Skocz do zawartości

Czy opiekunki muszą być zaszczepione? Bez szczepienia nie wyjadę?


Gość Anka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Gość Biedronka napisał:

A może by tak jednak taką promocje na covidowke zrobić? 

Na Słowacji jak się senior 60 plus zaszczepi chociaż jedną dawka do 15 stycznia  to zainkasuje 300 eurasow. No i też do emerytury  taki grosz się przyda.

13,14 emerytura ,500+ i jeszcze covidowe???Z długów nie wyjdziemy do 5 pokolenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Gość
4 godziny temu, Gość Seba napisał:

13,14 emerytura ,500+ i jeszcze covidowe???Z długów nie wyjdziemy do 5 pokolenia. 

U nas taki pomysł mial PSL. Aby zachęcić do szczepień proponowali płacić każdemu 600 złotych ale szybko się z tego wycofali.

W Grecji inaczej. Tam senior powyżej 60 lat jeśli się nie zaszczepi to od 15 stycznia będzie płacić 100 euro kary co miesiąc. Z kolei płacą tam za szczepienie młodym 18-25 lat do tego darmowy internet. Przynajmniej tak było w lecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gość Gość Gość napisał:

U nas taki pomysł mial PSL. Aby zachęcić do szczepień proponowali płacić każdemu 600 złotych ale szybko się z tego wycofali.

W Grecji inaczej. Tam senior powyżej 60 lat jeśli się nie zaszczepi to od 15 stycznia będzie płacić 100 euro kary co miesiąc. Z kolei płacą tam za szczepienie młodym 18-25 lat do tego darmowy internet. Przynajmniej tak było w lecie.

 

Jeszcze trochę mamy do wyborów .U nas sytuacja rozwija się czasem dynamicznie :gra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Seba napisał:

Wiesz że wiele ludzi w to wierzy ?Jak i w to że się sami obronimy przed wrogiem .Kraj pełen cudów :szydera:

To wiara czyni cuda. zdrowia wszystkim. Oby szybko minęło. Szkoda czasu na kłótnie. Niech każdy idzie swoją drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Gość

Chyba ma rzeczywiście w  mózgu sporo aluminium. Ciągle się ośmiesza swoimi bzdurnymi teoriami. "Matka od antyszczepionkowcow" chciała żeby zafundować jej sprzęgło do auta bo nie stać jej na nowe. Niestety są i tacy co myślą jak ta nawiedzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.12.2021 at 12:26, paniwiosna napisał:

Proszę bardzo. To jest tysięczna tego co można przedstawić,Poza tym jak można przyjać preparat ,który jeszcze nie jest szczepionką a jest nadal w fazie badań , producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne ( podpisujecie to przy przyjęciu tego czegoś , oraz rząd również nie bierze odpowiedzialności. Internet pęka w szwach od tych informacji tylko trzeba umieć szukać

Racja :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

dziecko.png.90062a2d73c200c3cf93aafb12871249.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tylko szkoda,że wymaga się od nas szczepienia a wysyłają co niektórych do pdp i całej rodziny niezaszczepionej. Bynajmniej ja tak trafiłem a o fakcie dowiedziałem się na miejscu. Ze względu iż sztela okazała się nie najgorsza i pieniążki też w normie to zostałem. Za 3 tygodnie powrót do domu i możliwe że wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, jacobi5 napisał:

Tylko szkoda,że wymaga się od nas szczepienia a wysyłają co niektórych do pdp i całej rodziny niezaszczepionej. Bynajmniej ja tak trafiłem a o fakcie dowiedziałem się na miejscu. Ze względu iż sztela okazała się nie najgorsza i pieniążki też w normie to zostałem. Za 3 tygodnie powrót do domu i możliwe że wrócę.

Może jak wrócisz to się musowo zaszczepią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.12.2021 at 20:33, Gość Ala napisał:

Czyli rozumiem, że jadąc busem pokazuję w razie kontroli umowę z polską agencją i mnie puszczają bez szczepienia?

 

O 8.12.2021 at 07:36, Gość Gabi napisał:

Witam. Wyjechałam na 1 grudnia bez szczepienia a 5 grudnia rodzina powiedziała, że załatwia mi szczepienie bo bez tego będę musiała zjechać, bo oni nie chcą ryzykować. Jestem już w Polsce. Straciłam pracę, kilka dni dniówki i co? Nie trzeba nakazów wystarczy widzimisię rodziny. Powodzenia. Dla nas teraz nieważne co robi Polska bo to Niemcy wprowadzają własne reguły i musimy tańczyć jak nam zagrają. Biorą jeszcze jak leci i stawiają pod ścianą na miejscu myśląc, że się ugniemy. 

Masz racje !!!!

Ja tez zjechałam po kilku dniach z tego samego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O 8.12.2021 at 11:18, paniwiosna napisał:

Pani proponuję wyłączyć TVP PIS i zajrzeć  do prawdziwych naukowych badań .Nie ma pani pojęcia ile ludzi zmarło po tym preparacie ( ale skąd możesz to kobieto wiedzieć skoro w tvp pis o tym nie mówią) Proszę się bardziej wyedukować , a tak na marginesie ,czy już pani wie,że osoby ,które przyjęły preparat mają nieodwracalne zmiany w organiźmie .Internet aż huczy od tego

Dokładnie, a jak kogoś dotkną powikłania, to znikąd pomocy. Na normlanych umowach to jeszcze jakieś chorobowe i możliwość leczenia, ale na umowach zlecenie, co kończą się po 6-8 tygodniach? To tak, jakby człowiek sam prosił się o problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wróci normalność. Już się nie mogę doczekać !!! Nie przeszłam covida mimo że chorował mój mąż i chodziłam do pracy i do sklepów. Stosowałam jedynie maseczki i dezynfekowałam ręcę po każdym przyjściu do domu. Teraz czekam aż ci wybitni lekarze wyjdą i przeproszą za zastraszenie społeczeństwa, za zgony ludzi chorych na nowotwory i inne choroby!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos6 A tu taki kwiatek. Uniwersytet w Greifswaldzie zaapelował do studentów by zgolili brody bo maseczka ma przylegać do twarzy. I dali w mailu grafikę przypominającą. „Bitte passen Sie ihre Rasur umgehend hygienekonform (…) an”

brde.thumb.png.63a700a646b6d388856432d67fb4f599.png

Dla ciekawskich link do tekstu https://www.nordkurier.de/mecklenburg-vorpommern/kuriose-rasur-vorschrift-an-uni-greifswald-hitler-bart-erlaubt-0847036402

Niemcy jak zwykle świętsi od papieża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 6.12.2021 o 19:54, Ewa22 napisał(a):

Na większości zleceń prywatnych, z którymi się spotkałam, rodziny wymagały szczepień, a w jednym wypadku testów co dzień. O agencjach nie wspomnę. Kuszą premią 50 Euro. A przecież odpowiedzialności za skutki uboczne nie wezmą, bo nawet producenci szczepionek nie wzieli. 

Cześć, to o był dowód na wolność człowieka - szczepić się nie trzeba ale bez tego pracy nie ma.Udało się jeździć, ale to nie było normalne. Od tamtego czasu wiem, że wolności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...