Skocz do zawartości

Uważajcie na oferty z prawem jazdy!!!


Gość Opiekunka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej. Chcę was przestrzec przed ofertami z prawem jazdy a raczej przed brakiem zabezpieczenie się. Mnie rodzinka podopiecznej posądziła o spalenie sprzęgła i zażądała ode mnie 450 euro. Agencji powiedzieli, że nieumiejętnie jeździłam co ukryłam więc muszę pokryć szkodę. Podobno jesteśmy zabezpieczone przed wypadkiem, ale przed takimi usterkami już nie. Sprawa jest w toku, ale czuję że mi to potrącą. Tak więc żądajcie od agencji zabezpieczenia na taki przypadki na piśmie, bo niemieckie cwaniaki naprawią na wasz koszt pół auta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

         Sama w ogóle nie jeżdżę już autem w Niemczech, bo zdarzyła mi się taka przyjemność z demencyjną Babcią i było krucho... Już nigdy ! Nie wiadomo przecież jakiego klienta będziemy wozić, a nic gorszego jak histeria w aucie.

       a co do kosztów napraw to przecież agencje są ubezpieczone i to dość wysoko ? Albo może Ty sama od OC czyli od odpowiedzialności w pracy ? Napewno rzecz do wyjaśnienia przede wszystkim z agencją.

Nic bym sama nie zapłaciła. Niech idą do sądu. Tam koszty małe nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja od samego początku wyjeżdżam na zlecenia w których wymagane jest prawo jazdy. 2 lata temu miałam taką sytuację, że poszła jakaś elektronika w aucie, awaria jednej części spowodowała, że nic nie działało. Co prawda zgłosiłam to od razu do swojej agencji, ale sama rodzina nie wymagała ode mnie pieniędzy. Jeśli chodzi o moją agencję od razu zadzwonili i do agentury i potem kontakt z rodziną, co prawda szefowa była gotowa obstawać za mną murem, ale nikt nam żadnym sądem nie groził, ani rodzina, ani ta agentura niemiecka.

Tu nie chodzi o ostrzeganie przed zleceniami, a tylko i wyłącznie przed ludźmi. Bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo z kim będzie dane nam współpracować.

Edytowane przez magdalenk@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Opiekunka napisał:

Hej hej. Chcę was przestrzec przed ofertami z prawem jazdy a raczej przed brakiem zabezpieczenie się. Mnie rodzinka podopiecznej posądziła o spalenie sprzęgła i zażądała ode mnie 450 euro. Agencji powiedzieli, że nieumiejętnie jeździłam co ukryłam więc muszę pokryć szkodę. Podobno jesteśmy zabezpieczone przed wypadkiem, ale przed takimi usterkami już nie. Sprawa jest w toku, ale czuję że mi to potrącą. Tak więc żądajcie od agencji zabezpieczenia na taki przypadki na piśmie, bo niemieckie cwaniaki naprawią na wasz koszt pół auta!!!

A co to za agencja? Wiem, że nie można wpisać nazwy, ale może przynajmniej miasto siedzibę firmy. Mam też tam jeździć autem, więc trochę mnie przestraszyłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magdalenk@ @mela to też racja i też nie chcę nikogo odstraszać od jazdy samochodem w Niemczech, zwłaszcza gdy ktoś czuje się pewnie za kierownicą - ja niestety już nie.

Wiadomo jednak, że tak dorobić sobie można i warto, ale nie kosztem poważnego stresu.

        Ludzie są wszędzie różni i w każdej sprawie. Z góry nie można oczekiwać tylko najgorszych kłopotów, bo byśmy w ogóle się nie ruszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Serenity napisał:

 Ludzie są wszędzie różni i w każdej sprawie. Z góry nie można oczekiwać tylko najgorszych kłopotów, bo byśmy w ogóle się nie ruszyli.

Dokładnie! Nie ma co z góry zakładać najgorszego. Będzie, co ma być. To znaczy dobrze, bo jakżeby inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie bum zrobiłam w dziadka aucie:płacz: ale narazie cisza ,,a jezdzę bardzo spokojnie ,,bez stresu mimo ,że dziadek nieraz nadawał jak przekupa na rynku,,ale mnie ciężko zestresowac ,bo ja uważam ,że dobrze jeżdze i to dziadek nie ma racji-hahahha  temat się zamyka ,,ale dobrze wiedziec ,że różnie to może być ,,no tak ,,jeszcze nie wiadomo czy coś tutaj mi nie wywiną,,,za moją usterkę poważną w aucie,,,elektryka wysiadła już dawno jak dziadek się do garażu nie zmiescił,,radio kaput ,jedne drzwi się otwierają a inne od humoru raz tak raz nie,,,także my obydwoje z dziadkiem trochę autko żeśmy udoskonalili ,,,ale to tylko auto,,mówię dziadkowi ,to tylko auto,,dasz do serwisu i zrobią i Twoje szkody i te inne,,hahaha na wesoło trzeba nieraz wszystko brać ,,bo inaczej to by człowiek zdurniał jakby się miał przejmować ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...