Skocz do zawartości

Coronavirus-aktualności


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, LACH napisał:

Z pierwszej linii frontu w PL:

Wyleczenie z COVID19 wg WHO to:

- Brak objawów
- Dwa ujemne testy na wirusa pobrane w odstępie conajmniej 24h

Test najkrócej trwa w PL obecnie około 5h.

Choroba trwa wedle obecnej wiedzy od kilku dni do 6 tygodni.

 

Tak niby mówią, że wyniki po paru godzinach są. Ale w sprawie, która mnie osobiście dotknęła, wymaz był pobierany w piątek wieczorem, a wyniki w poniedziałek. 

Tzn. nie ja miałam pobierany ten wymaz :)

 

Ale w tv trąbią jak to szybko teraz robi się te testy, a rzeczywistość w tym przypadku jest inna. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joy W świecie biegunowym mamy zachowania biegunowe... Sama nie wiem czy to nie w ten sposób ten biegunowy świat utrzymuje  się w równowadze O.o Trzeba by było informacji o działaniu izolującym (izolatora), ale ja nie wiem czym to miałoby być O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

@Joy W świecie biegunowym mamy zachowania biegunowe... Sama nie wiem czy to nie w ten sposób ten biegunowy świat utrzymuje  się w równowadze O.o Trzeba by było informacji o działaniu izolującym (izolatora), ale ja nie wiem czym to miałoby być O.o

A ja wiem.To zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joy napisał:

A ja wiem.To zdrowy rozsądek.

Mi chodzi o informację, która zadziała jak izolator... bo w tym wypadku milczenie nie jest złotem... Tam gdzie istnieje biegunowość zachowania będą biegunowe; lekceważenie lub histeria. Chodzi o takie informacje (w odpowiedniej formie), które obudzą zdrowy rozsądek.))))

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, NNNdanuta napisał:

Tam gdzie istnieje biegunowość zachowania będą biegunowe; lekceważenie lub histeria. 

Sorki, ale pośrodku jest jeszcze miejsce na rozważne podejście do tematu. Ale to akurat jest w zdecydowanej mniejszości. Wg moich szacunków procent umieralności jest wyższy, niż procentowa ilość zdrowo myślących ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LACH napisał:

@wichurra

Test najkrócej trwa w PL obecnie około 5h.

Sa dwa rodzaje testow na koronawirusa.

Te,  ktore stwierdzaja czy wirus jest,  genetyczne,   robi sie z wymazu. Trzeba czekac i dochodzi do tego  wydolnosc laboratoryjna, ktora jest  jaka jest. Trzeba je tez dostarczyc, co wydluza czas.

Wyleczenie sprawdza sie szybko, testem serologicznym, ktory wykrywa przeciwciala. Kropla krwi wystarczy i wynik jest natychmiast, dodatni albo ujemny.

Edytowane przez hawana
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Sorki, ale pośrodku jest jeszcze miejsce na rozważne podejście do tematu. Ale to akurat jest w zdecydowanej mniejszości. Wg moich szacunków procent umieralności jest wyższy, niż procentowa ilość zdrowo myślących ludzi. 

W Swiecie biegunowym jest wszystko rozłożone biegunowo...dokładnie jak opiłki przy magnesie ! Wszystko jest kwestią odległości... i ewentualnych tabsów uspakajających. Niech tylko koronawirus zaatakuje bezpośrednio skończy się rozsądek a zacznie się histeria lub lekceważenie wywołane apatią.)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, NNNdanuta napisał:

W Swiecie biegunowym jest wszystko rozłożone biegunowo...dokładnie jak opiłki przy magnesie ! Wszystko jest kwestią odległości... i ewentualnych tabsów uspakajających. Niech tylko koronawirus zaatakuje bezpośrednio skończy się rozsądek a zacznie się histeria lub lekceważenie wywołane apatią.)))

Dana dlatego napisałam ,że katalizatorem pm histerią a apatią jest zdrowy rozsądek.Gdy go zabraknie to Twój  dwubiegunowy świat mówiąc kolokwialnie diabli wezmą.Ponieważ zostanie naruszona podstawowa zasada dualizmu _jedność odmienności.Ten hipotetyczny (mam nadzieję) świat będzie albo pogrążony w histerii albo apatii.Ale z całą pewnością nie będzie można nazwać go dwubiegunowym.Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Joy napisał:

Dana dlatego napisałam ,że katalizatorem pm histerią a apatią jest zdrowy rozsądek.Gdy go zabraknie to Twój  dwubiegunowy świat mówiąc kolokwialnie diabli wezmą.Ponieważ zostanie naruszona podstawowa zasada dualizmu _jedność odmienności.Ten hipotetyczny (mam nadzieję) świat będzie albo pogrążony w histerii albo apatii.Ale z całą pewnością nie będzie można nazwać go dwubiegunowym.Takie jest moje zdanie.

 

8 godzin temu, Joy napisał:

Dana dlatego napisałam ,że katalizatorem pm histerią a apatią jest zdrowy rozsądek.Gdy go zabraknie to Twój  dwubiegunowy świat mówiąc kolokwialnie diabli wezmą.Ponieważ zostanie naruszona podstawowa zasada dualizmu _jedność odmienności.Ten hipotetyczny (mam nadzieję) świat będzie albo pogrążony w histerii albo apatii.Ale z całą pewnością nie będzie mobez przerwy taka siłżna nazwać go dwubiegunowym.Takie jest moje zdanie.

Ja (my) żyję w świecie dwubiegunowym.., ale z dwubiegunowością i jednością odmienności absolutnie się nie zgadzam. Stwierdzam, że tak jest i że ludziom trudno zachować się rozsądnie jak działa na nich bez przerwy taka siła. Informacje, które otrzymują też są biegunowe. Ja zachowuje rozsądek tylko dlatego, że posługuje się logiką, ale ta właśnie logika mówi mi, że to jest absurd z którym nie mogę nic zrobić, więc nie robię nic poza "robię swoje"

Dwa lata temu moja córka miała wypadek; siedziałam i kołysałam się,  psychiczny ból i strach mnie rozsadzał i odbierało mi resztki rozumu... Dlatego mówię, że są sytuacje w których dla losu nie jesteśmy niczym więcej jak pchłą na grzebieniu. )))))

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@NNNdanutaotóż to,zdrowy rozsądek teraz jednak jest jakby nie w modzie.I baaaa jest nazywany nieodpowiedzialnością i lekkomyślnością.

A ja zupełnie nie rozumiem np. tego szczelnego zamykania się w domu i powszechnego Siedź! Nie wychodz!

Do skupisk ludzkich,tak,nie wychodz,ale do lasu,nad rzeczkę ,do parku jak najbardziej.Przeciez wirus nie spada z drzewa! To nie kleszcz ....

I jak każdy tego typu  mikrob nienawidzi słońca i powietrza ,natomiast w zamkniętym pomieszczeniu czuje się wyśmienicie.

Ale próżno ludziom tłumaczyć i chyba też już nie warto.Panika zastępuje myślenie....

Dzień dobry

Miłego dnia

Edytowane przez Marta B
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NNNdanuta napisał:

 

Ja (my) żyję w świecie dwubiegunowym.., ale z dwubiegunowością i jednością odmienności absolutnie się nie zgadzam. Stwierdzam, że tak jest i że ludziom trudno zachować się rozsądnie jak działa na nich bez przerwy taka siła. Informacje, które otrzymują też są biegunowe. Ja zachowuje rozsądek tylko dlatego, że posługuje się logiką, ale ta właśnie logika mówi mi, że to jest absurd z którym nie mogę nic zrobić, więc nie robię nic poza "robię swoje"

Dwa lata temu moja córka miała wypadek; siedziałam i kołysałam się,  psychiczny ból i strach mnie rozsadzał i odbierało mi resztki rozumu... Dlatego mówię, że są sytuacje w których dla losu nie jesteśmy niczym więcej jak pchłą na grzebieniu. )))))

 

Danusia a ja się nie zgadzam z opinią,że świat jest jawnie zantagonizowany.To na  regule współdziałania, uzupełniania się wzajemnie odmienności funkcjonuje cały byt. Ale to temat do dyskusji jak się spotkamy w realu.

Tu powiem tylko,że każdy z nas jest inny i inaczej reaguje w sytuacjach ekstremalnych. Mamy problem i ani tupnięcie nogą ani pokropienie wodą święconą wirusa nie zlikwiduje.Ja uważam,że jedyne co mogę zrobić to wyłączyć emocje i działać racjonalnie.Na pewno nie pozwolę by strach mną manipulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam wszystkim:)

Mam pytanie. Czy ktos z Was wie o jakims busie,busiku itp............... ,ktory wogole jezdzi i mozna z nimi do Pl wrocic? Mialam busika zarezerwowanego na srode i dzisiaj dostalam info,ze zawiesili jazdy.

JUz mnie ,,lepetyna" od tego wszystkiego boli.

Sama tez szukam,ale nic nie trafiam. Moze ktos cos wie? 

Bus na trasie Mainz -lodz. 

Dzieki z gory :)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj. Po pierwszej panice i odwoływaniu busów od dzisiaj firmy wznawiają kursy. Widziałam na FB kilka tego typu informacji. Pewnie nie wszystkie firmy pojadą albo będzie mniej busików bo kierowcy pewnie często odmówią jazdy że względu na rodziny. Albo BlaBlaCar .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Andreaa napisał:

Czesc Wam wszystkim:)

Mam pytanie. Czy ktos z Was wie o jakims busie,busiku itp............... ,ktory wogole jezdzi i mozna z nimi do Pl wrocic? Mialam busika zarezerwowanego na srode i dzisiaj dostalam info,ze zawiesili jazdy.

JUz mnie ,,lepetyna" od tego wszystkiego boli.

Sama tez szukam,ale nic nie trafiam. Moze ktos cos wie? 

Bus na trasie Mainz -lodz. 

Dzieki z gory :)

Speed Car przewozy międzynarodowe i kuknij jeszcze tutaj:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...