Skocz do zawartości

Nowa w temacie opiekunka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Teresadd napisał:

Tak się zastanawiam ,jak ponad 10 lat temu do opieki pojechałam.Zero forum,zero informacji,na czarno,prawie bez języka, informacje o pracy z dziwnego miejsca.Że mnie kosmici wtedy nie porwali.:o

A jaka adrenalina wtedy była!:) Miło powspominać. Ale jak mówią Czesi "to se ne wrati". Pionierami w opiece prawie byliśmy. Nie to co teraz...:(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris powiedz mi:lepiej było wtedy czy teraz?

Kiedyś posłuchałam jakie to "obowiązki" ma opiekunka to tylko roześmiałam się i zapytałam, czy ona to poważnie mówi. Zacytuję:   aktywacja podopiecznego. Zapytałam co panienka ma na myśli. Na wymienione przez nią czynności odpowiedziałam, że to należy tylko i wyłącznie do wykwalifikowanych pracowników medycznych. My jesteśmy pomocami i domowymi i szlus. Pod odpowiedzialnością karną-nie wolno nam wykonywać czynności zarezerwowanych dla specjalistów! I zapadła cisza:tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJagusia teraz już mam doświadczenie.Wtedy robiło się rzeczy , które są teraz wykonywane przez Socjale ,pielęgniarki.Nic nie było unormowane.Myło się okna ,prało firanki,grzebało w ogródku,pazury obcinało,fryzury robiło.Córka Pdp bała się ,że sąsiedzi doniosą ,że Polka się kręci przed domem.Busem jechałam ,to często przez granicę udawaliśmy ,że na piechotę idziemy ,żeby tylko bus pusty przejechał.Dziwne rzeczy ,z których teraz mogę się pośmiać.Ale praca była nielegalna i chyba po 2009 Niemcy otworzyli rynek pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rozamunda napisał:

Violka nie gadaj profil podopiecznego z fotką Ci firma przesłała ? Taki był przystojny?(to odniesienie do Twojego brzucha):haha:

Ahahahaha na tej szteli schudłam 10 kg :szydera::szydera::szydera:

Ale na następnej już to nadrobiłam :kawa2:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

@BabaJagusia no nie przesadzaj. Aktywacja to na przykład spacer czy odbieranie ziemniaków. Chodzi o wciąganie pdp do zajęć domowych, żeby nie siedzieli jak zoombi na fotelach.

Jakieś wspólne gry , żeby zmuszały choćby do kantowania a to też ćwiczenie mózgu ....Miałam pod opieką babciunię , która dopóki byłyśmy we dwie siadała w kuchni na krzesełku , ja zmywałam naczynia , ona ściereczką wycierała . Obierałam ziemniaki , czy warzywa to prosiłam , żeby mi pomagała ,przed kolacją grałyśmy w " rumi " ...mi nie szło , ona wygrywała ...i było fajnie . I wzięło się w końcu i zes ...ło , czyli skończyła się aktywizacja . Po operacji i późniejszym " dojściu do siebie " w Heimie powrócił dziadeczek . Wszystko poszło w pistuuuu. Babciunia ze mną do kuchni ...dziadeczek " Pupsla ...nie przeszkadzaj Barbarze , ona to szybciej i lepiej zrobi ! " ...Próbowałyśmy grać w rumi ..." Barbara , daj spokój ...Pupsla ma demencję i nie potrafi już w nic grać ! "  Nie pomagały moje protesty , wsparcie syna i synowej , ktorzy na górze mieszkali . On wiedział lepiej co babciunia może a co nie . Na śniadania wykładałam na talerz , wędliny , sery , jakieś warzywa  no i nieśmiertelną marmoladę . Babciunia sama nie nałożyła sobie na kanapkę , zapytałam , czy ma ochotę na świeżutko zakupioną mortadelę ...miała ochotę . Babciunia kęs do ust wsadziła i na to wszedł dziadeczek " oj...Barbara , moja Pupsla na śniadanie tylko z marmoladą ! " ...Pupsla odłozyła nadgryziony kawałek bułki z mortadelą , nie chciała już nic . Bardzo długa historia , która do dziś mnie wk..denerwuje jak sobie przypominam . Dziadeczek żył jeszcze 8 miesięcy i z pewnością mogę stwierdzić , że to on był tym , który wpędzał moją PDP-ną w coraz to gorszą demencję .

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BabaJagusia napisał:

kris powiedz mi:lepiej było wtedy czy teraz?

Zdecydowanie wtedy! W 2006 roku 1000-1100 € to były inne pieniądze niż teraz. Płacili tygodniówkami, miesięcznie wychodziło więcej. Wszystko było inaczej, lepiej (dla mnie). No i byliśmy młodsi...:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...