Skocz do zawartości

 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam----ciepłe dni -lato a więc wieksze zapotrzebowanie na picie,jak sądzicie ,jaką wode podawać swoim PDP oraz pić samemu? czy wiecie ,że.....woda z kranu przynajmniej w Niemczech jest czystsza niż  w butelkach?tzn.kupna.

Edytowane przez adamos1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, adamos1 napisał:

witam----ciepłe dni -lato a więc wieksze zapotrzebowanie na picie,jak sądzicie ,jaką wode podawać swoim PDP oraz pić samemu? czy wiecie ,że.....woda z kranu przynajmniej w Niemczech jest czystsza niż  w butelkach?tzn.kupna.

oj Adaś, to taj, jak we Wiedniu, a jak jest pyyyyszna ta kranowa... woesz co, ja daje Hedie kranowe, chlodna, ale nie lodowata, sama pije wode. Natomist starszym ludziom, ktorzy bardzo lubia slodkie picie, a nie za bardzo lubia wogole pic, chociaz powinni wiecej pic to wiesz co mi sie im udawalo przemycic do picia, jak juz nic nie chcieli? Kupowalam w butelkach Zitronentee , albo w kartonach, a teraz kupuje tylko te granulki rozpuszczalne tejze herbaty cytrynowej, rozpuszczam w kranowce i jej daje, nie robie takiej cieniutkiej lury, bo nie wypije, ale mocniejsza, bo slodsza wychodzi, smakuje jej... 

Kiedys u mlodszej i sprawnej pdp w lecie robilam dla niej i dla siebie cos jak kawa mrozona, ale zeby nie bylo za mocne i kilka razy dziennie kawa, to nie bardzo i... robilam jakies 1,5 litra cappuccino, gdzie pol bylo wody, pol mleka, schladzalam w lodowce, pozniej do tego wrzucalam galke lodow waniliowych i troszke bitej smietany na gore na szklanke i super, smakowalo bardzo i nie mialo tyle kofeiny co kawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ciekawy pomysł...bo na ogół jak piszesz PDP nie chcą pić  za dużo,albo piją i serwujemy im wody gazowane ,a czy wskazane ? zresztą nie tylko osobom starszym.No tak ,ale oni to lubią .Dlatego  ciekawy  pomysł by zrobić w jakims wiekszym naczyniu wzbogaconą  wode i podawać im a nawet pic samemu,bo nie myśle o parasoleczkach itp. nowalijkach bo dnia bym nam brakło ha ha i nie tylko ,bo kasy też  a z przyjemnoscia my i oni to wypiją,ale niech to bedzie naturalne.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest woda przegotowana zimna dla jednego ,drugi pije lekko gazowaną i piwo,ja pije lekko gazowaną ,,,ale moja wcześniejsza babcia tylko kranówa nalewana w butelki i do lodówki jeszcze i tylko taką piła,wiem ,że u nich jest czysta woda -kranówa,,,teraz wiem.bo na początku sama się dziwiłam ,że taką piją,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda
3 godziny temu, adamos1 napisał:

czy Wy nie pijecie ? nie wspominając o Waszych PDP a znam bardzo dużo przypadków odwodnień u PDP a nawet opiekunów.

Pijemy...same destrukty hahaha....czy to takie wazne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...moze nie dla Ciebie ale dla PDP to istotne,zamiast pisać głupoty i się popisywać ,lepiej pisać o tym co istotne dla PDP i dla naszego organizmu.Woda to życie moja droga.,zresztą nie tylko.Te uwagi nie były do Ciebie ,bo zaraz się pewnie obrazisz-spokojnej nocy.

6 minut temu, adamos1 napisał:

hm...moze nie dla Ciebie ale dla PDP to istotne,zamiast pisać głupoty i się popisywać ,lepiej pisać o tym co istotne dla PDP i dla naszego organizmu.Woda to życie moja droga.,zresztą nie tylko.Te uwagi nie były do Ciebie ,bo zaraz się pewnie obrazisz-spokojnej nocy.

  Rodzaj oraz ilość wypijanej wody stanowią kluczowy warunek zdrowia i leczenia. Przynajmniej raz w tygodniu spotykam osobę, która nie osiąga postępów w programie, ponieważ pije niewłaściwy rodzaj wody lub przyjmuje jej zbyt mało. Jeśli postępuje tak od lat, może wręcz zrujnować sobie zdrowie.----o tym pamietajmy  ,bo to bardzo istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha nie tylko opiekunowie ,ale i PDP  bo  demencja czy Alzheimer  to szczególne przypadki by te płyny były podawane ,bo najczęsciej  sami nie chcą pic ,trzeba ich do tego zachęcać.( Co za dziwna archaiczna forma zwrotu,hi hi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda

To tak na okolicznosc , aby nie urazic , bo taki  powazny o tym  popijaniu....A czego ty tak ostatnio chichoczesz jak wstydliwa panienka hihi ..i hihi..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamos1 napisał:

ha ha nie tylko opiekunowie ,ale i PDP  bo  demencja czy Alzheimer  to szczególne przypadki by te płyny były podawane ,bo najczęsciej  sami nie chcą pic ,trzeba ich do tego zachęcać.( Co za dziwna archaiczna forma zwrotu,hi hi)

i tu sie zgadzam... mam przyjaciela, ktory pracuje z udzmi z demencja i Alzheimerem w szpitalu od dawna, niby bzdura, ale najczesciej gdy mowi o tych schorzeniach to walkuje mi az do znudzenia: Beata, im wiecej pynow wlejesz w pdp tym lepszy bedzie jego stan, bo te plyny,  woda przede wszytskim wplywa na prace mozgu, wiadomo, glowka lepiej pracuje... niby taka bzdura, wydawaloby sie.... Jak mu sie skarzylam, ze jakiis pdp wyczynia to, czy tamto, pierwsze pytanie bylo: podaj mi ile jest dobowo plynow... i sama zaobserwowalam, ze nawet Hedie po dniach, gdy naprawde jak na nia duzo wypije jest lepsza i nastepnego dnia calkiem inna, a jak jest tego dbowo 400 ml... niestety i takie dni bywaja... nastepnego dnia porazka, taka slaba, i prawie bez kontaktu...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów nic dodać nic ująć --nadmiar tez jest nie wskazany  a gdy jest takie zapotrzebowanie to znak ,że coś się dzieje z organizmem,ale teraz kiedy są upały takie zapotrzebowanie może być większe a szczególnie u nas bo pracujemy a nie leżymy całymi dniami .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mój dzień zaczynam od picia wody! dwie szklanki takie 0,33 :)  kupuję niegazowaną:) Jesli wychodzę z domu staram się zawsze zabierać pół l. butelkę wody /z takim smoczkiem/ Czasami jak zapomnę ,to mój organizm sam zaczyna się domagać i wtedy muszę kupić ..Jeśli chodzi o moją PDP ,to podaję jej dużo wody -lekko gazowanej, kupuje rodzina .. tylko nie pasuje mi ,że każą podawać pół na pół z sokiem jabłkowym ,wiesz @Betty  masz rację ,że stan PDP się poprawia po piciu wody:) Po prostu jestem "wodziara":) Puszczę Wam link do poczytania:)

http://veganisland.pl/woda-woda-woda-30-powodow-dla-ktorych-warto-pic-wode/

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda

Och....to oczywiste , nikt nie kwestionuje zasadnosci picia wody. Ja tez dzis zaczelam dzien od  duzej szklanki wody haha...Seniorzy powinni pic wode , szczegolnie ci z demenz czy Alzheimerem . Mialam podopieczna z demencja i wszedzie tam , gdzie najczesciej przesiadywala staly szklaneczki z woda , ale pila niechetnie  i czestowala spryciara kwiaty na tarasie. Picie wody jest zalecane dla kazdego  nie tylko w upaly ale  np przy detoxie czy odchudzaniu.  Destrukty to tez plyny..mocna kawa , coca-cola czy inne tam ...tez mozna byle z umiarem  hehe....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda

Normalnie dzien zaczynam od kawy goracej i mocnej a woda to juz pozniej , dzis wyjatkowo  od wody z cytrynka i nie za zimnej . Pozniej to juz zimna , co prawda nie ma upalow , ale jest lato .."sorry taki mamy klimat'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda
15 minut temu, Florcia napisał:

Pierwsza poranna szklanka wody powinna być co najmniej letnia..."sorry, taki mamy klimat...":)

Gdzies wyczytalam , ze dobrze jest  wypic rano letnia wode z miodem i cytryna  , najlepiej przygotowac to  wieczorem poprzedniego dnia. Obiecuje sobie tak zrobic , ale jak zwykle zapominam, albo nie mam miodu, albo mi sie nie chce i tradycyjnie zaczynam od kawy "siekiery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barrakuda
16 minut temu, Florcia napisał:

Może być również z samą cytryną, która reguluje kwasowość w żołądku i przez to zmniejsza apetyt. Miód jest rozgrzewający i usprawnia system trawienny, przygotowany wieczorem z woda i cytryną pomaga przy zaparciach.

O ..tego nie wiedzialam , moze zastosowac u podopiecznych , ktorzy maja ten problem?

Ja trafilam na ten przepis w artykule o zdrowym odzywianiu i tam zalecano ta miksturke poniewaz oczyszcza organizm z toksyn, co wazne przy detoksie- kuracji oczyszczajacej , przyspiesza metabolizm co razem z cwiczeniami i dieta wspomaga odchudzanie no i stan cery sie poprawia .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gość Barrakuda napisał:

O ..tego nie wiedzialam , moze zastosowac u podopiecznych , ktorzy maja ten problem?

Jedynie u tych PDP, którzy mogą jeść miód, którym lekarz nie zabrania, ponieważ zdarzają się osoby uczulone na jakiś składnik miodu. Poza tym muszą go chcieć spożywać a to zależy od nawyków żywieniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   W ramach spożycia wody, można wypić dziennie do dwóch lub nawet trzech filiżanek słabych, bezkofeinowych herbat i jedną filiżankę zielonej lub czarnej herbaty. Nie dodajemy miodu, cukru, syropu z agawy, śmietany, cytryny, kofeiny ani żadnych innych składników do herbaty. Zmieniają one właściwości wody.

·             Należy unikać picia dużej ilości napojów gazowanych, soków owocowych i warzywnych więcej niż około szklanki każdego rodzaju mleka, jak również spożywania ryżu, soi, konopi, mleczka migdałowego, alkoholu i napojów zawierających kofeinę. Jeśli zdecydujesz się je spożyć, nie licz ich do dziennego bilansu wody. Faktycznie, jedzenie lub picie produktów zawierających cukier, kofeinę i alkohol, zdecydowanie odwadnia organizm. Więcej na ten ważny temat medyczny w artykule Nawadnianie. [link]

·             Jak pić. Doskonałym jest rozpoczęcie dnia od kilku szklanek ciepłej wody, ok. 1 litra, zaraz po przebudzeniu. Dostarczy to wody na kilka godzin i nie będzie trzeba myśleć o jej uzupełnieniu. Pomaga to również na zaparcia.

W innym przypadku, warto pić duże szklanki wody pomiędzy posiłkami. W ich trakcie nie należy pić by nie rozwadniać soków żołądkowych. Picie po godzinie 18:00, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, powoduje nocne wstawanie do toalety. Nie jest to korzystne dla jakości snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...