Skocz do zawartości

Nie chcę jechać przez koronawirusa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Minister zdrowia uściślił, że osoba przekraczająca granicę będzie wypełniała kartę pobytu, w której zadeklaruje, w którym miejscu spędzi kwarantannę. - Jeśli takiego miejsca nie ma lub nie ma możliwości spędzenia tej kwarantanny w swoim domu, to wojewodowie mają przeznaczone lokale na kwarantannę i tam ta osoba będzie mogła się udać. 14 dni kwarantanny domowej lub w miejscu wyznaczonym do tego przez wojewodę - mówił Łukasz Szumowski.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-13/nowe-decyzje-rzadu-w-sprawie-epidemii-koronawirusa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fizjopflege napisał:

no tak nad tym myslałem. Może teściu po mnie przyjedzie i wtedy będziemy razem na kwarantannie  ?

Tylko jak moja zmienniczka się tu dostanie? Może teściu by ją przywiózł a potem razem powrót?

Uf czacha dymi !!

Wszystkim teraz dymi . Jestem w domu więc chyba pójdę za Twoim pomysłem i zaraz sobie :wino::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, violka napisał:

Teraz zdałam sobie sprawę , że od jutra żaden bus nie wjedzie do Niemiec , bo kierowcy musieliby odbywać kwarantannę . Szykuje się katastrofa 

ani nie wjedzie ,ani być może nie wyjedzie ze względu na kwarantannę.Można powiedzieć ,ze nasze dylematy jechać/wracać zostały już rozwiązane.Czy po tej czy po tamtej stronie granicy trza siedzieć na doopie tyle ile będzie wymagane

A to do poczytania:https://pl.wikipedia.org/wiki/Epidemia_ospy_we_Wrocławiu

18 lat po wojnie poradzono sobie super-siedziałam sobie w brzuchu u mamy o miesiąc dłużej niż powinnam,po 3 krotnym szczepieniu mamy.Które nic nie dało,tzn.śladu po nim nie ma.Cały odczyn poszczepienny poszedł na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busiarnie, różnie. Część rezygnuje ze świadczenia usług, część zawiesza działalność, informując o tym swoich klientów. Renomowane jeżdżą ale proszą o czas, gdyż dzisiaj był młyn i haos po stronie niemieckiej, część busów była wpuszczana, część cofana(tej samej kolumny). Kierowcy mają nie podlegać kwarantannie(?), pasażerowie i owszem(powroty). Niemcy są podzieleni w interpretacji swoich przepisów. Ale myślą intensywnie.Zalecana cierpliwość do 15.03. Na razie tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, violka napisał:

Teraz zdałam sobie sprawę , że od jutra żaden bus nie wjedzie do Niemiec , bo kierowcy musieliby odbywać kwarantannę . Szykuje się katastrofa 

Niemcy nie zamknęli granicy tylko Polska, do Niemiec można wjeżdżać,

Obowiązkowa kwarantanna - to już wielka niewiadoma:

Na polsacie podali, że dotyczy wjeżdżających do Polski - Polaków,

na onecie, że ta obowiązkowa  kwarantanna dotyczy obcokrajówców wjeżdżających do PL,

(bo Ci którzy mają w PL miejsce zamieszkania, pracę, uczą się lub mają rodzinę mogą wjeżdżać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...