Skocz do zawartości

Legalne zatrudnienie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, violka napisał:

Pan Mirosław K . ogłasza się w necie jako PFLEGEAGENTUR . Różnica między agencjami z którymi mamy do czynienia a Mirosławem jest taka , że jest bardziej cwańszy , ponieważ straszy rodziny niemieckie , że podpisanie umowy z innymi agencjami jest nielegalne i namawia do zatrudnienia opiekunek przez rodzinę , czym zdejmuje z siebie całą odpowiedzialność za pracownika , ponieważ on funkcjonuje jedynie jako pośrednik . 

@Miro normalnie ręce opadają pseudo opiekunie . Jestem ciekawa jak przedstawiasz rodzinie opiekunkę . Jak możesz polecać osobę której nie znasz i nie wiesz jakie ma doświadczenie . Agencja jak wstawi rodzinie jakaś " patologię " to sama odpowiada karnie za pracownika , a ty umyjesz sobie łapki , bo przecież nikogo nie zatrudniłeś , z nikim umowy nie podpisałeś . Cwaniactwo w czystej postaci . 

Ps . Nadal czekam na wzór umowy o pracę między rodziną a opiekunką . 

 

A film widziałaś? Jest na fejsiku pflegeagentury:d

 

Cudotwórca to prawdziwy:d  Rodzinka zatrudnia 2 pomoce domowe po 100 godzin każda, od poniedziałku do piątku, przez 4 tygodnie, a ma zapewnioną opiekę 24 godzinną przez cały miesiąc:kopara:

Kolejny argument dla rodzin niemieckich to to, że to pracodawca decyduje co i kiedy robi pomoc domowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, geronimo napisał:

@Miro  Radzę zapoznać się z dyrektywami unijnymi

Swoboda świadczenia usług oznacza prawo świadczenia usług przez podmiot, który ma swoją siedzibę w jednym z krajów Unii Europejskiej, na rzecz podmiotów z innych krajów członkowskich, bez potrzeby posiadania w tych krajach jakiegokolwiek stałego zakładu pracy/filii/przedstawicielstwa i jeszcze

Orzeczenie TSUE

TSUE stwierdził, że zakazane są wszelkie ograniczenia w swobodzie świadczenia usług. Jedyne dozwolone środki krajowe które mogą ograniczać swobodę świadczenia usług muszą mieć na celu ochronę interesu ogólnego, być proporcjonalne do zamierzonego celu i respektować kontrolę sprawowaną nad usługodawcą w kraju jego pochodzenia. Ograniczenia swobody świadczenia usług muszą być uzasadnione względami porządku publicznego, bezpieczeństwa publicznego lub zdrowia publicznego

 Zły to Polak który własne gniazdo kala, a pan panie zachowuje się jak typowy volksdoicz donosząc do różnych Niemieckich instytucji na Polskie firmy, kiedyś był jeden wyrok na takich.Dzisiaj mozna to rozwiązać bardziej humanitarnie i puścić pana w skarpetkach.

Kim żeś pan jest ze robisz pan badanie, jakiś pan autorytet? masz pan jakiś tytuł naukowy?

Podejżewam że w instytucjach tych śmieją się z pana, podcierając sobie pewną cześc ciała pańskimi wynurzeniami .

Oczerniając legalnie działające firmy narażasz się pan na procesy sądowe, jestem w stanie założyć się że pan je przegra.

Do Vateusza też donosi:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arbeitsvertrag

 

Zwischen

____________________________________________________________________________________________________

Name des Arbeitgebers

Straße, Nr., PLZ, Ort

und Herrn/Frau:

____________________________________________________________________________________________________

Arbeitnehmer/in (Name, Vorname)

Straße, Nr., PLZ, Ort

 

wird folgender Arbeitsvertrag geschlossen.

 

§ 1 Tätigkeit

 

Der/die Arbeitnehmer/in wird eingestellt als Haushaltshilfe: Der/die Arbeitnehmer/in verpflichtet sich, alle sonstigen Tätigkeiten auszuführen, die seinen/ihren Kenntnissen und Fähigkeiten entspricht.

 

§ 2 Beginn und Ende der Beschäftigung

 

Das Arbeitsverhältnis beginnt am _________________________ und ist auf unbestimmte Zeit abgeschlossen.

 

§ 3 Vergütung

 

Der/die Arbeitnehmer/in erhält eine Vergütung von ……,00 Euro/Monat. Der/die Arbeitnehmer/in erhält freie Logis. Die Unterkunft wird mit monatlich ……... Euro vom Arbeitgeber versteuert.

 

§ 4 Arbeitszeit

 

Die regelmäßige wöchentliche Arbeitszeit beträgt 25 Stunden an 5 Tagen zu je 5 Stunden.

Auf Anordnung des Arbeitgebers sind Überstunden in zumutbarem Umfang zu leisten. Die Überstunden werden vorzugsweise durch Freizeitgewährung ausgeglichen. Die Arbeitszeitverteilung erfolgt im Blockmodell, d.h. der/die Arbeitnehmer/in arbeitet jeweils 2 volle Monate, er/sie wird dann 2 volle Monate unter Fortzahlung der vertraglichen Vergütung freigestellt, sodann arbeitet er/sie wieder 2 volle Monate usw.

 

§ 5 Urlaub

 

Der Jahresurlaub für den/die Arbeitnehmer/in beträgt 20 Arbeitstage bei einer 5-Tage-Arbeitswoche.

 

 

§ 6 Kündigung

 

Es gelten die gesetzlichen Kündigungsfristen. Die ersten 6 Monate gelten als Probezeit mit einer Kündigungsfrist von 14 Kalendertagen. Die Kündigung bedarf der Schriftform.

 

§ 7 Vertragsänderungen

 

Vertragsänderungen bedürfen der Schriftform.

 

§ 8 Weitere Vereinbarungen

 

Der Arbeitgeber zahlt alle zwei Monate die tatsächlichen, nachgewiesenen Kosten für eine Heim- und Rückfahrt des/der Arbeitnehmerin, maximal 100,00 Euro pro zwei Monate.

 

§ 9 Verschwiegenheitspflicht

 

Der/die Arbeitnehmer/in hat alle im Rahmen der Tätigkeit zur Kenntnis gelangten geschäftlichen Angelegenheiten und Vorgänge, die ihrer Natur nach nicht zur Weitergabe an Dritte bestimmt sind, geheim zu halten. Dies gilt insbesondere für die persönliche Situation sowie die pflegerischen und medizinischen Belange der Pflegebedürftigen.

 

§ 10 Verfallsklausel

 

Alle Ansprüche aus dem Arbeitsverhältnis, mit Ausnahme von Ansprüche die aus der Verletzung des Lebens, des Körpers oder der Gesundheit sowie aus vorsätzlichen oder grob fahrlässigen Pflichtverletzungen resultieren, sind von beiden Vertragsparteien innerhalb einer Frist von 3 Monaten nach Fälligkeit der jeweils anderen Vertragspartei in Textform gegenüber geltend zu machen. Erfolgt diese Geltendmachung nicht, gelten die Ansprüche als verfallen.

 

 

 

 

___________, den _______________          ______________, den ________________

 

 

 

 

______________________________           ___________________________________

              Arbeitnehmer/in                                                       Arbeitgeber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dla pana Geronimo: Pan pisze o swiadczeniu uslug a to nie ten temat. Przekazanie opiekuna do rodziny niemieckiej jest leasingiem pracowniczym i nie ma nic z dzialalnoscia uslugowa wspolnego. Praca opiekunki w rodzinie , to nie praca kierowcy ciezarowki, ktory jest wyslany przez firme. Szef kierowcy ciezarowki mowi swojemu pracownikowi co ma zrobic, gdzie sie rozladowac, a gdzie zaladowac. To jest dzialalnosc uslugowa, o ktorej Pan pisze. Z praca opiekunow osob starszych jest zupelnie inaczej: to rodzina wydaje polecenia i mowi co jest do zrobienia a nie Firma oddalona od pracownika o 700 km. Babcia prosi o szklanke wody, albo dziadek chce isc na piwo. Niestety, zadna Firma zewnetrzna nie okresli zycia w rodzinie, a Taki Charakter ma praca opiekuna . Firmy probuja pisac zakresy obowiazkow dla opiekunow i to jest papier do poddtarcie tej czesci, o ktorej pan pisze. Jezeli porusza Pan prawo, to prosze sie zaineresowac co znaczy: Arbeitsnehmerüberlassung, a nie powolywac sie na dzialalnosc uslugowa, ktora w tym wypadku nie wystepuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już bez przesady z tą szczegółowościa poleceń, które rzekomo wydaje rodzina a nie oddalona firma. Rodzina umawiając się z firmą określa oczekiwania i konieczne czynnosci w domu i u podopiecznych a te z kolei przekazują opiekunkom. Inna sprawa, że niekiedy coś przemilczaja. Nie widzę nic innego, co może czekać opiekunki na tzw adresie poza standardami tylko dlatego, że zatrudnienie odbywa się w porozumieniu rodzina-opiekun/ka. W domach starszych ludzi w zależności od ich stanu zawsze będzie to samo do zrobienia i albo na to przystajemy albo nie. Albo ja nie rozumiem tej ogromnej różnicy, która to pozwoli mi na życie inne, superowe, lekkie, łatwe i przyjemne. W arkana prawne nie wchodzę bo niemieckich nie znam. Jak to się mówi: "ja tu tylko sprzątam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Miro napisał:

Odpowiedz dla pana Geronimo: Pan pisze o swiadczeniu uslug a to nie ten temat. Przekazanie opiekuna do rodziny niemieckiej jest leasingiem pracowniczym i nie ma nic z dzialalnoscia uslugowa wspolnego. Praca opiekunki w rodzinie , to nie praca kierowcy ciezarowki, ktory jest wyslany przez firme. Szef kierowcy ciezarowki mowi swojemu pracownikowi co ma zrobic, gdzie sie rozladowac, a gdzie zaladowac. To jest dzialalnosc uslugowa, o ktorej Pan pisze. Z praca opiekunow osob starszych jest zupelnie inaczej: to rodzina wydaje polecenia i mowi co jest do zrobienia a nie Firma oddalona od pracownika o 700 km. Babcia prosi o szklanke wody, albo dziadek chce isc na piwo. Niestety, zadna Firma zewnetrzna nie okresli zycia w rodzinie, a Taki Charakter ma praca opiekuna . Firmy probuja pisac zakresy obowiazkow dla opiekunow i to jest papier do poddtarcie tej czesci, o ktorej pan pisze. Jezeli porusza Pan prawo, to prosze sie zaineresowac co znaczy: Arbeitsnehmerüberlassung, a nie powolywac sie na dzialalnosc uslugowa, ktora w tym wypadku nie wystepuje

Pan zapomina się z kim rozmawia . Czarowanie , że to rodzina decyduje co i jak powinna robić opiekunka , może robić wrażenie na rodzinie niemieckiej , ale nie nas . Szuka Pan opiekunek , ale rozmawia jak z klientem niemieckim O.o My chcemy legalnie pracować ,  tak pracujemy i przy okazji zarabiamy o wiele więcej niż pan proponuje . Obejrzałam film i nie jestem zaskoczona , że opiekunką  jest Rumunką , bo żadnej Polce nie opłacałoby się pracować za " to coś  "co Pan proponuje 

Zerknęłam na umowę i jest tak jak podejrzewałam . To Pan naraża rodzinę niemiecką na poważne kary finansowe , gdyż podpisują się pod jawnym oszustwem . Opiekunka pracuje 5 godzin dziennie ? to jakiś żart , w który nikt nie uwierzy . Pomijając fizyczny czas pracy , Jaką linię obrony proponuje Pan rodzinie niemieckiej w przypadku kontroli . Przecież opiekunka poza krótkimi przerwami , nie może opuścić domu podopiecznej . Jest Pan tak dobrze obeznany ponoć w prawie , więc powinien Pan wiedzieć , że za taką " wartę w pracy " należy się 50% wynagrodzenia . 

W umowie jest zapis o nadgodzinach , których rekompensatą mają być dłuższe przerwy , a nie rekompensata finansowa ?  Toż to okradanie opiekunki .

Teraz już naprawdę radzę Panu zamilknąć , bo podłożył się Pan oficjalnie na całego . O przepraszam , nie siebie , ale swoich niemieckich klientów . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miro napisał:

Jeszcze do pana Geronimo. Zglaszam do Instytucji niemieckich tylko i wylacznie niemieckie firmy, i to te, ktore sa na moim terenie, bo te bezposrednio robia zla robote i szkodza legalnemu zatrudnieniu. Polskie firmy mnie nie interesuja. 

No własnie, a wymienił pan z nazwy polską firme twierdząc że działa nielegalnie na terenie Niemiec co nosi znamiona przestępstwa z pana strony.

Myli się pan również co do tego że my nie świadczymy usług, otóż świadczymy usługi opiekuńcze których częściowo ramy ustalają rodziny.Mamy ściśle określony zakres swoich obowiązków

A teraz odniosę się do pańskiej umowy którą pan przedstawił - bezwartościowy papier który nie ma żadnego umocowania prawnego. Brak podstaw prawnych na jakiej zasadzie została zawarta umowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Stać mnie. :haha:

Zarobię mniej niż zarabiam obecnie ale kto bogatemu zabroni.  :szydera:

A jak postawisz rodzinę niemiecką przed wysokim niemieckim sądem i zażądasz wyrównania , za nie zapłacone przepracowane godziny pracy , to będziesz wtedy na fakcie bogata .:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miro napisał:

Jeszcze do pana Geronimo. Zglaszam do Instytucji niemieckich tylko i wylacznie niemieckie firmy, i to te, ktore sa na moim terenie, bo te bezposrednio robia zla robote i szkodza legalnemu zatrudnieniu. Polskie firmy mnie nie interesuja. 

Nie nawidzę donosicielstwa ,kapusiów,czy to niemiecka czy polska  firma,ale donos to donos,brrrrr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zapyziałym Straubing jeszcze obowiązuje wynagrodzenie miesięczne? :kopara:

Widzę, że przepisy jakoś się nie przyjęły:d

Od ilu to lat panie obrotny obowiązuje wynagrodzenie godzinowe? :$

W umowie o pracę wpisuje się stawkę godzinową. Ilość przepracowanych godzin x stawka godzinowa stanowi wynagrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowe o prace napisala kancelaria prawnicza i prawnik odpowiada za przestrzeganie zapisow. Czas pracy i wysokosc zarobkow okresla zawsze pracodawca. Te 5 godz. to propozycja. Maksymalnie mozna pracowac 8 godz. dziennie.

Umowe zawsze mozna wypowiedziec i dziala to w obie strony. Rodzina moze podziekowac opiekunce za prace, bo moze byc nieodpowiednia, ale rowniez opiekunka ma prawo odejsc, bo rodzina jej  nie odpowiada. Nie wywoluje to zadnych skutkow prawnych. Ja nie szukam opiekunek na Forum, mam dosc zgloszen, bo mam najlepsze warunki placowe dla opiekunow w calych Niemczech. Nikt wiecej legalnie nie zarabia. Rodziny (pracodawcy) sami ustalaja wysokosc  zarobkow swoich opiekunow (pracownikow). Ja nie mam wplywu na zarobki i miec nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miro napisał:

Umowe o prace napisala kancelaria prawnicza i prawnik odpowiada za przestrzeganie zapisow. Czas pracy i wysokosc zarobkow okresla zawsze pracodawca. Te 5 godz. to propozycja. Maksymalnie mozna pracowac 8 godz. dziennie.

Umowe zawsze mozna wypowiedziec i dziala to w obie strony. Rodzina moze podziekowac opiekunce za prace, bo moze byc nieodpowiednia, ale rowniez opiekunka ma prawo odejsc, bo rodzina jej  nie odpowiada. Nie wywoluje to zadnych skutkow prawnych. Ja nie szukam opiekunek na Forum, mam dosc zgloszen, bo mam najlepsze warunki placowe dla opiekunow w calych Niemczech. Nikt wiecej legalnie nie zarabia. Rodziny (pracodawcy) sami ustalaja wysokosc  zarobkow swoich opiekunow (pracownikow). Ja nie mam wplywu na zarobki i miec nie moge.

Najlepsze warunki płacowe dla opiekunów w całych Niemczech ? 

Jak można tak naginać fakty . Wstydu Pan nie masz .

Prawnik odpowiada za przestrzeganie zapisów umowy ? Niby w jaki sposób ? Siedzi w domu i razem z rodziną ustalają godziny pracy . Sorry , nawet nie wychodzi z tego domu , ponieważ opiekunka ciągle w nim pozostaje i  prawnik notuje te godziny . Większych bzdur nie czytałam . 

"Rodziny (pracodawcy) sami ustalaja wysokość  zarobków swoich opiekunów (pracownikow). Ja nie mam wplywu na zarobki i miec nie moge."         naprawdę ? Przecież wczoraj ciągle kręciliśmy się w okół jednej kwoty . Na swojej stronie również reklamuje Pan żenująco niskie koszty zatrudnienia opiekunki .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ava napisał:

Czytać umiem chyba:d Doczytałam, że jest okres próbny:d Tylko po co podpisywać papier, który nie nadaje się nawet do podtarcia wiadomej części ciała?

Zdrowia szkoda na czytanie i analizowanie za i przeciw . Może ty mi wytłumacz po kiego grzyba ten @Mirobawi się w te klocki , bo rozumiem , tak mi się widzi , że on nic a nic z tego nie ma . Samarytanin jakiś , czy kto ? Umowy tworzy kancelaria prawna ...opiekunki zatrudnione są bezpośrednio przez rodzinę i jemu nic do tego na jaką stawkę rodzina /opiekun/ka się dogadają itp. To on ma coś za nagonkę w końcu , czy za friko popitala ...już zdurniałam do reszty . Ty mi proszę wytłumacz , bo jego kompletnie nie rozumiem ....jakaś ciemna masa jestem ...kudy mi do mądrego , znającego się na wszelkich przepisach prawnych , srawnych i im na podób . Może chłopina ma dobre serce a tutaj wszyscy na niego huzia na Józia :(

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...