Skocz do zawartości

Coronavirus-aktualności


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mirelka1965 napisał:

@foczka63 przenoszę tutaj odpowiedź. 

Nie masz racji. Kierowca TIR'a jeżdżący CODZIENNIE "do i z" pracy?  Nie rozśmieszaj mnie.  Bardzo żałuję, że nie nagrałam sobie wypowiedzi przedstawicielki Straży Granicznej. Wyraźnie powiedziała, że dotyczy to WSZYSTKICH pracujących w krajach sąsiadujących. I to bez względu na odległość od granicy. I bez względu na rytm pracy. Ważna jest umowa z pracodawcą, bądź stosowne zaświadczenie od pracodawcy. 

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

@foczka63 przenoszę tutaj odpowiedź. 

Nie masz racji. Kierowca TIR'a jeżdżący CODZIENNIE "do i z" pracy?  Nie rozśmieszaj mnie.  Bardzo żałuję, że nie nagrałam sobie wypowiedzi przedstawicielki Straży Granicznej. Wyraźnie powiedziała, że dotyczy to WSZYSTKICH pracujących w krajach sąsiadujących. I to bez względu na odległość od granicy. I bez względu na rytm pracy. Ważna jest umowa z pracodawcą, bądź stosowne zaświadczenie od pracodawcy. 

Kierowcy TIR ,busów i autobusów są przecież od początku z kwarantanny zwolnieni.Cytat poniżej skopiowałam ze strony www.gov.pl

"

Obowiązkowa kwarantanna nie obowiązuje:

osób z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i które przekraczają granicę regularnie;

cudzoziemców, którzy mieszkają w kraju sąsiednim, ale pracują w Polsce i przekraczają granicę regularnie;

zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego wykonujących swoje obowiązki."

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Kierowcy TIR ,busów i autobusów są przecież od początku z kwarantanny zwolnieni.Cytat poniżej skopiowałam ze strony www.gov.pl

"

Obowiązkowa kwarantanna nie obowiązuje:

osób z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i które przekraczają granicę regularnie;

cudzoziemcy którzy mieszkają w kraju sąsiednim, ale pracują w Polsce i przekraczają granicę regularnie;

zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego wykonujących swoje obowiązki."

Nie czytałaś mojego postu, w którym zamieściłam aktualny cytat ze strony gov.pl. Zapis o mieszkańcach obszarów przygranicznych został wyprostowany. Mówi o pracy cyklicznej. Moja taka jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana. Odpowiem Ci tu na pytanie o Merkel. Nie podlinkuje Ci tego, że zostala zdiagnozowana na koronke, bo to jakiś bzdet. Angela przechodzi kwarantannę bo jej lekarz ma wirusa. 

https://polskatimes.pl/niemcy-kanclerz-angela-merkel-wprowadza-restrykcje-i-idzie-na-kwarantanne-jej-lekarz-ma-koronawirusa/ar/c1-14873575

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

@hawana. Odpowiem Ci tu na pytanie o Merkel. Nie podlinkuje Ci tego, że zostala zdiagnozowana na koronke, bo to jakiś bzdet. Angela przechodzi kwarantannę bo jej lekarz ma wirusa. 

https://polskatimes.pl/niemcy-kanclerz-angela-merkel-wprowadza-restrykcje-i-idzie-na-kwarantanne-jej-lekarz-ma-koronawirusa/ar/c1-14873575

Czytałam i słuchałam w dojczlandzkiej tv .

Bylo o kwarantannie a nie o wykryciu wirusa, stąd moja reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

@hawana. Odpowiem Ci tu na pytanie o Merkel. Nie podlinkuje Ci tego, że zostala zdiagnozowana na koronke, bo to jakiś bzdet. Angela przechodzi kwarantannę bo jej lekarz ma wirusa. 

https://polskatimes.pl/niemcy-kanclerz-angela-merkel-wprowadza-restrykcje-i-idzie-na-kwarantanne-jej-lekarz-ma-koronawirusa/ar/c1-14873575

To bardziej pasuje do "wiadomości z kraju i ze świata". I nie na gębę :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To bardziej pasuje do "wiadomości z kraju i ze świata". I nie na gębę :haha: 

Mnie to pasuje do wątku pt. Coronawirus. Może Moderator połaczyłby te wszystkie tytuły, aby ujednolicić temat? I przy okazji poprawił tytuły usuwając te wielkie i krzyczące litery, bo ja ze srajtka nadaję i przeszkadza mi to trochę (Przepraszam)....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Mnie to pasuje do wątku pt. Coronawirus. Może Moderator połaczyłby te wszystkie tytuły, aby ujednolicić temat? I przy okazji poprawił tytuły usuwając te wielkie i krzyczące litery, bo ja ze srajtka nadaję i przeszkadza mi to trochę (Przepraszam)....

Niezły pomysł. Ale kto napisze w tej sprawie do M.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Mnie to pasuje do wątku pt. Coronawirus. Może Moderator połaczyłby te wszystkie tytuły, aby ujednolicić temat? I przy okazji poprawił tytuły usuwając te wielkie i krzyczące litery, bo ja ze srajtka nadaję i przeszkadza mi to trochę (Przepraszam)....

Popieram. I żeby po polsku było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

To czekamy, aż "ktoś" doniesie, że śmiecimy :haha:Nawet mogę punkcik przyjąć na klatę :szydera:

A ja tak myślę, że jeszcze trzeba covid19 usunąć z kwarantanny , bo to nazwa choroby .

Od tego raczej kwarantanny zrobić nie można.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.03.2020 at 12:44, hawana napisał:

Wyje...e faktycznie. 

Jak nawracać lud nieoswiecony?

@ewal8  fajnie że do nas zagladasz:oklaski:

Wszystkiego dobrego w tym trudnym czasie.

Dziękuję. :serce: Dla Was wszystkich też. Dbajcie o siebie i nie miejcie wyjeb@ne, bo jak widzę zachowanie ludzi na zakupach, to po prostu ręce opadają.

Jeszcze raz życzę wszystkim - i tym, co w pracy i tym, co w domu - dużo zdrowia, dużo zdrowego rozsądku i nie dajmy się - ani wirusowi ani robieniu nas w człona.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczam link z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.  Rozporządzenie to porządkuje nurtującą mnie (i pewnie nie tylko mnie) kwestię kwarantanny. Proszę zwrócić szczególną uwagę na rozdz. 2, par. 2, ust. 6, pkt. 1. 

Rozporządzenie MZ z dn. 20.03.20 poz. 491 w sprawie wprowadzenia na terenie RP stanu epidemii.pdf

Mam nadzieję, że pomoże to wielu z nas nie bać się kwarantanny, gdyż na podstawie tegoż rozporządzenia wystarczy okazać umowę, bądź stosowne zaświadczenie od naszego pracodawcy, by zostać wyłączonym z obowiązku 14-dniowej izolacji. Wg przedstawiciela Straży Granicznej, z którym miałam przyjemność dzisiaj rozmawiać, błędem powracających pracowników jest wypełnianie karty podróżującego, miast okazania stosownego dokumentu o wyłączeniu nas spod kwarantanny. 

Teraz mamy wiedzę, i w nią uzbrojeni, nie bójmy się przekraczać granicy na wschód od "Edenu":tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

@foczka63 przenoszę tutaj odpowiedź. 

Nie masz racji. Kierowca TIR'a jeżdżący CODZIENNIE "do i z" pracy?  Nie rozśmieszaj mnie.  Bardzo żałuję, że nie nagrałam sobie wypowiedzi przedstawicielki Straży Granicznej. Wyraźnie powiedziała, że dotyczy to WSZYSTKICH pracujących w krajach sąsiadujących. I to bez względu na odległość od granicy. I bez względu na rytm pracy. Ważna jest umowa z pracodawcą, bądź stosowne zaświadczenie od pracodawcy. 

Mowisz wyjezdzie ,czy przyjezdze do Polski,ze potrzebna jest umowa  od pracodawcy i dla kogo?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, adamos6 napisał:

Mowisz wyjezdzie ,czy przyjezdze do Polski,ze potrzebna jest umowa  od pracodawcy i dla kogo?

Na wjeździe do PL. Umowa poświadcza, że świadczysz stosunek pracy na terenie państwa sąsiadującego. Na wyjeździe nie potrzeba jeszcze żadnych dokumentów. Pozostaje jeszcze kwestia poruszania się po DE. Wiele Landów, przez wyznaczone służby, kontroluje osoby przemieszczające się. Nie mogę tego żadnym linkiem potwierdzić ani żadnym dokumentem, jednakże większość pracodawców zaopatruje swoich pracowników w stosowne zaświadczenia, by mogli poruszać się swobodnie w okolicy, w której pracują. Tak postąpił mój pracodawca. Otrzymam stosowny dokument pocztą, bym po powrocie do pracy nie miała problemu z ewentualnymi kontrolami na ulicach. Nie mogę jednak potwierdzić, czy wszyscy pracodawcy zaopatrzą pracowników w stosowne dokumenty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jurek50 napisał:

Nie bierze udziału, bo polska firma zaopatrzy jednostki potrzebujące. A że właścicielem rzeczonej firmy jest pisdzielec.....wszystko zostaje w kraju, tfu...w rodzinie >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jurek50 napisał:

Ale po co mieli przystępować, teraz sami kręcą interesy . Media już piszą o jednym z PiS, co złapał kontrakt na maseczki wart 10 mln i mówi że pomaga:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie bierze udziału, bo polska firma zaopatrzy jednostki potrzebujące. A że właścicielem rzeczonej firmy jest pisdzielec.....wszystko zostaje w kraju, tfu...w rodzinie >:(

Chyba czytasz to co ja:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...