Skocz do zawartości

Czarna lista opiekunek?


Gość niemogepodac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczescie jest tyle agencji ,że taka poszkodowana opiekunka, zawsze znajdzie dla siebie miejsce pracy a jak co to zostaje potem  praca na czarno,brrr i ma się takie agencje gdzies,,ale to dla niektórych ostatecznosc,

Wiem,że są agencje o różnych nazwach a z jednym właścicielem i może @franceska Ty tak trafiłaś, u nas w tej pracy to wszystkiego idzie się spodziewać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Myślę, że praktycznie niemożliwa jest taka sytuacja, żeby jakiejkolwiek opiekunki nigdzie nie chcieli. Czarna lista to straszak na niepokorne opiekunki.

        I jest nie tylko praca na czarno, ale też możliwość pracy na własny rachunek, niekoniecznie z agencją.

      ZreszAt a, jakby już nic -  to pozostają niemieckie agencje, angielskie, holenderskie... albo Kanada ? przecież nas wszystkich wszędzie nie obsmarują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ja wieloletnia opiekunka
23 godzin temu, franceska napisał:

Istnieje taka lista i wcale niekoniecznie trzeba byc złodziejką czy pijaczką. Firmy manipulują, rodzinie mówią co innego a opiekunce co innego, przeciągają w trudnych miejscach na maksa i próbują zmusić do powrotu w takie trudne miejsce. Jesli się wkurzy jakąś panią z agencji to może jej nabruzdzic. Sama się przekonałam, razu pewnego pan rekruter wygarnął mi że nie znajdę pracy bo jestem na liście i niby dobrze wiem co narozrabiałam.. jakies porzucenie bez ostrzeżenia! nie mialam pojecia o czym on mówi? Rzeczywiście byłam blokowana przez wiele firm, w sensie że już umówią sie na termin, a potem zawsze coś sie zdarzy i nie ma pracy, termin przesuwają i to nie był przypadek że wszystkie firmy mnie ignorowały. Zaczęłam główkować o co chodzi, bo przecież nic złego nie zrobiłam i były dwa warianty możliwe; rozwiązałam umowę po latach z pewną wielką firmą, co było oczywiście im nie na rękę, miejsce gdzie żadna opiekunka nie chciała wracać, a mnie tam wciskali i być może za kara na pożegnanie dali mi wizytówkę w internecie. Była tez druga możliwość, kiedyś nawiązałam kontakt z pewną firmą i jakoś szybko znaleźli mi miejsce, szybko był telefon ze będzie wyjazd i właściwie bez żadnych szczegółów dostałam sms z adresem gdzie mam jechać. Bez żadnej umowy, bez wyjaśnień, nawet nie wiedziałam kto mi zapłaci, być może ta firma tak działa, być może więcej firm tak działa, ale dla mnie to była nowość i zupełne zaskoczenie, oczywiście zrezygnowałam. Własnie byc może ta pani była wściekła i wypisała na mnie. Sumując po takich przepychankach z firmami opiekunka zaczyna watpić w siebie i albo bierze co jest, podpisuje  znów zagmatwane umowy i znow jedzie w trudne miejsce, albo zmienia zawód.Mam tylko nadzieję ze ten mój wpis nie przysporzy mi kłopotów. Dodam jeszcze ze wiekszość opiekunek nie wie ze kilka firm o różnych nazwach to jedna a ta sama spółka i jeszcze o dziwo zawsze jak dostałam telefon ze nici z wyjazdu to sms-em zaraz się odzywała firma z propozycja by do nich wrócić, albo jej pokrewne by z nimi współpracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ja wieloletnia opiekunka
7 minut temu, Gość ja wieloletnia opiekunka napisał:

 

Podzielam ta wypowiedz! ma tak samo i to za nic wpisana.Pewnie za odmowe podpisana zagmatwanej umowy przed wyjazdem!  a ta informacja ogolnie udestepniona na czarnej liscie 

A sposob potraktowania jakbym byla wyrzutkiem spoleczenstwa...Smiac sie? czy plakac?... o to jest pytanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość ja wieloletnia opiekunka napisał:

Podzielam ta wypowiedz! ma tak samo i to za nic wpisana.Pewnie za odmowe podpisana zagmatwanej umowy przed wyjazdem!  a ta informacja ogolnie udestepniona na czarnej liscie 

A sposob potraktowania jakbym byla wyrzutkiem spoleczenstwa...Smiac sie? czy plakac?... o to jest pytanie.....

Zlekceważyć należy takie brednie i to jest jedyne zdrowe podejście.

Czarna lista to jeszcze jeden wymyślony bat na bardzo  naiwne opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość alkoholowimowienie

Witam, alkohol w miejscu pracy nie wróży nic dobrego. I nie ważne w jakim charakterze pracuje. Na swoje usprawiedliwienie winnych szukamy w agencji.... Ale w drugą stronę, czy powierzylibyście opiekę swoich rodziców osobie która spożywa alkohol. W końcu jesteśmy za te osoby odpowiedzialne. Masz problem - wylecz to. Zgadza się, nikt z nas nie jest świety ale nie szukajmy na siłe winnych. Pracuje w branzy od 2009. Niejedno już widziałam, przeżyłam ale nigdy nie przyszło mi do głowy wychylić kieliszek. Jak coś mnie przerasta, składam broń i szukam szczęscia u innej rodziny...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijak -alkoholik zawsze będzie szukał winnych i zawsze wszystko zwali na osoby trzecie,,to normalne u takich nałogów,,oj ,jestem cięta też na pijaczki i pijaków ,,wszystko wszystkim ale pić w pracy to już wybieg poza zasięg:święty:  a jeszcze w takiej opiece? to już w ogóle odrzut na drugi kontynent z taką /kim moczymordą:płacz: nie wyobrażam sobie pijanej opiekunki u swoich np, rodziców ,,,ale są opiekunki co na przerwie muszą lecieć i piwo wypić jedno i drugie bo babka ją tak wkurza itd, też mi się to nie podoba,,powinna taka zmienic najpierw siebie a potem babkę,zmienic pracę  a nie się męczyć ,,jak ta praca ją tam męczy,,dużo pisac,,ale są takie opiekunki,,są,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle,że agencje są bardziej na opiekunki cięte jak zrezygnuje przed wyjazdem niż jak rezygnuje jak już pojedzie na jakieś toksyczne miejsce.Mnie 2 agencje współpracujące ze sobą wpisały pewnie na swoją czarną listę bo wiecej się do mnie nie odzywają zresztą ja do nich też.Ale bardzo wątpię,żeby podawały informację o mnie do innych agencji bo bez trudu znalazłam zatrudnienie w innej agencji.Nawet ostatnio dzwonili do mnie z jednej agencji i pytali czy jest mozliwośc abym przeszła do nich:)Ogólnie jest jeden wielki bałagan kazdy mówi co innego i jeszcze jeden na drugiego sama nie jedno już usłyszałam a nawet instruktarz,że jak nie podpisałam umowy to mogę zrezygnować w kazdej chwili i wyjechać na inne zlecenie z innej firmy i nawet ,że jak mam podpiasną umowę to i tak mogę zrezygnować przed wyjazdem .Nie będe pisać kto mi takich informacji udzielał bo łatwo sie domyslic i pracownicy robią dosłownie wszystko,żeby opiekunka wyjeżdżała właśnie z nimi.Bo jak w każdej pracy oni musza mieć efekty tzn.pozyskiwać nowe opiekunki bo mają ciągle nowe zlecenia.Na stronie jednej z agencji przeczytałam,że w najbliższym czasie bedzie zapotrzebowanie na około miliona opiekunów oczywiscie nie tylko z polski i nie tylko do Niemiec.A co mnie najbardziej wkurzyło,że niemiecki koordynator @Blondi wiesz o którego chodzi powiedział mi,że rodziny najczęsciej rezygnują z opiekuneów z powodu picia przez nich alkoholu a ja bez zastanowienia mu od powiedziadziałam na to ,że ze mnie 2 rodziny zrezygnowały tylko dlatego,że moja znajomość języka była nie wystarczająca ich zdaniem a w polskich firmach powiedzieli mi,że oni chcieli nawet kogoś co w ogóle nie zna języka i on też miał zastrzeżenia do mojej firmy a w mojej firmie do niego moją uwagi.Jeden gada na drugiego a nikt nie jest do końca w porządku i tak nami kołują a potem jak coś nie tak to winnego nie ma szukaj wiatru w polu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie całkowity ( !!! ) zakaz picia alkoholu jest całkowicie zrozumiały i nie ma o czym dyskutować. Na temat złodziejek w ogóle nie ma sensu strzępić języka. Kradzież powinna być ścigana w każdym przypadku.

Natomiast rezygnacja z wyjazdu na który wstępnie wyraziliśmy zgodę i zostaliśmy zaakceptowani przez rodzinę to już inna sprawa. Ważne powody tylko jak dla mnie mogą to usprawiedliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dla mnie całkowity ( !!! ) zakaz picia alkoholu jest całkowicie zrozumiały i nie ma o czym dyskutować. Na temat złodziejek w ogóle nie ma sensu strzępić języka. Kradzież powinna być ścigana w każdym przypadku.

Natomiast rezygnacja z wyjazdu na który wstępnie wyraziliśmy zgodę i zostaliśmy zaakceptowani przez rodzinę to już inna sprawa. Ważne powody tylko jak dla mnie mogą to usprawiedliwić.

Tak jestem tego samego zdania. Ja nawet do jednej firmy przesłałam zaswiadczenie od lekarza chociaz nie miałam jeszcze podpisanej umowy bo rozumie ich sytuację,że jak rodzina już wybierze opiekunkę to oni muszą się jakoś wytłumaczyć przed rodziną dlaczego ta opiekunka jednak nie przyjedzie a mogłam mieć to w nosie ale staram się zawsze postępować uczciwie wobec firmy chociaż oni mną to by się pewnie nie przejmowali jak ja bym się znalazła na ich miejscu.Potem się dziwią,że opiekunki rezygnują nawet po podpisaniu umowy i mają wszystko w nosie.Ja wyznaję zasadę nie czyń drugiemu co tobie nie miłe:)

A na temat postępowania agencji to mogłabym pisać i pisać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. agencje tak kręcą ,że momentami się gubią i jak regułki nie wypowie co ma powiedzieć to sie tak zagubi ,że na zadane pytanie nie wie pani jak odpowiedziec,,,pytanie poza regułką:płacz: obserwuję co niektóre agencje i widzę jak szybko zmienia się wynagrodzenie z wysokiego na o 100 euro niższe,,,czemu? wczoraj oferta za 1400 euro a dzisiaj ta sama o 1300 euro,,, także kręcanka na dobre,,omotanie ,zakręcenie,i tak to wszystko się miele:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista to jest specjalny program zainstalowany,gdzie jednym przyciskiem wszystkie firmy dostaja dane na temat tych osob,na ktore trzeba uważac,. wiec same sobie opinie wystawiaja. Bardzo  dobrze ze taki program jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość ana napisał:

Czarna lista to jest specjalny program zainstalowany,gdzie jednym przyciskiem wszystkie firmy dostaja dane na temat tych osob,na ktore trzeba uważac,. wiec same sobie opinie wystawiaja. Bardzo  dobrze ze taki program jest

Co znaczy osoby na które ma się uważać?

A moze opiekunowie stworzą listę agencji na które trzeba uważać i nie będzimy tu już pisać na temat agencji tylko każdy za pomocą tego czarodziejskiego przycisku dowie się tego co go interesuje:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość ana napisał:

Czarna lista to jest specjalny program zainstalowany,gdzie jednym przyciskiem wszystkie firmy dostaja dane na temat tych osob,na ktore trzeba uważac,. wiec same sobie opinie wystawiaja. Bardzo  dobrze ze taki program jest

Szkoda bardzo ,,może jeszcze jakaś magia,,wszyscy już by chcieli różczki,,przyciski to macie wszyscy w toaletach,,zaraz wszystko będzie specjalne dla firm,,sami są oszustami a szukają oszustów,,,masakra co się dzieje,,tralalallala   a my też mamy fajny program,,jednym guziczkiem na laptopku tylko paluszkiem puk i wyskakuje nam czy agencja jest w porządku czy ma isc w diabły,,,nie jesteśmy gorsi,,a jeszcze malo tego,to działa poczta pantoflowa,komórkowa, skypowa, WhatssApp,,to lepsze od waszych programów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość ana napisał:

Czarna lista to jest specjalny program zainstalowany,gdzie jednym przyciskiem wszystkie firmy dostaja dane na temat tych osob,na ktore trzeba uważac,. wiec same sobie opinie wystawiaja. Bardzo  dobrze ze taki program jest

To teraz już wiem dlaczego tak do mnie wydzwaniają z różnych firm a ja o ich istnieniu nawet nie wiedziałam bo oni mnie na tej czarnej liście odnależli i mają moje dane podane jak na talerzyku łącznie z numerem telefonu:hahaha::hahaha: i chyba się tym nie przejęli wcale bo mogą mieć u siebie w firmie nową opiekunkę:hahaha::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze podsumowałaś Maria Jolanta. Od siebie dodam,kiedyś już o tym pisałem, że gdy czekałem na akceptację rodziny, to innym firmom. gdy do mnie dzwoniły, mówiłem w czym rzecz. Raz tylko odwołałem zatwierdzoną akceptację, gdy się okazało, że ta sztela jest tania i zamiast 1200 zaproponowali mi 1000. Już po akceptacji.I Panie z biura odpisały mi ...rozumiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość ana napisał:

Czarna lista to jest specjalny program zainstalowany,gdzie jednym przyciskiem wszystkie firmy dostaja dane na temat tych osob,na ktore trzeba uważac,. wiec same sobie opinie wystawiaja. Bardzo  dobrze ze taki program jest

Pier...elisz Waćpanna! Program jest chyba zainstalowany w Twoim mózgu!:p Ostatni kretynizm, trzeba mieć jakieś pojęcie o czym się pisze! Nas niestety tym debilizmem nie przestraszysz!:d

1 minutę temu, kris napisał:

dostaja dane na temat tych osob,na ktore trzeba uważac

I wytłumacz łaskawie, co to znaczy uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość ana napisał:

Czarna lista to jest specjalny program zainstalowany,gdzie jednym przyciskiem wszystkie firmy dostaja dane na temat tych osob,na ktore trzeba uważac,. wiec same sobie opinie wystawiaja. Bardzo  dobrze ze taki program jest

Gosc ana myśli ,że tutaj są ełnuchy,zacofany naród, Etiopia:płacz: są też bezmózgi w Polsce,,:( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kinga napisał:

Widze robi sie nerwowo oho trzeba sie ewakuowac:hahaha:

Dlaczego nerwowo? @Blondi aluzję moją zrozumiała,:d, ja mam miejsce pracy, a agencje w postaci "gości" sieją ferment na wszystkich forach i tak jak zauważyła @Blondi mają opiekunów za przestraszonych bezmózgowców...

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Dla mnie to jak jakaś teoria spiskowa....

E tam zaraz spiskowa, postraszyć trochę niekumatych...>:( Ale my na tym forum nie z tych...:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...