Skocz do zawartości

Walizka za drzwiami...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Już się nie będę śmiać , tylko papugować ....tutaj listeczek ...tutaj kwiatuszek ...tam jeszcze janiołka na talerku się wyj...bie  i  będzie jak w niebie :szydera: No i niebo w gębie :haha:

Hahaha.

Ale ja zdjęcia robiłam w innym celu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nugatka napisał:

Czasem tak jest, że zmienniczka nie gotuje codziennie dla sześciu osób, nie smaży konfitur dla trzech pokoleń Niemców, nie myje witraży w kościele, nie sprząta piwnic i bunkrów,  nie kosi trawy na boisku ani nie prasuje dla całej drużyny Bayernu i w ten sposób znęca się psychicznie na rodzinach niemieckich za co może być i jest wystawiana wraz z kuferkiem draußen.

:tak:

Moja ostatnia zmienniczka chciała robic pierogi dla mojej szefin coby sobie pojedli 

Edytowane przez Barbara48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hexa napisał:

To chyba zdarza się na wyjazdach prywatnych. W dobrej agencji masz zakres obowiązków i to wszystko. Niemiecka agencja przygotowuje zakres obowiązków dla opiekunki i dla pdp obie podpisują i przestrzegają.Tydzien pracy 40h, przerwa 2h.

Ty tak na poważnie? Tydzień pracy 40 godzin? Niemcy przestrzegają umów z opiekunami? Zszokowany jestem!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu - kiedy pojawiłam się na tut. adresie-usłyszałam:przerwa?! A z kim zostanie mój tata?!!! Na wiadomość, że mam na piśmie 40 godz. tydzień pracy i przerwy 2 godzinne w ciągu dnia, usłyszałam:

To jest TWÓJ PROBLEM!!! 

                                                   I co? Ano jajco! 

                                                                                     "Jasiu pisz:chamstwo się szerzy..." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hexa napisał:

@Nugatka To chyba zdarza się na wyjazdach prywatnych. W dobrej agencji masz zakres obowiązków i to wszystko. Niemiecka agencja przygotowuje zakres obowiązków dla opiekunki i dla pdp obie podpisują i przestrzegają.Tydzien pracy 40h, przerwa 2h.

Dobra agencja wie, że nie jesteśmy opiekunkami tylko haushalthilfe. W związku z tym nie możemy wykonywać obowiązków opiekunek bo jest to po prostu niezgodne z prawem.

Za to upieczenie czasami ciasta, czy podanie kawy rodzinie pdp, traktuję jako miły gest. W końcu nie każda podopieczna ma możliwość tą kawę zaparzyć, a i mnie mój diadem z bańki się nie obsunie. I nawet jeśli to ciasto przyozdobię krasnoludkami z marcepana, a kawę kleksami śmietany w kształcie indyka na ruszcie, aby ładnie się na zdjęciach prezentowały, to i tak za to się nie idzie do więzienia:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kris napisał:

Zapomniałaś dodać: nie myjąca się za często, bo woda droga...prąd drogi też... i lubiąca nieogrzewane pomieszczenia.:p

O to, to! Właśnie przerabiam to na własnej skórze! Pdp. "myje się" w łyżce wody;). No i ma gila. Z zimna! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hexa Daj spokój. Większość nie rozumie, że wprowadzając nowa osobę na Stelle, nie po to się opowiada co PDP lubi jeść, a czego nie lubi, tylko po to, żeby ułatwić zmienniczce turnus. Proste! W praktyce odbierane jest to jako rządzenie, mądrowanie się i ustawianie :d :d :d. Potem często jest zdziwienie, że jak to? PDP nie lubi tego? Inne PDP bardzo lubiły :d :d . Ach te polskie kompleksy i chęć pokazania, że tymituniepiernicz, ja wiem swoje, oraz nie bądź taka mądra :d :d :d . Znalazła się mądralińska i takie tam :d :d :d . Najlepiej nic nie mówic, napisać na kartce ramowy harmonogram czasowy posiłków, względnie przekazać ustnie i koniec. Kazdy pracuje na swoj rachunek. Czyź nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dodzisława napisał:

@Hexa Daj spokój. Większość nie rozumie, że wprowadzając nowa osobę na Stelle, nie po to się opowiada co PDP lubi jeść, a czego nie lubi, tylko po to, żeby ułatwić zmienniczce turnus. Proste! W praktyce odbierane jest to jako rządzenie, mądrowanie się i ustawianie :d :d :d. Potem często jest zdziwienie, że jak to? PDP nie lubi tego? Inne PDP bardzo lubiły :d :d . Ach te polskie kompleksy i chęć pokazania, że tymituniepiernicz, ja wiem swoje, oraz nie bądź taka mądra :d :d :d . Znalazła się mądralińska i takie tam :d :d :d . Najlepiej nic nie mówic, napisać na kartce ramowy harmonogram czasowy posiłków, względnie przekazać ustnie i koniec. Kazdy pracuje na swoj rachunek. Czyź nie ? 

To miałam na myśli, żeby ułatwić. Tak jak napisałam poprzednie zmienniczki były "jednorazowe". Jednej zmiennicze zostawiła zapasy na cały tydzień, to potem pdp powiedziałą mi ,że powiedzmy Grażyna wydawała mniej na jedzenie.Powiedziałam jej, zę ja nie jestem Grazyna i pokazałam niemiecka umowę, w której zobowiązała dawac na życie 70 euro. Przyniosła w gotówce na cały turnus. Czar prysł, tak kolezanki zmienniczki potrafią zepsuc miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hexa napisał:

@salazar Robię wszystko co powinnam, nic ponadto.Pytasz co lubię robić? Lubię być miła, i oglądać z Pdp "Sturm der Liebe":oklaski:Jest wtedy bardzo szczęśliwa i oto chodzi.:d

Aha.

To wiele wyjaśnia.

Edytowane przez salazar
takie tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hexa napisał:

To miałam na myśli, żeby ułatwić. Tak jak napisałam poprzednie zmienniczki były "jednorazowe". Jednej zmiennicze zostawiła zapasy na cały tydzień, to potem pdp powiedziałą mi ,że powiedzmy Grażyna wydawała mniej na jedzenie.Powiedziałam jej, zę ja nie jestem Grazyna i pokazałam niemiecka umowę, w której zobowiązała dawac na życie 70 euro. Przyniosła w gotówce na cały turnus. Czar prysł, tak kolezanki zmienniczki potrafią zepsuc miejsce.

Jestem zaskoczona tym, że masz na umowie podaną kwotę na tygodniowe wyżywienie. I jeszcze masz to napisane w j. niemieckim. To jest idealne rozwiązanie! Pomijam wysokość kwoty, ona doopy nie urywa. 

Właśnie przyglądam się firmom, które mają doprecyzowany zakres obowiązków pomocy domowej. Oczywiście po niemiecku. I nie zawaham się zmienić dotychczasowego zleceniodawcy,którego rola ogranicza się jedynie do znalezienia adresu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hexa napisał:

@salazar Robię wszystko co powinnam, nic ponadto.Pytasz co lubię robić? Lubię być miła, i oglądać z Pdp "Sturm der Liebe":oklaski:Jest wtedy bardzo szczęśliwa i oto chodzi.:d

Ludzie się tak pięknie różnią od siebie. Mnie nikt by nie namówił na wspólne oglądanie czegokolwiek. Nie cierpię. Wolę sobie książkę poczytać. Co do bycia miłą to...ja nie lubię być miła. Jestem ale nie zawsze. No i z automatu a nie bo ich mag es so sehr:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fioletowa.mysz napisał:

Dobra agencja wie, że nie jesteśmy opiekunkami tylko haushalthilfe. W związku z tym nie możemy wykonywać obowiązków opiekunek bo jest to po prostu niezgodne z prawem.

Za to upieczenie czasami ciasta, czy podanie kawy rodzinie pdp, traktuję jako miły gest. W końcu nie każda podopieczna ma możliwość tą kawę zaparzyć, a i mnie mój diadem z bańki się nie obsunie. I nawet jeśli to ciasto przyozdobię krasnoludkami z marcepana, a kawę kleksami śmietany w kształcie indyka na ruszcie, aby ładnie się na zdjęciach prezentowały, to i tak za to się nie idzie do więzienia:haha:

Mycha jesteś boska:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Ludzie się tak pięknie różnią od siebie. Mnie nikt by nie namówił na wspólne oglądanie czegokolwiek. Nie cierpię. Wolę sobie książkę poczytać. Co do bycia miłą to...ja nie lubię być miła. Jestem ale nie zawsze. No i z automatu a nie bo ich mag es so sehr:szydera:

Moja pdp jest bardzo samodzielna i bardziej zależy jej na relacjach interpersonalnych.

Dobre relacje, dobra praca bez stresu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...