Skocz do zawartości

Kwarantanna domowa-coronavirus covid-19


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Mirelka1965 napisał:

:  ja swoją kwarantannę odbywam nadal. I nie udaję, że na wszystkim znam się najlepiej, bo przeczytałam "gdzieś-tam". 

Ja swoją dzisiaj zakończyłam. 2 testy potwierdziły, ze nie mam koronawirusa, no i musieli mi uwierzyć, że objawy mam od alergii. Huurrraaa! Jutro idę na spacer! Trzeba przewietrzyć 4 litery:oklaski:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Uważam, że za dużo w tym wszystkim chaosu i opiniowania na wyrost.

Nie widzę też powodu aby pisać co uważam, bo zostanę odsądzona od czci, wiary i rozumu. Oraz o bagatelizowanie. A najwiecej o tym będą wiedziały osoby, które wiedzą lepiej ode mnie, czy umyłam ręce oraz czy wywietrzyłam mieszkanie. Nie to, żebym była wrażliwa na agresję z powodu róznicy zdań w wirtualnym świecie, zwyczajnie nie mam dziś ochoty na takie uniesienia. 

No jest chaos jak diabli , nie tylko u nas , ale na całym globie , pomijając Chiny . Ja tylko chciałabym poznać zdanie osób , które twierdzą , że wszystkie działania są na wyrost , Czy Twoim zdaniem , wystarczy dbać o higienę . Dlaczego nie ufasz WHO ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

Jak czytam,że większośc będzie decydowana przez ludzi na granicy czy wpuscić czy przepuscić to mnie też ponosi,,a co to za obraza fiut,,:szydera: niech się cieszy ,że jest tak nazwany,,nie raz tutaj gorzej pisałam i nikogo to nie ruszało, nikt nie był obrażony,,

Uważasz , że kwarantanna osób powracających z zagranicy jest błędem ? 

Czy izolacja ludzi w tych okoliczność też jest błędem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Uważasz , że kwarantanna osób powracających z zagranicy jest błędem ? 

Czy izolacja ludzi w tych okoliczność też jest błędem ? 

Nie o to mi chodzi, kwarantanna dla mnie to nie problem,,a co ja tutaj teraz robię? sama sobie zrobiłam kwarantanne,,beż żadnych nakazów,, to całkiem  o co innego chodziło,,nie chce mi się wracać do tego tematu,,jak jesteś ciekawa to wróć i poczytaj,,Lach może żartował z tych aplikacji na telefon,tak wyszlo jak wyszło, nazwałam ich za to fiutami,,jest ok! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

Opanuj emocje i nie rób bałaganu . Każdy ma prawo wrócić , a jak się z tym czuje to jego prywatna sprawa . Nie nam oceniać . 

Miałam nie odpowiadać na bzdurne zaczepki. Dla jasności nie wracam .zadalam konkretne pytanie ,dotyczące pracy konkretnej osobie Odpowiedź uzyskałam .Finito basta.

Pytanie o samopoczucie więc pomys o sobie i tych  które zawsze mają dużo do powiedzenia na temat innych udajac że nigdy nic ..Odpowiedz jest jasna tak jak powiedział @LACH ( łachudry) i tyle w temacie. Zamykam temat ,nie życzę sobie rozmów  na mój temat , bo na pewno zgłoszę .

Proszę nie odnosić się do moich postów, bo nie są skierowane do was

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1bozka napisał:

Miałam nie odpowiadać na bzdurne zaczepki. Dla jasności nie wracam .zadalam konkretne pytanie ,dotyczące pracy konkretnej osobie Odpowiedź uzyskałam .Finito basta.

Pytanie o samopoczucie więc pomys o sobie i tych  które zawsze mają dużo do powiedzenia na temat innych udajac że nigdy nic ..Odpowiedz jest jasna tak jak powiedział @LACH ( łachudry) i tyle w temacie. Zamykam temat ,nie życzę sobie rozmów  na mój temat , bo na pewno zgłoszę .

Proszę nie odnosić się do moich postów, bo nie są skierowane do was

Kwarantanna domowa

Coronavirus convid -19 :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Ja swoją dzisiaj zakończyłam. 2 testy potwierdziły, ze nie mam koronawirusa, no i musieli mi uwierzyć, że objawy mam od alergii. Huurrraaa! Jutro idę na spacer! Trzeba przewietrzyć 4 litery:oklaski:

Szczęściara...z tym wietrzeniem naturalnie :smutek:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

Miałam nie odpowiadać na bzdurne zaczepki. Dla jasności nie wracam .zadalam konkretne pytanie ,dotyczące pracy konkretnej osobie Odpowiedź uzyskałam .Finito basta.

Pytanie o samopoczucie więc pomys o sobie i tych  które zawsze mają dużo do powiedzenia na temat innych udajac że nigdy nic ..Odpowiedz jest jasna tak jak powiedział @LACH ( łachudry) i tyle w temacie. Zamykam temat ,nie życzę sobie rozmów  na mój temat , bo na pewno zgłoszę .

Proszę nie odnosić się do moich postów, bo nie są skierowane do was

Więc nie rozumiem dlaczego mnie zacytowałaś , skoro ja tego nie zrobiłam . 

Skoro już rozmawiamy , to nie mam nic przeciwko ludziom którzy tutaj wracają , jak również nie mam nic przeciwko tym , którzy udzielają się na kilku forach , ale nie podoba mi się jak na równoległym forum obrażasz ludzi stąd . Nie wiem dlaczego odeszłaś i kto zalazł Ci za skórę , ale obrażanie wszystkich jest niesmaczne i niefajne , bo nie sądzę , aby na to zasłużyli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

No jest chaos jak diabli , nie tylko u nas , ale na całym globie , pomijając Chiny . Ja tylko chciałabym poznać zdanie osób , które twierdzą , że wszystkie działania są na wyrost , Czy Twoim zdaniem , wystarczy dbać o higienę . Dlaczego nie ufasz WHO ? 

Nie powiedziałam nigdzie, że trzeba dbać tylko o higienę. Podalam tylko pierwszy lepszy przykład. Trzeba być ostrożnym i przestrzegać zasad. Moje posty dotyczyły nakrecania sie statystykami, ktore z racji malej ilosci testów, nie są miarodajne, i przewidywaniem tego co nie jest mozliwe do przewidzenia. Na wnioski trzeba jeszcze poczekać. Wyliczanie ilości ofiar smiertelnych napedza tylko spiralę strachu.

Nie ufam WHO, bo odkąd została sprywatyzowana, to był juz przynajmniej jeden przypadek nacisków na nią, ze strony lobby farmaceutycznego. Miało to miejsce np. w czasach pandemii świńskiej grypy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, violka napisał:

Więc nie rozumiem dlaczego mnie zacytowałaś , skoro ja tego nie zrobiłam . 

Skoro już rozmawiamy , to nie mam nic przeciwko ludziom którzy tutaj wracają , jak również nie mam nic przeciwko tym , którzy udzielają się na kilku forach , ale nie podoba mi się jak na równoległym forum obrażasz ludzi stąd . Nie wiem dlaczego odeszłaś i kto zalazł Ci za skórę , ale obrażanie wszystkich jest niesmaczne i niefajne , bo nie sądzę , aby na to zasłużyli .

Nikogo nie obrażam i nie obrażam. W przeciwieństwie do niektórych osób tu.Innego forum też nie znam. Ale wolno Ci mieć swoje zdanie i ja też mam A dlaczego nigdy nic nie rozumiesz? Twój problem

Edytowane przez 1bozka
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michasia 1959 napisał:

@Mirelka1965A jak  zdobyła te testy:tak2:  szcęściara , kto Ciebie testował? bo mnie dawni nikt:o i tak długo będę czekać - nie nie tylko do niedzieli i jak nie będzie testu czy testownika to idę na cmentarz pomyslec;)

Niemce mnie testowaly. Gdyz byly pewne podejrzenia co to tego, ze się zaraziłam ja i moja pdp.. Mialysmy stycznosc z osobą chorą na coronawirusa ( syn bratanicy pani Kury). A że zachcialo mi się kichnac w obecnosci pani doktor i mieć stan podgoraczkowy, to poooszlo z górki. Do tego jestesmy obie z grup ryzyka...no i myk, myk i pozamiatane. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie powiedziałam nigdzie, że trzeba dbać tylko o higienę. Podalam tylko pierwszy lepszy przykład. Trzeba być ostrożnym i przestrzegać zasad. Moje posty dotyczyły nakrecania sie statystykami, ktore z racji malej ilosci testów, nie są miarodajne, i przewidywaniem tego co nie jest mozliwe do przewidzenia. Na wnioski trzeba jeszcze poczekać. Wyliczanie ilości ofiar smiertelnych napedza tylko spiralę strachu.

Nie ufam WHO, bo odkąd została sprywatyzowana, to był juz przynajmniej jeden przypadek nacisków na nią, ze strony lobby farmaceutycznego. Miało to miejsce np. w czasach pandemii świńskiej grypy.

Pisząc o przestrzeganiu zasad , masz na myśli izolację ?  Sorry , że dopytuję jak nawiedzona , ale " panikar " na tym forum jest zdecydowana mniejszość , a reszta nie chce wytłumaczyć , dlaczego jest przeciwna izolacji i powiedzieć , czy widzi jakieś lepsze rozwiązania .  

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25792410,koronawirus-w-wielkiej-brytanii-naukowcy-wzywaja-rzad-do-zmiany.html

Tym ludziom też nie ufasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

Nikogo nie obrażam i nie obrażam. W przeciwieństwie do niektórych osób tu.Innego forum też nie znam. Ale wolno Ci mieć swoje zdanie i ja też mam A dlaczego nigdy nic nie rozumiesz? Twój problem

Anno z jednym numerkiem . Błagam nie kłam i nie zmuszaj mnie do przedstawienia dowodów , kto jest kim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michasia 1959 napisał:

@Mirelka1965A jak  zdobyła te testy:tak2:  szcęściara , kto Ciebie testował? bo mnie dawni nikt:o i tak długo będę czekać - nie nie tylko do niedzieli i jak nie będzie testu czy testownika to idę na cmentarz pomyslec;)

Do mnie nikt nie przyszedł i nikt nie zadzwonił. Może nie ma mnie w systemie? Nie wiem. Ale nie pobrałam żadnej apki do inwigilacji. Nie będę wysyłać nikomu informacji co i kiedy robię. Moja kwarantanna kończy się w poniedziałkowy wieczór. I choćby skały sr...ały wychodzę z domu. Ale nie na cmentarz :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Blondi napisał:

Nie o to mi chodzi, kwarantanna dla mnie to nie problem,,a co ja tutaj teraz robię? sama sobie zrobiłam kwarantanne,,beż żadnych nakazów,, to całkiem  o co innego chodziło,,nie chce mi się wracać do tego tematu,,jak jesteś ciekawa to wróć i poczytaj,,Lach może żartował z tych aplikacji na telefon,tak wyszlo jak wyszło, nazwałam ich za to fiutami,,jest ok! 

https://sjp.pwn.pl/sjp/fiut;2459322.html

Nadal ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, violka napisał:

Pisząc o przestrzeganiu zasad , masz na myśli izolację ?  Sorry , że dopytuję jak nawiedzona , ale " panikar " na tym forum jest zdecydowana mniejszość , a reszta nie chce wytłumaczyć , dlaczego jest przeciwna izolacji i powiedzieć , czy widzi jakieś lepsze rozwiązania .  

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25792410,koronawirus-w-wielkiej-brytanii-naukowcy-wzywaja-rzad-do-zmiany.html

Tym ludziom też nie ufasz ? 

Tak. W uzasadnionych przypadkach jak najbardziej jestem za izolacją, nie widzę powodu aby beztrosko roznosić patogen, jeśli istnieje ryzyko zarażenia innych. Jestem przeciwna tylko domorosłym omnibusom, którzy zastapili życie koronawirusem, powtarzają prawdy objawione, które zdązylo juz objawić z milion innych osób, straszą śmiercią, gnoją w necie tych, którzy wyszli z domu, że o wyjeździe za granicę nie wspomnę. Tak jakby polska odmiana koronawirusa była lepsza od wloskiej czy niemieckiej. Ogólnie w necie mam na myśli. Nie, że tutaj. Chociaż wczoraj zauwazyłam i takie próby...

Linka teraz nie otworzę, coś srajtek mi blokuje niektóre, pózniej przeczytam, jak wleze na kompa.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hawana napisał:

Hawana nie masz naprawdę czego się czepić? jesteś aż taka porządna? nigdy nie zdarzyłoi Ci się napisac czegoś bez przemyślenia,co Ci na język wpadnie? litosci ,,ludzie co się dzieje, a w żarty trudno obrócić? od razu wiadro wody i wyżywanie się,,masakra,,,

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondi napisał:

Hawana nie masz naprawdę czego się czepić? jesteś aż taka porządna? nigdy nie zdarzyłoi Ci się napisac czegoś bez przemyślenia,co Ci na język wpadnie? litosci ,,ludzie co się dzieje, a w żarty trudno obrócić? od razu wiadro wody i wyżywanie się,,masakra,,,

Nie odbijaj piłeczki, weź błąd na klatę. 

I nie używaj, bo to wulgaryzm.

My tu grzecznie mówimy sosna;)

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...