Skocz do zawartości

Dlaczego zmieniamy agencję?Powody!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy tutaj przytoczyć parę a może więcej powodów ,,dlaczego zmieniamy agencję!

-brak kontaktu,trudności z połączeniem się z agencją,,nie zawsze jest komu odebrać niechciany telefon

-zbyt niskie wynagrodzenie,,pracując ponad rok każdy chce podwyżkę a nie stać dalej na 1000 euro

-terminy wynagrodzen i waluta,są takie co płacą ratami,,albo tylko w złotówkach ,albo pół na pół,ale są i takie co wszystko w euro,

-brak karty A1 i EUKZ

-brak rzetelnej informacji o stanie zdrowotnym PDP ,,o warunkach mieszkalnych

-brak pomocy ze strony agencji w trudnych sytuacjach panujących na stelli, brak zainteresowania

-brak szacunku do zatrudnionych pracowników/opiekunek/ów/

-zbyt długi okres oczekiwania na ofertę,,są takie co są mistrzami w przetrzymywaniu opiekunki w Pl a do tego przetrzymywania można śmiało dodac kłamstwa i krętactwa ze strony pan w biurach,

-umowa-umowy niektóre zbyt bardzo długie i zagmatwane ,,

-odprowadzane składki ZUS

to napewno tylko częsc ,,jest więcej powodów dla których zmieniamy agencję,,,

dla mnie ważny jest szacunek,,bo ja swoją pracę wykonuję dobrze,moi PDP mnie szanują ,to czemu moja agencja ma mnie za gówniarę? ważne jest wynagrodzenie i terminy wypłat,,oraz krótki okres czekania na ofertę i to są moje powody dla których zmieniam też agencję,,,piszcie jakie są Wasze powody,,może panie -agencyjne poczytają  i się troszkę poprawią??:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta EKUZ to wszędzie chyba tylko w sferze obietnic jest...

Agencji nie zmieniłam ale zmienię jeśli nie będzie dla mnie zlecenia albo będą tylko za małe pieniądze. Na kontakt z agencją narzekać nie mogę, traktują mnie też bardzo miło i nie lekceważą. Umowa jak w większości przypadków chroni tylko jedną stronę, też norma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi i wszystko w temacie! najgorszy jest ten brak kontaktu... kuzwa, co mnie obchodzi fakt, ze oni maja weekend a po weekendzie swieto, jak miala mi dojechac zmienniczka w piatek na wieczor, nie dosc, ze pinda nie poinformowala nikogo, ze nawet walizki nie pakuje to jeszcze nie zadzwonila, nic... no i ja siedzie i czekam, dzwonie do niej zeby sie zapytac gdzie jest jej bus, o ktorej dojedzie, a ona, ze jest w domu i nie wybiera sie na razie.... agentura nie odbiera, ja nastepnego dnai mialam do domu jechac, wkurzona na maksa.... przeciez dziadka nei zostawie.... dali mi kogos ale kolo wtorku i musialam zostac do wtorku.... no i jeszcze te haselka rodziny pdp, zero wdziecznosci, tylko mnie sie oberwalo, ze te Polki takie nieslowne... a agentura? jak sie w koncu dodzwonilam to uslyszalam: ale my mamy weekend.... kuzwa, a ja nie mam weekendu, nie mam wyjazdu do domu, nic.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie powody podane ja jeszcze dodam,ze jak chcesz wrócić na poprzednie zlecenie to masz siedzenie 2 miesiace w domu albo i dłuzej no chyba ,ze jestes tam pierwsza to wtedy mozna powiedzieć,ze chcesz wrócic po miesiacu ale to tez zalezy podobno od rodziny czy zgodza się na taki system.A ignorancja ze strony agencji to siega czasami zenitu bo oni pracują od poniedziałku do piatku.Brak całodobowego koordynatora więc poza godzinami pracy biura w Polsce jesteś zdana tylko na siebie a czasami w godzinach pracy nie mozna się dodzwonić tylko włacza się sekretarka:) Brak podwyzek jak wyjedziesz na zlecenie za dana stawkę to by chcieli zebyś tam pracowała nawet 5 lat za te same pieniadze.W umowach zapisy o premi uznaniowej a ja nie wiem czy w ogóle ktoś taką premie dostaje i za co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Betty napisał:

@Blondi i wszystko w temacie! najgorszy jest ten brak kontaktu... kuzwa, co mnie obchodzi fakt, ze oni maja weekend a po weekendzie swieto, jak miala mi dojechac zmienniczka w piatek na wieczor, nie dosc, ze pinda nie poinformowala nikogo, ze nawet walizki nie pakuje to jeszcze nie zadzwonila, nic... no i ja siedzie i czekam, dzwonie do niej zeby sie zapytac gdzie jest jej bus, o ktorej dojedzie, a ona, ze jest w domu i nie wybiera sie na razie.... agentura nie odbiera, ja nastepnego dnai mialam do domu jechac, wkurzona na maksa.... przeciez dziadka nei zostawie.... dali mi kogos ale kolo wtorku i musialam zostac do wtorku.... no i jeszcze te haselka rodziny pdp, zero wdziecznosci, tylko mnie sie oberwalo, ze te Polki takie nieslowne... a agentura? jak sie w koncu dodzwonilam to uslyszalam: ale my mamy weekend.... kuzwa, a ja nie mam weekendu, nie mam wyjazdu do domu, nic.... 

Powinni mieć telefon "alarmowy" - czynny całą dobę, z niedzielami i świętami włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniamy nieraz agencję i zmieniamy też PDP ,,bo jak jedni tak i drudzy by chcieli takich kosmitów z full odnogami,,:hahaha::hahaha::hahaha: i tylko robić i robić i mało i malo i więcej i więcej i szybciej i pot się po dupie leje i ciągle zle i zle-hahahaha:płacz: wtedy taka nie ma wczasow tylko pracę niewolnika,,ale są takie co kochają taką pracę ,,chwalą sobie miejsce,,cieszą się ,że mogą dużo pracowac-hahahaha i niech głupie pracują-prawda?

14b3c135a35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi uważam podobnie jak Ty i podpisuję się pod twoją listą. 

             Dla mnie decydującym powodem do rezygnacji jest brak reakcji agencji gdy informuję ich, że chcę zjechać, bo mam konkretne powody i je podaję.  Z reguły informuję wtedy, że przetrwam w danym miejscu powiedzmy tydzień. Jeśli są jakiekolwiek naciski albo lekceważenie mnie to rezygnuję z agencji. Za długo w tym siedzę, żeby nie umieć ocenić sytuacji. Dobra agencja to taka, która to akceptuje i dajmy na to podejmie starania, żeby przeslać mnie dalej w Niemczech, bo jasne, że powrót o kraju to koszt też dla mnie. Jeśli lekceważą taką sytuację, że chcę zrezygnować ja rezygnuję z agencji.

          No i oczywiście, ważne są finanse i płacenie Zus.

          A kartę Ekuz zawsze my dawano.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Jestem nowa na tym forum i mozna powiedzieć ze tez nowicjuszka jesli chodzi o prace jako op. Mimo krótkiego stażu ( ok  8 miesięcy ) zgadzam sie Blondi jesli chodzi o dobre traktowanie nas przez pracowników agencji. Juz przy pierwszym wyjeździe zostałam zaatakowana przez prac. Agencji ze kierowca nie moze dowieźć mojej zmienniczki na miejsce ponieważ droga jest częściowo zamknięta a kierowca nie moze sobie poradzić z navi..... nadmienię ze droga juz zamknięta z tego co sie dowiedziałam ponad 2 lata .... a ja muszę informować .... byłam w szoku... a pani z ag. nawet nie przeprosiła pozniej ..... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

Zmieniamy nieraz agencję i zmieniamy też PDP ,,bo jak jedni tak i drudzy by chcieli takich kosmitów z full odnogami,,:hahaha::hahaha::hahaha: i tylko robić i robić i mało i malo i więcej i więcej i szybciej i pot się po dupie leje i ciągle zle i zle-hahahaha:płacz: wtedy taka nie ma wczasow tylko pracę niewolnika,,ale są takie co kochają taką pracę ,,chwalą sobie miejsce,,cieszą się ,że mogą dużo pracowac-hahahaha i niech głupie pracują-prawda?

14b3c135a35.png

@Blondi święta prawda...W pełni się z Tobą zgadzam w każdym aspekcie i z tym,co dopowiadają inne koleżanki... Ot,nic dodać...nic ująć. Bywają chwile i sytuacje,że naprawdę brakuje nam rąk i myślimy za co tu najpierw się wziąć. A w tle powyższego obrazka brakuje zesranej babki od pasa po kostki :płacz:...bo i takie scenariusze musimy przerobić niestety. Paniusie w agencjach i właściciele firm nie mają zielonego pojęcia ile ta praca wymaga od nas poświęcenia i anielskiej cierpliwości - nie szanują opiekunów.. Ot,co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że brak szacunku agencji wobec opiekunki jest jednak dość rzadki. W kazdym razie mnie to jakoś nie spotykalo za czesto.

Nieraz jednak odrzucila mnie pewna prostackosc już na dzien dobry i nie podpisalam umowy, ale co ciekawe byli to Polacy mieszkajacy czy mnawet urodzeni w Niemczech i tam prowadzacy swoje biznesy czy zatrudnieni w agencjach. Co do pracowników agencji w agencji w Polsce to wzory kultury. A co innego z kolei wlasciciele malych agencyjek - tym nieraz wiele brakuje pod wzgledem kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mago napisał:

Byc moze trafiłam na zły humor agentki ... możliwe ...

Trafiłaś na wzór ,pokaz jakim  panie z agencji darzą opiekunów,,to był początek a jak by dalej się potoczyło ,napewno nie lepiej,,każdy z nas ma fochy:hahaha: ale są pewne granice,,dziewczyny zatrudnione w agencji mają powyżej 20 lat i co taka będzie pouczać starą babę,,która przeszła nie jedno w życiu a ona dopiero się tego będzie uczyła,,wystarczy aby się nauczyly trochę kultury i pokory też,,szacunku i zrozumienia drugiego człowieka a będzie dobrze,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naukę pokory podobno nigdy nie jest za późno ;-) Może którąś z obecnie pracujących pań w biurze też przyciśnie i będzie musiała wyjechać do pracy jako opiekunka - i wtedy przejdzie szkołę życia, zwłaszcza jak trafi w nie najlepsze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce pracownik biurowy tskiej agencji tez sobie lekko nie dycha. Niektorzy sterroryzowani nie lepiej od nas... A i wyleciec moga szybko z posady, bo kto w Polsce sie z panienka z biura liczy?

     Nie wiem co bym wolala : moja robote czy biurko w cudzej agencji...

   Rzadzi nami grupka kapitalistow i oni tam ustawiaja. maszynke do wyciskania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

W Polsce pracownik biurowy tskiej agencji tez sobie lekko nie dycha. Niektorzy sterroryzowani nie lepiej od nas... A i wyleciec moga szybko z posady, bo kto w Polsce sie z panienka z biura liczy?

     Nie wiem co bym wolala : moja robote czy biurko w cudzej agencji...

   Rzadzi nami grupka kapitalistow i oni tam ustawiaja. maszynke do wyciskania. 

A ja znam ze słyszenia co najmniej kilku pracowników agencji,którzy wszystko olewają równo i jeszcze tam pracują:( ale moze te agencje właśnie tego od nich wymagają:hahaha: Ja wolałabym biurko w agencji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Beata Giz napisał:

Joluś - branże znasz, język masz, złóż CV do jakiejś. Ale pytanie czy oni pracownikom w biurze płacą tak jak nam?

Nie nadaje się bo nie potrafię tak perfekcyjnie kłamać jeszcze musiałabym jakieś kursy zaliczyć i pranie mózgu:rozpacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie warunki aby tylko agencje otworzyć ,,punkt mam świetny ,sprzęt cały mam -wszystko,,tylko poszukać sobie agencje niemiecką z jaką bym mogła podjąc współpracę aby wyszukiwali mi oferty i fajne dziewczyny zatrudnić i nie musi być tych rodzin i opiekunek full i dzialać_prawda? zaczynam już pomału myślec o czyms takim,,chodz bardzo nie chce zakladać dialalności,,bo chcę trochę odpocząc od tej papierkologi,,całe życie miałam,,więc trochę oderwania od urzędów dobrze robi też,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po zatym na strasznym zadupiu mieszkam i agencji w poblizu nie ma no chyba zeby mi dali pracę z wyzywieniem i zamieszkaniem:hahaha: zastanowie się jeszcze:hahaha:

1 minutę temu, Blondi napisał:

A ja mam takie warunki aby tylko agencje otworzyć ,,punkt mam świetny ,sprzęt cały mam -wszystko,,tylko poszukać sobie agencje niemiecką z jaką bym mogła podjąc współpracę aby wyszukiwali mi oferty i fajne dziewczyny zatrudnić i nie musi być tych rodzin i opiekunek full i dzialać_prawda? zaczynam już pomału myślec o czyms takim,,chodz bardzo nie chce zakladać dialalności,,bo chcę trochę odpocząc od tej papierkologi,,całe życie miałam,,więc trochę oderwania od urzędów dobrze robi też,,

Jak już praca w agencji to  we własnej:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...