Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd z dużą czy małą firmą?


Gość Anna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!! W styczniu będę chciała wyjechać i sama nie wiem co robić. Mam ofertę z małej agencji o której w necie jest niewiele by nie napisać że nic i ofertę z agencji znanej pewnie wszystkim bo jest duża. Na temat dużej jest wiele i wydaje się, że nie jest źle, ale 100 euro różnicy na rzecz małej to duża różnica. Macie jakieś doświadczenia z mniejszymi agencjami? Ta moja powstała w tym roku i nie wiem co robić. Czy wielkość agencji i rok powstania ma znaczenie?

Dziękuję i przesyłam pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

              Ciekawe pytanie zadałaś, Anno. Tak, byłam też w małej agencji i byłam też w tej  największej z 24 w nazwie - najgorsza z możliwych - tej jednej zdecydowanie nikomu nie polecam. innych z nazwą z 24 też nie polecam, bo ciężko tam godziny pracy ustawić - klient bierze nazwę dosłownie, Szkoda naszego zachodu.

     A poza tym wybór jest bardzo duży i decyzja niełatwa. W małej agencji opiekunka nie jest tak lekceważona, chuchają jednak trochę i rozmowa trochę inna. Jeśli dają dodatkowo 100 euro więcej to warto pomyśleć, a ryzyko ? jest wszędzie gdzie byśmy się nie zgłosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się  z @Serenity. Też byłam w tej dużej ......24, zostałam wyrolowana finansowo!!!!!!!!!  Dzisiaj jestem w mniejszej i jest mi dobrze.!!  Reakcja jest zawsze na mój imeil, czy tylko puszcze strzałkę zaraz dzwonią. Ale ryzyko zawsze istnieje.

Życzę powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz byłam z małą firmą i chociaż wtedy nie znałam języka firma dała mi stawkę przybliżoną do tej którą niektóre   duże firmy proponują mi teraz.Wszystko zależy od doświadczenia przy opiece nawet w Polsce,również od rodziny niemieckiej ,a także od potrzeby chwili teraz jest okres przedświąteczny więc można śmiało negocjować stawkę .Ja zawsze jak mam propozycje wynagrodzenia ze strony firmy i wydaje mi się ona zbyt niska to od razu mówię ,że stawka jest za niska ,zazwyczaj pracownik mówi ,że zapyta rodziny czy może zapłacić więcej i często się na to zgadzają.Nie wiem i przypuszczam,że nikt tego nie wie czy jest to zagrywka agencji czy rzeczywiście rodzina tu decyduje.Musisz wziąć po uwagę to,że jest to twój pierwszy wyjazd jak się sprawdzisz to firma może podnieść ci wynagrodzenie przy przedłużeniu zlecenia.Myślę,że najlepsza rada jaką mogę Ci udzielić to taka,żeby umowę podpisywać tylko na czas zlecenia bo wtedy jak jesteś nie zadowolona to po zakończeniu zlecenia kończysz z nimi współpracę i szukasz czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wrócę do tego tematu,,mała czy duża agencja,!!!!,pierwsza była duża,,bałagan na całej lini, zbywanie i kłamanie,,więc potem już wybieralam tylko małe agencje,,nawet takie co to żadnych reklam nie wstawiają,,jestem chyba dalej za małymi ale dobrze płatnymi agencjami. Teraz jest tyle agencji,nowych i małych i tyle z roku na rok przybywa nowych opiekunów,,bo jak koleżanka koleżance powie,,ta zarabia tyle i tyle w opiece,to od razu każda chce miec ten luksus zarobkowania,,jak jest odważna,,z małych agencji robią się większe agencje i cwańsze, każdej agencji odbije woda sodowa z dobrobytu, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

Coś mi się wydaje ,że nie ma już małych firm,,te małe agencje giną wśrod tych większych,,łączą się do kupy razem,,misz masz ,,,trzeba miec trochę szczęscia aby się w żadne tarapaty nie wpakowac,,,:hura:

Ogromne szczęście trzeba mieć :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...