Skocz do zawartości

Badajcie się i opiekujcie także sobą


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny i chłopaki, mój świat się na chwilę zatrzymał. Robiłam usg na którym wyszedł tętniak aorty w wielkości operacyjnej. Mam zakaz dźwigania i nadwyrężania się co równa się przerwie w pracy. Lekarz powiedział mi, że tętniak może pęknąć w każdej chwili a co roku przyrasta sam z siebie więc wcześniej czy później pęknie i tak. Obecnie czekają mnie konsultacje i operacja.

Nic, będę tu częściej i spróbuję nie myśleć o najgorszym. A Wy się badajcie profilaktycznie, bo tylko tak możemy wykryć w sobie tykające bomby. Gdyby nie to głupie usg to o niczym bym nie wiedziała...

Co warto badać:

raz w roku krew i mocz

raz na pięć lat przeswietlenie płuc (palacze co roku)

mammografię raz na dwa lata i co miesiąc samobadanie

usg jamy brzusznej co kilka lat

co 5-10 lat gastroskopia i kolonoskopia. Zwłaszcza po 50 roku zycia wypadałoby zrobić chociaż raz. Przyznać się kto to zrobił :)

Chorób jest dużo więcej i nie wszystkie wyłapiemy, ale to już coś. Opiekujemy się innymi i zapominamy zaopiekować się sobą. 

Pamiętajcie! SPORY PROCENT NASZEGO ZDROWIA JEST W NASZYCH RĘKACH!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcys napisał:

Dziewczyny i chłopaki, mój świat się na chwilę zatrzymał. Robiłam usg na którym wyszedł tętniak aorty w wielkości operacyjnej. Mam zakaz dźwigania i nadwyrężania się co równa się przerwie w pracy. Lekarz powiedział mi, że tętniak może pęknąć w każdej chwili a co roku przyrasta sam z siebie więc wcześniej czy później pęknie i tak. Obecnie czekają mnie konsultacje i operacja.

Nic, będę tu częściej i spróbuję nie myśleć o najgorszym. A Wy się badajcie profilaktycznie, bo tylko tak możemy wykryć w sobie tykające bomby. Gdyby nie to głupie usg to o niczym bym nie wiedziała...

Co warto badać:

raz w roku krew i mocz

raz na pięć lat przeswietlenie płuc (palacze co roku)

mammografię raz na dwa lata i co miesiąc samobadanie

usg jamy brzusznej co kilka lat

co 5-10 lat gastroskopia i kolonoskopia. Zwłaszcza po 50 roku zycia wypadałoby zrobić chociaż raz. Przyznać się kto to zrobił :)

Chorób jest dużo więcej i nie wszystkie wyłapiemy, ale to już coś. Opiekujemy się innymi i zapominamy zaopiekować się sobą. 

Pamiętajcie! SPORY PROCENT NASZEGO ZDROWIA JEST W NASZYCH RĘKACH!

Pozdrawiam

PO raz kolejny potwierdzila sie stara prawda,ze powazne choroby w wiekszosci przypadkow wykrywane sa przypadkowo,przy okazji badan w kierunku jakiejs dolegliwosci ,nie wskazujacej na nowotwory.Zycze szybkiej i pozytywnej terapii i powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jurek50 napisał:

PO raz kolejny potwierdzila sie stara prawda,ze powazne choroby w wiekszosci przypadkow wykrywane sa przypadkowo,przy okazji badan w kierunku jakiejs dolegliwosci ,nie wskazujacej na nowotwory.Zycze szybkiej i pozytywnej terapii i powrotu do zdrowia.

Dziekuję Jurek, tak, to prawda, ale powinniśmy się badać częściej i to profilaktycznie. Podobno Japończycy kolonoskopię robią bardzo często. Nic nie tracisz, możesz tylko wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyś, masz dużo szczęścia. Tętniaki są podstępne. Nie dają objawów dopóki się bardzo nie powiększą, bądź nie pękną-jeszcze to zależy od tego gdzie są usytuowane. Albo są wykrywane przypadkowo przy okazji innych badań.

Trzymam kciuki za pomyślny powrót do zdrowia i zaglądaj tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% racji.  Trochę ponad rok temu miałem serię wizyt dentystycznych (zaniedbałem "trochę" zęby) i dentystka zleciła abym zrobił RTG zębów bo potrzebowała aby ocenić stan korzeni.  Jak jej dałem moje RTG i na nie spojrzała to od razu powiedziała abym udał się z tym RTG to laryngologa bo widzi coś niepokojącego z jednej zatoce nosowej. No i okazało się, że w zatoce siedzi 2cm torbiel. Na szczęście... jest to tylko torbiel.  Ale wykryty został zupełnie przypadkowo na zdjęciu RTG wykonanym w zupełnie innym celi.

Naprawdę badajcie się regularnie bo nie wiadomo co w człowieku siedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...