Skocz do zawartości

Częstotliwość wymiany opiekunek.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

swego czasu mialam 3 na 1 i problemy z agencja zeby ktos przyjechal na tan krotki czas...nawet jak przjechala raz pani to ona decydowala co i jak ale ja je powiedzialam ze nie tak i bedzie po mojemu ...koniec koncow...redzina z niej zrezygnowala, na innym zleceniu bylo podobnie...na jeszcze jednym rowniez....takie wyjazdy byly powodowane faktem ze moje platnosci iproza zycia spoczywaja sa zdane na jedna slownie jedna pare rak czyli moja...i tak musialam to ogarniac zeby byla kasa na te 4 tygodnie wolnego, byla .zlosc, wscieklosc i i tesknota...najdluzej bylam 5 miesiecy...i tego nie powtorze...o nie...chociaz nie wiem jak dobre bylo to zlecenie..

potem zaczelam jezdzic 6-7 tygodni na 4-5 wolnego ...nie jesr zle ale irytuje mnie to ciagle siedzenie w busie...

irytuja mnie walizki no bo przeciez...nie oplaca sie rozpakowywac...

obecnie jestem od konca maja do polowy sierpnia ale za to po raz pierwszy od czasu jak jezdze bede miala 

6  tygodni wolnego...i to nie dlatego ze pdp zeszla ale dlatego ze tak chce...w koncu moge pomyslec o urlopie jak o wolnym a nie "o boze...a oplaty?"jezeli bedzie ok to wroce tu 24 wrzesnia i zostane do  20 grudnia...dla niektorych t dlugo i to rozumiem ale zeby potem sie cieszyc luzem musze na to miec pieniadze ...nie lubie obgryzac paznkoci i nerwowo albo i nie czekac co mi sie trafi..ja chyba kiedy pisalam..lubie miec pewne rzecy poukladane....

mam teraz spokoj psychiczny ale....nadal w czasie urlopu nie zarabiam...

inna sprawa ze nie kazdy czuje sie na silach nawet psychiczne byc tu na wypadek ewentualnej stalej zmiany...cale powiedzmy  6-7 tygodniu...

poki co....ja ustawiam zjazd pod siebie a rola firmy jest poszukac zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Basiaim napisał:

Ja niestety, nie mogę sobie pozwolić na wyhamowanie.

Utrzymuję się sama, tylko z tego, co w De zarobię + córka na stanie.

Niestety, dłuższe urlopy dają mi po kieszeni.

U mnie mąż ogarnia rzeczywistość czyli wszystkie płatności i żarełko. Ja zarabiam na "cukierki" czyli budowa, ogród i samochód. Powoli planujemy jakiś wspólny urlop. Jak dotąd nie było na to kasy, ale dzieci wyuczone   zarabiają na siebie, dom wykończony i ogrodzony , ogród końcówka, więc nieśmiało zaczynam marzyć o wojażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jezdzimy na tych samych zasadach ...albo wszystko na jednej glowie wiec dlugie urlopy daja po kieszeni albo..pracuja obie strony ale...realizuja inne rzeczy...portfel przemawia bardziej niz niektorym sie wydaje i nawet jezeli czasami sie buntujemy...tupiemy nozkami...i to portfel nami kieruje...w mniej lub bardziej brutalny sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, lucyna.beata napisał:

no to jezdzimy na tych samych zasadach ...albo wszystko na jednej glowie wiec dlugie urlopy daja po kieszeni albo..pracuja obie strony ale...realizuja inne rzeczy...portfel przemawia bardziej niz niektorym sie wydaje i nawet jezeli czasami sie buntujemy...tupiemy nozkami...i to portfel nami kieruje...w mniej lub bardziej brutalny sposob

:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucyna.beata napisał:

no to jezdzimy na tych samych zasadach ...albo wszystko na jednej glowie wiec dlugie urlopy daja po kieszeni albo..pracuja obie strony ale...realizuja inne rzeczy...portfel przemawia bardziej niz niektorym sie wydaje i nawet jezeli czasami sie buntujemy...tupiemy nozkami...i to portfel nami kieruje...w mniej lub bardziej brutalny sposob

 

pobrane (6).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucyna.beata napisał:

moge pomyslec o urlopie jak o wolnym a nie "o boze...a oplaty?"

Ja mimo trudności zawsze staram się jakiś wypoczynkowy urlop zorganizować.

Fakt, że nie są to jakieś egzotyczne all inclusive, bo płacę x2 jadąc z córką, ale kilka razy w roku gdzieś jedziemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że każdy ustawia swoją pracę  jak może i potrzebuje, 

ale sądzę, że pieniądze to na prawdę nie wszystko.

Kto ma jakiegoś partnera życiowego albo młodsze dzieci  to nie będzie siedział miesiącami w Niemczech,

bo straci więcej niż to wszystko warte,

a kto nie ma rodziny  to sam na siebie nie potrzebuje chyba  aż tak wiele ? Chyba, że potrzebuje ?

Cóż, tak czy inaczej :

kto nie znajdzie czasu na solidny odpoczynek ten będzie musiał znależć czas na solidne chorowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Basiaim napisał:

Ja mimo trudności zawsze staram się jakiś wypoczynkowy urlop zorganizować.

Fakt, że nie są to jakieś egzotyczne all inclusive, bo płacę x2 jadąc z córką, ale kilka razy w roku gdzieś jedziemy.

 

a wiesz ze ja po zleceniach najlepiej odpoczywam u siebie?? rower, moje morze, moje koty..cisza i spokoj....no i dwa syny moje...ja wiem ze trzeba sie zregenerowac itd ale..mi poki co...to odpowiada...czasami we trojke czasami we dwojke uciekamy przed siebie na caly dzien...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Serenity napisał:

Jasne, że każdy ustawia swoją pracę  jak może i potrzebuje, 

ale sądzę, że pieniądze to na prawdę nie wszystko.

Kto ma jakiegoś partnera życiowego albo młodsze dzieci  to nie będzie siedział miesiącami w Niemczech,

bo straci więcej niż to wszystko warte,

a kto nie ma rodziny  to sam na siebie nie potrzebuje chyba  aż tak wiele ? Chyba, że potrzebuje ?

Cóż, tak czy inaczej :

kto nie znajdzie czasu na solidny odpoczynek ten będzie musiał znależć czas na solidne chorowanie.

ale jak sama zauwazylas..kazdy z nas z innego materialu zbudowany...ja dojrzewam od miesiaca ze moge na luzie sobie pobyczyc sie, ...pierwszym waznym korkiem dla mnie bylo powiedzenie NIE dla demencji i alzheimera....i nocek..., potem NIE dla toksycznej atmosfery w rodzinie...kolejnym bylo...MAM URLOP i to cale 6 tygodni....nastepny ....a to sie zastanowic musze....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucyna.beata napisał:

ale jak sama zauwazylas..kazdy z nas z innego materialu zbudowany...ja dojrzewam od miesiaca ze moge na luzie sobie pobyczyc sie, ...pierwszym waznym korkiem dla mnie bylo powiedzenie NIE dla demencji i alzheimera....i nocek..., potem NIE dla toksycznej atmosfery w rodzinie...kolejnym bylo...MAM URLOP i to cale 6 tygodni....nastepny ....a to sie zastanowic musze....;)

Następny to nie zapominać o poprzednich !!!! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lucyna.beata napisał:

a wiesz ze ja po zleceniach najlepiej odpoczywam u siebie?? rower, moje morze, moje koty..cisza i spokoj....no i dwa syny moje...ja wiem ze trzeba sie zregenerowac itd ale..mi poki co...to odpowiada...czasami we trojke czasami we dwojke uciekamy przed siebie na caly dzien...

 

Bo Ty masz mój ukochany Bałtyk "na stanie " ...a ja muszę za niego " słono " płacić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Afryka napisał:

Bo Ty masz mój ukochany Bałtyk "na stanie " ...a ja muszę za niego " słono " płacić .

wiem afryko wiem...nawet nasze gory przegrywaja konkurencje ...woda to woda ale nie byle jaka.....moja, nasza, slona, brudna, ale...moja ...i kawa na balkonie z widokiem na ta wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...