Skocz do zawartości

Plan "B" -nowe otwarcie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezienie mojego tematu inaczej niż przez wyszukiwarkę też niemożliwe:(Ale znalazłam:)

Dziś i jutro wolne.Wczoraj był bardzo ciężki dzień bo było nas mało a roboty od zaje...

Foka robi to ,co salowy w szpitalu a jako konserwator w miarę potrzeb, póki co.I wczoraj miał swój :"gówniany chrzest"Już jak wjechaliśmy na piętro było wiadomo co się święci.Po zapaszku mości panie,po zapaszku.Umazane wsio,pokój ,ściany,łazienka i mieszkaniec oczywiście.Łóżko tylko czyste zostało.Jakim cudem ,nie wiadomo:)

Co do bezpieczeństwa to się wczoraj okazało,że ma wrócić z planowego urlopu opiekunka ,która wcześniej pracowała jeszcze gdzieś i nie zrezygnowała z tej pracy.Więc dyrekcja zasugerowała urlop dalszy lub bezpłatny lub L4 i zapowiedziała,że na 200% przez najbliższe przynajmniej 2 tyg.nie dopuści jej do pracy,jeśli z  tej drugiej definitywnie nie zrezygnuje.Nie wiem czy to zgodne z prawem czy nie.ale była o tym mowa na raporcie ,więc chyba tak.Dyrektorka bardzo boi się ,żeby do nas nie dotarło bo przecież codziennie jakiś DPS pada zakażony:(

Ze sprzętu zabezpieczejącego to mamy rękawiczki i fizelinowe fartuchy jednorazowe,maseczki te zwykłe ,hektorlitry płynów dezynfekcyjnych oraz 1 kombinezon specjalistyczny.Rękawiczki zakładamy 2 pary,maseczki kto chce.Na czas ew.kwarantanny jest przygotowany drugi budynek ,który w sezonie DPS wynajmuje wczasowiczom a dla ew,zakażonych "robią się" dwie duże świetlice i są 3 izolatki.Gmina w swej dobroci dała przydział 10 sztuk tych lepszych maseczek i to wszystko...Brak słów. Wszyscy są spakowani na okolicznośc pozostania w pracy na dłużej,my też.

Ale prawdę mówiąc jakoś czuję się bezpiecznie i w pracy i poza.W pracy się pilnujemy i nie mamy czasu rozmyślać o zagrożeniu a poza pracą/w sklepie/ nosimy maseczki i rękawiczki.W domu luzik.Jesteśmy sami na naszym zadupiu i nic nam nie grozi.Czujemy się dobrze.Co ma być to i tak będzie.Chociaż może niekoniecznie na naszym dyżurze:)

Wielkanoc pracujemy ,więc szaleństwa świątecznego nie przewidujemy.Foka zrobi swoją popisową białą kiełbasę,ja sernik i sałatkę i szlus:)Może jeszcze żurek z jajem w poniedziałek.

Musieliśmy sobie trochę życie przeorganizować pod kątem pracy i zmianowości.Tak myślę,że ogarnięcie takie pełne całości,zapamiętanie mieszkańców i przypisanie ich do poszczególnych pokoi,diet,rozpoznań i leków zajmie min.miesiąc,może dłużej.Oraz przyswojenie ,że nie używa się ani pojęcia PDP,ani pacjent tylko mieszkaniec oraz pokój zamiast ,jak w szpitalu,sala.:)

W sumie to nie jest lekko,ale nie tak ciężko ,jak myślałam że będzie.Najintensywniej do 15ej,potem już spokojnie a po kolacji to prawie luzik z pampersowymi przerywnikami:) I jest też spokój z alkoholem bo nie ma dostępu.Kiedy jest to bywa ,że wzywa się policję, tak szaleją niektórzy.

No i wreszcie ,od bardzo dawna mam okazję znów zobaczyć wiosnę w naszym ogródku,ciągle mnie to omijało.

News na koniec:)Zadzwoniła do mnie nowa opiekunka Kulki.Młoda dziewczyna ,którą jak się okazało,Kulka wykorzystuje obrzydliwie(Do tego stopnia ,że włazi jej do pokoju podczas przerwy i nie tylko,czego nam nigdy nie robiła.Dziewczyna sobie w kasze dmuchac nie daje i wiecznie sa awanturki mniejsze lub większe.Młoda jest ,poradzi sobie z dawno nie widzianym obliczem Kulki terrorystki.:)

Naskrobałam się ,pora poczytać:)Nieoczekiwanie zyskałąm dostęp do ksiązek,bo w DPS jest biblioteka.Zbieranina ,tego co rodziny naprzynosiły.Długo będę miała co czytać:)

Spokojnej nocy wsiem:)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, foczka63 napisał:

Znalezienie mojego tematu inaczej niż przez wyszukiwarkę też niemożliwe:(Ale znalazłam:)

Dziś i jutro wolne.Wczoraj był bardzo ciężki dzień bo było nas mało a roboty od zaje...

Foka robi to ,co salowy w szpitalu a jako konserwator w miarę potrzeb, póki co.I wczoraj miał swój :"gówniany chrzest"Już jak wjechaliśmy na piętro było wiadomo co się święci.Po zapaszku mości panie,po zapaszku.Umazane wsio,pokój ,ściany,łazienka i mieszkaniec oczywiście.Łóżko tylko czyste zostało.Jakim cudem ,nie wiadomo:)

Co do bezpieczeństwa to się wczoraj okazało,że ma wrócić z planowego urlopu opiekunka ,która wcześniej pracowała jeszcze gdzieś i nie zrezygnowała z tej pracy.Więc dyrekcja zasugerowała urlop dalszy lub bezpłatny lub L4 i zapowiedziała,że na 200% przez najbliższe przynajmniej 2 tyg.nie dopuści jej do pracy,jeśli z  tej drugiej definitywnie nie zrezygnuje.Nie wiem czy to zgodne z prawem czy nie.ale była o tym mowa na raporcie ,więc chyba tak

 

 

 

Zgodne z rozporządzeniem. Moja córka pracuje w kilku przychodniach, tego samego właściciela. Też zostali przegrupowani i pracują w jednym miejscu. Kilku lekarzy też odsunięto na ten czas od pracy, bo pracują też w, szpitalach. Chodzi o to, żeby w razie W nie rozwlec tego syfu. Jak to np.  miało miejsce w Nowym Mieście i Radomiu, jedna pielęgniarka i 40 ludzi zakażonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
O 2.04.2020 at 16:38, foczka63 napisał:

Na wstępie uprzejmie proszę Moderację o nie przenoszenie mi tego tematu do Blogów,bo nie umiem się tam poruszać za bardzo.tzn.chciałam ,ale zamiast nowego bloga wpis wskakuje mi na ostatni mój blog dot.sanatorim.Dlatego chcę sobie skrobać tutaj:)

@foczka63, napotkane problemy wystarczy zgłosić i dać nam szansę na ich rozwiązanie. Forumowicze mogli posiadać do tej pory tylko 1 bloga. Zwiększyliśmy ten limit do trzech. Miejsce bloga jest w blogach, gdzie posiadacie możliwość zarządzania nie tylko wpisami i przyszłą datą ich publikacji, ale także komentarzami. 

3 godziny temu, foczka63 napisał:

Znalezienie mojego tematu inaczej niż przez wyszukiwarkę też niemożliwe:(Ale znalazłam:)

Sposobów jest wiele, np. poprzez własny profil, przez ostatnie posty, wspomnianą wyszukiwarkę lub przez kanał "dodane przeze mnie". 

Przenieśliśmy tematy do blogów. Z dotychczas dodanymi komentarzami może być problem. Proszę kontynuować tematy już na blogu: 

Dzięki chmurkom na górze strony będziecie informowani o nowych wpisach we wszystkich miejscach na forum (także właśnie blogach). Bez nich wiele treści nam uciekało (m.in. blogi, kulinaria, zdjęcia, profile). Tym samym dajcie im szansę. Pracujemy nad tą zmianą.

Pozdrawiam i gratuluję drugiego już bloga!

Temat zostaje zamknięty. Zapraszam do dyskusji na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...