnie drugą część ciasta trzemy na białka tak by delikatnie przykryć wszystko. Wstawiamy do piekarnika 180' na ok 40 min. Smacznego

Do jabłek możemy dodać trochę cynamonu, ale ja nie lubię

IMG_20190803_140435.jpg

Edytowane przez Wiola7658
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Afryka napisał:

Potraktuj mascarpone z cukrem pudrem mikserem, a potem dodaj ubitą śmietanę też z odrobiną cukru pudru, cukier według smaku. Tylko ze śmietaną na najniższych obrotach. Ja z reguły nie daję żadnych usztywniaczy, chyba, że skwar okropny i trzeba to przechować np. do następnego dnia. Fajnie smakuje z dodatkiem usiekanej drobno gorzkiej czekolady, taka straciatella. 

Ze skórką cytrynową i swieżą miętą lepsiejsze:p

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

@Wiola7658 ale mi smaka narobiłas a ja tutaj mam piekarnik ale wyłączony z użytku :smutek:

Ojj nie becz mała nie... rycz   następnym razem wiesz gdzie masz brać turnus , no może  tak w przełomie października, listopada to zrobię specjalnie dla Cb

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@Wiola7658 Twój też ładnie wygląda,ciasto ładnie urosło:cmok:

uwielbiam taki kołocz z jabłkami w każdej postaci:zielone_jabłko:

Dziekuski kochana  

Ja to pocichu zawsze wyzeram kruszonkę a potem mówię że... się ukruszyła deczko :haha:

Kurka moja Andżela nie ma tu normalnej prostokątnej formy muszę ciacha robić w tortownicy :szydera:

Edytowane przez Wiola7658
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeczka1963 napisał:

@Wiola7658 ja też znalazłam tylko okrągłe, ale co tam, ważne że mam to co lubię a nie też ichtejsze wypieki, które nijak się mają smakowo do domowego wypieku:dobrze:

Dokładnie, co polski smak to polski mniaaam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiola7658 Tu nawet nie chodzi o polski smak, bo przecież jabłka są niemieckie i to dziko rosnące na polu, dostępne za darmo dla wszystkich chcących, ja na to ciasto miałam 4,5 kg jabłek, po obraniu było tego około 2,5 kg, 

Domowy wypiek zawsze lepiej smakuje niż masowa produkcja:tak:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janeczka1963 napisał:

@Wiola7658 Tu nawet nie chodzi o polski smak, bo przecież jabłka są niemieckie i to dziko rosnące na polu, dostępne za darmo dla wszystkich chcących, ja na to ciasto miałam 4,5 kg jabłek, po obraniu było tego około 2,5 kg, 

Domowy wypiek zawsze lepiej smakuje niż masowa produkcja:tak:

Tak kochana, ale są też takie czary mary, że nie zawsze ciasto smakuje tak samo,,, dałam przepis serniczka bratu mojej poprzedniej Pdp, zrobił na niedzielę kiedyś.. ale sam stwierdził że to nie to samo co moje

Ja w sklepach nie kupuje ciast

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...