Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Serenity napisał:

      Rząd Hitlera w Niemczech na długo przed wojną rozwjał na wielką skalę przemysł, a więc inwestowano w technologie i w wykształconą kadrę : inżynierów i sprawną organizację, cóż głównie pod kątem planowanej wojny. Ani specjalistów ani technologii Niemcy nie stracili po wojnie, a to jest decydujące. Ludzi z jakimś wykształceniem , choćby nieco lepszym zawodowym nie wysyłano na front, byli chronieni. W podbitych krajach inteligencje mordowano., co osłabiło na przyszłość konkurencje - mimo pozornie przegranej wojny.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Tannenberg

W Polsce jeszcze w latach 70tych brakowalo nawet wykształconych nauczycieli.

           A zyski materialne  ciągnięte z II wojny przez Niemców były  zupełnie realne : rabunek w krajach podbitych i darmowa praca niewolników.

Ale te fakty dobrze jest znać dla samych siebie , a nie w celu dyskusji z naszymi Pdp czy ich rodzinami.

:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malina 1 Żeby ktoś jawnie chwalił Hitlera to też już prawie niemożliwe. Na dobrą sprawę miałam jednego zdeklarowanego faszystę. Jeśli w ogóle to  jednak Niemcy przeważnie wypowiadają się krytycznie o działaniach w czasie II wojny tak jak twoi klienci, choć bywa, że obarczają Polskę winą za wojnę i okazują ogólną pogardę , ale najczęściej  przemilczają takie  sprawy.

choć zaczyna się nieco mówić w Niemczech o polskich ofiarach :

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-11-07/niemcy-chca-budowy-pomnika-polskich-ofiar-ii-wojny-swiatowej/

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !
Wczytałem się w posty  poruszające tematy  w niemieckich domach  na temat II WŚ. Delikatnie unikać takich rozmów . Nie dać się sprowokować. Czasami celowo to robią aby sprawdzić jakie jest nastawienie  opiekuna lub opiekunki do nich . Są rodziny  bardzo rozsądne i wiedzą o tych wydarzeniach  , ale są też  butni i pretensjonalni .Co to znaczy  zostali wypędzeni ?. Otrzymali  ode mnie  odpowiedź .Proszę zapoznać się z historią własnego kraju  okres II WŚ. To  wy macie  na terenie  swojego  kraju mnóstwo  obozów koncentracyjnych - tam się udajcie i  zobaczcie  co  wyprawiali  wasi  dziadziusiowie . Mój  dziadek  nie  przynosił  do domu  i  dawał w prezencie  budzików dziecięcych , które zostały zagazowane. Pracujemy  tu . Musimy na  pewne uszczypliwości przygryźć  wargi  ale też nie możemy  pozwolić sobie  aby traktowano  opiekuna  lub opiekunkę  jako parobka  lub  forma  rozkazywania  niewolnicza. Szybko  takie  relacje  się  kończyły .To  oni potrzebują opieki , to oni  są  chorzy  a  nie  MY !. Moim  może ,,przekleństwem ,, jest to  , że  znam  język niemiecki i  rozumiem  co  szepczą między sobą. Na nie które teksty  nie wytrzymuje i z grubej rury im  wale. Nikt nie ma prawa obrażać  osoby , która zajmuje się opieką  starca chorego. Cała  kadra  opiekunów i opiekunek  rozsianych w krajach niemieckojęzycznych  ciężko pracują. Narażają swoje  zdrowie  fizyczne , psychiczne i  obciążeni są  syndromem  stresu opieki  nad  starcami . A  wielebni  starcy  potrafią być kąśliwi  niczym  szerszenie .
Nie  dajcie się . Pozdrawiam  Was serdecznie .
Z  poważaniem  Franek Dolas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek Dolas mam na ten temat  podobne zdanie jak Ty  unikam tego tematu jak ognia ale jak już zostanie poruszony i ktoś próbowałby mnie w jakiś sposób prowokować i odwracać kota ogonem to chyba zachowałabym się mniej więcej tak jak Ty zalecasz:).Fajny post ,podoba mi się , zrobiłeś wejście smoka  na forum :) a na nie dobre wrażenie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, INEZ napisał:

@Franek Dolas mam na ten temat  podobne zdanie jak Ty  unikam tego tematu jak ognia ale jak już zostanie poruszony i ktoś próbowałby mnie w jakiś sposób prowokować i odwracać kota ogonem to chyba zachowałabym się mniej więcej tak jak Ty zalecasz:).Fajny post ,podoba mi się , zrobiłeś wejście smoka  na forum :) a na nie dobre wrażenie :haha:

mój pedzio powiedział ,że tatuś służył w łączności ,we francji ,na tyłach,na to odpowiedziałem ,że to nie dziwne ,że przegrali wojne bo większość żołnierzy służyła na tyłach i najwięcej ,w łączności ,zaopatrzeniu itp ...,przynajmniej tak ja od wielu słyszałem:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, maras1 napisał:

mój pedzio powiedział ,że tatuś służył w łączności ,we francji ,na tyłach,na to odpowiedziałem ,że to nie dziwne ,że przegrali wojne bo większość żołnierzy służyła na tyłach i najwięcej ,w łączności ,zaopatrzeniu itp ...,przynajmniej tak ja od wielu słyszałem:szydera:

:haha:a co Ty tak od rana z tymi tyłami wyskakujesz?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie wypowiem się ... Niemcy mieli swoje Hitlerjugend i tak edukowali młodzież ... swoje kolejne społeczeństwo, teraz mają Rotes Kreuz  i tam jest wiele młodzieży, którą się edukuje w zupełnie inną stronę .., ale i tak hodują wąskich specjalistów po to tylko żeby nie było tych, którzy ogarniają całość ... bo oni nie radzą sobie z historią w, której uczestniczyli. Ja nie wiem czy ta demencja nie jest wyrzucaniem z pamięci narodu tego co w tej pamięci nie może być i budowaniem kolejnego ideała, ale już przeciwnego. :|Też uważam, że to oni mają problem a nie my, ale mówi się też, że gówno prawda, więc wychodzi na to, że robimy wszystko żeby tej prawdy się pozbyć ... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maras1 napisał:

mój pedzio powiedział ,że tatuś służył w łączności ,we francji ,na tyłach,na to odpowiedziałem ,że to nie dziwne ,że przegrali wojne bo większość żołnierzy służyła na tyłach i najwięcej ,w łączności ,zaopatrzeniu itp ...,przynajmniej tak ja od wielu słyszałem:szydera:

 

Po prostu kapitalna analiza wojskowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...