Skocz do zawartości

Dlaczego warto pić sok z pomidorów?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Upały powodują, że w naszym organizmie bardzo szybko występuje niedobór elektrolitów, a to powoduje osłabienie i problemy z sercem. Pocąc się organizm traci cenne witaminy. By temu zapobiec, powinniśmy pić dużo soków i uzupełniać braki magnezu i potasu.

Naturalny sok z pomidorów dostarcza organizmowi niezbędnych witamin, m.in. A, B i C. Zawiera też cenny w okresie letnim potas, który neutralizuje szkodliwy nadmiar soli w naszej diecie, powodujący zwiększone ciśnienie tętnicze, zatrzymywanie wody oraz skurcze mięśni. Obecny w soku potas wpływa pozytywnie na funkcjonowanie naszego mózgu, polepszając jego zaopatrzenie w tlen.

Witamina A działa korzystnie na nerwy wzrokowe, wzmacniając je u osób pracujących przy komputerze i spędzających czas przed telewizorem. Ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego do swojego jadłospisu powinny wprowadzić ten sok kobiety oczekujące dziecka, a także osoby żyjące w ciągłym stresie. Naturalny sok z pomidorów ma też dużo błonnika i niską wartość energetyczną, dlatego bez obaw mogą go pić osoby odchudzające się. Poza tym pomidory zawierają karoten i likopen – składniki, które nadają im czerwony kolor i wykazują silne działanie antyoksydacyjne. Badania wykazały, że osoby, które często jadły pomidory są aż o 40 procent mniej narażone na raka niż osoby, które nie miały ich w swoim jadłospisie. Zawarta w soku witamina C zwiększa stopień dotlenienia skóry i wzmacnia drobne naczynia krwionośne, ożywiając ją i dodając blasku, a witamina E chroni przed powstawaniem zmarszczek i przedwczesnym starzeniem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wiem,wiem ,że soczek pomidorowy ale tylko taki 100% pomidorowy to jest zdrowy tak samo jak soczek z buraczków czerwonych ,też jest bardzo zdrowy.A jaki soczek nie jest zdrowy-czytając cokolwiek o sokach to wszystkie są bardzo zdrowe ale w ograniczonych ilościach aby się nie zasokować...tylko pytanie gdzie są te pachnące pomidory ??

nie ma...są sztuczne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
O 29.03.2015 at 13:22, Blondi napisał:

Wiem,wiem ,że soczek pomidorowy ale tylko taki 100% pomidorowy to jest zdrowy tak samo jak soczek z buraczków czerwonych ,też jest bardzo zdrowy.A jaki soczek nie jest zdrowy-czytając cokolwiek o sokach to wszystkie są bardzo zdrowe ale w ograniczonych ilościach aby się nie zasokować...tylko pytanie gdzie są te pachnące pomidory ??

nie ma...są sztuczne

Co prawda nieco "wiekowy" ten wpis, ale zapoznaję się z funkcjonowaniem tego forum i przeczytałem o soku z buraczków. Mogę tylko po raz dwudziesty i piąty potwierdzić, że ten sok jest rewelacyjny.

Co do pomidorowego, to osobiście muszę z nim uważać. Gdy zbyt często go piję, na skórze pojawiają się czerwone, małe placki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Knorr napisał:

Co prawda nieco "wiekowy" ten wpis, ale zapoznaję się z funkcjonowaniem tego forum i przeczytałem o soku z buraczków. Mogę tylko po raz dwudziesty i piąty potwierdzić, że ten sok jest rewelacyjny.

Co do pomidorowego, to osobiście muszę z nim uważać. Gdy zbyt często go piję, na skórze pojawiają się czerwone, małe placki. 

Za dużo potasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...