Skocz do zawartości

Ile zarabiają na nas agencje?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Bratek napisał:

Szukałam i znalazłam na   facebook  projekt  finansowany przez  Instytucje ds. Równego Traktowania Pracowników  Unijnych  oraz Pełnomocnika Rządu  Federalnego ds.  Migracji i Integracji  z  UE . bezpłatne porady prawne dla opiekunów w Niemczech .  Polecam  tym którzy chcą pracować  godnie i za godne wynagrodzenie. Bez hejtu .

Bez .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
O 7.12.2019 at 11:55, Jurek50 napisał:

Ponadto jak się rozmawia z opiekunkami pracującymi "na czarno" lub mającymi umowy bezpośrednio z rodzinami niemieckimi,wcale nie ma dużej roznicy w zarobkach,a wręcz nawet w wielu przypadkach dostają mniej od rodziny,niz placa agencje.

A to tylko dlatego że stawki zanirzamy sami sobie bo ogloszen to dużo nie ma. Na czarno roznica powinna byc przynajmniej kilkaset euro więcej przynajmniej. Jezeli ktos na czarno pracuje u 1 sprawnej osoby za mniej niż 1400 euro to to już nie jest praca na czarno, ale skur….two bo rodzinki niemieckie dobrze wiedza kto szuka pracy na czarno i to bezczelnie wykorzystuja do tego w chetnych to oni przebieraja. Zainteresujcie się ile wasi pdopieczni palca polskim agencjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niezapominajka
32 minut temu, elf napisał:

Zależy od tego ile agencje płacą za nasze ubezpieczenie. Ale średnio agencja zarabia około 15 - 20 euro dziennie z każdego przepracowanego dnia opiekunki. Oczywiście dwa razy więcej w święta Rachunki są wysokie bo agencja płaci nasze ubezpieczenie i dojazd 

Za dojazd zawsze płaci rodzina :)

Ubezpieczenie płaci tylko są to bardzo różne kwoty. Zarobki agencji od jednego pracownika w skali miesiąca to od 600 euro w zwyz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, elf napisał:

Jeżeli nam dają dobrze zarabiać.. A przy okazji i oni też zarabiają to czy warto o to kruszyć kopie. Myślę że nie. 

Oczywiście, że nie. Chodzi o to, żeby wszyscy byli zadowoleni. Napisałam tak dla informacji bo muszę przyznać, że mnie nie interesuje ile agencja zarabia, czasami widzę rachunek, który przysyłają i stąd wiem jaka jest różnica:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Czasami widzę rachunek, który przysyłają i stąd wiem jaka jest różnica:)

 

 Wiesz kiedyś jak koordynatorów  wypomnialam ile zarabiają na mnie a prostej rzeczy mi załatwić nie umieją to zdziwiony pyta się skąd wiem. Odpowiedziałam że takie wiadomości są ogólnie dostępne w Niemczech i każdy może to sprawdzić... . Ty wiesz ze uwierzył i pyta się gdzie?. To ja mu wprost.. Wystarczy zapytać rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski koordynatorzy zapytał mnie skąd znam wysokość faktury która oni wystawili. Firmy myślą że rodziny to przed nami ukrywają. A Niemcy często wprost pytają ile zarabiam... I czy jest to adekwatne do tego ile oni płacą firmie.  Ostatnio to rodzina nawet mnie o ubezpieczenie emerytalne pytała bo mówi że muszę o sobie też pamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niezapominajka 67  dokładnie A teraz idę zrobić coś pożytecznego dla świata.  Wystawić śmieci rodziny..... Zabrać się za obiad i moich umeczonych białych adidaskow pora ich uprac. Miłego dnia tobie i wszystkim innym robaczkom. 

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, elf napisał:

Polski koordynatorzy zapytał mnie skąd znam wysokość faktury która oni wystawili. Firmy myślą że rodziny to przed nami ukrywają. A Niemcy często wprost pytają ile zarabiam... I czy jest to adekwatne do tego ile oni płacą firmie.  Ostatnio to rodzina nawet mnie o ubezpieczenie emerytalne pytała bo mówi że muszę o sobie też pamiętać

Masz rację rodziny pytają ile dostaje na rękę od agencji. Żadna to tajemnica i żaden temat tabu z tym związany. Pytają więc czemu mam nie odpowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

@Kleopatra i zawsze mówią, że za mało :)

Ciagle nam za mało ,bo trzeba szukać żeby więcej.Jak masz więcej to rodzinie za mało naszej pracy bo uważają że skoro tyle płacą to chcą taką opiekunkę 3 albo 4 w 1:d.

To też się nie da i kółko się zamyka

Edytowane przez Kleopatra ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ile ty zarabiasz na podopiecznych? Macie po 1500 euro, spanie i wyżywienie i narzekacie. Odkładacie więcej niż w jakiminnym zawodzie fizycznym.  Zarob 2000 zapłać za mieszkanie i jedzenie to pogadamy i dopiero wtedy byś narzekała jedna z drugą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.12.2021 at 13:21, Gość Arek napisał:

A ile ty zarabiasz na podopiecznych? Macie po 1500 euro, spanie i wyżywienie i narzekacie. Odkładacie więcej niż w jakiminnym zawodzie fizycznym.  Zarob 2000 zapłać za mieszkanie i jedzenie to pogadamy i dopiero wtedy byś narzekała jedna z drugą. 

A chciałbyś cały czas mieszkać w pracy i nie móc wrócić do "swojego" domu/pokoju i odpocząć, napić się piwa, zaprosić znajomych, pochodzić w bieliźnie, włączyć głośniej muzykę??? Czy po 20 pracodawca może cię poprosić o pomoc? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Praca opiekuna jest obarczona wbrew pozorom sporym obciążeniem psychicznych czy się to komuś podoba czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.12.2021 at 13:21, Gość Arek napisał:

A ile ty zarabiasz na podopiecznych? Macie po 1500 euro, spanie i wyżywienie i narzekacie. Odkładacie więcej niż w jakiminnym zawodzie fizycznym.  Zarob 2000 zapłać za mieszkanie i jedzenie to pogadamy i dopiero wtedy byś narzekała jedna z drugą. 

Tak ,mogę z tobą pogadać na 100% bo jak zdecydowałam się na wyjazd kilka lat temu to zarabiałam  mniej niż 2000zl .Narzekałam że ciężko i wyjechałam. Jestem zadowolona z kroków jakie podjęłam. Są + i - takiej pracy ,ale albo się decydujesz albo nie .A jakbyś nie wiedział Arek że Polacy to z reguły marudzą i narzekają.Mamy to we krwi .Mnie ograniczenie swobodynie przeszkadza  .Jestem w pracy nie na urlopie  i robię kasę i zjeżdżam, nie jakieś tam pierdolamento .Jesli ktoś chce więcej wolnego czy swobody niech szuka pracy w innym zawodzie albo jako Pflege w systemie zmianowym ,ale zapłaci za wyżywienie i lokal  .Tak staram sobie zorganizować czas by wilk był syty o owca cała.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...