Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godzin temu, salazar napisał:

Jeśli zdążę i będzie mi się chciało, to popełnię malinową chmurkę, mniam :D!

Jeśli ktoś pożąda, to przepis przetłumaczyłam na niemiecki. Nie sposób było się wymigać ;).

A ja właśnie popełniłam wiśniową chmurkę. Powiem Ci, że to ciasto to nie lada wyzwanie pod względem technicznym.

Chodzi mi o tę sławetną bezę. Wyszła co prawda pierwszorzędnie, ale przy przekładaniu na masę śmietanowo-mascarponową się mi z lekka zniekształciła >:( choć może lepiej to określić, że się połamała. Pewnie by do tego nie doszło, gdybym durna nie podłożyła na blaszkę papieru do pieczenia, który potem za c...la wafla się nie chciał odkleić i stąd te późniejsze brewerie. Ale ogólnie dałam radę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewal8 napisał:

A ja właśnie popełniłam wiśniową chmurkę. Powiem Ci, że to ciasto to nie lada wyzwanie pod względem technicznym.

Chodzi mi o tę sławetną bezę. Wyszła co prawda pierwszorzędnie, ale przy przekładaniu na masę śmietanowo-mascarponową się mi z lekka zniekształciła >:( choć może lepiej to określić, że się połamała. Pewnie by do tego nie doszło, gdybym durna nie podłożyła na blaszkę papieru do pieczenia, który potem za c...la wafla się nie chciał odkleić i stąd te późniejsze brewerie. Ale ogólnie dałam radę.

Ty masz chmurkę i chwała a mi z chmurki zrobiła się chmura  :haha:malinowa i  to taka że prawie opadowa :szydera:Haha ale opanowałam kryzys uffffff 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tort Panama

Ciasto:
150 g czekolady deserowej
150 g cukru
7 jajek 
1 cukier waniliowy
150 g orzechów laskowych mielonych
1 proszek dopieczenia mały

jajka całe zmiksować z cukrem, po 3 minutach dodawać kolejno pozostałe składniki, czekoladę rozpuścić w  kąpieli wodnej i dodać do ciasta
przełożyć do tortownicy o średnicy 26 cm. piec w temp. 170 stopni 50 minut.
Po ostudzeniu ciasto przekroić na pół.

krem:
150 g masła
50 g cukru pudru
2 jajka całe
100 g czekolady 

wszystkie składniki wymieszać mikserem na wolnych obrotach, 2/3 masy wyłożyć na jeden placek ciasta, wyrównać, przykryć drugim kawałkiem i wyłożyć resztę kremu, wyrównać wierzch, obsmarowując boki.

do dekoracji użyłam 25 g podrumienionych migdałów, obłożyć boki tortu resztą  posypać wierzch.20190413_145352.thumb.jpg.d7d1cb8d94ef6aa89f0c92e73513c895.jpg  

Smacznego

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki torcik

    4 jajka
    1 szklanka cukru
    15 dkg mąki
    cukier waniliowy
    1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

 Białka ubić na sztywno, na początku ubijania dodać szczyptę soli. Kiedy piana jest gotowa dosypywać po łyżce cukier, dalej ubijając. Wrzucić po jednym żółtku, ubić.
 Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia, wsypać do ubitych jajek i delikatnie wymieszać.
 Blaszkę lub tortownicę wyłożyć papierem do pieczenie - jeśli tortownicę, to tylko spód, boki zawsze można         odkroić. Wylać ciasto i delikatnie wyrównać.
 Wstawić blaszkę do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, piec ok. 40 minut. Pod koniec pieczenia sprawdzić wykałaczką, czy ciasto jest upieczone: jeśli nie lepi sie do patyczka jest ok. Powinno być zarumienione z wierzchu i odchodzić od brzegów formy.
Ciasto wyjąć z piekarnika i zostawić do ostygnięcia w blaszce.

Krem

200 g śmietany 30%

3 łyżeczki cukru pudru

200 g serka typu almette naturalnego

1 proszek do ubijania śmietany

1 cukier waniliowy,

Ubić śmietanę dosypując stopniowo cukier, pod koniec ubijania dodać serek, gotowy krem wyłożyć na biszkopt i udekorować owocami

do dekoracji użyłam 1 słoika kompotu z jagód, owoce odsączyć i z soku ugotować galaretkę dodając żelatynę według przepisu na opakowaniu, ilość dodanej żelatyny zależy od ilości soku, który chcemy wykorzystać, owocami obsypać wierzch kremu i wyłożyć gotową galaretkę owocową, jeśli ktoś jest za leniwy żeby zrobić galaretkę samodzielnie, to można użyć mandarynki albo truskawki i kupić gotową galaretkę pasującą do owoców które wykorzystamy.

 

 

Smacznego

 

      

20190419_151005.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@INEZ na święta nie, tort Panama robiłam dla sąsiadki mojej pdp jako prezent urodzinowy tydzień temu,:dobrze: a ten drugi dzisiaj na podwieczorek, na święta będę robiła inny:szydera:

Na urodzinach było 9 osób i wszystkim mój tort smakował, sąsiadka też ma opiekunkę, kobieta skończyła w niedzielę 89 lat, ale jej opiekunka Polka stwierdziła że nie będzie ciasta żadnego piekła bo nie chce się jej wysilać, więc z moją babcią doszłyśmy do wniosku, że upieczemy jej ciasto i będzie to przy okazji wspaniały prezent:dobrze:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...