Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie  dzieciaki. Już po godz.15-tej Podnosimy  tyłeczki  z legowiska :d.  Podnosimy, nie marudzimy:tak2:. Szykujemy talerzyki i widelczyki. Mama przygotowała jajka sadzone na deser:haha:. Dla 9-ciu pierwszych  osób jeszcze małe  co nieco zostało xd. Smacznego

20190217_144502-774x1032.jpg

jajo sadzone.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3

9 minut temu, foczka63 napisał:

@Heidi jajo sadzone na słodko?hi hi hi

Każdy się na te żółtka  łapie hihihi.  To są niestety tylko morele. Zapomniałam posypać jeszcze  zielonymi pistacjami,  że niby to szczypiorek.  Hihi. Dziwny ten placek.  Prawda? 

Przepis już mam wypróbowany na Wielkanocne święta.  Będzie jajecznie:tak2:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heidi napisał:

3

Każdy się na te żółtka  łapie hihihi.  To są niestety tylko morele. Zapomniałam posypać jeszcze  zielonymi pistacjami,  że niby to szczypiorek.  Hihi. Dziwny ten placek.  Prawda? 

Przepis już mam wypróbowany na Wielkanocne święta.  Będzie jajecznie:tak2:

Ale widowiskowy:)W sam raz na Wielkanoc.Przepisa wrzuć w poradniki

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popełniłam dzisiaj szarlotkę z małym zakalcem :haha:. Chyba wychodzę z wprawy :szydera:.

Kruszonka 

150 g mąki
100 g cukru 
  80 g zimnego masła 
Cukier waniliowy

Część mąki można zastąpić wiórkami kokosowymi, mielonymi migdałami lub orzechami laskowymi.

received_611644525944585-1.jpg

received_395602134584691-1.jpg

Edytowane przez Barbara48
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PĄCZKI

- 1kg mąki 

- 10kg drożdzy

-pól szkl.cukru

- 200gr masła

-2 cale jaja i 8 żółtek

szczypta soli

- 2 łyzki oleju

- kieliszek spirytusu

- 1/2 litra mleka

Mąkie przesiewam, dodaje rozczyn z drożdzy/drożdze krusze dodaje łyżkę cukru i troszke ciepłego mleka/ sól, dodaje ubite jajka z cukrem,oeljek, spirytus,mleko letnie i na koniec roztopione masło.dobrze wyrabiam do powstania pęcherzyków,przykrywam sciereczką i czekam az wyrosnie/40min/.pózniej wykładam na stolnice podsypuje mąka i jeszcze troche wyrabiam i kształtuję paczki.ja nadziałam marmoladą rózana i czekolada. Na rozgrzany olej/ja daje do smazenia tez smalec, wrzucam pączki tylko temperaturę trzeba regulować bo mogą się spalic a w środku surowe.Po 2 minuty z każdej strony, sprawdzam patyczkiem.

smacznego.

--

52924226_297658817587627_346234699758174208_n.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 minut temu, LACH napisał:

Pierdutnąłem biszkoptem o podłogę i tak mnie tknęło, gdzie się zaszyła @violka miła??? Nie to, że dawno nic mi nie przesłała:cześć:, może nie piecze?

Pozdrawiam cieplutko i życzę najlepiej jak potrafię:tak2:.

A co w tym biszkopcie było nie tak że pierdutnąłeś??:szok::haha:i że o podłogę?? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, LACH napisał:

Na Dobry Wieczór

Chciałbym na lajfie, bo lepiej smakuje, niż wygląda

:zdrówko:

 

 

34 minut temu, LACH napisał:

Na Dobry Wieczór

Chciałbym na lajfie, bo lepiej smakuje, niż wygląda

:zdrówko:

 

20190331_182347.jpg

Mniam ....już się poczęstowalam. Raj....:szydera:

Edytowane przez 1bozka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@BabaJagusia

Dzięki tym racuchom (dopiero!) s

To sprzedam Ci taki myk:Screenshot_20190409-182456_Gallery.thumb.jpg.af8aa8e24744550f08d4367306d0e6bf.jpg

Jesteś jeszcze trzy tygodnie w de, to sobie kup do domu. Polecam. Dają ciastu pałera jak ta lala bez zapachu i posmaku drożdży.

Do racuchów z jabłkiem, na 2 i 1/2 szkl mąki, jajko, 2 łyżki cukru, cukier waniliowy, 330 ml mleka, poszło ich tylko 20g. Rosły jak wściekłe a smak jak nigdy. Baby drożdżowe były też luks.

Niestety są tylko w Edeka. :zdrówko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...