Skocz do zawartości

Komputer kupiony w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad wymianą laptopa na nowy. 

Trafiłam na fajną promocję w Niemczech, cena duuużo niższa niż w Pl (za ten sam model). 

No i pytanie blondynki o klawiaturę. Musiałabym zmienić na polską, bo na niemieckiej raczej trudno będzie mi się przestawić. 

Jak to wygląda technicznie/praktycznie? 

Wymaga to oddania do serwisu, czy można samodzielnie ustawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Basiaim napisał:

Myślę nad wymianą laptopa na nowy. 

Trafiłam na fajną promocję w Niemczech, cena duuużo niższa niż w Pl (za ten sam model). 

No i pytanie blondynki o klawiaturę. Musiałabym zmienić na polską, bo na niemieckiej raczej trudno będzie mi się przestawić. 

Jak to wygląda technicznie/praktycznie? 

Wymaga to oddania do serwisu, czy można samodzielnie ustawić? 

Takie naklejki się kupuje i nalepia na wypadek gdyby ktoś zapomniał gdzie jaki symbol się znajduje, oraz trzeba dodać język polski do klawiatury i go wybrać. Ja sobie poradziłam to Ty też dasz radę. Masz tu linka jak to zrobic w Windowsie

https://www.polonijka.de/niemiecka_klawiatura_polskie_litery

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mi przeszkadza... 

Nigdy na laptopy tutaj nie zwracałam uwagi, więc nawet nie wiem, jakie są różnice. 

Na czytałam się tylko w necie próśb o pomoc przy zmianie klawiatury, pomyślałam więc że to jakiś większy problem. 

 

Dzięki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, scarlett napisał:

mnie bardzo denerwował Windows po niemiecku..jak wróciłam do domu to za pomocą youtube na stacjonarnym przeinstalowałam na polski...taka zdolna jestem..:haha:klawiatura to pikuś, tylko y i z jest przestawione

Nie tylko. Znaki przestankowe tez gdzie popadnie:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam lapka kupionego w w De. jak sie go tylko zalaczy i powoli sie go ustawia,o czym krok po kroku informuja co trza robic,to w ktoryms pytaniu ustawia sie jezyk i klawiature.

Po tym ustawieniu mam  klawiature na pasku zadan i jak chce mam pl,a jak chce mam De. To ukazalo sie automatycznie.

 

Jak ja sobie poradzilam,to juz kazdy inny to zrobi,bo gorszego ,,trumbola" ode mnie to juz nie ma ;)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Basiaim napisał:

 

Trafiłam na fajną promocję w Niemczech, cena duuużo niższa niż w Pl (za ten sam model). 

 

Basiu, to jakas lokalna promocja, czy na całe De? Też muszę laptop zmienic, bo działam na windowsie numer 7 i widzę, że powoli robi się kicha. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar w gazetce z Martkauf wpadł mi w oko. 

Nie jest to jakiś wypasiony laptop (hp) , ja potrzebuję akurat drugi, mniejszy na swoje urlopowe podróże. 

Ale w ogóle zauważyłam, że w De często ceny elektroniki są dużo niższe niż w Pl, stąd moje zainteresowanie. 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiała się przyjrzeć, jakoś nigdy nie brałam pod uwagę kupna elektroniki tu. Nie pytaj mnie dlaczego, bo sama nie wiem ;).

HP miałam jakiś czas temu, kupiłam w Polsce, za wcale niemałą kasę i po dwóch, trzech latach okazało się, że jestem "szczęśliwą" posiadaczką laptopa z wadą fabryczną. Felerna była karta graficzna, wadę miały też laptopy innych firm i wszyscy, oprócz właścicieli HP,  mogli sprzęt wymienić w ramach gwarancji. Oddałam swój na części, bo naprawa/wymiana się nie opłacała.

Nigdy więcej  HP :(.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lapek "Acer Aspire 7730z" ma już 10 lat, ale nie żałuję jego zakupu, chociaż na tamte czasy był cholernie drogi, ale nigdy nie był naprawiany, jakieś 3 lata temu był w serwisie celem wyczyszczenia klawiatury, hulam na windzie 7 i nie zamierzam się przesiadać na 10. Jak się zepsuje to będę bardzo niepocieszonaO.o

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeczka1963 napisał:

Mój lapek "Acer Aspire 7730z" ma już 10 lat, ale nie żałuję jego zakupu, chociaż na tamte czasy był cholernie drogi, ale nigdy nie był naprawiany, jakieś 3 lata temu był w serwisie celem wyczyszczenia klawiatury, hulam na windzie 7 i nie zamierzam się przesiadać na 10. Jak się zepsuje to będę bardzo niepocieszonaO.o

Ale wiesz, że 7 nie ma już aktualizacji, wspomagania i bógwieczegijeszcze? Też jadę na 7, nie lubię 10 (parę lat temu miałam telefon z 10 i pozbyłam się go po pół roku w..u , złości i wścieku), ale już widzę, że się z laptopem coś pierniczy :(.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar wiem, że nie ma już wsparcia dla 7, ale póki jeszcze hula to nie zmieniam, system instalowałam na nowo jakieś dwa lata temu i nie mam z nim problemów:dobrze:

Czasem pomaga konserwacja, pousuwanie zbędnych plików, albo reinstalka systemu:d

Edytowane przez Janeczka1963
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, salazar napisał:

 nie lubię 10 (parę lat temu miałam telefon z 10 i pozbyłam się go po pół roku w..u , złości i wścieku), 

Miałam podobnie. Kupiłam laptop z windows 10. Nie potrafiłam się przyzwyczaić. Polecono mi 8.1- podobny do "siódemki", ale nowszy. Super mi się na nim śmiga.

Ubolewam, że wszystkie nowe są na 10 i chyba nic już się z tym nie da zrobić....

 

Myślałam, że hp dobre są...

Parcia na nowy nie mam, mogę poczekać na jakąś inną okazję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

Miałam podobnie. Kupiłam laptop z windows 10. Nie potrafiłam się przyzwyczaić. Polecono mi 8.1- podobny do "siódemki", ale nowszy. Super mi się na nim śmiga.

Ubolewam, że wszystkie nowe są na 10 i chyba nic już się z tym nie da zrobić....

 

Myślałam, że hp dobre są...

Parcia na nowy nie mam, mogę poczekać na jakąś inną okazję.

A ja mam paroletniego Asusa z 10-tką. I nie narzekam na Windowsa, choć początki były...dziwne :haha:Przyzwyczajenie jest drugą naturą, a z naturą czasem się walczy...czyli można przywyknąć :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

@salazar wiem, że nie ma już wsparcia dla 7, ale póki jeszcze hula to nie zmieniam, system instalowałam na nowo jakieś dwa lata temu i nie mam z nim problemów:dobrze:

Czasem pomaga konserwacja, pousuwanie zbędnych plików, albo reinstalka systemu:d

ja tez od lat na 7...moj obecny lapek też...serce mi chyba pęknie jak wysiądzie ostatecznie...do 10 nie mogę przywyknąć za nic..mam go 3 rok na drugim lapku i nie lubię obojga 

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...