Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, SYLWIAK napisał(a):

Dzieńdoberek, serniczek upieczony, kto ma ochotę zapraszam po pauzie na kawę 🤗

IMG_20240221_112346.jpg

Zaraz, zaraz. Zrobiłaś sernik, ale zapraszasz na kawę? Rozebrałam się, zapraszam na rozmowę telefoniczną. Chyba, że to ma być w sensie rozebrałam się (sernik), zapraszam na kawę.

Dzień dobry. Dzisiaj mamy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Dzień Walki z Reżimem Kolonialnym
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

Miłego dnia!

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker jak ty wszystko potrafisz skomplikować 😂 chcesz kawę, dostaniesz kawę. Kto chce sernik i kawę, dostanie sernik i kawę 😂

33 minuty temu, Joker napisał(a):

Zaraz, zaraz. Zrobiłaś sernik, ale zapraszasz na kawę? Rozebrałam się, zapraszam na rozmowę telefoniczną. Chyba, że to ma być w sensie rozebrałam się (sernik), zapraszam na kawę.

Dzień dobry. Dzisiaj mamy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Dzień Walki z Reżimem Kolonialnym
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

Miłego dnia!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SYLWIAK napisał(a):

jak ty wszystko potrafisz skomplikować

Kawa na ławę :)

Słyszeliście, że dzisiaj zmarł Tomasz Komenda. Jakie to życie jest niesprawiedliwe. Cieszmy się tym co mamy, bo mogło być gorzej. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odchudzam się! A w zasadzie to zadałam sobie trud rezygnacji z przyjemnego jedzenia słodyczy w Wielkim Poście..trzymam się twardo, bo tylko raz jadłam mały kawałek ciasta 🤪🤣

Poza tym prawie miałabym zmianę już, ale jak się dowiedziała dziewczyna, że są myszy na strychu i na dodatek raz - góra 2 w tygodniu przylazi przyjaciółka Sędziego,tak uznała że będzie chora do nadal 🤪

Czyli na razie nie wiem gdzie mnie przewiozą,ani nie wiem kto tu przyjedzie..🤔🤣🤣

Będę siedzieć jak żona Popiela do czerwca, otoczona wianuszkiem mysim 🤣🤣🤣

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, beatrix+ napisał(a):

ale jak się dowiedziała dziewczyna, że są myszy na strychu

Jak się dowiedziała? Od agencji? Ty lepiej mów, że myszy już sobie poszły. Najwyżej wrócą...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ankka2 Zwyczajnie, powiedziałam.To się dowiedziała

Zawsze mówię prawdę co się dzieje na szteli i tyle! 

Raz chyba tylko miałam przypadek, że agencja zataiła przed zmienniczką chęć mojego kontaktu,bo firmie powiedziałam że meldunek zdam kolejnej pani dokładnie.Zatem nie mogąc się doczekać konkretnej odpowiedzi, dlaczego nikt jeszcze do mnie nie dzwonił, zamówiłam busa na dzień końca umowy, walizeczka, torebeczka i keine wieder sehen!

I tu też tak zrobię,jak żadna kolejna Mysia nie przyjedzie, bo kto bogatemu zabroni,no kto?🤪🤣🤣

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, beatrix+ napisał(a):

@Ankka2 Zwyczajnie, powiedziałam.To się dowiedziała

Zawsze mówię prawdę co się dzieje na szteli i tyle! 

Raz chyba tylko miałam przypadek, że agencja zataiła przed zmienniczką chęć mojego kontaktu,bo firmie powiedziałam że meldunek zdam kolejnej pani dokładnie.Zatem nie mogąc się doczekać konkretnej odpowiedzi, dlaczego nikt jeszcze do mnie nie dzwonił, zamówiłam busa na dzień końca umowy, walizeczka, torebeczka i keine wieder sehen!

I tu też tak zrobię,jak żadna kolejna Mysia nie przyjedzie, bo kto bogatemu zabroni,no kto?🤪🤣🤣

Pochwalam, też zawsze mówię prawdę. Zdarzyło mi się raz,jak w innej firmie pracowałam, że podopieczna w porozumieniu z firmą nie dały mojego numeru zmienniczce, żebym jak to podopieczna powiedziała "jej nie obgadała"🤣 Na życzenie podopiecznej przekazanie obowiązków odbywało się w języku niemieckim czemu owa "dama" bacznie się przysłuchiwała. W pewnym momencie, gdy zmienniczka po raz kolejny mówi że nic nie rozumie, babka się poddała i kazała po polsku jej wytłumaczyć o co biega.Generalnie i ja i zmienniczka zostaliśmy wsadzone na MINĘ taką, że ho Ho. Wyraz twarzy zmienniczki, kiedy zaczęło do niej docierać, że nic a nic się nie zgadza z przedstawionym opisem był nie do zapomnienia. Mój zapewne też jak tam trafiłam. Szybko pożegnałam agencję i wróciłam do poprzedniej. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz Sędzia zabity został moim wzrokiem wczoraj rano, kiedy to na śniadanko szefuńciowi naszykowalam pyszną owsiankę z boróweczkami, pokrojonymi truskaweczkami, oblaną strużką malinowego soku i kropelką miodku..
2 łyżki jedzonka trafiły do sędziwej  "gąbki", reszta...do śmieci .

I to był pierwszy powód Wysokiego Sądu do zabicia dziada wzrokiem.🤪🤣🤣

Dwa kolejne...nie, 3 mordy nastąpiły tuż zaraz,gdy musiałam zmuszać go do mycia zębów, golenia się i umycia łapek...

Boszsz...ileż było miauczenia, marudzenia, gadania i wzdychania jak też oczóff do nieba kierowania, że jest przymuszony do katorżniczej pracy, przeca robił to wczoraj, albo właśnie przed chwilą.

Tu muszę czytelnikowi wytłumaczyć, że cała guano prawda, bo Sędzia boi się bardziej kranówy niźli Biruta święconej 😎 
I do jego higieny przychodzą służby, bo mnie nie da się dotknąć 😎
Czyżby dowiedział się jak skończył wróbelek w mojej garści?🤔Na widok którego to rodzony Pan mąż wziąwszy głęboki oddech, rzekł...

I dać takiej ptaka do ręki 

...bo wróbelek faktycznie zawału dostał 😎 i zdechł

Tak, czy siak wyszykować go musiałam na termin do podolożki, coby Sędzia ciut pachniał jadąc do ludzi..

O odpowiedniej godzinie zajechała pod chałupę przyjaciółka Papy i wywiozła go w miasto...

A ja byłam tak wykończona psychicznie, jakbym 40 dzieci z różnymi zespołami upośledzeń wychowywała przez miesiąc, nie mając w tej kwestii żadnego pojęcia.🙃😎
 Nie wspomnę, że cały dzień się dopominał swoich pieniędzy, i żadne tłumaczenia że mu są niepotrzebne, że wszystko jest zapłacone zwyczajnie nie skutkowały.

I w zasadzie to już i ja dostaję fixum - dyrdum..
Czy demencja jemu się pogłębia, czy mnie chyto, a on zdrowieje i sobie przypomina, że to on rządził i miał władzę tudzież pieniądze, a nie ta baba w fartuszku kuchennym 🤣🤣🤣🤪

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2024 o 09:09, SYLWIAK napisał(a):

Pochwalam, też zawsze mówię prawdę. Zdarzyło mi się raz,jak w innej firmie pracowałam, że podopieczna w porozumieniu z firmą nie dały mojego numeru zmienniczce, żebym jak to podopieczna powiedziała "jej nie obgadała"🤣 Na życzenie podopiecznej przekazanie obowiązków odbywało się w języku niemieckim czemu owa "dama" bacznie się przysłuchiwała. W pewnym momencie, gdy zmienniczka po raz kolejny mówi że nic nie rozumie, babka się poddała i kazała po polsku jej wytłumaczyć o co biega.Generalnie i ja i zmienniczka zostaliśmy wsadzone na MINĘ taką, że ho Ho. Wyraz twarzy zmienniczki, kiedy zaczęło do niej docierać, że nic a nic się nie zgadza z przedstawionym opisem był nie do zapomnienia. Mój zapewne też jak tam trafiłam. Szybko pożegnałam agencję i wróciłam do poprzedniej. 

Potrzymają @beatrix+ rok to nie tylko nie powie o myszach, ale zacznie opowiadać o premiowaniu każdego zadania i czuciu się jak w spa. Czas zrobi swoje. 

Dzień dobry! Zimno, mokro, ale do wiosny już tylko 1 miesiąc i 3 dni. Dzisiaj mamy

Dzień bez Łapówki
Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
Święto Geografii Wojskowej

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joker napisał(a):

Potrzymają @beatrix+ rok to nie tylko nie powie o myszach, ale zacznie opowiadać o premiowaniu każdego zadania i czuciu się jak w spa. Czas zrobi swoje. 

Dzień dobry! Zimno, mokro, ale do wiosny już tylko 1 miesiąc i 3 dni. Dzisiaj mamy

Dzień bez Łapówki
Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
Święto Geografii Wojskowej

Myślę, że nie z @beatrix+ te numery. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wiosennie chociaż do wiosny zostały 23 dni! Dzisiaj świętujemy 

Dzień Kabanosa
Dzień Dinozaura
Dzień Pozdrawiania Blondynek
Światowy Dzień Pistacji

Pozdrawiam nie tylko blondynki!

P.S.

Beatrix nie używa już słowa myszy a myszki :mysz-3: :mysz: i powoli zastanawia się po co o nich wspominać jeżeli są tylko na strychu. A może mówić, że jeżeli komuś popsuje się myszka :myszka-komputerowa: to pełno ich na strychu. Mam przewalone za ten wpis. :serce:

Miłego!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joker napisał(a):

Hej. Wiosennie chociaż do wiosny zostały 23 dni! Dzisiaj świętujemy 

Dzień Kabanosa
Dzień Dinozaura
Dzień Pozdrawiania Blondynek
Światowy Dzień Pistacji

Pozdrawiam nie tylko blondynki!

P.S.

Beatrix nie używa już słowa myszy a myszki :mysz-3: :mysz: i powoli zastanawia się po co o nich wspominać jeżeli są tylko na strychu. A może mówić, że jeżeli komuś popsuje się myszka :myszka-komputerowa: to pełno ich na strychu. Mam przewalone za ten wpis. :serce:

Miłego!

Możę Beatrix zaczeła tolerować a nawet polubuła myszy i stały się myszkamixd. POzdrawiam i miłego tygodnia.

Edytowane przez Jurek50
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker Nieee, żadne przewalone!

Jak się słyszy jakich szefow i inne okoliczności mają koleżanki w pracy, to wolę moje myszki...Poza tym już się wyprowadzają w lasy, bo ciepło się zrobiło..

🤣🤣🤣🤪

 

Edytowane przez beatrix+
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beatrix+ napisał(a):

specjalnie dla Was i @Joker

 

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :) Wyszła myszka z dziurki. Wyglądasz super! Fajna babka z pisania i jeszcze fajniejsza w realu!!! Sztos. Pozdrowienia!

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 07:47, Joker napisał(a):

Dzień dobry. Już tylko 21 dni do wiosny! :kwiat: :kwiat-wiśni: :ptak: :słońce-uśmiech:

Dzisiaj są 2 święta

Dzień Spania w Miejscach Publicznych
Dzień Kibica Cracovii

Miłego!

Ze spania w miejscach publicznych to zaliczyłam dworce kolejowe i pociągi za nastolatki, a teraz to busy i autobusy..

Ciepłego i miłego dnia!

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima wróciła do mojej szteli.

Szlag trzasnął piec i pierwszy raz musiałam okręcić się koldrą,kocem jak mumia...🤪 ewentualnie jakiś polarnik, co wciska się w spiwór do minus 15..🤣🤣

A i do pracy musiałam ubrać się w sweter...chyba pierwszy raz 🤔🤣🤣🤣

Co za tym idzie ciepłej wody też nie ma.

Problem zgłoszony , po południu przyjedzie szpecjalist 😎

Obiad już mam... brukselka w śmietanowym sosie...ale mnie menda oszukała.

Bo z kilograma zrobilo się pół 🙃a to zielone to nie była kapusta,tylko siatka jako opakowanie 🤣🤣

I w zasadzie czemu ona u nas ma tak śmieszną i dziwną nazwę?😎🤔🤣

Ja nadal nie wiem gdzie jadę?...

Miłego popołudnia!

Jak to było?

Obiad zjedzony, dzień zaliczony!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!!! Dzisiaj świętowaliśmy

Dzień Tosta
Dzień Chorób Rzadkich
Dzień Żaby

a co będzie jutro to napiszę jutro, bo oprócz pierwszego dnia MARCA będzie 12 świąt. 

9 godzin temu, beatrix+ napisał(a):

Ja nadal nie wiem gdzie jadę?...

Przysłowie na dziś: o myszach ani słowa, bo ugrzęźniesz jak krowa :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. To teraz zapowiedzianych 12 świąt

Dzień Doceniania Pracownika
Światowy Dzień Modlitwy
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
Międzynarodowy Dzień Walki przeciwko Zbrojeniom Atomowym
Światowy Dzień Obrony Cywilnej
Światowy Dzień Świadomości Autoagresji
Dzień Puszystych
Dzień Piegów
Zero dla Dyskryminacji
Między­na­ro­dowy Dzień Przy­tu­la­nia Biblio­te­ka­rza
Dzień Wiedzy o Samookaleczeniach
Międzynarodowy Dzień Wózka Inwalidzkiego

i jeszcze marcowe przysłowia

Marzec, co z deszczem chadza, mokry czerwiec sprowadza.

Marzec, czy słoneczny, czy płaczliwy, listopada obraz żywy.

Gdy marzec mglisty, w lecie czas dżdżysty.

Marca obraz wierny, to miesiąc październy.

Gdy w marcu grzmi, w maju śniegiem ćmi.

Ile razy marzec mgłą uraczy, tyle niepogody w lecie znaczy.

W marcu, gdy grzmot na lody spada, w lecie grad zapowiada.

Gdy w marcu topnieje, to na wiosnę mróz bieleje.

A po marcu, co mgłą raczy, tyleż lato się napłacze.

Gdy się trawa zieleni w marcu, to jej nie ma w maju.

Gdy mróz w marcu dnia dziesiątego, jeszcze czterdzieści dni mrozu takiego.

W marcu jak w garncu.

Od dnia dwudziestego marca zagrzewa słońce nawet starca.

Jeżeli w pierwszy dzień po przesileniu marcowym burza się zdarzy, zima już nie przydarzy.

Czego nie dokaże marzec, dokaże kwiecień.

Gdy na Gertrudy (17 marca) zjawią się bociany, to wiosna już rychło nastanie.

Gdy na święty Józef (19 marca) bociek przybędzie, to już śniegu nie będzie.

Jak po Benedykcie (21 marca) ciepło, to i w lecie będzie piekło.

Słońce marcowe, owocom niezdrowe.

Marzec zielony – niedobre plony.

Suchy marzec, mokry maj, będzie żytko niby gaj.

W marcu, gdy są grzmoty, urośnie zboże ponad płoty.

Co marzec wypiecze, to kwiecień wyciecze.

Śnieg marcowy owocom niezdrowy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja świętuję od dziś święto nr 1

Od dawna święto nr 2

A od zawsze święto nr 3..

Znaczy odkąd się przez durszlak opalałam,no bo niby skąd od dziecka u mnie piegi miałyby być?

Tać tylko przez durszlak!

 

Muszę tu czytelnikowi wyjaśnić świętowanie nr 1, gdyż to dziś się właśnie dowiedziałam, że ZOSTAJĘ na kolejną umowę gdyż ponieważ zostałam doceniona 🤣🤣

Nie wiem tylko jak ja to powiem przyjaciółce papy, żeby zawału nie dostała?😎

Wszak ona godziny liczyła do 10 marca...🤣🤣🤣a takiego!! 😜🤣🤣😎😎

 

A w zasadzie..🤔🤔czy mnie musi obchodzić czyjś zawał?😎

 

Mysz yok, przyjaciółki też nie będzie 🙃😜

Zostanę królową życia na szteli, wylegując się w ciepłe dni na tarasie popijając sobie  winko zero z Szefem..😜😎🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 miesiącach pracy spotkałam panią z Polski która pracuje.... prawie na przeciwko 🤪😎

 

W zasadzie to już w piątek mnie zaczepiła,gdy wywalałam szklo i tektury do kontenera,bo usłyszała moją mowę w czasie mojej rozmowy przez telefon..ale nie podjęłam znajomości.

 

Dziś wywleklam się na Flohmarkt, co prawda nie moje klimaty,ale ładna pogoda w miarę była..

 

Łażę po tym " śmietnisku" lub perłach - jak kto woli, i zauważyłam w krysztale znak zodiaku Raka...w zasadzie oczekiwałam Skorpiona, bo to mój, ale że byłam bez korekcyjnych okularów, to zapytałam się pani, która akurat podeszła do straganu..

 

Ist das Krebs?

 

A ona po polsku do swojej koleżanki...

 

Ty,ona coś gada i nie rozumiem?

 

A ja do nich..

Nie rozumiem? Powiedziałam jak Echo 🤣🤣

I zza pleców tej pani wyłania się ta Polka spod śmietnika,😎🤪

 

To znowu Pani??

 

Zabrzmiało to jak Czterdziestolatek zwracał się do Kwiatkowskiej,gdy ją zobaczył w innym zawodzie...

🤣🤣🤣

 

No i zaczęłyśmy się śmiać i łazić po straganach, szukając nie wiadomo czego.

 

Tak czy siak mam kolejne znajome, to teraz zupełnie nie będę miała czasu na męża własnego rodzonego 🤪🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...