Skocz do zawartości

Nie chcę jechać przez koronawirusa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałam na kawusiowym wątku o przypadku potwierdzonego koronka w "moim" grajdołku. I są kolejne w najbliższej okolicy. I jest kwarantanna w okolicznych miejscowościach. Ale...no własnie....nie dajmy się zwariować i ponieść panice. Grypa nadal zabija więcej osób rocznie niż koronek. I są inne choroby zakaźne, które czynią większe spustoszenia. Grunt to zachować spokój. Nikt nie zamknie przez wirusa granic, bo to nie przyniesie najmniejszego rezultatu. Wszak dżuma, grypa, ospa, odra, gruźlica, AIDS, trąd, ebola, etc. też ich się nie bały, przekraczały gdzie chciały i jak chciały. Prawdą jest, że co komu sądzone, to na środku drogi siedzi rozkraczone. Swojego losu nikt nie oszuka. Zatem...myjmy ręce, dezynfekujmy, ale nie szalejmy bez potrzeby. Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Francji (departament Oise w Regionie Hauts-de-France, region Ile-de France, departament Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, departament Morbihan w regionie Bretania), Niemiec (Nadrenia Północna-Westfalia) i Japonii.

A pewnego dnia GIS poinformuje, że wyjazd w wybrane miejsca jest już nie tylko niezalecany, ale zabroniony, do czego z każdym dniem zmierzamy. Śmiejmy się dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość Anka napisał:

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Francji (departament Oise w Regionie Hauts-de-France, region Ile-de France, departament Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, departament Morbihan w regionie Bretania), Niemiec (Nadrenia Północna-Westfalia) i Japonii.

A pewnego dnia GIS poinformuje, że wyjazd w wybrane miejsca jest już nie tylko niezalecany, ale zabroniony, do czego z każdym dniem zmierzamy. Śmiejmy się dalej. 

Śmieję się, w dodatku krzywo, bo jak skończy mi się obecne zlecenie w NRW to kochani rodacy zamkna mi granice i nie wypuszcza >:(

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martucha

Najgorsze wieści idą z Włoch, które chcą wprowadzić limit wieku dla dostępu do intensywnej terapii. Oznacza to, że leczeni będą młode i najlepiej rokujące osoby. Nie ma co się sprzeczać. Musimy to przeżyć... 

:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Martucha napisał:

Najgorsze wieści idą z Włoch, które chcą wprowadzić limit wieku dla dostępu do intensywnej terapii. Oznacza to, że leczeni będą młode i najlepiej rokujące osoby. Nie ma co się sprzeczać. Musimy to przeżyć... 

:( 

Nie wiem nic na ten temat, więc się nie wypowiadam. Obawy moje budzi polska specustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.03.2020 at 19:14, Lawenda vera napisał:

Niestety nie. Tym razem czeka na mnie Hesja. :(

A co do palenia,o którym wspomniała Marta to wezmę podwójną pakę tytoniu. Dym papierosowy zabija wszystko. Na coś fajki się przydadzą wreszcie.

Masz rację,zabija wszystko ,i wirusa,i.... ludzi.

No,co kto lubi ;)

Podobno na granicy mierzą pasażerom temperaturę..Chyba trzeba łyknąć jakiś Ibuprom profilaktycznie.Bo ja tak mam że zmęczenie wywołuje gorączkę a podróż mnie męczy bardzo.

Dziś była u nas  przyjaciółka dziadka,wróciła z podróży.Pojechała do córki ale....córka jej nie wpuściła.Bo wiadomo że mama mogła w pociągu załapać więc po co ryzykować.

Zamiast do córki pojechała do koleżanki bo by nie miała gdzie przenocować.

Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marta B napisał:

Masz rację,zabija wszystko ,i wirusa,i.... ludzi.

No,co kto lubi ;)

Podobno na granicy mierzą pasażerom temperaturę..Chyba trzeba łyknąć jakiś Ibuprom profilaktycznie.Bo ja tak mam że zmęczenie wywołuje gorączkę a podróż mnie męczy bardzo.

Dziś była u nas  przyjaciółka dziadka,wróciła z podróży.Pojechała do córki ale....córka jej nie wpuściła.Bo wiadomo że mama mogła w pociągu załapać więc po co ryzykować.

Zamiast do córki pojechała do koleżanki bo by nie miała gdzie przenocować.

Paranoja.

Szkoda , ze czasem w odwrotnym kierunku tak nie idzie . Dziś rozmawiałyśmy z taką jedną z naszych na ten temat . Wspominałam jak dzieciątka mojej Pusi , kiedy ona chora była to stawały w progu sypialni i coś tam pokrzyczały do niej ( aparaty w uszach ) i po kilku minutach koniec wizyty . Ale ....jak dzieciątka zakaszlane , zasmarkane odwiedziły Mutti to obowiązkowo z podejściem do łóżka , obśliniły pocałunkami ....Na obecnej szteli : córka PDP , kiedy tylko jakieś małe przeziębienie , katarek to z daleka , jeszcze próbuje dowiedzieć się skąd ten wirus . Próbowała do czasu jak jej powiedziałam , że chyba ktoś nam go przyniósł , bo Jadzia z domu nie wychodzi , ja bardzo rzadko spotykam się z innymi ludźmi ....ale jak ona sama z cieknącym nosem pcha się w odwiedziny to jest ok....jakby mało tego było to odpocznie sobie podczas godzinnej przerwy w domku i ...do ludzi na fizjoterapię . To tylko dwa przykłady a spotkałam się już z takimi , podobnymi wieloma ....strach , ale o własną doopę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marta B napisał:

Masz rację,zabija wszystko ,i wirusa,i.... ludzi.

No,co kto lubi ;)

Podobno na granicy mierzą pasażerom temperaturę..Chyba trzeba łyknąć jakiś Ibuprom profilaktycznie.Bo ja tak mam że zmęczenie wywołuje gorączkę a podróż mnie męczy bardzo.

Dziś była u nas  przyjaciółka dziadka,wróciła z podróży.Pojechała do córki ale....córka jej nie wpuściła.Bo wiadomo że mama mogła w pociągu załapać więc po co ryzykować.

Zamiast do córki pojechała do koleżanki bo by nie miała gdzie przenocować.

Paranoja.

Ta paranoja już żąda zamknięcia granic, tak jakby to była skuteczna ochrona>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marta B napisał:

Ciekawe dlaczego media nie podają statystyk ile ludzi w ostatnich miesiącach zachorowało na zwykłą grypę i ilu umarło z powodu powikłań po niej.

Bo byśmy się bardzo zdziwili,ha ha.

W zeszłym roku we Włoszech też zaczęło brakować łóżek na intensywnych terapiach i zaczęto segregację wiekową? Czy rok temu tak jak TYLKO wczoraj zmarło tam 130 osób na grypę? Liczba śmiertelnych ofiar patogenu we Włoszech wzrosła z 233 do 366. 

To wszystko w ciągu zaledwie 3 tygodni. Tak to było rok temu z grypą tylko w samych Włoszech??? Trzeba skończyć z tymi porównaniami i bagatelizowaniem problemu. Mamy oszukiwać sami siebie? Za miesiąc u nas będą Włochy i trzeba się na to przygotować, bo chyba nie wierzycie, że jesteśmy narodem wybranym i nas to ominie? 

Jeździjcie dalej ale jak wrócicie z koroną to leczcie się same i płaćcie za tych wszystkich których zakazicie. Wam to rząd musi zamknąć granicę, bo przecież wam nic nie grozi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dla mnie brawa nie należą się ... ponieważ wyjeżdżam ...no taka już nieodpowiedzialna jestem i nic na to nie poradzę

Twój wybór tylko potem lecz się prywatnie. A nie, Ty bohaterka z podkulonym ogonem polecisz szybko z kaszelkiem do Polski leczyć się przez NFZ, bo ci się należy. A że po drodze zarazisz 3 osoby to masz w dupce, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwaga, do założenia konta. :) Strata czasu czytając wypowiedzi niektórych Pań. Dno i prostactwo. Kobieto skąd ty się urwałaś, chcesz jechać to jedź. Ja decyduję za siebie, po drugie nie pierdykam, nie paskudzę, a i higieniczna jestem. A co do poznania się bliżej......... Lepiej unikać kontaktu z takimi toksycznymi osobami. Żegnam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość Aisa napisał:

Odwaga, do założenia konta. :) Strata czasu czytając wypowiedzi niektórych Pań. Dno i prostactwo. Kobieto skąd ty się urwałaś, chcesz jechać to jedź. Ja decyduję za siebie, po drugie nie pierdykam, nie paskudzę, a i higieniczna jestem. A co do poznania się bliżej......... Lepiej unikać kontaktu z takimi toksycznymi osobami. Żegnam

 

Miło mi ...również żegnam :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Anka napisał:

Twój wybór tylko potem lecz się prywatnie. A nie, Ty bohaterka z podkulonym ogonem polecisz szybko z kaszelkiem do Polski leczyć się przez NFZ, bo ci się należy. A że po drodze zarazisz 3 osoby to masz w dupce, prawda?

Idąc tym tokiem rozumowania żadna z obecnie przebywających w pracy opiekunek nie powinna zjeżdżać do domu....Ryzyko zarażenia działa w obie strony granicy.A z tego co podają media ,to w D jest więcej zarażonych niż w PL.Więc przywiezienie wirusa stamtąd jest jednak dużo większe:(Kolejna zarażona przyleciał do Warszawy właśnie z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Anka  Jak masz baty na nieuniknione to podziel się nimi, a my  (ja) chętnie zastosuję się do jedynie słusznych rad... :tak2: W innym przypadku uważam, że tylko spokój i to stoicki może nas uratować bo panika rozchodzi się razem z koronawirusem i, że tak powiem, działa z nim rączka w rączkę :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę osoby, które tutaj pis'a incognito o dostosowanie się do regulaminu .

W Niemczech już jest ok. 1000( jeden tysiac) zarażonych, niedawno byly pojedyncze przypadki w Bawarii, w Polsce na razie 15.

Jeśli ktoś uważa że uniknie zarażenia to moze się pomylić.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj

"13:49

Powtórzmy: od godz. 15 na przejściach: Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice, Gorzyczki całodobowe punkty kontroli sanitarnej"

Kontrola ma objąć wszystkie przejscia graniczne z Czechami i Niemcami.A o granicy wschodniej cisza:(

Cały artykuł-konferencja Szumowskiego tu:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-w-kolejnych-polskich-miastach-relacja-na-zywo/wzqbyd5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Z dzisiaj

"13:49

Powtórzmy: od godz. 15 na przejściach: Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice, Gorzyczki całodobowe punkty kontroli sanitarnej"

Kontrola ma objąć wszystkie przejscia graniczne z Czechami i Niemcami.A o granicy wschodniej cisza:(

Cały artykuł-konferencja Szumowskiego tu:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-w-kolejnych-polskich-miastach-relacja-na-zywo/wzqbyd5

I nie daj Boze mieć temperaturę z innego powodu,bo się wyląduje na kwarantannie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Teresadd napisał:

 @awe59 nie wiem kiedy wracasz,ale LOT nie wpuszcza osób z Niemiec ,które były ostatnie 14 dni.Dowiedz się ,żeby  cię nerw nie wziął.Teraz przeczytałam na stronie Lotu.

@Teresadd Zastanowiło mnie to, że LOT odmawia zabrania na pokład podróżujących z Niemiec. Inne linie musiałyby też, bo co to da, że jedne linie nie wezmą a inne wezmą? Żadna ochrona. Robi się chyba coraz bardziej absurdalnie, mimo dobrych chęci.-.-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...