Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Serenity napisał:

Odczytałam z opóźnieniem niestety nowe posty w tym temacie i powtórzę co już wcześniej pisałam. 

            Uważam, że właśnie wyjeżdżając do Niemiec za chlebem warto, a może nawet należy ? poznawać przerażająca historię drugiej wojny, ale przecież nie po to, żeby znienawidzieć Niemców, ale po to, żeby zrozumieć skąd nasza bieda, ta bieda, która każe nam wybierać taką formę pracę, gdzie faktycznie nieraz patrzą na nas z - nazwijmy to - wyższością ? I to często mimo naszego wykształcenia i umiejętności życiowych grubo przerastających naszych pracodawców ?  Ja czuję, że wszelkie pogardliwe  nastawienie do mnie w Niemczech nie wynika przecież z tego, że jestem Polką, ale z tego, że  wykonuję pracę, której żadna Niemka by nie wykonywała na takich zasadach jak ja. Z tym mi nie jest łatwo. Spotykając Polaków w Niemczech, nie tylko opiekunki, i czytając fora internetowe, zauważyłam też, że wielu emigrantów czy półemigrantów jak My,  wyhodowało sobie,czy może narzucono im, duże poczucie niższości, a nawet zwyczajnie pogardy do własnego kraju, a to już uważam za truciznę dla duszy - tego każdy z nas powinien uniknąć. Ja znam historię, więc nikt mnie nie nauczy i nie zasugeruje, że Polacy to licha gospodarka czy nędzna polityka, bo o zamożności narodów czy jednostek decydują nie cechy charakteru ogółu ale przekazywane  kapitały ( te nam rabowano )  oraz wolność i  stabilna sytuacja, , a tej to już zupełnie nie było w Polsce w ostatnich stuleciach. Myślę, że polska opiekunka w Niemczech musi przede wszystkich uniknąc pogardy dla swojego kraju i poczucia własnej gorszości. Nie znając historii trudno o to. Tak myślę, więc chętnie pogłębiam tę wiedzę z pożytkiem dla siebie.

        Sporo tu pisano o Ukraincach. Oni też mają problem z historią, nawet chyba większy niiż my opiekunki w Niemczech. Współczuję im wszystkim i mam nadzieję, że nie tylko zarobią sobie u nas, ale że zapanuje u nich spokój, bo Ukraina  jest jeszcze bardziej doświadczona niż Polska, a kraj jest sam w sobie przecież bogaty, tylko ludzie biedni. Tak , jeszcze trudniej być Ukraińcem niż Polakiem.

       

 

 

Chyba sam Pilsudski powiedzial o naszej ojczyznie -"kraj piekny tylko ludzie k*wy" xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, INEZ napisał:

Bo w tym temacie nie o takie problemy chodzi :|

Przeczytaj może kilka pierwszych postów bo one przynajmniej w temacie były i z nich dowiesz się również o jakie problemy chodzi .

W sumie mosz recht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, asna napisał:

W sumie mosz recht.

W temacie wypowiadałeś się i robiłeś to pięknie a to , że odbiegłeś na kilka centymetrów to nie powód , żeby Ci zwracać uwagę . Jak się wkurzę to zacznę wyłapywać tematy nie w temacie ....Patrzcie tylko ...same świętości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, INEZ napisał:

Dlatego się nie wypowiadam a nie tak jak ty nie wiesz w czym problem ale zacięcie  piszesz :trele:

Wypowiadać to może i nie wypowiadasz się " w temacie " , ale z zawziętością próbujesz robić jakąś gównoburzę ... w rękawiczkach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

W temacie wypowiadałeś się i robiłeś to pięknie a to , że odbiegłeś na kilka centymetrów to nie powód , żeby Ci zwracać uwagę . Jak się wkurzę to zacznę wyłapywać tematy nie w temacie ....Patrzcie tylko ...same świętości .

Czy mnóstwo postów jedynie z :oklaski:, :dobrze:, :tak: to są w "temacie". Bo ja już nie kumam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Wypowiadać to może i nie wypowiadasz się " w temacie " , ale z zawziętością próbujesz robić jakąś gównoburzę ... w rękawiczkach ...

Zawsze za gówna  biorę się w rękawiczkach i to nawet w białych takich gumowych i jednorazowych :trele:

Nawet Twój kolega potrafi kulturalniej dyskutować niż Ty i tematu się nawet trzyma .

Dzisiaj to radości mej nie zmąci nawet s............. to słowa piosenki ,żeby nie było ale przyznają trochę nie w temacie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Czy mnóstwo postów jedynie z :oklaski:, :dobrze:, :tak: to są w "temacie". Bo ja już nie kumam....

To są posty bardzo merytoryczne ...kudy nam maluczkim do nich ...do osób , które emotkami sypią jak z rękawa  ...My tylko klepiemy i nie wiemy nawet co :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

Zawsze za gówna  biorę się w rękawiczkach i to nawet w białych takich gumowych i jednorazowych :trele:

Nawet Twój kolega potrafi kulturalniej dyskutować niż Ty i tematu się nawet trzyma .

Dzisiaj to radości mej nie zmąci nawet s............. to słowa piosenki ,żeby nie było ale przyznają trochę nie w temacie :oops:

Ja to chamówa jestem , ode mnie nie wymagaj . Za to moi koledzy to sama kultura . Z byle kim się nie zadaję , tylko z kulturalnymi . Odchamić się muszę :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

:oklaski::tak:

I widzisz ? ...Nawet nie spostrzegłaś się , że udowodniłam Ci , że odbiegasz od tematów :oklaski:...Tyle , że do napisania miałaś naprawdę niewiele ...jedno kliknięcie na emotka i sprawa załatwiona . Za to cytowanie ...o to idzie Ci jak po maśle ...jak mało komu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I widzisz ? ...Nawet nie spostrzegłaś się , że udowodniłam Ci , że odbiegasz od tematów :oklaski:...Tyle , że do napisania miałaś naprawdę niewiele ...jedno kliknięcie na emotka i sprawa załatwiona . Za to cytowanie ...o to idzie Ci jak po maśle ...jak mało komu .

Nie wolno mi cytować czyjejś wypowiedzi???:szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

.jedno kliknięcie na emotka i sprawa załatwiona . Za to cytowanie ...o to idzie Ci jak po maśle ...jak mało komu

Basiu :cześć:ona kiedyś jako jolantap czy jak się tam zwał :dnawet nie umiała tych emotków wstawiać :słabo:tylko było haha :d chyba ktoś ją nauczył :haha:a teraz jeszcze może ktoś ją nauczy linki z Youtube wstawiać :hura::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, erika napisał:

Basiu :cześć:ona kiedyś jako jolantap czy jak się tam zwał :dnawet nie umiała tych emotków wstawiać :słabo:tylko było haha :d chyba ktoś ją nauczył :haha:a teraz jeszcze może ktoś ją nauczy linki z Youtube wstawiać :hura::szydera:

:trele: za to ciebie wiem jak "zwać":trele:

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...